Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tarnoob
2010-07-01, 14:38
Filozofia dla wszystkich
Autor Wiadomość
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-23, 15:49   Filozofia dla wszystkich

Nie jest ważne, w jaki sposób dochodzimy do potrzeby filozofowania:czy przez ''zadziwienie światem'', przez niemożność uwolnienia się od dziecięcych pytań w rodzaju: ''skąd się wzięła ziemia, dlaczego Bóg jest dobry, dlaczego człowiek umiera''; czy może przez Kantowskie pytania o to, jak daleko sięga ludzkie poznanie.Nie ma to znaczenia.Na pewno jednak watro zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę o tym, jak mysleli o tym filozofowie.
Zapraszam do dyskusjii na temat najprostszych pytań :!:
Pozdrowienia dla Zlatana (oto temat dla filozofów a nie spam drodzy moderatorzy!). 8-)

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-06-23, 17:14   

zlatan napisał/a:
czymać.

Moje pierwsze pytanie filozoficzne: to było specjalnie? :-P
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-23, 17:25   

Amitamaru napisał/a:
Moje pierwsze pytanie filozoficzne: to było specjalnie?

Oczywiście, że specjalnie.Zlatana nie znasz. :-D

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 17:57   

Amitamaru napisał/a:
Moje pierwsze pytanie filozoficzne: to było specjalnie?

Nje ;-)

Nie no, wiadomo, że specjalnie :-P Ale nie zaśmiecajmy tematu, tu się filozofowie wyżywają, a ja się do tego zacnego grona nie zaliczam.
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-23, 18:56   

zlatan napisał/a:
Ale nie zaśmiecajmy tematu, tu się filozofowie wyżywają, a ja się do tego zacnego grona nie zaliczam

Haha very funny. A to, że nie rozumiesz ludzi, którzy się zajmują filozofią to inna sprawa. Może to ty jesteś od nich głupszy?
:arrow: Właśnie czym w dzisiejszych czasach jest głupota?..........

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 18:59   

Akolita napisał/a:
Haha very funny. A to, że nie rozumiesz ludzi, którzy się zajmują filozofią to inna sprawa. Może to ty jesteś od nich głupszy?

Może jestem, nie podejmuje się oceny. Stwierdzam tylko, że nie zaliczam się do grona filozofów.
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-23, 19:02   

zlatan napisał/a:
nie zaliczam się do grona filozofów.

Ja też nie, ale ktoś musiał wyodrębnić temat o filozofii z UTP. Skutek za zadowalający chcąc-niechcąc uznawszy.

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-24, 17:24   

Akolita napisał/a:
Właśnie czym w dzisiejszych czasach jest głupota?..........

Też jestem laikiem, jeśli chodzi o filozofię, niemniej spróbuję się na ten temat wypowiedzieć, definicja głupoty zawsze była taka sama i od zarania dziejów towarzyszy ludzkości. Z tym, że kiedyś głupcy byli mniej groźni, siedzieli zwykle w zamkniętych społecznościach, tak naprawdę problemem byli tylko głupcy, którzy brali się za władzę i doprowadzali do upadków sprawnie wcześniej funkcjonujących imperiów, a ciemne masy po prostu żyły w niewiedzy i troszczyły się o swój własny tyłek, kawałek ziemi i nikomu nie przeszkadzały. W dzisiejszych czasach głupota ma o wiele większe pole do popisu. Ogólnodostępny internet jest miejscem, gdzie każdy może wyrazić swoje poglądy, nawet jeśli ich nie ma i może pisać co mu się podoba, jest oczywiście coś takiego jak netykieta, ale osobniki, które nie mają nic ciekawego do napisania i tak piszą co im ślina na język przyniesie, łamiąc często te zasady, wywołując jałowe kłótnie (tzw. flame wary), trollując i śmiecąc. Są to często dzieci, dla których rodzice nie mają czasu, więc same się wychowują, ucząc się zachowań od rówieśników, którzy pochodzą z różnych, często nieciekawych środowisk. Dodatkowo, zalewający nas zewsząd (przede wszystkim telewizji) chłam promujący chamstwo i tępotę, skutecznie sprzyja ogłupianiu pospólstwa, które gubiąc się w tym wszystkim, przyjmuje pewne zachowania jako normę. Polecam film "Idiokracja", niby niewinna komedia, ale dla mnie jest to ponura wizja, która ma sporą szansę się ziścić.
Reasumując, głupota zawsze była, jest i będzie, jednak dawniej nie rozprzestrzeniała się ona tak jak teraz i bynajmniej nie była stymulowana przez środki masowego przekazu tak jak dzisiaj, ponieważ takowe funkcjonują od stosunkowo niedawna.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-24, 18:52   

yarzapp napisał/a:
Są to często dzieci, dla których rodzice nie mają czasu, więc same się wychowują, ucząc się zachowań od rówieśników

