Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Jednostki strzelające - przydatność

Które ulepszone jednostki strzelające są najbardziej przydatne?
Gremliny
4%
 4%  [ 3 ]
Reptillioni
2%
 2%  [ 2 ]
Kusznicy
5%
 5%  [ 4 ]
Magogi
0%
 0%  [ 0 ]
Żywiołaki Burzy
11%
 11%  [ 8 ]
Uruki
0%
 0%  [ 0 ]
Złe Oczy
4%
 4%  [ 3 ]
Szare Elfy
20%
 20%  [ 15 ]
Żywiołaki Lodu
2%
 2%  [ 2 ]
Arcymagowie
4%
 4%  [ 3 ]
Meduzy
2%
 2%  [ 2 ]
Arcylisze
12%
 12%  [ 9 ]
Kapłani
1%
 1%  [ 1 ]
Cyklopi
1%
 1%  [ 1 ]
Tytani
26%
 26%  [ 19 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-12-02, 22:05   

Oddałem mój głos na Złe Oczy. Pisałem o nich w samych superlatywach w jednym z ostatnich postów, tutaj chętnie powtórzę: mają dużo HP, wysoki Atak/Obronę, szybkość 7 (strzelą przed Żywiołakami Lodu, Urukami czy Kusznikami), brak ograniczeń w walce wręcz. Bardziej praktycznie: są ważniejsze dla Lochów niż wyższe o poziom Meduzy (także dzięki liczebności i większej ilości strzałów), nie padają jak muchy (komputer chętnie się skupia na wybijaniu Troglodytów), ostatecznie mogą podejść i walczyć jak równy z równym.
Oczywiście jest to mocno subiektywna ocena, gdy trzeba konkurować z Szarymi Elfami i Kusznikami, którzy też znajdują się w ścisłej czołówce. Nie oddałem jednak głosu na te jednostki, gdyż:
a) Szare Elfy są głównym celem ataków przeciwnika (również z dystansu), a stracenie ich znacznie osłabia siły Bastionu;
b) Kuszników również ciężko utrzymać w wysokiej liczbie podczas dłuższych kampanii, dostaje im się podczas oblężeń i od strzeloków. Na szczęście w wypadku Zamku strata nie jest tak bolesna, jak brak Elfów w Ramparcie.
Nie umieściłem w ankiecie Czarodziejów/Strzelców z obawy, że temat zostanie skasowany jako powtórka z rozważań Gelu vs Dracon ;-)

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
silverfrog 
Born again



Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-03, 00:49   

Hmm... Bardzo trudno jest porównać te jednostki, które pochodzą przecież z zupełnie innych poziomów i co oczywiste, różnią się siłą, ceną, czy przyrostem. Gdyby chodziło o wybór najsilniejszej wybór byłby prosty (wiadomo: Tytan :mrgreen: ).
Ale Tytany pojawiają się późno, są bardzo drogie i choćby z tego powodu nie nadają się do typowej roli strzeloka, tj podbijania kopalń i walk z neutralami. Ich przeznaczeniem jest fb.
Dalej: cyklopy i uruki. Oba niespecjalnie liczą się w swoim zamku. Uruk jest słaby, a cyklop jest słaby i drogi. :->
Repki - jedyny ale ważny strzelec cytki, niestety niezbyt silny choć stara się nadrabiać wytrzymałością, z całkiem niezłym skutkiem.
Up.Gremy - na początku b.przydatne (do momentu pierwszej poważniejszej wpadki ;-) ), później niewiele mogą już zdziałać.
Arcymagowie - jak dla mnie średnia jednostka, mają dwie ciekawe zdolności (tanie czary i strzał za mury), ale ich ulepszenie jest utrudnione (biblioteka nie jest tania).
Arcylicze - Jedyny strzelok zdechlaków. Całkiem niezłe, lecz mało wytrzymałe, atak obszarowy jak najbardziej na plus, ale budowla droga (10 siarki na postawienie+ 5 na rozbudowę) i niestety na początku musimy sobie radzić samymi szkieletami & zombies (od czasu kampanii niech żyje król mam jakiś uraz do zombich w obu wersjach ;-) ).
Kapłani z podobnych powodów nie mogą być uznawani za najprzydatniejszych w swoim zamku. Meduzy szybko tracą strzały, a magogi się nie liczą. :mrgreen:
Zostają: Wysoki Elf, Obserwator, Burzyk. Każde ważne dla swojego zamku od niemal początku do niemal końca rozgrywki. Z tej trójcy wybrałem elfa wyłącznie z sentymentu do Tolkiena i Sapkowskieo ;-) . Co prawda komputer ma tendencję do nawalania właśnie po tych jednostkach, ale od czego jest wskrzeszenie?
Ups. Rozpisałem się trochę, za co czytających przpraszam. :mrgreen:
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-12-03, 15:43   

page napisał/a:
mają dużo HP

coś nie zauważyłem!
page napisał/a:
wysoki Atak/Obronę,

SĄ NAJLEPSZE NA SWOIM POZIOMIE.Nie ma się do nich zastrzeżeń,każdą bitwę się przegra bez nich z powodu wysokiego ataku i obrony złych oczu.sarkazm
page napisał/a:
szybkość 7 (strzelą przed Żywiołakami Lodu, Urukami czy Kusznikami),

