Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie jednostek z różnych miast w jednej armii
Autor Wiadomość
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-08-09, 15:02   

ja tam wole robic db jak sa dwa takie same zamki i laczyc armie a jak juz cos to:
Strzelcy - neutrale
Skorpeny - forteca
S.Behemot - twierdza
Archaniol - zamek
Arcydiabel - inferno
Tytan - forteca

jeden slot zostawiam od tak sobie ;-)

a jezeli mialbym laczyc dwa rozne zamki to nie mam pojecia jakie to mialy by byc to zamki
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-09, 15:55   

lady napisał/a:
ja tam wole robic db jak sa dwa takie same zamki i laczyc armie a jak juz cos to:
Strzelcy - neutrale
Skorpeny - forteca
S.Behemot - twierdza
Archaniol - zamek
Arcydiabel - inferno
Tytan - forteca

jeden slot zostawiam od tak sobie ;-)

a jezeli mialbym laczyc dwa rozne zamki to nie mam pojecia jakie to mialy by byc to zamki

Oho co to za sztuka podać jednostki 7 lvl i jedną z najlepszych 6lvl(chyba tylko w Necro 6lvl jest lepszy) i Strzelców, których notabene dużo się nie zdobędzie. Może na jakiejś losowej XL się da(albo na mapach pokonaj 9999 Lazurowych Smoków), ale bądźmy realistami... Nawet jak już, czemu nie ma Czarnych Smoczków? ;-) Swoją drogą kiedyś fajnie łączyło mi się Confluxa i Towerke.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 15:59   

Malekith napisał/a:
Mass haste (albo chociaż mass dispel) to obowiązek dla cytki.


Wiadomo,przyśpieszenie jest koniecznie potrzebne dla wolnych jednostek z cytadeli.Jeżeli boh z tego miasta go nie ma i oberwie spowolnieniem to będzie trudno wygrać.

Malekith napisał/a:
Wolę 1 oddział, który rozwala cały stos 7 lvl na hita, niż 4 zapychacze slotów...


Dla mnie żaden oddział nie jest zapychaczem slotu,bo prawie każdy jest do czegoś przydatny.

Malekith napisał/a:
To co powiedział jakiś burak z kampanii to sobie możesz wsadzić gdzieś...


Burak? Uważaj co piszesz...wiem,że niektóre kampanie są nudne,ale trochę z nich też można się nauczyć...i sprawdza się to w praktyce...
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-09, 16:30   

FeestQ napisał/a:
Wiadomo,przyśpieszenie jest koniecznie potrzebne dla wolnych jednostek z cytadeli.Jeżeli boh z tego miasta go nie ma i oberwie spowolnieniem to będzie trudno wygrać.

Taktyka też się przydaję.

FeestQ napisał/a:
Dla mnie żaden oddział nie jest zapychaczem slotu,bo prawie każdy jest do czegoś przydatny.

Impy? Rusałki(na początek, a potem?), Zombie, Zjawa, Gargulec, Gog, można jeszcze kilka wymienić... To dla mnie są zapychacze

FeestQ napisał/a:
Burak? Uważaj co piszesz...wiem,że niektóre kampanie są nudne,ale trochę z nich też można się nauczyć...i sprawdza się to w praktyce...

Oj tak można się nauczyć, ale z przechodzenia tej kampanii, a nie słuchaniu przerywników, one tylko budują nastrój i dostarczają info. Chociaż fakt faktem, że gryfy są bardzo dobre, ale w tym wypadku, jakby mi dano do wyboru załóżmy 1000 demonów zfarmionych(jak ma się dużo zamków to szybko wpadają co tydzień), albo 250 gryfów z przyrostu populacji, wybór jest tylko jeden.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 16:39   

Cytat:
Impy

Cytat:
Zombie

Cytat:
Gargulec


Te są rzeczywiście mało potrzebne,ale ujdą w tłumie.Resztę wymienionych przez ciebie można jakoś wykorzystać.

ProXy napisał/a:
wyboru załóżmy 1000 demonów zfarmionych(jak ma się dużo zamków to szybko wpadają co tydzień), albo 250 gryfów z przyrostu populacji, wybór jest tylko jeden.


Demony są bardzo ważne,ale trzeba też uszanować inne jednostki.A tak według ciebie jaka jednostka jest lepsza jeżeli chodzi o jakość:gryfy czy demony?
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-09, 16:49   

FeestQ napisał/a:
A tak według ciebie jaka jednostka jest lepsza jeżeli chodzi o jakość:gryfy czy demony?

