Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Cytka vs Bastion

Co lepsze?
Cytadela
50%
 50%  [ 27 ]
Bastion
50%
 50%  [ 27 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-03-24, 19:45   

altaeir napisał/a:
.Gdy to zobaczyłem,wiedziałem że o kasę nie muszę się już martwić.Na wyspie można byłe bez problemu pokonać wszystkich przeciwników.Postawiłem wszystkie siedliska w ciągu jednego tygodnia(hydry też),zbierając tylko surke 4 bohaterami,dodatkowo zamek.

Ja do trzeciego tygodnia postawiłem Arcydiabły i ulepszyłem Czarty, a grałem na 160%(na kasę)...
altaeir napisał/a:
Mają przychody rzędu 2,5k dziennie,w można kupić co się d i podbijać kolejne wyspy

Ja miałem kasę 4,5 tysiaka na dzień, przez następne 2 tygodnie rozbudowałem drugie Inferno bez problemu do Diabłów. Nie zrobił bym tego grając na wojsko, bo nie starczyło, by mi nawet na wykupienie armii pierwszego dnia.
 
Masterangello
Gwiazda Portalu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 104
Wysłany: 2009-03-24, 20:11   

Paweł jak czytam twoje posty to mi się płakać chce.Weź zagraj trochę z ludźmi, a nie z kompem, a inaczej będziesz gadał.A tak to gadasz bzdury chłopie.

Polskie znaki

Ostatnio zmieniony przez Paweł 2009-03-25, 06:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-03-25, 06:39   

Masterangello napisał/a:
Pawel jak czytam twoje posty to mi sie plakac chce.Wez zagraj troche z ludzmi a nie z kompem a innaczej bedziesz gadal.A tak to gadasz bzdury chlopie

Z ludźmi gra się na siłę w moim przypadku. Tylko patrzycie na waszą klasyfikacje w tabelkach kto jest lepszy, a już dawno zapomnieliście co oznaczają prawdziwe Herosy 3, które mają w sobie klimat. Tak na prawdę to grało mi się w tą grę najlepiej jak prawie wcale grać nie umiałem, a teraz gra się już tak sztywno bez żadnego klimatu na pamięć. Nie jestem żadnym oszołomem co gra w Heroes tylko po to, żeby być wyżej w lidze- dla mnie jest to śmieszne. Gram dla frajdy- żebym mógł sobie przypomnieć pierwsze wrażenia z tej gry. Teraz gram bardzo rzadko- ze 3 godziny na miesiąc. Nie wiem ile lat gram w tą grę, ale z pewnością i tak za długo ją męczyłem. Są inne gry: Gothic, Wiedźmin,Gta,Delta Force,Projekt itp...
I nie wciskaj mi Angelu takich kitów, bo dla mnie gra bez klimatu równa się z niczym...
 
Masterangello
Gwiazda Portalu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 104
Wysłany: 2009-03-25, 09:19   

hahahah chlopcze mnie te pkt pier... z gory na dol.gram bo lubie.a ty piszesz bzdury ,jakbys gral nie tylko ze sztuczna inteligencja to bys poznal prawdziwe Herosy

 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-03-25, 13:12   

Paweł, ja bym to uznał za wyzwanie. Jak chce grać, niech ma ;-) . Po problemie.

Wracając do tematu. Bastion wydaje mi się delikatnie lepszy od Cytki. Chodź może to tylko przezornie. Bo cytka inwestuje wsio do obrony, a bastion ma wszystkigo po trochu. Szczerze powiem, że gdyby do cytki doszłaby gildia magów poziom 4 i 5 to zaliczyłbym ją do grona najlepszych. Bo po co obrona komuś a ataki fizyczne, jak wróg ma dobre czary?
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-25, 13:15   

The Shadow napisał/a:
Paweł, ja bym to uznał za wyzwanie. Jak chce grać, niech ma ;-) . Po problemie.

też tak myślę - z chęcią bym zobaczył kto wygra i konflikt by się już rozwiązał :-)

 
 
Masterangello
Gwiazda Portalu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 104
Wysłany: 2009-03-25, 14:02   

E nie wierze, żeby on chciał zagrać.Przecież on jest mistrzem, ja nie jestem godzien z nim grac.To on ma teorie a'la Giertych , moje się jego nie równają.

Jeśli chodzi o template ballance pc2 M to te zamki są w miarę porównywalne.Łatwiej się bastionem gra i łatwiej Db zrobić ale jaszczury dają rade elfom.


Weź koleś zacznij posiać po Polsku, bo jak na razie to chyba żadnego wyrazu nie napisałeś taki jak się należy.

 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-25, 14:48   

Masterangello napisał/a:
E nie wierze zeby on chcial zagrac.Przecierz on jest miszczem ja nie jestem godzien z nim grac.To on ma teorie a'la giertych , moje sie jego nie rownaja.

boisz się kogoś kto nigdy nie grał z ligowcem? :lol:

 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-03-25, 16:37   

Masterangello napisał/a:
hahahah chlopcze mnie te pkt pier... z gory na dol.gram bo lubie.a ty piszesz bzdury ,jakbys gral nie tylko ze sztuczna inteligencja to bys poznal prawdziwe Herosy

Tylko, że mnie takie granie nie interesuje. Co ty możesz wiedzieć. Od zawsze wpadałeś na forum- każdemu ubliżałeś i każdego prowokowałeś. Twoje zachowanie jest w prost agresywne.
The Shadow napisał/a:
Paweł, ja bym to uznał za wyzwanie. Jak chce grać, niech ma ;-) . Po problemie.