Prawda.Nie widziałem rodziny w której rodzice wychowują swoje dzieci, zdecydowanie większy wpływ ma środowisko i chęć przystosowania się do niego za wszelką cenę tylko dlaczego?
yarzapp napisał/a:
Ogólnodostępny internet jest miejscem, gdzie każdy może wyrazić swoje poglądy, nawet jeśli ich nie ma i może pisać co mu się podoba, jest oczywiście coś takiego jak netykieta, ale osobniki, które nie mają nic ciekawego do napisania i tak piszą co im ślina na język przyniesie, łamiąc często te zasady

Nie wiem czy wywoływanie kłótni w internecie można zaliczyć do głupoty, która w moim świetle jest bardziej szkodliwa czyli ''debile przy władzy''.
yarzapp napisał/a:
(przede wszystkim telewizji) chłam promujący chamstwo i tępotę,
skutecznie sprzyja ogłupianiu pospólstwa,

''Narzucając'' im pewne sposoby postępowania. :!:
Sięgnijmy głębiej czy potwierdzacie stwierdzenie Mikołaja z Kartuzy:''Bóg jest obecny w całym stworzeniu''?

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-25, 07:02   

Akolita napisał/a:
'debile przy władzy''.

Teraz przy władzy nie są debile, tylko bardzo sprytni ludzie, którzy chcą manipulować masami i robić ludziom wodę z mózgu, bo wiadomo, że głupimi ludźmi jest łatwiej rządzić.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-25, 12:31   

yarzapp napisał/a:
Akolita napisał/a:
'debile przy władzy''.

Teraz przy władzy nie są debile, tylko bardzo sprytni ludzie, którzy chcą manipulować masami i robić ludziom wodę z mózgu, bo wiadomo, że głupimi ludźmi jest łatwiej rządzić.

Czyli wg ciebie nieważnie kto dojdzie do władzy i tak będzie smród, brud i ubóstwo? :-/
Na to wychodzi.Bo nie znam polityków, którzy są uczciwi i nie chcą robić ludziom wody z mózgu np. ten niedobry dyktator Janusz Korwin Mikke czy Kornel Morawiecki( wracając do kampani wyborczej -była żałosna) 8-) .

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-25, 15:19   

Cytat:
Czyli wg ciebie nieważnie kto dojdzie do władzy i tak będzie smród, brud i ubóstwo? :-/

Poniekąd tak, jednak zawsze można się w wyborach sugerować programami partii (które w jakimś tam stopniu powinny realizować realizowane), czy oficjalnymi poglądami danych polityków (bo prywatnych raczej i tak nie poznamy). Wracając jeszcze do "Idiokracji", był tam prezydent Murzyn, który śpiewał. W Stanach już dochodzi do czegoś takiego, że gubernatorem jednego z większych stanów zostaje aktor-mięśniak. Wątpię, żeby nie był on czyjąś marionetką.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-26, 10:12   

yarzapp napisał/a:
W Stanach już dochodzi do czegoś takiego, że gubernatorem jednego z większych stanów zostaje aktor-mięśniak. Wątpię, żeby nie był on czyjąś marionetką.

Fakt, ja tam Arnoldowi nie dałbym tak odpowiedzialnego stanowiska... ;-)
krzemo napisał/a:
sakastycznie

Aha, ok.

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-26, 13:16   

"Aha.ok." Akolity ma wiele znaczeń . W końcu to temat dla filozofów , a więc trzeba rozważyć taką kwestię.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-26, 21:34   

krzemo napisał/a:
demokracja z dyktaturą ma znacznie więcej wspólnego niż liberalizm. Chyba, że twoje zdanie miało brzmieć sakastycznie ;d

Nie, chciałem tylko podkreślić, że go nie lubię bo jest dyktatorem. :-D
I największym filozofem wśród polityków.

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group