Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najpraktyczniejsza jednostka
Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-10-13, 19:48   

Akolita napisał/a:
Możecie pisać co chcecie ale jedną z praktyczniejszych jednostek są drzewce/enty
mimo tego że są bardzo powolne...
Co za bzdura! Nie można przyjmować, że akurat enty są najprzydatniejsze, tylko dlatego, że grasz bastionem i drzewka dobrze zasłaniają elfy. Przecież (jak sam zresztą napisałeś) są powolne, więc nie dość, że nie nadają się do zadań ofensywnych, to jeszcze spowalniają bohatera na mapie. W dodatku mają kiepski atak i obronę, a obrażenia - przeciętne. Ich umiejętność jest bardzo dobra, ale są przecież znacznie lepsze (np. zabójczy wzrok gorgony). Faktem jest, że dzięki przystępnej cenie, a także dużej wytrzymałości i przyrostowi mogą się przydać, ale tylko w mieście, w którym dużą rolę odgrywają strzelcy (w praktyce odpadają inferno i twierdza - w pierwszym jednostki strzelające są słabe i lepiej wykorzystać je do farmienia, w drugim - znacznie ważniejsza jest walka w zwarciu i szybkie uderzenie; zresztą ja i tak nie brałbym ich do głównej armii, ponieważ jak już wspominałem, spowalniają bohatera). A, jeszcze drobna uwaga: następnym razem podaj chociaż jakieś argumenty. ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-14, 11:38   

Dla mnie najpraktyczniejsze są gremliny.Dużo,tanie i na S z Solmyrem wymiatają.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-10-14, 16:06   

Sauron napisał/a:
Dla mnie najpraktyczniejsze są gremliny.Dużo,tanie i na S z Solmyrem wymiatają.
To zdecydowana przesada. Fakt, na małych mapkach sprawdzają się bardzo dobrze, ale na większych już nie odgrywają tak dużej roli, poza tym same w sobie są dość słabe. W tym temacie chodzi zaś o najpraktyczniejszą jednostkę, a więc taką, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach, niezależnie od etapu gry, rozmiaru i zasobności mapy (takie np. tytany są niezbyt przydatne, ponieważ na początku, a nieraz przez cały czas przechodzenia mapy po prostu ich nie ma :-) )

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-10-14, 16:10   

Najpraktyczniejsze są jednostki poziomów 4/5.Zawsze są w naszym arsenale, i najczęściej to one odgrywają główną role w bitwach.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-14, 16:29   

Gandalf napisał/a:
Akolita napisał/a:
Możecie pisać co chcecie ale jedną z praktyczniejszych jednostek są drzewce/enty
mimo tego że są bardzo powolne...
Co za bzdura! Nie można przyjmować, że akurat enty są najprzydatniejsze, tylko dlatego, że grasz bastionem i drzewka dobrze zasłaniają elfy. Przecież (jak sam zresztą napisałeś) są powolne, więc nie dość, że nie nadają się do zadań ofensywnych, to jeszcze spowalniają bohatera na mapie. W dodatku mają kiepski atak i obronę, a obrażenia - przeciętne. Ich umiejętność jest bardzo dobra, ale są przecież znacznie lepsze (np. zabójczy wzrok gorgony). Faktem jest, że dzięki przystępnej cenie, a także dużej wytrzymałości i przyrostowi mogą się przydać, ale tylko w mieście, w którym dużą rolę odgrywają strzelcy (w praktyce odpadają inferno i twierdza - w pierwszym jednostki strzelające są słabe i lepiej wykorzystać je do farmienia, w drugim - znacznie ważniejsza jest walka w zwarciu i szybkie uderzenie; zresztą ja i tak nie brałbym ich do głównej armii, ponieważ jak już wspominałem, spowalniają bohatera). A, jeszcze drobna uwaga: następnym razem podaj chociaż jakieś argumenty. ;-)

Ogólnie bastion jest defensywnym miastem, drzewce oprócz tego, że dobrze zasłaniają elfy, niezle atakują.

na wschód od Konina Azja się zaczyna
Ostatnio zmieniony przez Akolita 2010-07-14, 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-10-14, 18:28   

Akolita napisał/a:
drzece
Drzewce. Staraj się nie robić takich błędów.
Drzewce wcale nie atakują nieźle, ponieważ mają mały współczynnik ataku i przeciętne obrażenia. Kiedy zbierze się ich duża liczba, są całkiem silne, ale to i tak nie rekompensuje małej szybkości. Zresztą gorgony, ptaki gromu i minotaury i tak są użyteczniejsze. Drzewce nie należą do najprzydatniejszych jednostek, jak dla mnie są pośrodku skali. Poza tym wydaje mi się, że nie przeczytałeś mojego posta, ponieważ w ogóle nie odniosłeś się do argumentów, które podałem. Spróbuj pomyśleć, do czego mógłby się przydać oddział drzewców/entów w takiej np. twierdzy czy inferno (w inferno rozważyłbym ich sfarmienie gdyby nie fakt, że za 1 enta tracimy w tym przypadku aż 30 hp :lol: ).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-15, 18:49   