A reszta jednostek strzeli przed nimi ;-)
Jak wyżej napisałem złe oczy są dla mnie jedną z NAJGORSZYCH, jednostek strzelających z powodu słabych statów.Szybkość nie grzeszy.To,że strzela wiele daje.Gdyby złe oczy nie strzelały,uznałbym je za DNO.Czemu,page, nie powiedziałeś nic o przydatności ich w armii lochów?Przydatność napewno nie jest najlepsza-niski przyrost.W mojej taktyce złe oczy po prostu strzelają,a jak ktoś je zablokuje,atakuje ich troglodytami,które i tak padną po pierwszym hicie i Oczy zginą.Za wygląd daje plus,ponieważ bardzo lubię horrorystyczne potwory,a Złe Oczy tak wyglądają.(Przynajmniej trochę,ponieważ nekro na pewno wygrywa pod tym względem)Ale wyglądem nie zabiją nikogo w Heroes3.Do tego potrzebna jest liczba,siła i umiejętności.A Złym Oczom tego brakuje.W armii lochów na pewno przydatniejsze są meduzy,co jednak nie sprawia,że złe oczy "odpadają" z armii Lochów.Po prostu są jednym z jej słabych ogniw,tak jak kapłani w armii Zamku.Złe oczy niejednokrotnie mogą się nam przydać, ale róznież niejednokrotnie możemy się na nich zawieść w przyszłości.Mi one wielokrotnie ratowały skórę,ale również wielokrotnie się na nich zawiodłem.Dlatego dla mnie Złe Oczy są cienkie.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-12-03, 16:06   

Sauron napisał/a:
W armii lochów na pewno przydatniejsze są meduzy,

Up. meduzy mają 8 strzał, a nie ulepszone mają 4 rzeczywiście na pewno są przydatniejsze. Minusem złych oczów jest to, że na 200% ich siedlisko może być trudne do wybudowania przez co nasza rozbudowa stanie w miejscu.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-12-03, 16:08   

Amitamaru napisał/a:
Minusem złych oczów jest to, że na 200% ich siedlisko może być trudne do wybudowania przez co nasza rozbudowa stanie w miejscu.

Całkiem niezłe podejście.Nie pomyślałem akurat o tym :-P Kolejny minus złych oczu.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-12-03, 17:24   

Trochę przesadzasz, jeśli chodzi o złe oczy. Statystyki akurat mają całkiem przyzwoite (np. atak o 1 większy od wysokiego elfa), przydaje się też brak ograniczeń w walce wręcz. Faktem jest, że (jak wspomniał Amitamaru) mogą zatrzymać rozbudowę na poziomie 200%. Jednak dzięki większej liczbie strzałów z pewnością sprawdzają się jako jednostki strzelające lepiej od meduz (chyba, że będziemy mieć wózek ;-) ). Obrażenia zadawane przez beholderów nie są jakieś bajeczne, ale też nie bardzo słabe, przy dobrym współczynniku ataku nie jest źle. Niestety, rzeczywiście jest to dość droga jednostka, jak na 3 poziom, a w nieulepszonej wersji - również powolna i na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem page'a, iż są najprzydatniejszymi strzelcami, ale kiepskie też nie są.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-12-03, 19:34   

Na początek:
page napisał/a:
Oczywiście jest to mocno subiektywna ocena, gdy trzeba konkurować z Szarymi Elfami i Kusznikami, którzy też znajdują się w ścisłej czołówce.

Mógłbym zdecydować się na wybór jednej z powyższych jednostek, ew. na Żywiołaków Burzy, ale jednomyślność = pełna zgoda = brak dyskusji, a tę trzeba rozruszać. Co nie oznacza, że wszystko mi jedno, czy to Magogi, czy Złe Oczy! Bowiem:
Sauron napisał/a:
page napisał/a:
mają dużo HP

coś nie zauważyłem!

