Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Previous topic «» Next topic
Moved by: Malekith
2010-02-22, 13:29
Heroes of Might and Magic III: Last Hope
Author Message
Hiro 
Cichociemny


Age: 26
Joined: 12 Sep 2008
Posts: 6
Location: Rupniów
Posted: 2010-03-28, 14:29   

Wreszcie coś z naszym dodatkiem ruszyło... do pracy wzięliśmy się dopiero kilka tygodni temu, bo przez okres grubo ponad miesiąc czasu nasz cały team złożony z trzech osób został odcięty do stałego dostępu do kompa i internetu. Po prostu pech...

Pierwsze wyniki naszej pracy: http://www.mod-alt-upgrad...ic.php?f=4&t=10 . Pełne animacje nowych ulepszeń z nekropolii. Wszystkie jednostki oprócz łucznika stworzyłem ja, bo też tylko ja miałem możliwość tworzenia jednostek, ale teraz już dwóch grafików, łącznie ze mną może tworzyć jednostki, więc pójdzie znacznie szybciej. Przewidywalnie - następne miasto opublikujemy po ok. 2 tygodniach.

zapraszam do komentowania i oceniania :)
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Helped: 13 times
Age: 33
Joined: 25 Nov 2009
Posts: 697
Location: Toruń
Posted: 2010-03-29, 13:38   

Przejrzałem wszystkie te jednostki dla Nekropolii, mam kilka przemyśleń.

Szkielet łucznik - rozumiem, że chcecie zbalansować możliwość ataku dystansowego ze statystykami, bo idzie o tysiące unitów. Nie jestem jednak przekonany, czy ten pomysł jest dobry, skoro wszystkie cechy bardzo poszły w dół, czyniąc szkieleta jednostką o mocy Gremlina. Może za bardzo w dół

Rotten zombie - wygląda obrzydliwie, ale chyba o to w tej jednostce chodzi. Trochę wzmocniony Ożywieniec, wg mnie dalej jest to zbędny oddział.

Poltergeist - chyba największy pozytyw - osobiście nie cierpię Zjaw/Upiorów, więc każda ich zmiana jest zmianą na lepsze. Tutaj zyskują bardzo fajny wygląd, chyba inspirowaliście się nieco IV Aktem Diablo II. Szybkość powinniście pozostawić bez zmian, a niematerialność... brzmi fajnie, ale nie wiem, czy to nie zbyt potężna umiejętność. Ale pomysł dobry!

Alp - jedyne co zmienia to niewielki improve statystyk poprzedniego stadium. Wygląd ujdzie, ale wampir powinien być odziany w kolory bordowe, karmazynowe, koralowe etc. I czemu znowu poleciała szybkość w dół?

Lichmaster - j.w., czyli wygląd ok, ale licze powinny być w innej tonacji. Poza tym nic nie wprowadza.

Jeździec śmierci - czy nie lepiej modyfikować wygląd Władcy Mroku zamiast postaci nieulepszonej? W efekcie jedyna rzucająca się rzecz w oczy to nienaturalny kolor ostrza.

Krwawy Smok - PURPLE HAZE!! all around.... :-D no, gdyby nie ten wygląd, to pomysł na wysysanie jest niezły, w końcu smok nekropolii zyskuje jaja.

Podsumowując, macie pewne kłopoty z doborem barw - powinny być bardziej stonowane, naturalne, zmieniające deseń. Wiem, że to trudne i "wygląd nie jest najważniejszy" (sam tak zresztą mówiłem), ale warto zadbać o estetykę. Pod tym względem dobrze prezentują się pierwsze trzy poziomy, choć rotten zombie mógłby mieć bardziej nieświeży, realny kolor.
Co natomiast się zmieniło w mechanice? Właściwie niewiele. Najlepiej wychodzą, w mojej opinii, pomysły na Poltergeista i Bloody Dragona, ale reszcie widocznie brakuje niektórych skilli. Może gdyby Licze mogły rzucać ograniczoną wersję Animatora, albo Ożywieńcy mogli czerpać siły/zdrowie z konsumpcji zwłok, gra zrobiłaby się o wiele ciekawsza. Przemyślcie, czy takie (i inne) zmiany nie wyjdą na dobre.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Hiro 
Cichociemny


Age: 26
Joined: 12 Sep 2008
Posts: 6
Location: Rupniów
Posted: 2010-03-29, 15:04   

page, dzięki za pomysły, z pewnością weźmiemy je pod uwagę :) co do smoka, jest on skopiowany z woga ale z pewnością zrobimy ładniejszą wersję. Poltergeist - nie grałem w Diablo, sam wymyśliłem tą jednostkę.
 
 
Leance 



Helped: 44 times
Age: 30
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 2682
Location: Warszawa / Lublin
Posted: 2010-03-29, 17:57   

Wytrzymałość i obrona szkiela-łucznika jest w porządku (coś za coś), ale ataku rzeczywiście bym mu dał trochę więcej.
Jeśli 'niematerialność' upiorom ma wchodzić tak często, jak 'postarzanie' upiornym, to nie mamy za bardzo czym się martwić.
Podwyższenie jeźdźcom ataku kosztem obrony jest dla mnie dobrym pomysłem, ale czy po prostu nie wpisaliście, czy rycerze nie rzucają teraz klątwy?
No i smok! Brak kontry i wysysanie czyni z niego już coś więcej, niż dowód na to, że jednostka 7 lvla może być gorsza od 6 lvla.

