Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najsłabsza jednostka 2. poziomu

Najsłabsza jednostka 2. poziomu to:
Kusznik
3%
 3%  [ 2 ]
Krasnoludzki Wojownik
8%
 8%  [ 5 ]
Obsydianowy Gargulec
11%
 11%  [ 7 ]
Magog
9%
 9%  [ 6 ]
Harpia Wiedźma
1%
 1%  [ 1 ]
Zombie
47%
 47%  [ 29 ]
Żywiołak Burzy
0%
 0%  [ 0 ]
Reptilion
11%
 11%  [ 7 ]
Wilczy Rycerz
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 61

Autor Wiadomość
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-01-21, 18:55   

Ja zagłosowałem na magoga, może jeśli chodzi o siłę nie odstaje, ale jest irytujący.
Jego strzelanie przydaje się tylko wtedy, gdy w pobliżu nie ma innych naszych jednostek (czyli na niedługo). Zombie przegrywa głównie ze względu na swoją szybkość (a właściwie jej brak) , jest on tańszy od magoga i sieję zarazę. :mrgreen:

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-21, 19:03   

Akolita napisał/a:
Ja zagłosowałem na magoga, może jeśli chodzi o siłę nie odstaje, ale jest irytujący.

Ja tam i tak uważam, że magogi lepiej sprawdzają się jako demony. Obrażenia na daleki dystans są słabe, a na bliski często ranią sprzymierzeńców. Ktoś napisal kiedyś i ja się z tym zgadzam, że w ogole najlepiej jest nie ulepszać gogów - w pierwszym tygodniu nieulepszona forma wystarcza, a potem i tak lecą na rzeź.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Muczoczaczo 
Guitar Guy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-21, 19:41   

Cytat:
Ja tam i tak uważam, że magogi lepiej sprawdzają się jako demony.

Jeszcze lepsze są do farmienia tych demonów dzięki kuli ognia ;] Ale to tylko na większe mapki.

Let it be
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-01-22, 11:35   

Leance napisał/a:
Ja tam i tak uważam, że magogi lepiej sprawdzają się jako demony.

To rozumiem, ale nie strzelasz nimi, czy dajesz im cały czas obronę do czasu ich śmierci? czy po prostu strzelasz dopóki nie ma przy nich twoich jednostek?
Załóżmy, że ulepszasz gogi ;-)

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-01-22, 14:23   

po 1 po co ul gogi jak to tylko niepotrzebny wydatek

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-01-24, 20:05   

Boss18 napisał/a:
po 1 po co ul gogi jak to tylko niepotrzebny wydatek

ja również nie ulepszam, ale starałem się dla nich znalezć zastosowanie ponieważ tutaj porównujemy ulepszone jednostki( w tym przypadku magogi a nie gogi) :-|

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Muczoczaczo 
Guitar Guy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-24, 21:01   

Już napisałem dlaczego, znakomicie sprawdzają się w farmieniu piesków i chowańców na demony przez to, że biją obszarówką. A gdy gram infernem nie na demony to i tak je ulepszam, mogą zrobić naprawdę dużo swoją kulą ognia, tylko po prostu trzeba dobrze kombinować, co w tym zamku robi się naprawdę miło. :)

Let it be
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-24, 21:12   

Muczoczaczo napisał/a:
tylko po prostu trzeba dobrze kombinować, co w tym zamku robi się naprawdę miło. :)

Ja tam wolę pokombinować, jak uderzyć ci 4 jednostki naraz hydrami. Te przynajmniej nie biją swoich, a gdy wróg podejdzie pod twoją armię już tak łatwo nie jest wyprowadzić ją z ostrzału. Z resztą i tak obrażenie nie są większe, już lepiej bić jedną jednostkę, a reszte atakować piechotą, niż zadawać kilku jednostkom takie same, niewielkie obrażenia i jeszcze narażać na nie swoich.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Muczoczaczo 
Guitar Guy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-24, 21:19   

Cytat:
Ja tam wolę pokombinować, jak uderzyć ci 4 jednostki naraz hydrami.

Też wolę, zresztą cytadela to moje ulubione miasto, ale w tej chwili piszemy o magogach, i hydry się nijak do tego mają.
Cytat:
Z resztą i tak obrażenie nie są większe, już lepiej bić jedną jednostkę, a reszte atakować piechotą, niż zadawać kilku jednostkom takie same, niewielkie obrażenia i jeszcze narażać na nie swoich.

Ale gogi nie mają chyba lepszych obrażeń od magogów, więc jak dla mnie opłaca się je ulepszać, lepiej walnąć w kilku, a jak nie, to bić tak,żeby zjechać szybciej cerbery/chochliki na demony.

