Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
TES vs. Gothic

Która seria lepsza?
Morq & Oblivion
30%
 30%  [ 7 ]
gothic 1 i 2
69%
 69%  [ 16 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-02-25, 21:45   

Ostatnio trochę bardziej przekonałem się do TES-A, ale nie będę ukrywał grafa jest tam zwalona totalnie- jakiś plastik :lol: . Jak bym miał dzisiaj oceniać biorąc pod uwagę wszystkie cechy gry wyglądałoby to następująco:
Gothic 95%
TES 5%
 
Turgon 


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 73
Wysłany: 2009-02-25, 22:44   

Ja także uważam, że Gothic jest lepszy od TESa prawie pod każdym względem. Kilkakrotnie próbowałem przekonać się do Morrowinda, ale nic z tego nie wyszło.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, lecz niektórzy patrzą w gwiazdy...
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-02-26, 20:49   

Lord Kloszardes napisał/a:
Fabuła:
W obu grach chodzi o walkę ze złem, Moreq jednak jma o wiele bardziej rozwiniętą fabułę. punkt dla Morqa


A Gothic ma rozwiniętą tak jak trzeba, nie ma przepajacowanego świata, 2 ma nieduży świat w którym można się pogubić - 100 punktów Gothic, -9999999999 Morrwind


Lord Kloszardes napisał/a:
Liniowość:
W morqu można nawet nie zajmować się questem głównym i robić poboczne, a w gothicu nie mamy tak dużego wyboru. Poza tym w Morqu można wybrać postać: płeć, IMIĘ(!), rasę, wygląd, można takrze stworzyć własną klasę!A w gothicu? oczywiście że nie można, jest się postacią nałożoną na nas przez twórców. punkt dla Morqa.


A po co ja mam tworzyć jakichś pajaców, którzy będą biegać po tym beznadziejnym świecie jak głupi, zagrałem raz w tą grę i pokutujt za to po dziś dzień.!

Lord Kloszardes napisał/a:
Grafika:
I znowu Moreq lepszy. Obie gry są podobne do siebie, jednak Moreq ma ładniejsze modele ekwipunku(takie jak zbroje, miecze itp.). punkt dla Morqa.

ładna grafika? wszystko tam jest sztuczne - postacie wyglądają jak napompowane lalki, cały świat jest ponury, a o poruszani już nie mówię - biegniesz w bok a on porusza nogami jakby szedł do przodu

Lord Kloszardes napisał/a:
Dźwięk:
Wystarczy posłuchać main theme Morqa by mieć pewność że Moreq ma lepszą muzykę.Oprócz main theme Moreq ma też ładne odgłosy rozmów, akcji(takich jak na przykład czary). Gdy rozmawiamy z kimś w Gothicu usłyszeć możemy drętwe głosy. pkt. dla Morqa.

sam drętwy jesteś... a muzyka gotihicowej do pięt nie dorasta - ja się wsłuchujesz w muzykę w gothicu to zapominasz o graniu - przenosisz się w ten świat iżyjesz razem z nim (w szczególności mówię o 1)
Lord Kloszardes napisał/a:
Liniowość:
Moreq jest absolutnie nieliniowy, za to w gothicu wyraźnie widzimy pewną liniowość. 1 pkt. dla Morqa.

może i ma pewną liniowość, ale to wcale nie przeszkadza w graniu, a morrwind? nie jest liniowy, ale jest beznadziejny w porównaniu z gothiciem (grałem w to i w to)
Lord Kloszardes napisał/a:
Interfejs:
Największy minus gothica. Nic nie może przewyższyć tak nieczytelnego i głupiego interfejsu. Trzeba się męczyć kilka godzin żeby przenieść coś w ekwipunku na inne miejsce.Za to twórcy Morqa znają takie urządzenie jak myszka. 2 pkt. dla Morqa.

a to największa głupota jaką napisałeś! co w gothicu musisz przenosić?
raczej większą głupotą było zrobienie w morrwindzie ograniczonego ekwipunku - sprawia że niepotrzebnie latamy po cenne rzeczy po kilka razy...

a o Twoim poziomie inteligencji (i om tym czy można z tobą podyskutować, świadczy to że nie przyznałeś gothicowi żadnego pkt)


Tak więc Gothic wygrał. Mimo to że Morrwind jest jednym z najgorszych rpg , to Gothic też jest najlepszą z gier rpg.Choć Morrowind wypada słabo.

kumpel grał w obliviona i twierdził że "gothic śsie pałę", jak zagrał w gothica to nie chciał wyjść na debila i powiedział, że te gry są na równi, hehe


[GA]Kamil39 napisał/a:
morek ma lepszy tryb walki !



chyba z konia spadłeś :lol: tam żadnych kombosów nie masz - walisz tym mieczem jak głupi cały czas tak samo :lol:

 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-02-26, 21:02   

Skwer napisał/a:
sam drętwy jesteś... a muzyka gotihicowej do pięt nie dorasta - ja się *** w muzykę w gothicu to zapominasz o graniu - przenosisz się w ten świat iżyjesz razem z nim (w szczególności mówię o 1)

I tu się zgodzę, bo do Gothica Piranna zatrudniła najlepszy na świecie zespół, który komponował muzykę.
Skwer napisał/a:
chyba z konia spadłeś :lol: tam żadnych kombosów nie masz - walisz tym mieczem jak głupi cały czas tak samo :lol:

Sto punktów za ten tekst... W Morku walczysz tak mieczem jak w Postalu 2 koleś pałką policyjną nawala :lol:
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-02-27, 17:48   

Cytat:
Sto punktów za ten tekst... W Morku walczysz tak mieczem jak w Postalu 2 koleś pałką policyjną nawala :lol:

w Gta VC masz lepszy system walki :lol:

 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-03-01, 15:55   

Skwer napisał/a:
w Gta VC masz lepszy system walki :lol:

Przyznam- w VC jak Tomy macha mieczem to wykonuje więcej trików niż ten z Morka.
W Morku system walki został całkowicie niedopracowany. Mork, w niektórych sytuacjach przypomina mi trochę Fable.
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2010-07-18, 15:42   

Grałem teraz na poważnie w morrowinda. Szkoda czasu, na tę grę. Nudna jak flaki z olejem. System walki prymitywny.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group