Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Jednostki strzelające - przydatność

Które ulepszone jednostki strzelające są najbardziej przydatne?
Gremliny
4%
 4%  [ 3 ]
Reptillioni
2%
 2%  [ 2 ]
Kusznicy
5%
 5%  [ 4 ]
Magogi
0%
 0%  [ 0 ]
Żywiołaki Burzy
11%
 11%  [ 8 ]
Uruki
0%
 0%  [ 0 ]
Złe Oczy
4%
 4%  [ 3 ]
Szare Elfy
20%
 20%  [ 15 ]
Żywiołaki Lodu
2%
 2%  [ 2 ]
Arcymagowie
4%
 4%  [ 3 ]
Meduzy
2%
 2%  [ 2 ]
Arcylisze
12%
 12%  [ 9 ]
Kapłani
1%
 1%  [ 1 ]
Cyklopi
1%
 1%  [ 1 ]
Tytani
26%
 26%  [ 19 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-06-07, 22:33   

Ja wolę mieć beszka w 1 tygodniu niż cyce w drugim. Na niektóre templaty są po porostu za drogie, albo FB jest szybko.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-06-07, 23:34   

Ostatnio w online wars był screen, jak Gandalf nie mógł do 3 tygodnia zrobić upa beszkom, bo w 2 postanowił zainwestować w cyce... Lepiej je kupić po upie behemotów (chyba, że sytuacja jest w miarę pewna).
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-08, 10:00   

Cyce jest dobrze zrobic jak np mamy 40 krychy w 2 tyg i beszki postawione w 1 ale narazie nie mamy kasy na upa behow ale wiemy ze i tak starczy krysztalu na upnięcie.... wtedy Cyklopy sa mocna pomoca w grze Strongiem... i strong w niektorych sytuacjach co prawda nielicznych nie musi pierwszy podchodzic.... a co do Tytanow wiem ze jest mozliwe upniecie gigantow w 3 tyg na takim jebusie ostatnio samemu zrobilem up w 1-3-1 z wykupem all armi a wtedy gra Towerem nabiera calkiem innego sensu i miasto zaczyna sie naprawde liczyc

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
tylkoontamstoi 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 387
Skąd: 973!
Wysłany: 2010-06-08, 17:53   

tylko zrób sobie teraz te 40 kryształów plus ileś na wykupienie w dwa tygodnie... często po prostu nie realne.... zależy też od mapki.

Black Metal to wojna - więc pompuj rower dla szatana!
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-06-08, 19:14   

tylkoontamstoi napisał/a:
tylko zrób sobie teraz te 40 kryształów plus ileś na wykupienie w dwa tygodnie...


Zgadzam się.
W sumie, gdybyś brał do Stronga Craga, to nieopłacało by Ci się (praktycznie w ogóle) budować cyców. Podst. atak, przecież nie działa na jednostki strzelające ( z dystansu), więc premii byś nie dostawał. Osobiście, odłożyłbym wykup jednookich, po upg. behemotach. Zbyt wielkiej nadziei i tak się nie "wkłada" w tę jednostkę, więc...
 
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-06-08, 19:34   

Ja w grze w singlu strongiem ostatnio na jebusie (screen w online wars) postawiłem 1-7 z zamkiem z cycami i w 3 ty. miałem jeszcze z 60 kryształów. ^^ (z 40 wymieniłem w 2 tyg.). Wniosek? Jak na mapie jest bardzo dużo kryształów (ale tu fakt- to tylko na bardzo bogatych mapkach) to jak tylko można trzeba postawić 1-7 z zamkiem. Lecz jeśli nie mamy pewności czy czasem przez to nie zabraknie na upg behów- to absolutnie cyców nie robić.

Szare elfy jednak chyba najprzydatniejsze z jednostek miastowych.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-06-08, 21:00   

Redalion napisał/a:
Szare elfy jednak chyba najprzydatniejsze z jednostek miastowych.


