Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Heroes Chronicles

Według Ciebie która część Heroes Chronicles jest najlepsza?
Wojownicy Pustkowi
17%
 17%  [ 4 ]
Podbój Podziemii
8%
 8%  [ 2 ]
Władcy Żywiołów
17%
 17%  [ 4 ]
Szarża Smoków
34%
 34%  [ 8 ]
The World Tree
0%
 0%  [ 0 ]
Fiery Moon
0%
 0%  [ 0 ]
Revolt of the Beastmasters
4%
 4%  [ 1 ]
Sword of Frost
17%
 17%  [ 4 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 11:31   Heroes Chronicles

Ale się dziś rozpisałem! :-> Tak więc temat mówi sam za siebie - piszcie, co wiecie i co sądzicie o Heroes Chronicles. Która część jest najlepsza? Która jest najłatwiejsza, a która najtrudniejsza? Która ma najciekawszą fabułę? Czy wogóle Heroes Chronicles to dobry pomysł? Nie szczędźcie klawiatur na dyskusję! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2007-10-25, 15:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2007-07-04, 13:36   

Widzialem pare razy w interniecie Heroes Chronicles, ale zupelnie nie mam pojecia czy to ma cos wspolnego z Heroes of Might and Magic. Heroes Chronicles to cos podobnego do Heroesa :?: :?:
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 14:55   

Heroes Chronicles to dodatkowe kampanie do Heroes III, ale są niezależne (nie trzeba mieć Heroes III, żeby móc zainstalować HC). Jest ich osiem, ale niestety tylko cztery zostały przetłumaczone na polski :-( Każda z kampanii ma osiem misji (są wyjątki). Cała saga opowiada o przygodach nieśmiertelnego bohatera - Tarnuma. Kolejności nie jestem pewien, ale moja wersja wydaje mi się logiczna:
:arrow: Wojownicy pustkowi - Po latach cierpień i zniewolenia swego ludu, Tarnum odkrywa prawdziwą, chwalebną historię i zwołuje w twierdzach armie, aby ruszyć przeciw tyranom [magom z Bracady].
:arrow: Podbój podziemi - gdy dusza ojca królowej Allison została porwana z raju, Tarnum podjął się wędrówki poprzez ciemne, splątane, przeklęte labirynty podziemi. (...)
:arrow: Szarża smoków - Nawet połączone armie elfów z lesnych bastionów nie powstrzymają natarcia czarnych, czerwonych, rdzawych, kryształowych, i błękitnych smoków prowadzonego przez smoczą królową, Mutare. (...) Teraz już tylko Nieśmiertelny Bohater, Tarnum, może uchronić świat przed chciwymi szponami krwiożerczej władczyni.
:arrow: Władcy Żywiołów - Po dziesięciu tysiącach lat władcy żywiołów strząsnęli kajdany i ruszyli do wojny. Jeśli Tarnum przezwycięży wstręt do magii, może nauczyć się zaklęć i powstrzymać nadciągający chaos. (...)

Opisy poszczególnych części są z opakowania "Antologi" - kompletu wszystkich czterech części, które wyszły w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2008-05-17, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2007-07-08, 16:52   

Słyszałem o tej części. Fajnie, że powiedziałeś co to jest. A ten tarnum stoi bardziej po stronie dobra czy zła?

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-08, 18:40   

Zdecydowanie po stronie dobra, choć z natury niekoniecznie jest taki święty :mrgreen: We wszystkich częściach jest pogromcą tyranów, szalenców rządnych władzy i zniszczenia oraz innych ciemnych elementów :-D . O przepraszam - w "podboju podziemi" ratował szwagra, ale jako że bywa podły, trochę odwlekał wyprawę ;-) .
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-07-18, 16:34   

ciekawa fabula ...

(wklejone przez moderatora)

a czy w chronicles są pojedyncze scenariusze
Ostatnio zmieniony przez 2007-08-17, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 15:38   

Lolu ostrzegam cię! Tylko spróbuj jeszcze raz pisać post pod postem!

