Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Co was razi w H3?
Autor Wiadomość
Wivernus


Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 73
Wysłany: 2008-06-02, 19:07   

Cytat:
1.Muzyczka przy rozpoczęciu walki

To się da wyłączyć, w ustawieniach trzeba wyciszyć, albo muzykę, albo efekty dźwiękowe, teraz nie wiem które.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 19:31   

Może nie tyle normlanego, co obcykanego fana MM - takich niestety niewiele. Czytasz ty, co się do Ciebie pisze?
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 19:42   

krzemo napisał/a:
znajdź mi normalnego, który na czerwoną postać z rogami, bródką i pentagramem powie "kosmita" ; D

No to napisałem, że zamiast "normalnego" szukać należy fana MM - on Ci tak powie.
Cytat:
Dodam, że nie grałem w MM.

No i proszę bardzo... To masz jeszcze czelność mówić, że coś w świecie Heroes jest takie a takie? :lol:
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 19:52   

krzemo napisał/a:
niech pomyślę... gram w heroes'y... to "mam czelność" wypowiadać się na ten temat, nie?

Na temat realiów - nie. Nie przy takiej ignorancji. Sam się przyznałeś, że grałeś TYLKO w Heroesy.
krzemo napisał/a:
EDIT: Prawdopodobnie chciałeś napisać "jak możesz wypowiadać się na temat gry MM jak w to nie grałeś" nieprawdaż?

Coś w tym stylu - HoMM to część serii MM.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-02, 20:03   

Ja na to mówię "prawnicza argumentacja" :lol:

Cytowane z okładki gry "Heroes 3: złota edycja": "... to legendarna, kultowa strategia fantasy. Baśniowe światy zamieszkałe przez różnorodne potwory". Dziwnym trafem nic o kosmitach nie piszą ;-)

Tarnoob łączy M&M z HOMM. Dla mnie (dla Krzema chyba też) Heroes to Heroes, a M&M to M&M. Gram w Heroes i mówię co pasuje do Heroes, a co nie. M&M mam w nosie.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-02, 20:26   

Tarnoob zna moje zdanie na temat, ale po długiej dyskusji - kiedyś o The Forge, przynajmniej w części rozumiałem jego argumenty, co nie zmienia faktu, że kosmitów tez nie widzę :-) ..trzymaj się Tarnoob bo jesteś w mniejszości :lol:

Fantasy.. better than life..?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-02, 20:51   

Ale kosmici są zieloni ,mają duże głowy i latają w statkach kosmicznych i jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem napisać to to że nie istnieją.
Porównanie ufo z diabłem:
Ufo
-jest niski
-ma duży łep
-lata statkiem kosmicznym
-jest zielony i ma duże oczka
Diabeł
-jest wysoki
-ma normalną buźke
-teleportuje się
-jest czerwony i ma małe patrzalki
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-02, 23:04   

Fajny post :lol: Ale z błędami ;-)

lol772 napisał/a:
Ale kosmici są zieloni ,mają duże głowy i latają w statkach kosmicznych i jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem napisać to to że nie istnieją.

Nie są zieloni tylko są szarzy. Sprawy Rosewell nie kojarzysz? ;-) A co do drugiego: sprawdzonych dowodów na to nie ma. Ani na istnienie ani na nieistnienie. Moim zdaniem istnieją. "Tylko w naszej galaktyce są cztery miliardy gwiazd.Jeśli jedna na milion ma własny układ słoneczny, a z tego tylko na jednej na milion planet istnieje inteligentna cywilizacja - są ich tam miliony.W przeciwnym razie byłoby to straszne marnotrawstwo przestrzeni! Amen"- dr Ellie Arroway i Palmer Joss

Co do tematu. Ostatnio zastanawiam się nad najlepszą grą. Taką, w której najtrudniej wskazać wady. Co do Gothica czy Prince'a łatwo by mi było napisać negatywną recenzję jednej i drugiej. Ale w Heroes III ja się tylko szczegółów czepiam. Podstawy i to co stanowi oś gry w zasadzie nie ma minusów.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-03, 08:20   

Mnie potwornie drażni system przeliczania siły i obrony bohatera na jednostki często dochodzi do niemałych paranoi. Jest tez parę nieścisłości pomiędzy jednostkami (tak jak ktoś już to napisał na przypadku żywiołach ognia) boli mnie tez że bohater nie bierze bezpośredniego udziału w walce. Hmm chyba tyle.

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-03, 13:18   

Cytat:
ufoludki w porównaniu do diabła nigdy nie miały jednego określonego wyglądu.

A diabeł to jaki ma okreslony wygląd? Jaki kolor? W co ubrany?

Cytat:
Ja uważam, że na jakichś planetach jest prymitywne życie, ale w latające dyski porywające ludzkość nigdy nie uwierzę.

Dlaczego sądzisz, że prymitywne życie może być, a bardziej rozwinięte od nas już nie?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-03, 13:37   

Cytat:
W prawie wszystkich religiach świata (poza sektami) diabeł wygląda tak samo.

Wejdź do dwóch najblizszych kościołów, a gwarantuję Ci że diabły tam będą inne. W herosach masz czerwonego gościa w czarnym kimono. Na obrazach często pojawiają się stwory z ptasimi nogami. W biblii piszą, że anioły są najpiekniejszymi istotami światła. Gdzie tu wspólny mianownik? A w ręku co trzymają? widły? kosę? trójząb?

Cytat:
napisałem, ze nie wierze w talerze porywające ludzkość.
a jeżeli miałbym do wyboru obstawić życie prymitywne i rozwinięte to bym wybrał prymitywne.

Jakbym trafił na prymitywne życie na innej planecie, to bym sobie go troche wziął do badań. To chyba można podciągnąć pod "latające dyski porywające ludzkość"

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-03, 14:13   

...prymitywne czy bardzo zaawansowane, życie w innych układach jest moim zdaniem pewne - z samego prawdopodobieństwa... ale możemy się o tym nigdy nie dowiedzieć:( wystarczy kilkaset lat świetlnych odległości - co nie jest w skali wszechświata olbrzymią wartością i możemy zapomnieć o jakimkolwiek kontakcie, nie tylko teraz ale i dalszej przyszłości..

Fantasy.. better than life..?
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 14:25   

Cytat:
zdanie Tarnooba nabierze tylko wtedy sensu, gdy kosmici zaczną tak samo wyglądać jak diabły. Ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek tak się stało.

W świecie HoMM wyglądają tak samo. Podobnie z gorgonami - grafik udowodnił, że nie trzyma się wyobrażenia z "naszego świata". A skąd wiesz, jak wygląda kosmita? Sam zaznaczyłeś, że każdy wyobraża go sobie inaczej. NWC wyobrażało ich sobie jako istoty diabłokształtne.

@Atos: kwestia rozdzielania/łączenia HoMM z MM może służyć za argument tylko w przypadku The Forge. Inferno jest już przesądzone, i jakkolwiek by Ci się to nie podobało - nie zmienisz tego.
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 15:54   

Kosmita - ktoś, kto przybył z innej planety za dzięki technologii. Bezpośrednio w HoMM nie ma przedstawionego momentu inwazji Kreegan (nocy spadających gwiazd), ale w MM już tak. Zagraj - zobaczysz. Powtarzam OSTATNI RAZ.
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 22:12   

Nie widzę sensu w tym pytaniu :-P
W HoMM grałem wcześniej, ale teraz, kiedy już znam prawdę, nazywania Kreegan diabłami wystrzegam się jak ognia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group