Akolita napisał/a:
drzece
Drzewce.
Drzewce wcale nie atakują nieźle, ponieważ mają duży współczynnik ataku i przeciętne obrażenia. Kiedy zbierze się ich duża liczba, są całkiem silne . 8-)

na wschód od Konina Azja się zaczyna
Ostatnio zmieniony przez Akolita 2010-07-14, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-10-15, 19:43   

Akolita napisał/a:
Drzewce wcale nie atakują nieźle, ponieważ mają duży współczynnik ataku

Duży? 9 to ma większość trzeciolevelowców.
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-16, 13:18   

Cytat:
Duży? 9 to ma większość trzeciolevelowców.

Trochę się zdziwiłem,jak 31 żelaznych golemów zadało 203 ptk. obrażeń,a przy tym samym bohu 29 entów zadało 191ptk obrarzeń.Nie,to nie może być ent.To zależy od mapy.Na S Gremliny z Solmyrem,na M być może ptaki gromu(stosunkowo tanie,szybko je zdobywamy,piorun,ogólnie niezłe),na L gorgony(szybkie,spojrzenie,obrażenia,ogół),a na XL Czarci Lordowie(wskrzeszanie z ciał,i całkiem,całkiem staty...)
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-10-16, 13:56   

moim zdaniem najpraktyczniejsze sa bohemoty - nawet na s mozemy je postawic (a 3 bohy w 2 tyg to jest pokazna sila) praktycznie nie ma mapy na ktorej nie dawaly by kopa i nie stamowily glownego trzonu armii a z bohami z twierdzy i innymi jednostkami + mass przyspieszenie (przy szybkim roku) sa nie do zatrzymania.. ogolnie twierdza nadaje sie na kazde miasto choc cytadela to dla niej najgrozniejszy przeciwnik

 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-16, 14:01   

Skwer napisał/a:
moim zdaniem najpraktyczniejsze sa bohemoty

To prawda.
Skwer napisał/a:
nawet na s mozemy je postawic (a 3 bohy w 2 tyg to jest pokazna sila)

Tylko trzeba mieć KASĘ, ,aby kupić budynki,ulepszyć je,i wykupić populację.A z tym na S ciężko...
Skwer napisał/a:
ogolnie twierdza nadaje sie na kazde miasto choc cytadela to dla niej najgrozniejszy przeciwnik

Twierdza nie nadaję się jednynie na Fortecę i Nekropolię.Nekro dzięki nekromancji,a Forteca=dużo strzelców.Twierdza małe kłopoty miała by również z Cytką.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-10-16, 14:08   

Sauron napisał/a:
Twierdza nie nadaję się jednynie na Fortecę i Nekropolię.Nekro dzięki nekromancji,a Forteca=dużo strzelców.Twierdza małe kłopoty miała by również z Cytką.

eh na nekro i tak nic takiego nie zrobisz a jak bym mial czyms te szkielety wykonczyc to rokiem pojedynczym sciagna bym kontre i walil wszystkim jak leci
forteca? chyba sobie jaja robisz... z taktyka i ewentualnie na przyspieszeniu zjadlbym ci wszystko zanim bys sie ruszyl - pod warunkiem ze rok mialby pierwszy ruch
a z cytka nie miala by wiekszych niz inne miasta a nawet na m wzkazalbym ja jako jedno przeciwko cytki (wystarczy troche szczescia ;))

 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-16, 14:13   

Skwer napisał/a:
forteca? chyba sobie jaja robisz... z taktyka i ewentualnie na przyspieszeniu zjadlbym ci wszystko zanim bys sie ruszyl - pod warunkiem ze rok mialby pierwszy ruch

pod warunkiem :mrgreen:
Ale nie myśl,że ja nie mam taktyki dla fortecy...Mam,i to nawet świetną.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-10-16, 14:18   

Sauron napisał/a:
pod warunkiem :mrgreen:

taka sama szanse ma ptak gromu ze zacznie jak i dzin a jak ja zaatakuje to moj bedzie pierwszy ruch
Sauron napisał/a:
Ale nie myśl,że ja nie mam taktyki dla fortecy...Mam,i to nawet świetną.

ja w twierdzy taktyke mam na start

 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-16, 14:20   

Ja też mam taktykę startową dla fortecy. :lol: Lata gry fortecą nie spędziłem na oglądaniu jej jednostek.Wymyśliłem przez ten czas setki taktyk dla fortecy...Twierdzą grać też dobrze umiem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group