Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Previous topic «» Next topic
Kilka uwag :)
Author Message
musk 
fire in the hole ^^



Age: 31
Joined: 21 Nov 2007
Posts: 46
Location: Łęki k/Oświęcimia
Posted: 2008-02-11, 08:29   Kilka uwag :)

Witam serdecznie.

Portal jest dobrze wypozycjowany, może nie aż tak popularny, ale nie o to chodzi. Mam kilka uwag, które możnaby wprowadzić w życie, aby strona była jeszcze lepsza.

1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

3. Po co "dzisiaj jest poniedziałek, blabla" ? Proponuję wykorzystać tę belkę do umieszczenia paska nawigacyjnego.

Pozdrawiam, musk.

 
 
mbehemot 



Helped: 8 times
Joined: 24 Apr 2007
Posts: 547
Posted: 2008-02-11, 16:24   

musk wrote:
1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

Sama strona nie jest na zadnym skrypcie typu phpfushion, ale nie wiem za bardzo czy o to ci chodzilo.

musk wrote:

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

Zapewne uzywaz Linuxa, bo w Windowsie pod Firefoxem wszystko jest idealnie zrobione, moze są male niedociągniecia w IE ale juz nie mam sily do tej przeglądarki.
Ale oczywiscie zaraz poprawie ten bląd, jesli są jakies inne oprocz tego menu to bardzo bym prosil o napisanie.

musk wrote:
3. Po co "dzisiaj jest poniedziałek, blabla" ? Proponuję wykorzystać tę belkę do umieszczenia paska nawigacyjnego.

No ten skrypcik juz dosc dawno wstawilem tak dla picu, ale rzeczywiscie jest niepotrzebny i lepiej bedzie tam dac nawigacje, przynajmniej kilka najczesciej odwiedzianych podstron, chociazby dla ulatwienia poruszania sie po stronie.

Dzieki Musk za te uwagi :-)
 
lol772 



Helped: 21 times
Age: 29
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 3176
Location: Biała Podlaska
Posted: 2008-02-11, 16:37   

A ja proponuje tą integracje i żeby można było sie na stronie zarejestrować!
 
musk 
fire in the hole ^^



Age: 31
Joined: 21 Nov 2007
Posts: 46
Location: Łęki k/Oświęcimia
Posted: 2008-02-11, 17:17   

mbehemot wrote:
musk wrote:
1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

Sama strona nie jest na zadnym skrypcie typu phpfushion, ale nie wiem za bardzo czy o to ci chodzilo.


Nie nie nie, nie o to chodzi. Zjadłem "i", przepraszam. :). Wiem, że strona nie stoi na darmowym skrypcie, chodzi mi o skrypt forum - phpBB modified by Przemo - proponuję właśnie to zmienić i bardziej zintegrować stronę ze skryptem. Polecam PunBB.
mbehemot wrote:

musk wrote:

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

Zapewne uzywaz Linuxa, bo w Windowsie pod Firefoxem wszystko jest idealnie zrobione, moze są male niedociągniecia w IE ale juz nie mam sily do tej przeglądarki.
Ale oczywiscie zaraz poprawie ten bląd, jesli są jakies inne oprocz tego menu to bardzo bym prosil o napisanie.


Tak, używam Linuksa. Innych niedopracowań się nie dopatrzyłem.


Przez ten czas nasunęły mi się jeszcze inne uwagi:

- dobrze byłoby zmienić ikonki przy działach na forum, bo źle wyglądają.

- przydałoby się wprowadzić przyjazne URLe.

- mam sugestie do contentu. Załączam fragment screena:



Widać tutaj reklamy Google - o ile te w bocznym panelu nie przeszkadzają, te tutaj trochę szpecą. Niżej widoczny nagłówek jest kiepski i niepotrzebny, proponowałbym go całkiem wywalić.

Pozdrawiam, musk.

Last edited by musk on 2008-02-11, 18:45; edited 1 time in total  
 
 
mbehemot 



Helped: 8 times
Joined: 24 Apr 2007
Posts: 547
Posted: 2008-02-11, 17:59   

musk wrote:
Widać tutaj reklamy Google - o ile te w bocznym panelu nie przeszkadzają, te tutaj trochę szpecą.

No masz racje, ale co tu zrobic, jak tylko w tym miejsu umieszczanie reklam ma jakikolwiek sens, bo w innych przypadkach ludzie wogole ich nie zauwazają a co za tym idzie, nie klikają :-)
A dzieki tym reklamom u gory moze uda mi sie zaplacic za domene i serwer, ktory z resztą bede musial zmienic na lepszy, bo obecny nie wystarcza :-)
Co do innych propozycji napewno je rozwaze i niektore w przyszlym czasie zastosuje, jezeli tylko bede mial czas.
 
musk 
fire in the hole ^^



Age: 31
Joined: 21 Nov 2007
Posts: 46
Location: Łęki k/Oświęcimia
Posted: 2008-02-11, 18:50   

Może reklamy bardziej nakierunkowane na tematykę? Hirołsowców raczej nie interesują "Skoki Narciarskie" :). Co do hostingu - za niewielką cenę można mieć coś dobrego, może linuxpl.com?

