Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Paweł
2010-03-29, 14:09
Wiedźmin PC

Jaką ocene wystawiasz tej grze?
Celująca
62%
 62%  [ 10 ]
Bardzo Dobra
12%
 12%  [ 2 ]
Dobra
6%
 6%  [ 1 ]
Nieodpowiednia
18%
 18%  [ 3 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2009-08-27, 21:49   Wiedźmin PC

Zastanawia mnie dlaczego taki temat nie powstał wcześniej. Założę się, że wiele osób grało w tą grę- no nie? Gra stworzona przez polską ekipę CD- Projekt, przykuła moją uwagę już dawno temu, ale dopiero kilka dni temu miałem przyjemność zagrać w tą fenomenalną grę.

Może przedstawię swoje poglądy na jej temat. Według mnie trochę zostało przesadzone z polityką, zaczęło mnie to nużyć pod koniec trzeciego aktu, bo właśnie teraz tam jestem, nie pasują mi Wiedźmini, którzy mieszają się w sprawy polityki. Zadania z tablicy ogłoszeniowej też są w pewnym stopniu naciągane, ponieważ polegają na prostej regułce: Idź zabij 10 potworków i na dowód przynieś mi trofea. Dobre jest to, że Azarowi Javedowi głosu użyczył Jacek
Mikołajczak, ten który użyczył go Bezimiennemu z Gothica.

Ogólnie mówiąc gra spisuje się bardzo dobrze, ale do dwóch pierwszych części Gothica jednak jej brakuje. ;-)
Wyrażajcie opinie. :-)
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-08-29, 13:47   

ja wiem ze od pierwszych chwil gry nie moglem sie doczekac momentu gdy bede mial okazje zabic magistra :->
najlepiej mi pasuje nutralny do wiedzmina - moze jest troche trudniej ale staralem sie byc sprawiedliwy. gra jest celujaca ale zgodze sie z pawlem ze brakuje jej do gothica (1 i 2) po prostu nie ma tego czegos

 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-29, 14:48   

W sumie w Edycje Rozszerzoną nie grałem, a podobno poprawiło się kilka rzeczy, może i fakt nie ma tego klimatu co Gothic, ale przynajmniej jeżeli kogoś interesują książki p. Andrzeja Sapkowskiego, to lepiej niech zagra w tę grę, niż ma oglądać denne seriale i wcale nie lepszy film.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-09-03, 10:19   

no gra jest konieczna do przejscia dla jakiegokolwiek gracza rpg, jeden z lepszych erpegow i ciekawy choc moze ma troche zapowazna fabule no ale jakby nie bylo polecam

 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-03, 19:43   

A ja przeleciałem 4 panny. I jestem w 4 części przy okazji.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-09-03, 20:00   

Ja pomagałem wiewiórkom. Chędożyłem jak prawdziwy Geralt z Rivii :-P gra była genialna, najpierw grałem w witchera pożyczonego od kolegi a potem kupiłem sobie edycję rozszerzoną i kiedyś miałem zamiar pobawić się z narzędziem D'jinni ale gram w hirki :D Badziewne były misje na polach zwłaszcza ta ze zbitym lustrem, bo nie mogłem znaleźć rozrzuconych kawałków, tylko biegałem jak głupi.
Szkoda że nie było Sihilla(nie pamiętam czy tak się to pisało) z genialnym tekstem "Na pochybel skurwysynom" Sapkowski jest genialny jak i kilku polskich pisarzy fantasy i gra o głównym bohaterze z sagi nie mogła być gorsza :-)
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-03, 20:02   

Podoba mi się właśnie w niej też swoboda języka.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2009-09-04, 16:35   

Swietny erpeg, znakomita i skomplikowana fabula, genialne dialogi, zroznicowane sposoby przejscia, mnostwo ciekawych elementow pobocznych. Poprostu zajebista gra!
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2009-09-04, 21:14   

Grę kilka dni temu ukończyłem na 38 lvl, co mnie cieszy. Nie odczuwam na razie większych chęci, aby przejść tą grę po raz kolejny- muszę odczekać trochę. Zresztą mam teraz mniej czasu na granie, a to wystarcza, aby uniemożliwić siedzenie przy Wiedźminie, bo w moim tłumaczeniu w niego trzeba grać przynajmniej po 2h na dzień, aby wczuć się w klimat, a ja aż tyle nie mogę teraz poświęcić na granie.

Jeżeli chodzi o grę to też preferuję ścieżkę neutralną jak na Wiedźmina przystało. Najgorszym rozwiązaniem będzie zakon, bo to są fanatycy, którzy mordują dla tego wariata, który nazywa się Jakub de Aldersberg. Wiewiórki zostały przyparte do muru- nie miały wyboru.

Denerwowało mnie to, że Geralt i inni ważniejsi członkowie gry, aż tak bardzo martwili się Alvinem, który jak wiemy był mistrzem "Zakonu Płonącej Róży".

Były rozdziały w Wiedźminie. Może powiem coś o nich, będę wymieniał od najlepszego do najgorszego:
1.Rozdział 4 Pola nie były takie złe, a zadanie z południcami było interesujące.
2.Rozdział 2 był dobry, między innymi za śledztwo.
3.Rozdział 1 Ciekawie się grało w podgrodziu również.
4.Rozdział 5 Fajnie się tam grało, ponieważ wiele spraw zaczęło się wyjaśniać

I pozostał najgorszy rozdział w całej grze, lecz muszę powiedzieć, że miał coś czego nie posiadał żaden inny: wspaniałą ścieżkę dźwiękową w Karczmie w Wyzimie handlowej. ;-)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-06-23, 00:27   

Grał już ktoś w II? Planuje ktoś zakup? Proszę o spostrzeżenia i komentarze.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2011-06-23, 08:16   

Grałem u kolegi troszeczkę. Szału nie ma, ale trzeba mieć na prawdę mocnego sprzęta, by grać w to. My graliśmy na najniższych detalach i to czasami się cieła gra.
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2011-06-23, 09:42   

Wiesiek II jest calkiem przyjemny, lecz neimiecka wersja jest wyjatkowo zjebana, nie dosc ze po szwabsku, to krew jest... zielona?!

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2011-06-23, 10:15   

Taa... bo to miało być jakieś tam zabezpieczenie, dla ludzi, którzy mogą zostać potem przywódcami neonazistów, albo po prostu dla osób, których poraża widok krwi. Grałem jakieś 3-4 minuty u kumpla na lapku (średnie parametry) i uważam.... że ta gra jest cudowna. Grafika ekstremalnie dopracowana, głosy podrzucone są (w większości tak jak w jedynce) elegancko, questów pobocznych ma być od groma, dodatkowe kombosy, wykończenia, więcej opcji (przejścia) gry? no i oczywiście więcej przedmiotów i rywali na mapie :-) Ciekaw jestem, co mi się bardziej spodoba (o ile w życiu ogarnę kase na takiego kompa) Wiesiek 2 czy TES V.
 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-06-23, 10:22   

Ja czekam na wersję xboxową. Oby nie wyszedł w 2012, bo będę zajęty ME3.
 
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2011-06-23, 10:23   

I tutaj zaczyna się mój problem... Wiesiek jest tylko komputer za słaby :-(

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group