Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Slayer misson
Author Message
lol772 



Helped: 21 times
Age: 29
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 3176
Location: Biała Podlaska
Posted: 2007-12-31, 12:16   Slayer misson

ok to oceniamy mapę slayer misson.
według mnie jet to mapa trudna wszytkich wrogich jednostek jest duzo i są wrogie.
ta mapa jest po angielsku więc trochę niski komfort gry rzuca się w oczy.
+ trudna mapa dla prawdziwych graczy
+ gelu
+ pokonanie aż 50 kryształowyc smoków
i
- Specjalnym warunkiem przegranej jest utrata Slayer Gelu, ale istnieje więcej niż jedna drużyna, w której znajdują się ludzcy gracze."
Inni gracze automatycznie przegrają.
- troche monotonna i nudna
oceniam na 8.1
 
Mefisto 
Arcydiabły rlz!



Joined: 11 Oct 2007
Posts: 181
Location: Z miasta
Posted: 2007-12-31, 22:00   

No fajne, fajne tylko jest np Strażnik Graniczny bez misji i inne tego typu małe błędy. Swoją drogą, dziwne, że to Gelu ma zabić smoki a nie np Dracon, ich pogromca. I, jak napisał lol, angielska wersja jest trochę kłopotliwa. A główny obszar gry mało orginalny. Jednak zawsze Gelu się fajnie gra:)
Dla tego dam 8.0

http://www.youtube.com/user/Dog0Lord
 
zatara 
russian mob



Age: 34
Joined: 08 Jan 2008
Posts: 81
Location: z łóżka...
Posted: 2008-01-10, 16:00   Re: Slayer misson

trochę się rozpisałem, ale w końcu po to testujemy te mapy...

Ja mam trochę odmienne zdanie niż moi przedmówcy. Zacznę od minusów:

- gracze nie są zrównoważeni, tzn gracz czerwony posiada Gelu, częściowo rozbudowane miasto w którym dodatkowo zaraz na początku dochodzi zaprogramowana w zdarzeniu czasowym potężna dostawa jednostek.
wszyscy gracze są dostępni dla człowieka, więc wybierając innego niż wspomagany czerwony stawiani jesteśmy na częściowo przegranej pozycji
-5 graczy jest połączonych w dwa sojusze, więc wychodzi 3 na 2 - przewaga sama w sobie, z czego wspomagany czerwony należy do sojuszu 3-graczowego... sam pomysł sojusz jest bezsensowny, bo wystarczy żeby sojusznik pokusił się na kryształowe smoki i koniec mapy lub jak jesteśmy w sojuszu z czerwonym i gelu przegra, również i nas czeka wygnanie...
lol772 wrote:

+ trudna mapa dla prawdziwych graczy

-jedyną trudnością dla prawdziwych graczy jest rozbudowa miasta. zakładając, że prawdziwy gracz gra na 200% nie dostaje surowców. na mapie kopalni jest jak na lekarstwo, wiec gdy sojusznicy je zajmą nie ma skąd wziąć surowców (moim jedynym źródłem były dwa wiatraki i targowisko)
po rozbudowaniu miasta mapa staje się banałem. nie za bardzo jest co na niej robić, więc rzuca się kolejne tury, tygodnie aby uzbierać armijkę na smoki, co jest nudzące
-co do "problemów językowych" jedyna kwestia jaką napotkałem w samej grze była wiadomość ustawiona u smoków: 'you shall be defeted'. przetłumaczyć? mogę spolonizować tę mapę
-gral jest umieszczony w wejściu zamku czerwonego, daleko nie musi szukać. nie wiem czy jest to informacja powszechnie znana, ale gdy wstawimy na mapę obeliski, a samego grala nie, to będzie on na mapie umieszczony losowo
-autor mapy nie sprawdził używając opcji w edytorze (shift+v) i nie zauważył, że zapomniał dokończyć zadania w chatach proroków i strażnika misji

gdyby solidnie poprawić tę mapę, dodać ciekawsze podziemia, usunąć bonusy dla poszczególnych graczy i sojusze mogłaby być ciekawą opcją do multiplayera
jeżeli nie ma chętnych, mogę się tego podjąć

na chwile obecną ocena 5,7/10
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group