Tak, są z pewnością podstawą armii bastionu, ale dosyć łatwo je stracić. Jak dla mnie ich przydatność wykazuje się głównie w walce z neutralami. W przydatności na samym początku jednak mogłyby konkurować z kuszami, a nawet gremlinami.
Swoją drogą, które jednostki strzelające z lochów są bardziej przydatne(wg waszej opinii)
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-08, 21:37   

Cytat:
Swoją drogą, które jednostki strzelające z lochów są bardziej przydatne(wg waszej opinii)
Obydwie raczej nieciekawe, powiedziałbym, że przeciętne i to bardzo. Oczka są cholernie drogie, a meduzy mają mało strzałów. Wadą obydwu jednostek są też nieszczególne obrażenia. Chyba mimo wszystko wolę meduzy - wóz z amunicją (co prawda w dungu go nie uświadczymy) rozwiązuje problem małej ilości strzałów, a sama jednostka (choć dość słaba) jest proporcjonalnie tańsza od beholderów
i przynajmniej ma skamienienie (przydało mi się bardzo w którejś kampanii).
EDIT: Z drugiej strony oczka można dostać od bohów z karczmy, meduz - nie. Zawsze to jakiś plus ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-09, 13:38   

Już się wypowiadałem na ten temat, nawet zagłosowałem na Złe Oczy. Pewnie dlatego, że Trogle i Meduzy zwykle padają ofiarą moich przeciwników, a ilość Beholderów tylko się zwiększa (to jest powód, dla którego nie brałem pod uwagę Szarych)... pobłogosławić i mamy konkretną siłę.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Vincent
beastmaster



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 63
Wysłany: 2010-06-10, 13:48   

Oddaję głos na tytusów. Może nie mamy ich tak wiele jak jednostek niższych poziomów (choć postawienie szybko świątyni [czasami i w 1 tyg] powoduje, że się fajnie mnożą jako giganci, a jak mamy już dość kasy na wykup to jest ich całkiem przyzwoita liczba), jednak ich wytrzymałość sprawia, że ani wieżyczki nam ich od razu nie zmasakrują, i więcej czarów wytrzymają. Poza tym jak widzę w armii wroga tytanów to mi morale spadają. inne jednostki oślepię (oprócz liszy oczywiście) i jakoś to będzie, a z tytusami nie pogada.

Wiem, że są drogie ale za jakość się płaci. :-)

ty masz czarne smoki ja mam wielkie gorgony
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-10, 17:18   

Vincent: mi spadają morale jako graczowi, gdy stoję naprzeciwko tytanów. Tak naprawdę z ich HP i obrażeniami ciężko pogadać inaczej, jak Klątwą. A rozbudowaną i wykupioną Fortecę (chyba niemożliwe) raczej nie przestrzelimy.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-06-12, 10:31   

page napisał/a:
Vincent: mi spadają morale jako graczowi, gdy stoję naprzeciwko tytanów. Tak naprawdę z ich HP i obrażeniami ciężko pogadać inaczej, jak Klątwą. A rozbudowaną i wykupioną Fortecę (chyba niemożliwe) raczej nie przestrzelimy.


mi ostatnio na jebusie udalo sie w 1-3-1 upnac giganty i wszytsko wykupic i wcale to nie jest takie niemozliwe a co do przestrzelenia to zadne miasto w takiej sytuacji towera nie przestrzeli wystarczy jeszcze luk miec ijest rzeznia...a aco do Klatwyna Tytany hm sredniooplacalne bo i takmaja wysoki dmg ja bym raczej wolal sciagac z nich kntre i naparzac czym sie tylko da

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-12, 20:12   

Boss18 napisał/a:
a a_co do Klątwy_na Tytany hm średnio_opłacalne bo i tak_mają wysoki dmg
Ale mają też duży rozrzut, więc myślę, że całkiem opłacalne. :-) Zresztą można zrobić i jedno, i drugie ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-06-12, 21:27   

Gandalf napisał/a:
Ale mają też duży rozrzut, więc myślę, że całkiem opłacalne. Zresztą można zrobić i jedno, i drugie


Ale co się stanie jak dostaną bless'a, no i jak by im do tego jeszcze doszedł łuk ;]
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-06-12, 23:19   

Cytat:
Ale co się stanie jak dostaną bless'a, no i jak by im do tego jeszcze doszedł łuk ;]
Jak zostaną zablokowani, to nie trzeba mówić, ile da łuk. A powinni zostać zablokowani od razu. A z klątwą nie trzeba się tak śpieszyć, zresztą boh nie musi od razu mieć wody (choć akurat alchemicy mają dość często). Bo nie wierzę, żeby ktoś bawił się w pojedyncze bless/curse, mając do dyspozycji masówki. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group