22 hit pointy. Dla porównania: Uruki 20, Szare Elfy 15. Walczące wręcz Gryfy Królewskie, okrzyknięte bodaj najskuteczniejszą jednostka poziomu trzeciego, mają 25 life'a.
Sauron napisał/a:
page napisał/a:
wysoki Atak/Obronę

SĄ NAJLEPSZE NA SWOIM POZIOMIE.Nie ma się do nich zastrzeżeń,każdą bitwę się przegra bez nich z powodu wysokiego ataku i obrony złych oczu.sarkazm

Z 10 punktami Ataku Złe Oczy biją wszystkie jednostki trzeciego poziomu. Ponieważ masz fetysz Fortecy, przypomnę, ze także Żelazne Golemy. Powiem więcej, Arcymagowie z poziomu wyżej mają Obrony więcej o cały punkcik, kosztują prawie dwa razy tyle i jest ich mniej. Ponadto:
Sauron napisał/a:
page napisał/a:
szybkość 7 (strzelą przed Żywiołakami Lodu, Urukami czy Kusznikami)

A reszta jednostek strzeli przed nimi ;-)

Wiesz, jakiego speeda mają wspomniani wyżej Arcymagowie? :lol:
Sauron napisał/a:
Jak wyżej napisałem złe oczy są dla mnie jedną z NAJGORSZYCH, jednostek strzelających z powodu słabych statów.Szybkość nie grzeszy.

Masz pewne wyobrażenie o jednostkach w Heroesach, wyobrażenie niekoniecznie odpowiadające rzeczywistości, ale dalej stosujesz sarkazm i wku*** ludzi logujących się po to, by kulturalnie wymienić poglądy, a nie podbić ego.
Sauron napisał/a:
Amitamaru napisał/a:
Minusem złych oczów jest to, że na 200% ich siedlisko może być trudne do wybudowania przez co nasza rozbudowa stanie w miejscu.
Całkiem niezłe podejście.Nie pomyślałem akurat o tym :-P Kolejny minus złych oczu.

Rozumiem, że głosując na Tytany brałeś pod uwagę Wojnę Planowaną? :-D

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4004
Wysłany: 2009-12-03, 21:39   

Ciekawy temat. Logicznie się w niego w patrzeć, to można stwierdzić, że byłoby nawet wskazane, aby jednostki porównać nie względem siły. Wydaje mi się, że najbardziej obiektywnym sposobem byłoby przedstawić jak dana jednostka spisuje się na swoim miejscu.
Gremliny- tu nic nie można zarzucić, ponieważ ta jednostka wykonuje zwoje zadanie w 100%. Podbijanie kopalń nie stanowi problemu.
Reptillion- bez plików wzmacniających raczej słaby, ale kiedy gramy już na łatce to jego siła jest duża zarówno w zakresie defensywy jak i ofensywy.
Kusznicy/Kapłani- kusze zawsze coś ustrzelą. Niestety posiadają bardzo słabe statystyki i wytrzymałość, ale spisują się o wiele lepiej w swoim czasie niż Kapłani.
Magogi- jak ktoś umie wykorzystać zalety to może zrobić użytek z kulą ognia. Gogi są nieocenione w początkowych etapach gry Infernem.
Żywiołaki Burzy- drogo, bardzo drogo, ale za dobry towar się płaci. Jedynie błyskawica może zatrzymać tą jednostkę. :lol:
Uruki/Cyklopy- Tego nawet nie skomentuję, szkoda słów. (zbyt mały stosunek siły do ceny)
Tytani- trudno się o nich obiektywnie wypowiedzieć.
Złe Oczy/Szare Elfy/Żywiołaki Lodu/Arcymagowie/Meduzy/Arcylisze- jednostki, które odgrywają w swych miastach identyczną rolę i sprawdzają się prawię tak samo dobrze.

Nie zagłosuję w ankiecie, bo z tego wynika, że najlepszej jednostki miotającej po postu niema. ;-)
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-12-08, 15:24   