1 na 1 wygrają demon, ale takie testy są głupie. W sumie nie powiem, która lepsza, gdyż obie jednostki są dosyć ważne w obu zamkach, z tym, że demonów można mieć sporo więcej w krótszym czasie. Oby dwa zamki tracą pod nieobecność tych jednostek, ale Zamek bez Gryfów potrawie sobie wyobrazić, a Inferno bez Demonów już gorzej, gdyż są głównym motorem napędowym tego zamku. Powiem tak z Czartami i farmieniem to bez cienia wątpliwości demony, bez Czartów to Gryfy, większy przyrost i do tego Gryfii Bastion.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-08-09, 16:56   

FeestQ napisał/a:
Demony są bardzo ważne,ale trzeba też uszanować inne jednostki
Ale to się przecież wzajemnie wyklucza...Pomyśl trochę. Gram infernem i podbijam zamek. Mam np. 3 populacje z głównego miasta. Na co mi 17 gryfów, czy 28 pików?
FeestQ napisał/a:
jaka jednostka jest lepsza jeżeli chodzi o jakość:gryfy czy demony?
Demony. 119 gryfów (7 przyrostów) to materiał, z którego mamy 85 demonów. Standardowy upgrade daje nam 85x5=425 dodatkowego hp. Dodaj staty i spec od demonów. Pomyśl. Przestań pisać głupoty...
ProXy napisał/a:
1 na 1 wygrają demon, ale takie testy są głupie.
Zgadza się. Ale nawet patrząc na testy:
3 gryfy wtopią walkę, z 3 gryfami zmienionymi (2) w demony (i tak odpuszczam te 5 hp...)
Zamek vs inferno - mega miazga, bo demonów jest x razy więcej niż gryfów.
1vs1 - demon (ale ten test jest totalnie bez sensu)
Przyrost vs przyrost - gryf (ale ten test jest totalnie bez sensu)
 
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 18:09   

Dołącza się do nas np.15 upiornych rycerzy.Czy wtedy robimy z nich demony?

Malekith napisał/a:
Przestań pisać głupoty...


Jakie znowu głupoty? Zapytałem go o
Cytat:
jakość

a nie o ilość i możliwość rekrutacji.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-09, 18:22   

FeestQ napisał/a:
Dołącza się do nas np.15 upiornych rycerzy.Czy wtedy robimy z nich demony?

Nie da się robić Demonów z jednostek, które pochodzą z Nekro. :-) Z Żywiołów również Demona nie zrobisz. ;-) Do tego dochodzą Golemy i Gargulce.
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 18:26   

Nie wiedziałem o tym,bo już nie raz mówiłem rzadko kiedy gram inferno i więc mało kiedy robię demony.Dobra.Czy z 20 czempionów robimy demony?
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-08-09, 18:28   

Cytat:
Dołącza się do nas np.15 upiornych rycerzy.Czy wtedy robimy z nich demony?
Po 1 nigdzie nie pisałem o przerabianiu jednostek 5-7 lvl w demony (gdyby nie było ograniczenia 1 jednostka=max 1 demon to spawa by wyglądała inaczej...), bo to jest w 90% przypadków głupie. Po 2 trupy, żywioły, golemy i gargulce nie da się sfarmić.
Cytat:
Jakie znowu głupoty? Zapytałem go o
Cytat:
jakość
a nie o ilość i możliwość rekrutacji.
Ciekawe co jest lepsze - 1 demon czy 1 gryf...hmmm...
lol
 
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 18:33   

Malekith napisał/a:
Ciekawe co jest lepsze - 1 demon czy 1 gryf...hmmm...


Źle mnie zrozumiałeś,albo to napisałeś specjalnie.Jakość nie oznacza,która jednostka jest lepsza w 1 na 1,tylko która jest bardziej praktyczniejsza podczas bitwy,niezależnie od ilości.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-08-09, 18:37   

FeestQ napisał/a:
tylko która jest bardziej praktyczniejsza podczas bitwy

... Demony są praktyczniejsze.Gryfów nie zrobisz w 1 tyg to pierwsza,sprawa wiec nie pełnią roli odciągania neutrali,bo później są koniki i kusze lub aniołki.Wiec na Fb latanie bardzo dużo nie da,a to że cały czas kontratakuje do mnie nie przemawia(chciałbym jednostkę 7lvl z taką zdolnością :P ) Demony są praktyczniejsze od gryfa i nic tego nie zmieni.
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-09, 18:40   

Przynajmniej usłyszałem uczciwą odpowiedź.Dla mnie w małych i krótkich potyczkach praktyczniejsze są gryfy a wielkich bataliach demony.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-08-09, 18:57   

Chyba bitwach typu 1 gryf vs 7x1 1lvl, albo 100 gryfów vs jakaś zbitka przyrostów 1 i 2 levelów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group