Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poziomy na jakich gracie
Autor Wiadomość
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-09-29, 16:08   

Daffodil napisał/a:
Myślę, że to nie wpływa na potwory w bankach, to czysta losowość. Nawet jak ustawisz słabe potwory, to może być najlepsza utopia, tyle, że nie będzie w ogóle broniona. Na słabych potworach chyba nic nie jest bronione.
Siła strażników MA wpływ na losowanie się obiektów na mapie. Na słabych, w skrajnym przypadku, niebronione będą tylko te do około 5-6k wartości (puszki 5k exp, arty 2 lvl itp.).
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-29, 18:52   

No właśnie nie chodziło mi o potwory w bankach ale same obiekty.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Devil Doll 
Blood&Chocolate


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-10-01, 21:33   

Z racji tego, iż gram stosunkowo niedługo z reguły wybieram mapę M z poziomem na 130% (jednak wciąż ćwiczę coby się przenieść wkrótce na wyższy lvl :P). Kiedy mapkę wybieram losowo siłę potworów ustawiam na "normalną" i wyłączam podziemia, najczęściej gram przeciwko 3, lub 4 przeciwnikom.
 
eriatarka


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 41
Wysłany: 2011-10-20, 13:58   Spoko, zawsze może być gorzej.

Shakti napisał/a:
gram na XL, 200%, 7 komputerów w drużynie przeciw mnie, każdy komputer ma na start 1 jednostke 7 poziomu, 2 jedn 6 poziomu, 4 jedn 5 poziomu, potem 8, 16, 32 i 56 pierwszego poziomu. Nie wiem jak jeszcze udziwnić, żeby komputer był lepszy.
teraz gram Lochami - Shakti, wcześniej Zamek - Adela i Tover/zimowy (dawno nie grałem w polską wersję, sorry) - Solmyr.


Postaw przed zamkiem każdego z kompów losowy relikt. Jak masz SoD to niektórzy dostają łączone artefakty. Powodzenia z nekromantą który od pierwszego dnia ma Cloak of the Undead King, albo ktokolwiek z Angelic Allience. :)
 
Archen 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 152
Skąd: pl
Wysłany: 2011-10-24, 04:13   

Nikt nie dostaje łączonych artefaktów - chyba że ma się zmodyfikowany generator.

W domyślnym kodzie każdej mapy (co dotyczy zarówno edytora jak i generatora) odznaczone są łączone artefakty. Trzeba by je było odznaczyć ręcznie.

Jak ustawisz losowy relikt to normalnie set się nie wylosuje nigdy bo jest poza pulą.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-10-24, 16:36   

Albo jeśli mapa jest w wersji RoE/AB, a grasz w nią na SoDzie.
 
 
eriatarka


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 41
Wysłany: 2011-11-12, 23:45   

Archen napisał/a:
Nikt nie dostaje łączonych artefaktów - chyba że ma się zmodyfikowany generator.


Zawsze przed rozgrywką modyfikuję mapę, jak wiesz, bez tego gra jest nudna jak nudność. Udostępnienie artefaktów to jeden z pierwszych kroków. Czasem kompom daję bohaterów z kampanii, robi sie troszkę ciekawiej, gralle, artefakty, niestety komp przyćmiewa swoja glupotą i schematami. Całe szczęście mogę trzaskać pojedynki z bratem na tcp :)
 
Błękitny-smok 
Manson

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-11-13, 16:07   

Lubię się bawić. :mrgreen: . więc 80% 100%. Czasem zdarza 130 %.

My blood is a sweet.
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-09-17, 22:11   

130% dla zabawy (lubię np. składać artefakty), ale coraz bardziej mnie irytuje łatwość na tym poziomie- lub 200%. Przymierzam się do zagrania na multi z innymi graczami. To pewnie będzie rewolucja jak w każdym przypadku przejścia z single na multi.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-18, 12:36   

Thand napisał/a:
To pewnie będzie rewolucja jak w każdym przypadku przejścia z single na multi.

To dobrze, że zdajesz sobie sprawę, zwiększa to szanse, że się nie zniechęcisz na starcie i po jakimś czasie będziesz już mógł powalczyć z lepszymi graczami.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-03-18, 21:46   

Hm. Zawsze 200% z komputerem.

O ile na trudniejsze mapki byłbym w stanie wybrać 160% to niższe poziomy to już praktycznie zero frajdy. Chociaż doskonale rozumiem ludzi, którzy grają na "pionku" czy "skoczku". Sam przez lata nie mogłem sobie wyobrazić gry na wyższych poziomach.

Przeglądając temat natrafiłem na screen z rankingiem samych Archaniołów.
Na dysku u siebie znalazłem taki: SCREEN
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-18, 21:54   

Aktualnie nie jest to żaden wyznacznik skilla w sumie, ja gram same losowe mapy, zawsze XL i też zawaliłem wszystko archaniołami ale nigdy nie udało mi się przekroczyć wyniku 492 z tego co pamiętam.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-03-18, 22:04   

Mikus napisał/a:
Aktualnie nie jest to żaden wyznacznik skilla w sumie, ja gram same losowe mapy, zawsze XL i też zawaliłem wszystko archaniołami ale nigdy nie udało mi się przekroczyć wyniku 492 z tego co pamiętam.


Wiem, wiem. Generalnie poziom gry w h3 na świecie jest na tyle wysoki, że liczy się tylko gra z innym człowiekiem. Ja nie mam specjalnie dużo okazji do takiej gry. Jestem na lidze WOH, ale startowałem tylko w jednym turnieju na razie. Co prawda z marnym skutkiem, ale zobaczyłem jak to wygląda wszystko i z pewnością kiedyś jeszcze zacznę więcej tam mieszać ;)

Pozdrawiam (Obejrzyj inne filmiki, bo z tego co wiem obejrzałeś jeden i Ci się nie podobał :) )
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-18, 22:06   

Obejrzałem już wszystkie o H3, naprawdę niczego odkrywczego w nich nie znalazłem. Osobiście wolę mapy losowe, nie jara mnie jak najszybsze przejście mapy gdy znam ją na pamięć ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-03-18, 22:18   

Mikus napisał/a:
Obejrzałem już wszystkie o H3, naprawdę niczego odkrywczego w nich nie znalazłem. Osobiście wolę mapy losowe, nie jara mnie jak najszybsze przejście mapy gdy znam ją na pamięć ;-)


No cóż. Szkoda. Nie mówię, że ja tak sobie na co dzień grywam. Po prostu wpadłem na pomysł, że można w ten sposób ukończyć scenariusze co dla niektórych może być niezłą ciekawostką. W końcu kto w ogóle kiedykolwiek kończył mapę w mniej niż tydzień na ostatnim poziomie? :-P

Zresztą powiedz mi co jest odkrywczego np. w randomowej mapie? Trochę śmieszy mnie takie mówienie, że to nic odkrywczego. Bo jest to bardziej odkrywcze niż właśnie gra na jebusie, pc2 czy czymkolwiek innym bo to masa osób po prostu zna i gra codziennie. Co może być odkrywczego w grze jaką jest Heroes 3? Kiedy coś się zobaczy to wszystko jest proste, bo odtworzenie czegoś nie sprawia żadnego kłopotu. Teraz wiele osób mogło by ukończyć rozegrane przeze mnie scenariusze w podobnym czasie. Ile osób to zrobi przed obejrzeniem filmiku?

Tu jeszcze raz wrzucę link do konta na YouTube. Większość filmów jest na dole listy, bo sporo miejsca zajmują nagrania z Areny Heroes 2. Oglądajcie :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group