Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lol772
2009-06-30, 11:24
Adolf Hitler-geniusz wojny?
Autor Wiadomość
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-05-31, 14:22   Adolf Hitler-geniusz wojny?

tu popiszemy o Adolfie Hitlerze.Co sądzicie o tej osobie?

 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-31, 14:29   

Według mnie temat nie potrzebny ale niech inni się wypowiedzą.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-05-31, 14:37   

ja liczę na dyskusje z adolfem :mrgreen:

 
 
Bartas 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: 2008-05-31, 14:54   

Powiem tak:
Geniusz który nie wykorzystał swojego umysłu dla dobra ludzkości ale przeciw i stał się debilem
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-31, 15:00   

Skwer to jest dobry pomysł z tym tematem i proszę żeby nikt go nie usuwał. Wszystkie te rozwijające się w pokojach hitlerowskie dyskusje będzie można przenosić tutaj. I już się nikt nie będzie czepiał, że za dużo gadek na ten temat.

Świetny, charyzmatyczny polityk, dobry strateg i wymagający terapii psychiatrycznej człowiek.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-05-31, 17:25   

...obojętnie co powiemy o jego charyzmie i kreacjach jego umysłu, pozostanie jednym z największych zbrodniarzy w historii..i tylko to ma znaczenie i tak powinien być zapamiętany ku przestrodze.. wyszukiwanie jego pozytywów, usprawiedliwianie i uzasadnianie jest jak bezczeszczenie grobów milionów ofiar II Wojny Światowej..wszystko

Fantasy.. better than life..?
 
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-05-31, 17:42   

Zgadzam się z Bartasem- źle wykorzystał swoją inteligencję. Niestety.

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-05-31, 19:08   

Jak nie zmienicie nazwy tematu to go osobiście usunę.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-05-31, 20:38   

Atos napisał/a:
Świetny, charyzmatyczny polityk, dobry strateg i wymagający terapii psychiatrycznej człowiek.

Dobry strateg? Wolne żarty, prosty kapral, który nie słuchał się generałów.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-05-31, 21:03   

Morgan-Ghost napisał/a:
Dobry strateg? Wolne żarty, prosty kapral, który nie słuchał się generałów.
Do pewnego czasu nieżle rządził wehrmachtem.W 1942 roku troche namieszał po czym już sie tego "odkręcić"nie dało..

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-31, 21:20   

Dobry polityk. Austrie i Czechosłowację, częściowo Polskę zabrał sobie dzięki temu za darmo.

Strateg? Tak, Norwegię, Holandię, Belgię i Francję przejął brawurowo. Zwłaszcza Francuzów zrobił na szaro omijając linię Maginota i pokonując ją w jakiś miesiąc Z ZSRR zrobił źle, fakt, ale głupszy od alianckich dowódców na pewno nie był, a przegrał, bo Niemcy nie dali rady gospodarczo. I na pewno mądrzejszy od Stalina, ale jemu taktyka potrzebna nie była, miał miliony do wysłania ich na śmierć
 
Bartas 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: 2008-05-31, 21:24   

Atos napisał/a:
Dobry polityk. Austrie i Czechosłowację, częściowo Polskę zabrał sobie dzięki temu za darmo.

Strateg? Tak, Norwegię, Holandię, Belgię i Francję przejął brawurowo. Zwłaszcza Francuzów zrobił na szaro omijając linię Maginota i pokonując ją w jakiś miesiąc Z ZSRR zrobił źle, fakt, ale głupszy od alianckich dowódców na pewno nie był, a przegrał, bo Niemcy nie dali rady gospodarczo. I na pewno mądrzejszy od Stalina, ale jemu taktyka potrzebna nie była, miał miliony do wysłania ich na śmierć


Dokladnie :evil:

W zasadzie gdyby nie rzucił się na stalina to różnie mogło by być :-/ :-? :-x :roll:
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-05-31, 22:23   

...dobry polityk? - populista porywający tłumy - zgadza się..
...strateg i dowódca? - miał sztab doradców, lepszych od niego..