Co do wyglądu... doceniam waszą pracę, ale oryginalne jednostki wyglądają lepiej ;-)
 
Majer 



Helped: 12 times
Joined: 29 Apr 2007
Posts: 1759
Location: Poznań
Posted: 2010-04-22, 01:11   

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale jeśli mogę coś od siebie dodać. Trzeba sobie zadać pytanie dlaczego Heroes 3 jest lepszy od innych Heroesów. Moim zdaniem to właśnie powaga w grafice daje H3 to czego nie ma 4 i 5. Barwy jed. też muszą być w miare poważne bez dużej ilości świecidełek i ostrych kolorów. Narazie nie patrząc na staty i umiejetnosci tylko na same jednostki:

szkielet: Naprawde ładny, myślę że dużo poprawek nie trzeba będzie mu dawać pod względem graficznym.

zombii: Tutaj już sprawa nie jest taka różowa. I chociaż kolor zielony na siłe może być to już ciało ożywieńca + broń tego drugiego ulepszonego (jest tak słaby że nazwy nie pamiętam xD), tutaj na waszym miejscu postawiłbym na pełną innowacje, więc jednostke inną, by zdobyć jakiś pomysł pograjcie lub looknijcie w innych grach z zombii (ich jest pełno)

zjawa: Naprawdę fajna, bardzo podoba mi się pomysł z tym że jak wali ręką to ciągnie się za tym "cień" ? lub coś tego typu, lecz znowu wracamy do powagi no i ta momentami ostra czerwień z czarnym gryzie się trochę, musicie zobaczyć jak ona się prezenruje na tle pola bitwy wśród innych jednostek i widać że będzie za przekolorowana, trochę jaśniejsze barwy wpadające w popiołowaty i będzie dobrze.

wampir: Ładnie wygląda ale zmienił bym nieco kaptur i jeżeli macie checi to niech kolejny wampir nie zamienia się w nietoperza przy poruszaniu, może kruk ? Dodałbym mu jeszcze gdzieś koloru miedziowego, chociaż jak patrzę to strój ma taki połysk miedziowy.

licz: za zielony czy niebieski ? Jakiś taki seledyn czy coś, inne barwy no i jednostka jakoś innowacyjnie nie wygląda, trzeba się zastanowić czym król liczów wyróznia się od zwykłych. Może zakrzywiona laska i "stary" licz tzn. trup starego maga czy coś w tym rodzaju.

jeździec i smok: Jak dla mnie kompletna porażka o ile smok to kolorowanka to jeździec (nie licząc konia) to zlewająca się plama i ten czerwony miecz, zdecydowania cała jednostka do wymiany.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Hiro 
Cichociemny


Age: 26
Joined: 12 Sep 2008
Posts: 6
Location: Rupniów
Posted: 2010-07-28, 17:04   

Ukończyliśmy wszystkie jednostki z miasta cytadeli: http://www.mod-alt-upgrad...c.php?f=19&t=66

Mod rozwija się dalej, stworzyliśmy wiele jednostek oprócz tych z cytadeli i nekropolis, publikujemy je dopiero po stworzeniu wszystkich z danego miasta.

Oprócz alternatywnych ulepszeń planujemy dodać także nowe artefakty, kilka skryptów urozmaicających grę (np. podział jednostek na ogniowe, wodne, ziemne, powietrzne), na ukończeniu jest nowe tło menu i muzyka.
 
 
lol772 



Helped: 21 times
Age: 29
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 3176
Location: Biała Podlaska
Posted: 2010-07-28, 18:06   

Jednostki są niezłe. Jak skończycie koniecznie dajcie mi tego moda!
 
Majer 



Helped: 12 times
Joined: 29 Apr 2007
Posts: 1759
Location: Poznań
Posted: 2010-07-29, 14:31   

W wiekszosci jest to po prostu "kolorowanka" starych jednostek, zmiany są naprawde niewielkie, więc nie podchodze do tego jakoś optymistycznie.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
lol772 



Helped: 21 times
Age: 29
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 3176
Location: Biała Podlaska
Posted: 2010-07-29, 15:46   

Ale ważne że są nowe jednostki i ludzie którzy chcą je stworzyć. Aha i jak ominiecie ograniczenia w dodawaniu jednostek?
 
Majer 



Helped: 12 times
Joined: 29 Apr 2007
Posts: 1759
Location: Poznań
Posted: 2010-08-04, 12:52   

Lolu a kto powiedział że to beda nowe jednostki? Po prostu zamienniki.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
lol772 



Helped: 21 times
Age: 29
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 3176
Location: Biała Podlaska
Posted: 2010-08-04, 15:48   

Oczywiście pomyłka. Myślałem ze chodzi o jednostki alternatywne...
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Helped: 7 times
Age: 29
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 910
Location: Drakmoor
Posted: 2010-08-04, 23:49   

Z Cytka zrobiliscie o wiele wiekszy krok naprzod, niz w porownaniu z Nekro. Jednostki naprawde fajne, ladnie sie prezentuja. Ale na waszym miejscu, dodalbym jakas specjalna umiejetnosc do Nocnego Lowcy, np. Zatruta strzala, czy cos tym stylu. I watpie, zeby ktos alternatywnie leszyl Gorgony, poniewaz Oslepienie nie ma sie co rownac z Zabojczym Spojrzeniem.
PS: Zapomnialbym... Zrobiliscie naprawde swietnego Bazyla. :mrgreen:

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Olek 
Grafik II stopnia



Age: 24
Joined: 17 Oct 2010
Posts: 349
Location: Żuławy
Posted: 2010-12-26, 00:31   

To polgerstein (czy jak to tam) nie powinno być czasem pół - niewidzialne.
Co do waszego forum - widzę, że robicie małe wzmianki. ;-)

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
szymonn55 
Władca Elfów



Joined: 19 Jul 2010
Posts: 30
Posted: 2011-07-10, 12:55   

I jak tam robota :-D

...
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Page 2 of 2
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group