Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Previous topic «» Next topic
Gadanina o MapMaker 2023/2024
Author Message
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 872
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2024-03-28, 12:39     

agradek wrote:
Ja bym tu postulował za przedłużeniem terminu oceniania tak do 1 stycznia np. Okres wiosenno-letni raczej mało sprzyja przesiadywaniu i ogrywaniu. Długie zimowe wieczory co innego. Nie wspominając o katalizatorze p.n. "jesienna deprecha", dzięki której recenzje będą na pewno dużo bardziej rzetelne od tych majowo ukwieconych i rozśpiewanych skowronkami... :-P

:lol:

agradek wrote:
Ale cisza...
A tu już prawie 20 map zgłoszonych! Nieźle. A jeszcze parę dni zostało, jakieś last minuty na pewno się pojawią.
I parę dni temu wstawiona pierwsza mapka, gdzie mus grać Factory, też jakoś bez echa... Ale co tu gadać, pewnie wszyscy gryzą paznokcie czkając niecierpliwie, kiedy otworzą możliwość pobierania i heja!, na 3 miesiące przed kompem każdy zasaiada i gra, gra i gra... (i recenzuje, oczywiście!)

oby tak wlasnie bylo :-D

agradek wrote:
Mam pytanko, może nie bezpośrednio związane z samym konkursem, ale ogólnie z mapmejkowaniem (balansowaniem mapy). Zaprzyjaźniona (chyba) strona podaje, że na poziomie 200% komp ma 128% przyrostu kreatur. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, bo i tak balansuję w boju ogrywając do znudzenia, bo co wyliczymy to i tak o kant parapetu... Ale w kwestii formalnej - zdobywam strongholda w poniedziałek, więc kompu przyrosło wojsko i powinno być go odpowiednio więcej. O te pół behemota sie kłócił nie będę, ale np. goblinów powinno być 48, a jest standard: 38. Ta mechanika to tylko teoria, czy może HOTA coś zmieniła? Z góry dziękuję za oświecenie.

to jest fejk info. na 200% AI ma tylko większe przyrosty złota i surowców. hota nic nie zmieniała, na sod tez tak bylo :roll:

[ Dodano: 2024-03-28, 12:44 ]
ps
coś się chyba popsuło (albo jakiegoś laga mózgu dostałem :lol: ), bo chcąc odpowiedzieć na twój post za pomocą cytowania, okazało się, że edytowałem twój post, zamiast napisać nowy. i znaczna część twojego posta przepadła, więc skasowałem go, bo i tak nie było jak tego przywrócić :-/

teraz widze, że opcja cytowania jest tuż obok opcji edytowania, więc chyba missclick wleciał :oops:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
lordX 


Joined: 19 Jan 2021
Posts: 69
Posted: 2024-04-02, 19:11     

Jestem zaskoczony wręcz ilością oraz poziomem dodanych map konkursowych. Jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku.
 
agradek


Joined: 29 Feb 2020
Posts: 96
Posted: 2024-04-02, 20:16     

lordX wrote:
Jestem zaskoczony wręcz ilością oraz poziomem dodanych map konkursowych. Jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku.


A ja jestem ciekaw, jak będzie z ilością (i poziomem) recenzji... Oby też lepiej.
 
Polonista 
Polonista


Helped: 1
Joined: 12 Dec 2020
Posts: 27
Posted: 2024-04-03, 16:49     

O ogólnym poziomie na razie bym się nie wypowiadał. Ja akurat na początku zile trafiłem. Na koniec zostawiam sobie mapki, gdzie domyślam się autorów - taka wisienka na torcie.

Rakoczy
 
agradek


Joined: 29 Feb 2020
Posts: 96
Posted: 2024-04-14, 10:44     

No i sukces! Zaledwie dwa tygodnie oceniania i już 25 recenzji.
W zeszłej edycji na (pierwsze) zamknięcie konkursu, 31 grudnia, było... 40!

Ciekawe natomiast, że najwięcej ocen mają mapy z najmniejszą ilością pobrań :lol:
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Helped: 20 times
Age: 100
Joined: 15 Mar 2014
Posts: 872
Location: z groty mbehemociej
Posted: 2024-04-14, 12:21     

Liczba pobrań związana jest raczej z rozmiarem map - im mniejsze, tym mniej ludu je pobiera (podobnie jak w przypadku wszelkich map niekonkursowych). Ale szybciej się je przechodzi i łatwiej o recenzje. Więc mnie to nie dziwi :-P
No i swoją drogą, że ta liczba pobrań może być nieco zakłamana, bo można sobie pobrać za jednym zamachem wszystkie konkursowe mapki z paczki, więc nie poświęcałbym tej statystyce większej uwagi :-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Polonista 
Polonista


Helped: 1
Joined: 12 Dec 2020
Posts: 27
Posted: 2024-04-14, 12:59     

agradek wrote:
No i sukces! Zaledwie dwa tygodnie oceniania i już 25 recenzji.
W zeszłej edycji na (pierwsze) zamknięcie konkursu, 31 grudnia, było... 40!

Nie liczyłem, ale małych mapek jest więcej, a te ocenia się szybko. Ja zacząłem od małych mapek, bo lubię postępować zgodnie z jakimś schematem. Czy to sukces tyle recenzji, raczej zainteresowanie

Rakoczy
 
agradek


Joined: 29 Feb 2020
Posts: 96
Posted: 2024-04-15, 15:33     

Polonista wrote:
O ogólnym poziomie na razie bym się nie wypowiadał. Ja akurat na początku zile trafiłem.

To ja miałem chyba więcej szczęścia. Akurat pierwsza S-ka z brzegu i naprawdę fajnie się zaskoczyłem na plus (oczywiście zakładałem, że w tym rozmiarze będzie jakiś gniot na odwal)

Polonista wrote:
Czy to sukces tyle recenzji, raczej zainteresowanie

No może z tym sukcesem to trochę falstart; sukces to będzie jak z połowa map dostanie po 4 oceny...

Begrezen wrote:
liczba pobrań może być nieco zakłamana, bo można sobie pobrać za jednym zamachem wszystkie konkursowe mapki z paczki, więc nie poświęcałbym tej statystyce większej uwagi

"Większej" to może nie, ale taką malutką chociaż... W końcu fajnie widzieć swoję mapę... gdzieśtam na tej liście :-P
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 5 of 5
Jump to:  
Quick Reply
Username: 

Quote selected
 

You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group