Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Pytania dotyczące map oraz kampanii
Autor Wiadomość
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-05-01, 22:27   Pytania dotyczące map oraz kampanii

Witam

Szukałem na stronie tego forum różnych map,lecz nie mogłem znalezć tej odpowiedniej.
Otóż chodzi mi o taką:

Rozmiar,najlepiej jakby był L,ale może być również XL.

Jak najmniej wody,teleportów oraz podziemi również nie chciałbym widzieć(ale jak będą to nic,taki los).

Po 1 zamku dla graczy,mało zamków ''wolnych''.

w miarę dużo artefaktów,smoczych utopii oraz surowców,chociaż to ostatnie może być losowe.


Inną sprawą są kampanie.Zadam wam głupie pytanie:Która nazwa kampanii jest 1,która 2 itd.Ponieważ mam złotą edycję i są tam 3 rodzaje kampanii.

I ostatnie pytanie jak narazie(Dlaczego waszym zdaniem kampanie są lepsze od normalnych bitw,chodzi o fabułę która wciąga)?
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-05-01, 22:39   

1 kampania to odrodzenie erathi
2 kampania to miecz armagedonu
3 kampania to cień śmierci
Najlepsze są mapy random. Jeśli chcesz sobie zagrać w mapkę o określonych wymaganiach zalecam random.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-02, 00:15   

Na Randomach zwykle będzie sporo zamków. Przydałoby się trochę pokombinować w edytorze, ale to i tak lepsze niż robienie mapy od zera.
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-05-02, 11:55   

Xenofex/Leance

A więc dobrze zacząłem grać,strzelałem ale się udało i wybrałem dobrze.

Spróbuje na randomach,ale czy możecie mi podesłać jakieś dobre mapy,na których gracie?Albo podobne co napisałem w 1 poscie.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-02, 12:12   

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=1104
 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-05-11, 17:30   

A więc grałem na randomie,i może być,jednak czy macie może w zanadrzu mapę podobną do ''Pokojowe rozwiązanie''.Podoba mi się ona,jednak zbyt dużo budynków do kupowania jednostek to dla mnie za dużo.Fajnie jest sobie zwiększyć armię,jednak taka ilość,i to w dodatku w większości jednostek z Cytadeli(A sam nią właśnie wtedy grałem,wygrałem bez problemu).Ale mapa podobała mi się dlatego,ponieważ było dużo artefaktów,brak podziemi oraz wody(ta mała ilość się nie liczy).Jednak jedno mnie dziwi,dlaczego doszły do mnie archanioły mimo iż nie miałem dyplomacji(jakby co zawsze jej nie mam),i było ich aż 25!.Malekith,dla mnie 1k niebieskich smoków to chyba za dużo,tak wyczytałem z postów.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-11, 17:44   

Na końcu trzeba zabić 2x9999 błękitnych, kryształowych i rdzawych + 9999 czarodziejskich :) Mapka jest do przejścia, wystarczy odpowiednio użyć czarów.
Set napisał/a:
.Jednak jedno mnie dziwi,dlaczego doszły do mnie archanioły mimo iż nie miałem dyplomacji(jakby co zawsze jej nie mam),i było ich aż 25!
Potwory na standardowych mapach są często ustawione na średnią agresję i często się przyłączają, jeśli masz odpowiednią ilość wojska.
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-21, 20:40   

Najlepsza mapa w całym HoMM3 to jest Nowy Wspaniały Świat ale tam jest trochę wody. Mi się fajnie gra z wodą. Tak urozmaica :D




 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-21, 21:16   

W tej mapie mi się najbardziej podoba nazwa, do gry wolę '2 kontynenty'.
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-22, 12:47   

Na nowym wspaniałym świecie jest wielka niesprawiedliwość. Gracz jasnoniebieski ma tuż pod zamkiem ukrytą księgę magii wody. Jest schowana na przeciwko za gildią najemników. ^^ 1 dzień drogi od zamku.




 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-06-29, 09:58   

Ostatnio ściągam mapy z strony głównej akademii wojny.Jednak większość z nich po ściągnięciu i otworzeniu ich w celu sprawdzenia mapy,chwilowego żeby nie było że ogląda się mapę w poszukiwaniu artefaktów itd.I podczas odtwarzania mapy pojawia się błąd:
''Zła wersja mapy

wersja pliku=28
aktualna wersja=21

Czyli muszę od nowa zainstalować herosa czy co?
Mam złotą edycję więc nie wiem czego to się dzieje.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-29, 10:09   

Klikasz na nią prawym (PPM), otwórz za pomocą, Heroes of Might And Magic (tm) Map Editor. ;-)

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-06-29, 10:18   

Niestety zrobiłem tak,ale problem nie minął.Może jakiś inny pomysł pomoże mi w rozwikłaniu tej zagadki :-)

Przepraszam za kłopot,ale już się rozwiązał.Gdy tworzę nową grę to mam te mapy do wyboru,więc działają co sprawdziłem przed chwilką.

A to że zła wersja to chodzi chyba tylko o sprawdzeniu mapki w edytorze a to jest mało istotne.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-06-29, 17:17   

Ten błąd informuje, że mapa pochodzi z nowszej części, niż jest mapa. Reinstalka to dobry pomysł. Zawsze pozostaje też instalacja WoGa...
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2010-06-29, 17:31   

Żeby zainstalować ponownie musiałbym ściągnąć znowu Heroesa,a ze względu na bardzo wolny internet(radiówka)jest to niemożliwe.Woga w życiu nie zainstaluje,według mnie to jest syf i koniec ;-)

Oraz pytanie z innej półki:

Ma ktoś może link do patcha do heroesa,ponieważ przyrost 4 feniksa to przesada.
I jeżeli można wypisać jakie on zmiany robi,abym wiedział na czym stoję.

Ponownie witam z kolejnym pytaniem-podczas grania w kampanię,obojętnie jaką.Gdy wybierze się premię początkową itd,klika się START,ale zamiast filmiku wyskakuje błąd:ResourceManager:Getsample could not find the ''sfx'' resource ''n1a''-Czyli nie ma tego pliku albo jest on uszkodzony.Mógłby mi ktoś go podesłać,ponieważ szukałem na forum i nie znalazłem.

[ Dodano: 2010-07-12, 09:53 ]
Przepraszam że piszę od nowa zamiast edytować wcześniejszego posta,jednak po edytowaniu jego,nikt nie odpisywał ze względu ma brak ''nowych postów''.

Mianowicie podczas generowania losowej mapy pojawia się okienko z błędem,''Nie można stworzyć mapy losowej odpowiadającej obecnym ustawieniom.Mimo iż próbowałem tworzyć wiele map,różniących się od siebie.Zresztą wcześniej udawało mi się tworzyć mapy losowe jednak teraz błąd nie pozwala.
Proszę o odpowiedzenie na moje pytanie,oraz te pisane w wcześniejszym poście.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group