Let it be
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-24, 21:42   

Muczoczaczo napisał/a:
więc jak dla mnie opłaca się je ulepszać, lepiej walnąć w kilku, a jak nie, to bić tak,żeby zjechać szybciej cerbery/chochliki na demony.

W tym wypadku to opłaca się ulepszyć (chyba, że cierpi się na niedobór rtęci, wtedy lepiej oszczędzać na co innego), ale mówiłeś wcześniej, że nawet bez masowego farmienia opłaca się je ulepszyć. Dla mnie się nie opłaca właśnie ze względu na to że magogi i gogi biją tak samo, a prawdopodobieństwo, że uderzymy w 2 jednostki wroga naraz jest mniej więcej takie samo, jak te, że uderzymy przy okazji swoją jednostkę.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-01-28, 14:22   

Niekoniecznie. Grając np. przeciw Rampowi, przeciwnik nie zasłoni swoich Wysokich Elfów, ponieważ wtedy obrywałyby nie dwa oddziały, ale trzy, dzięki temu będziemy mogli od razu zblokować Elfy i wykluczyć je z dalszej gry, a tym samym przekreślić szanse na wyjście zwycięsko z tego pojedynku Bastionu.

Nie rozumiem skąd bierzecie problemy z jego kulą. Przecież nie jest trudno doprowadzić do tego, aby spokojnie móc wyprowadzić bezpieczny strzał. Wielu z was kieruje się grą w singlu, a tam już całkiem można się pobawić tą jednostką. Nie opłaca się ich ulepszać? Zanim przemieni się je w Demony stanowią bardzo ważną siłę w armii, a po ulepszeniu ich obrażenia zwiększą się tylko o wyższą wartość ataku Magoga w stosunku do swojej nieulepszonej wersji, ale to nie chodzi o to, jak ktoś ich ulepsza to tylko i wyłącznie dla wyższej szybkości i tu nie chodzi głównie o inicjatywę podczas walki, ale o mniejsze spowalnianie bohatera. Jeżeli są oni nie ulepszani to jest to bardzo niska prędkość (4), a dzięki temu bohater znacznie traci w zakresie punktów poruszania się. :-)
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-01-28, 14:40   

Paweł napisał/a:
przeciwnik nie zasłoni swoich Wysokich Elfów, ponieważ wtedy obrywałyby nie dwa oddziały, ale trzy,

Zasłoni, bo komu szkoda entów i krasnali?
Paweł napisał/a:
a tym samym przekreślić szanse na wyjście zwycięsko z tego pojedynku Bastionu.

No inf bez przeróbki < ramp bez elfów
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-01-28, 14:47   

Malekith napisał/a:
Zasłoni, bo komu szkoda entów i krasnali?

No jeżeli zasłoni to będzie leciało trochę Elfów od Magogów, oczywiście w mało znaczących ilościach- po jednej kulce. Będzie trzeba wybrać czy strzelać w prawdziwą siłę uderzeniową, czy w tych strzelców z Inferna. Dodatkowo byłoby nawet wskazane zauważyć, że te jednostki, które wymieniłeś nie zasłonią dokładnie Elfa.
Malekith napisał/a:
No inf bez przeróbki < ramp bez elfów

Jak to bez przeróbki, kolego? Czy ja napisałem, że bez przeróbki? Diabliki i Oggary spokojnie możemy skazać na dalszą egzystencje jako Demon. W przypadku Magogów bardziej miałem na uwadze ulepszenie ich tylko w celu początkowych korzyści płynących z tego- co oczywiście przedstawiłem wcześniej. Ponadto wracając do farmienia to bierze się jeszcze nisko levelowce z pobliskich miast. W momencie gdzie wplątałem Magogów do FB chodziło o ekstremalny przypadek- ma się rozumieć, bo w normalnym przebiegu gry zamienia się je w odpowiednim momencie i tak w Demony.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-01-28, 14:59   

No ale gogi to główne źródło demonów. Więc taka "półprzeróbka" będzie średnio skuteczna, no chyba, że skombinujemy dużo mięsa.
Paweł napisał/a:
zauważyć, że te jednostki, które wymieniłeś nie zasłonią dokładnie Elfa.

Jeśli ramp zaatakuje to nie (choć można kupić namiot lub wózek i po problemie), ale jeśli się będzie bronił to tak.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamilio 
Elita Tytanów



Wiek: 28
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-09-28, 18:48   

Zombiaki może mają jakąś tam wytrzymałość, ale i tak nie dorównują golemom. Poza tym zadają cienkie obrażenia i powolne że ja czosnkuję!

W życiu trzeba być twardym jak przeterminowane żelki...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group