ale z drugiej strony - 72mln ofiar IIWW , w tym 47mln cywilów..
niemiecki najazd na Polskę zniszczył nasz kraj gospodarczo i mówimy o bilionach dolarów.. później 44 lata pod rzadami komunistów i żyjemy w kraju jakim żyjemy..

naprawdę nie rozumiem niezdrowej fascynacji :((

Fantasy.. better than life..?
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-06-01, 00:20   

Kamil napisał/a:
Do pewnego czasu nieżle rządził wehrmachtem.W 1942 roku troche namieszał po czym już sie tego "odkręcić"nie dało..

Namieszał już w 1941
Atos napisał/a:
Strateg? Tak, Norwegię, Holandię, Belgię i Francję przejął brawurowo

On przejął? Własnymi rękami? Podjęcie decyzji o ataku na jakieś państwo nie oznacza że jest się strategiem. Może więc wymienisz te genialne decyzje Hitlera, które wpłynęły na przebieg walk? Bo mi przychodzi na myśl tylko jedna: Decyzja o ataku spadochroniarzy na fort Eben Emael, co miało utorować drogę na kanał Alberta. Norwegia? Decyzję o zaatakowaniu jej podjął Hitler po wysłuchaniu argumentów od admirała Ericha Raedera. Francja? Plan ataku przez Ardeny był autorstwa Mansteina, a nie Hitlera. Wstrzymanie ofensywy na otoczonych pod Dunkierką żołnierzy? Fatalna decyzja Hitlera.
Atos napisał/a:
I na pewno mądrzejszy od Stalina, ale jemu taktyka potrzebna nie była, miał miliony do wysłania ich na śmierć

Hitler też zakazywał wykonywać "strategicznych odwrotów". Problem w tym, że Stalin mógł sobie na takie coś pozwolić, Hitlerowi kurczyły się zasoby ludzkie. I te durne rozkazy "bronić każdej piętki rosyjskiej ziemi", prowadzące do nieuchronnych strat w ludziach. Atak na Moskwę, Hitler zakazał strategicznego odwrotu, kiedy przyszła zima, stąd te straty podczas radzieckiej kontrofensywy. I te ciągłe odwoływania głównodowodzących.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-01, 02:46   

Prosty kapral, który najpierw przejął władzę w kraju, potem uczynił ze zdewastowanych i ledwo zipiących Niemiec największą siłę Europy, a następnie za pół darmo przejął władzę nad prawie całą Europą nie licząc zbyt dużego na podbój ZSRR i Anglii, ale ona wykaraskała się tylko dzięki pomocy innego mocarstwa. Debilem na pewno nie był.

bartman napisał/a:
ale z drugiej strony - 72mln ofiar IIWW , w tym 47mln cywilów..
niemiecki najazd na Polskę zniszczył nasz kraj gospodarczo i mówimy o bilionach dolarów.. (...) naprawdę nie rozumiem niezdrowej fascynacji :((


Bartman, ale o tym już wszyscy wiemy. To nie jest niezdrowa fascynacja, przynajmniej nie z mojej strony. Natomiast zupełnie nieprawdziwy i szkodliwy jest robienie z Hiltera demona. A guzik prawda, nie był demonem. Najważniejsza i najbardziej mrożąca informacja o Hitilerze (a rzadko się o niej wspomina) jest taka, że on był człowiekiem. Jednym z nas. Całkiem normalne wychowanie, młodość, początek życia, aspiracje... "podobny do rodziców, do kotka w koszyku, do dzieci z wszystkich innych rodzinnych albumów". Patrzenie na niego jak na demona przynosi więcej szkody niż pożytku.

Na tę okazje odwołam się do nie swoich słów. Pierwsze: "Historia jest najlepszą nauczycielką, ale ma najgorszych uczniów"

Drugie. To wiersz Szymborskiej, zresztą powyżej zacytowałem z niego zdanie. "Pierwsza fotografia Hitlera". Tu go znalazłem: http://www.astercity.net/~aniaposz/szymborska.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group