Głosowałem na tytana.Dlatego,ponieważ tytan jest silny.Drogi jak cholera,ale w mojej strategii warto w niego inwestować każą,nawet astronomiczną,sumkę pieniędzy,ponieważ w armii fortecy gra on kluczową rolę(razem ze skorpeną lub jak kto woli nagą królewską) tak jak hydra i gorgona w armii cytadeli,a ptak gromu i starożytny behemot w armii twierdzy.Staty ma całkiem niezłe,ale z szybkością gorzej.Drogi,jak już wyżej wspominałem,jednakże dla mnie warto w niego inwestować z powodu możliwości oddania strzału.Strzał ogólnie ma bardzo dużo.Wygląd bardzo mi się podoba,jego "zewnętrzna powłoka" bije na głowę wiele innych jednostek wszystkich poziomów.Jestem wielkim fanem tytanów,co można wywnioskować z moich wcześniejszych postów.Warto nimi grać.Opiszę teraz tytana prosto-Potężna jednostka 7poziomu.Pozwala nam na oddawanie strzałów.Jak na strzelca bardzo dobre statystyki,obrażenia jedne z najlepszych na tym poziomie,szybkość w miarę przeciętna,ale jak na strzelca bardzo dużaa,co daje tytanowi dość szybko możliwość ruchu.Najlepsza wytrzymałość na 7poziomie otwiera drogę do czołówki tego poziomu.Dla mnie,jednostka moich marzeń to właśnie tytan-umiejętności,obrażenia,szybkość.To dla mnie najsilniejsza jednostka 7poziomu!Tyle myślę o tytanach.
Reszta jednostek jest również jest fajna,ale z nich nalży wybrać jako lepsze Gremliny,Kuszników,Żywiołaki Burzy oraz Szare Elfy.Jednodtki te są również naprawdę potężne.Tyle myżlę o jednostkach strzelających.
Serdecznie przepraszam czytających ten post ludzi o to,że jest bardzo długi.Rozpisałem się maksymalnie.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-12-08, 15:52   

Tytany może i dobre ale jako strzelcy malo przydatni . Jeśli lubmy grac na dużych bogatych mapach moze i fajny ale gdy przychodzi czas na mniejsze mapy lub po prostu biedne sie wogole Tytany nie pojawiaja... Kazda jednostka ulepszona jest szybciej dostępna niz Tytan wiec wystarczy w miare szybki atak i spotkamy tylko Gigantów bardzo przevietnych na dodatek...Duzo lepiej wypadaja pod względem strzelcow w fortecy gremliny i dosc fajni magowie albo jednostki z innych miast a Tytan jest za drogi i wiem ze za jakosc sie placi ale ta jakosc jest przydatna potem zazwyczaj dopiero na fb a w walce na mapie niewiele nam moze pomoc

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-12-08, 16:36   

Boss18, niewiele zrozumiałem z tego postu.
Boss18 napisał/a:
Jeśli lubmy grac na dużych bogatych mapach

Ja gram tylko na XL-kach i S-kach ;-)
Boss18 napisał/a:
przevietnych

O co chodzi ci w tym słowie?Przeciętnych?Przemiętnych?
O tytanach już się wyżej wypowiedziałem.Natomiast Boss(ie)18, jak możesz pisać bez alta,kropki,przecinka oraz Shifta.Ja jestem dysgrafikiem(czyli przestawiam literki w wyrazach) albo byłem nim cztery lata temu; teraz się chyba poprawiłem oraz dyslektykiem(to samo co z dysgrafikiem; tyle że to już sześć lat)
i nie robię(robiłem) takich błędów!Nie kumam,co piszesz w swoich postach!Więc proszę cię o poprawne pisanie.
 
 
Makaay 



Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: S-rz
Wysłany: 2009-12-08, 16:55   

Jak strzelok to jak dla mnie najlepszy jest kusznik lub szary elf. Elfy to potęga i podstawa bastionu. Najgorsze jednostka strzelająca to magog. Nie dość, że słaby to jeszcze wali swoich

"Pewien mądry powiedział, że pióro jest silniejsze od miecza"
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-12-08, 18:18   

magogow nie ma od 3 tyg tylko jest grupka wesołych demonów;)

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-12-08, 18:32   

Sauron napisał/a:
pieniędzy,ponieważ w armii fortecy gra on kluczową rolę(razem ze skorpeną lub jak kto woli nagą królewską) tak jak hydra i gorgona w armii cytadeli

Tu bym polemizował przydatność Tytana ni jak ma się do Hydry i Gorgony(Fortece bez Tytana sobie wyobrażę, natomiast Cytkę bez Gorgony i Hydry nie bardzo). Z Tytanami jest o tyle trudno, że nawet na XL'ce(którą kończę w ~6 miesięcy) owych Tytanów nie pojawi się dużo, gdzie inne jednostki 7lvl, będą miały przewagę ilościową. Natomiast nikt nie może zabrać czyjś sympatii, takie tematy to w 50% własne odczucia.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-12-08, 19:15   

Tytan - 7 level, niezłe statystyki, ale koszty czy szybkość zdobycia tej jednostki są jej pewną wadą. Najlepszymi strzelcami dla mnie są jednostki o tej samej nazwie (nie wiem czy zrozumiecie), ale jeżeli chodzi o stwory z miast to stawiam na burze i arcylisze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group