Zagrać? Może i bym zagrał, ale nie z nim, bo ja zagrać bym mógł tylko z kimś kulturalnym, a on zachowuje się jak, by z rynsztoku wyszedł. Wpada w środku spokojnej dyskusji i - co to nie on.
Masterangello napisał/a:
E nie wierze zeby on chcial zagrac.Przecierz on jest miszczem ja nie jestem godzien z nim grac.To on ma teorie a'la giertych , moje sie jego nie rownaja.

Tylko to ty się cały czas wywyższasz- to jest właśnie cwaniaczenie przez internet.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-03-25, 17:09   

Paweł napisał/a:
altaeir napisał/a:
.Gdy to zobaczyłem,wiedziałem że o kasę nie muszę się już martwić.Na wyspie można byłe bez problemu pokonać wszystkich przeciwników.Postawiłem wszystkie siedliska w ciągu jednego tygodnia(hydry też),zbierając tylko surke 4 bohaterami,dodatkowo zamek.

Ja do trzeciego tygodnia postawiłem Arcydiabły i ulepszyłem Czarty, a grałem na 160%(na kasę)...
altaeir napisał/a:
Mają przychody rzędu 2,5k dziennie,w można kupić co się d i podbijać kolejne wyspy

Ja miałem kasę 4,5 tysiaka na dzień, przez następne 2 tygodnie rozbudowałem drugie Inferno bez problemu do Diabłów. Nie zrobił bym tego grając na wojsko, bo nie starczyło, by mi nawet na wykupienie armii pierwszego dnia.


Jak dla mnie wszystko zależy od tego jak długo zamierzasz grać.Prawdą jest,że na dłuzszą rozgrywke,kasa jak najbardziej sie przyda,ale pozostaje pytanie czy jeśli sie pobudujesz jak teraz napisałeś to w wypadku szybkiego ataku zdązysz sie wykupić.Tak naprawdę dopiero po trzech dniach kapitol zacznie zarabiać.Na XL to śmieszna liczba,na L zależy od przeciwnika.Natomiast na M każdy dzień ma znaczenie,każdy punkt ruchu,dlatego przekazuje się wolne jednostki pobocznemu bohaterowi.Na mapce L z wyspami,można tak grac bo wróg raczej nie dotrze do nas szybko,ale na L generowanym przez RB PC 2,lub Jebus sytuacja jest inna.Zwłaszcza,że gra sama daje nam mozliwość sprawdzenia co buduje przeciwnik,czy ma kapitol,itp.w takim przypadku wystarczy sprawdzić ,że idziesz na kase i szybko gnać do twojego zamku.Na mapce wyspy i jaskinie za wiele ustawienie 160% nie zmienia.Surowce są ustawione automatycznie,jedyna zmiana to ,że potwory są mocniejsze i komputer lepiej gra.Zwracając uwagę na fakt,że potwory też nie są zbyt ambitne,wielkiej różnicy nie ma.
 
Masterangello
Gwiazda Portalu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 104
Wysłany: 2009-03-25, 17:11   

To chodź zagraj to zobaczysz moje argumenty. I zobaczysz jak grubo się mylisz i że nie masz pojęcia o h3.

Ostatnio zmieniony przez Paweł 2009-03-25, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-03-25, 18:33   

Masterangello napisał/a:
to chodz zagraj to zobaczysz moje argumenty. I zobaczysz jak grubo sie mylisz i ze nie masz pojecia o h3

Mi nie chodzi o to kto wygra. Ja ostatnio gram od czasu do czasu z kompem i mi to wystarcza. Granie przez internet jakoś mi nie podeszło i tyle, ale bądź koleś gotowy, że może kiedyś mi coś odbić i może z tobą zagram, choć wątpię, że wygram z kimś kto poświęcił pół życia jednej grze... :-)
 
Łojzicku 
Mat-fiz user


Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 57
Wysłany: 2009-03-25, 18:36   

Hmm gra "na wojsko" zakłada nie budowanie w ogóle kapitolu (ze względu na szybkość rozgrywki np), czy wybudowanie go dopiero po postawieniu budynków z wojskiem do 6/7 poziomu?

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat. - Galileusz
Matematyk zrobi to lepiej. - Hugo Steinhaus

Arystoteles zauważył, że spośród wszelkiego rodzaju autorów najbardziej swe dzieła lubią poeci.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-03-25, 18:49   

Powiem tak,na M nie buduje się nawet ratusza wiec na ta wielkośc mapki masz odpowiedź.Na XL kapitol obowiazkowo po wybudowaniu siedlisk(czyli w 2 tyg),na L różnie zależy jaka sie mapka trafi.To tylko moja koncepcja,wiec nie jest jeszcze do końca opracowana.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2205
Wysłany: 2009-03-25, 20:33   

JA tylko chcę przypomnieć,że ten temat dotyczy bastionu i cytadeli,a nie ogólnej gry.
I jak zwykle Angelo prowokuje wszystkich swoją "wysoką ligą".
Granie po to by tylko wygrać i mieć wyższe miejsce w jakimś idiotycznym rankingu to jak dla mnie jest trochę pogięte.Gdzie radocha,wyluzowanie i wczucie się w klimat gry?Ligowcy o tym zapomnieli i grają na pałe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 13 z 16
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group