Wracając do tematu: Heroes Chronicles to nie jest jedna gra, którą się uruchamia i od razu ma się dostęp do wszystkich ośmiu części - każda jest oddzielna. 3DO dobrze to przemyślało - jeśli gracz chciał mieć całą serię, musiał kilkukrotnie płacić za ten sam silnik gry.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2008-05-17, 12:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-07-31, 17:28   

Tarnum napisał/a:
Heroes Chronicles to dodatkowe kampanie do Heroes III, ale są niezależne (nie trzeba mieć Heroes III, żeby móc zainstalować HC). Jest ich osiem, ale niestety tylko cztery zostały przetłumaczone na polski Każda z kampanii ma osiem misji. Cała saga opowiada o przygodach nieśmiertelnego bohatera - Tarnuma. Kolejności nie jestem pewien, ale moja wersja wydaje mi się logiczna:
Wojownicy pustkowi - Po latach cierpien i zniewolenia swego ludu, tarnum odkrywa prawdziwą, chwalebną historię i zwołuje w twierdzach armie, aby ruszyć przeciw tyranom [magom z Bracady].
Władcy Żywiołów - Po dziesięciu tysiącach lat władcy żywiołów strząsnęli kajdany i ruszyli do wojny. Jeśli Tarnum przezwycięży wstręt do magii, może nauczyć się zaklęć i powstrzymać nadciągający chaos. (...)
Podbój podziemi - gdy dusza ojca królowej Allison została porwana z raju, tarnum podjął się wędrówki poprzez ciemne, splątane, przeklęte labirynty podziemi. (...)
Szarża smoków - Nawet połączone armie elfów z lesnych bastionów nie powstrzymają natarcia czarnych, czerwonych, rdzawych, kryształowych, i błękitnych smoków prowadzonego przez smoczą królową, Mutare. (...) Teraz już tylko Nieśmiertelny Bohater, Tarnum, może uchronić świat przed chciwymi szponami krwiożerczej władczyni.

opisy poszczególnych części są z opakowania "Antologi" - kompletu wszystkich czterech części, które wyszły w Polsce.

czemu 4 wyrużnileś a reszty już nie
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 09:01   

lol772 napisał/a:
czemu 4 wyrużnileś a reszty już nie


odpowiedź jest bardzo prosta - w pozostałe cztery niestety nigdy nie miałem okazji zagrać :-( Jak już wcześniej mówiłem nigdy nie wyszły w Polsce, a w dodatku są mało znane i dosyć stare (sześć lat). Pare miesięcy temu widziałem na amazon.com "The Final Chapters" - dwie ostatnie części, ale cena was zaszokuje - 90 dolarów! Na dodatek rozsyłają to tylko na terenie USA. Pozostałych dwóch kronik ani śladu :-(
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-08-06, 13:58   

na kwasowej grocie są jakieś 2 chroniclesy
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 11:48   

Wiem, ale:
:arrow: Nie jestem piratem
:arrow: Te Chroniclesy są po angielsku
:arrow: są to tylko pliki kampanii bez menu, zapowiedzi, i takie tam, czyli krótko mówiąc nie są"porządne".

PS
Zamieściłem ankietę. Czemu nikt jeszcze nie zagłosował?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-03, 12:19   

a wiec kupiłem heroes 3,2 i1(na allegro kupilem) jest tam też chronicles mam pytanie czemu to takie trudne :roll:
Ostatnio zmieniony przez lol772 2007-10-14, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 15:46   

co jest trudne? Jeżeli twierdzisz, że HC jest trudne, to się mylisz. Doświadczeni gracze przechodzą to bez problemu na 200%.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-03, 18:26   

ja nie jestem doświadczonym graczem mam dopiero 13 lat
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 15:36   

ale zauważ, że taki marny gracz jak ja problem z "podbojem podziemii" miał dopiero w ostatnim poziomie (czyli na samym dnie świata). oza tym wróg miał tylko jedno miasto, a ja chyba cztery nie posiadające ograniczeń w rozbudowywaniu - kwestią czasu było, kiedy uzyskałbym przewagę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group