PS. I czcionkę możnaby trochę powiększyć w artykułach :)

Wiem, że czepiam się ^^ ale strona jest godna uwagi i chciałbym żeby była coraz lepsza.

 
 
mbehemot 



Helped: 8 times
Joined: 24 Apr 2007
Posts: 547
Posted: 2008-02-11, 22:26   

musk wrote:
Może reklamy bardziej nakierunkowane na tematykę? Hirołsowców raczej nie interesują "Skoki Narciarskie" :)

hehe, no reklamy same powinny sie dopasowywac do tematyki, czasem jest cos związanego z grami czy cos podobnego, ale czesto takze są reklamy tak jak napisales zupelnie nie związane z grami.

musk wrote:
Co do hostingu - za niewielką cenę można mieć coś dobrego, może linuxpl.com?

Obecnie strona jest wedlug mnie na bardzo dobrym hostingu Tmbnet http://tmbnet.pl/19.html obecnie mam serwer 100 ale zapewne bede kupowal serwer 300 lub wiekszy.

musk wrote:
Wiem, że czepiam się ^^ ale strona jest godna uwagi i chciałbym żeby była coraz lepsza.

Wlasnie dobrze ze zwracasz uwage na takie rzeczy bo niby wydaje sie ze to drobnostki a są naprawde wazne :-)
 
musk 
fire in the hole ^^



Age: 31
Joined: 21 Nov 2007
Posts: 46
Location: Łęki k/Oświęcimia
Posted: 2008-02-19, 19:19   

aha, i może jeszcze komentarze do newsów? Zdałoby się :), chcialem wlasnie skomentować a tu klops:)

 
 
mbehemot 



Helped: 8 times
Joined: 24 Apr 2007
Posts: 547
Posted: 2008-02-19, 20:41   

musk wrote:
aha, i może jeszcze komentarze do newsów?

Jakis czas temu zablokowalem dodawanie komentarzy, bo mi spamery zyc nie daly - 300 komentarzy w kilka dni :/
Ale znalazlem ostatnio na jakiejs stronce sposob na pozbycie sie takich wpisow, podobno skuteczny.
Moze w sobote zrobie z tym.
 
Michał3103 


Helped: 9 times
Joined: 22 Mar 2008
Posts: 2263
Location: far away from home
Posted: 2008-03-29, 00:45   

A ja tak zerkam po działach i w sumie nie widzę nic na temat fabuły Herosów, całej tej mitologii i historii. Wiadomo, że jakaś Erathia, jakieś królestwo, jakaś wojna. Ale fajnie byłoby coś więcej o tym poczytać na forum. Co robi Ninghon (?), po co przybyły diabły, jaką motywację mają barbarzyńcy, a jaką mieszkańcy cytadeli. Wiecie, taki cały klimat gry. Bardzo ładnie to wygląda w przypadku notek biograficznych o bohaterach, to pomaga wczuć się w grę i zidentyfikować z tym światem. Co do zamków- nie widzę tego działu. Jest na niego miejsce np. w temacie o zamkach, albo jakiś odnośnik w Karczmie (która w sumie nie wiem do czego służy i jaka jest jej funkcja)
 
mcin 



Helped: 1
Age: 32
Joined: 21 Mar 2008
Posts: 89
Posted: 2008-04-03, 15:46   

co do fabuły- zagraj i zrozumiesz ;-)

chociaż to co sie dzieje w samym heroesie nie ciężko zrozumieć, to jak ktoś nie grał w poprzednie heroesy, to może nie wiedzieć jak sie to wszystko aczeło i co to za uniwersjum(np ja) :lol:


 
 
Michał3103 


Helped: 9 times
Joined: 22 Mar 2008
Posts: 2263
Location: far away from home
Posted: 2008-07-01, 17:32   

Ponownie proszę o zmianę opcji dodawania punktów pomocy. Żeby można było dodać punkty nie tylko w założonym przez siebie temacie. Bo to bez sensu jest. Właśnie 5 minut szukałem Zlatana w moim temacie żeby mu punkt dodać zamiast zrobić to od razu, tam gdzie Zlatan się wypowiedział.
 
zlatan 



Helped: 9 times
Age: 31
Joined: 20 Apr 2008
Posts: 1163
Location: Łódź/Warszawa
Posted: 2008-07-01, 17:37   

Serio tak jest, że można dawać punkty pomocy tyko w założonym przez siebie temacie? Jakoś nie zauważyłem.

Jeżeli tak jest, to lepiej to zmienic. Bo co będzie, jak ktoś mi pomoże w temacie założonym przez kogoś innego, a chcę mu dac punkt?
 
Shakti 



Helped: 4 times
Age: 39
Joined: 01 Aug 2007
Posts: 999
Location: Poznań
Posted: 2008-07-01, 22:17   

Wejdziesz w temat założony przez siebie i tam dasz pkt. Małe utrudnienie, ale można żyć.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Michał3103 


Helped: 9 times
Joined: 22 Mar 2008
Posts: 2263
Location: far away from home
Posted: 2008-07-01, 22:56   

A po kie licho takie utrudnienia panie modzie ? :lol:
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 1 of 4
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group