Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Rozbudowa miasta

Jak wolicie rozbudowywać miasto?
Jak najszybciej kapitol
61%
 61%  [ 47 ]
Cytadela, zamek + wojsko
25%
 25%  [ 19 ]
Inna rozbudowa
13%
 13%  [ 10 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-25, 11:14   

Morgan-Ghost napisał/a:
To zależy od planszy Paweł. Przy mapach losowych, jak surówki leży sporo i można się bić o nią z prostackimi potworami (bo tak się wylosuje), to inwestuje się w zamek i parę siedlisk. Kasę można zawsze zdobyć, armii nie. Przy 130% priorytetowa inwestycja, przy większych poziomach przeważnie w kasę się inwestuje.

Ja próbowałem kiedyś gry stawiając pierw struktury na wojsko... ta taktyka praktycznie nie da ci żadnej przewagi nawet jak masz dużo zasobów przed miastem to one się błyskawicznie skonczą.
Rozbudowa miasta to nie tylko postawienie szóstego poziomu jednostek...trzeba również postawić np. Portal chwały...Kiedy ty będziesz wykupywał jednostki niższych poziomów z przychodem złota powiedzmy 2000 na dzień to ja będę w drugim tygodniu robił to samo tylko że będzie pewna różnica mianowicie taka że ja będę miał 4000 tysiące przychodu!Patrzyłem te dwa sposoby rozbudowy w przypadku stawiania budynków na złoto miasto zostanie rozbudowane o wiele szybciej.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-25, 13:28   

A;e zrozum ze ty w 2 tyg robisz armie a ja kapitol i ja mam o 1 populacje wiecej

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-25, 13:51   

paweł napisał/a:
Morgan-Ghost napisał/a:
To zależy od planszy Paweł. Przy mapach losowych, jak surówki leży sporo i można się bić o nią z prostackimi potworami (bo tak się wylosuje), to inwestuje się w zamek i parę siedlisk. Kasę można zawsze zdobyć, armii nie. Przy 130% priorytetowa inwestycja, przy większych poziomach przeważnie w kasę się inwestuje.


Ja próbowałem kiedyś gry stawiając pierw struktury na wojsko... ta taktyka praktycznie nie da ci żadnej przewagi nawet jak masz dużo zasobów przed miastem to one się błyskawicznie skonczą.
Rozbudowa miasta to nie tylko postawienie szóstego poziomu jednostek...trzeba również postawić np. Portal chwały...Kiedy ty będziesz wykupywał jednostki niższych poziomów z przychodem złota powiedzmy 2000 na dzień to ja będę w drugim tygodniu robił to samo tylko że będzie pewna różnica mianowicie taka że ja będę miał 4000 tysiące przychodu!Patrzyłem te dwa sposoby rozbudowy w przypadku stawiania budynków na złoto miasto zostanie rozbudowane o wiele szybciej.
Majer napisał/a:
A;e zrozum ze ty w 2 tyg robisz armie a ja kapitol i ja mam o 1 populacje wiecej
To jest tak:zloto mozesz zdobyc,a jednej populacji juz nie..

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-04-25, 14:43   

Majer napisał/a:
a ja kapitol i ja mam o 1 populacje wiecej

Nom fakt. 1 populacja to już jest coś. :P

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-25, 14:48   

Pioter ziom napisał/a:
Majer napisał/a:
a ja kapitol i ja mam o 1 populacje wiecej

To przez kapitol zyskujesz populację?

Wyciagasz tylko wyrywki z zdania. On napisal,ze w 2 tyg pawel buduje armie,a majer kapitol.Ale majer w tym samym czasie ma o populacje wiecej woja.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-25, 15:15   

Adolf39 napisał/a:
Pioter ziom napisał/a:
Majer napisał/a:
a ja kapitol i ja mam o 1 populacje wiecej


To przez kapitol zyskujesz populację?
Wyciagasz tylko wyrywki z zdania. On napisal,ze w 2 tyg pawel buduje armie,a majer kapitol.Ale majer w tym samym czasie ma o populacje wiecej woja.

Co ci z tej populacji jak nie masz za co jej wykupić, ani nie masz za co postawić kapitolu i w tej sytuacji jesteś nieźle udupiony!!!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-25, 15:59   

Załóżmy, że udało się wykupić komuś dwutygodniową populację bez kapitolu. I tak nie zagrozi zamkowi rozwijanemu od początku w kapitol, bo zanim dojdzie to też będziemy mieli sporo jednostek + trzy wierzyczki na zamku. Zatem miasto jest bezpieczne.
Różnica jest więc tylko w zdobywaniu kopalń na mapie - tak?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-25, 16:31   

paweł napisał/a:
Co ci z tej populacji jak nie masz za co jej wykupić, ani nie masz za co postawić kapitolu i w tej sytuacji jesteś nieźle

Ja przewaznie zdazam postawic w 2 tygodniu kapitol .Ja nie wykupuje populacji (jedynie strzelajace)-zostawiam ja jak postawie kapitol i 7lvl .Kasa wszedzie jest - Do gniazda nag wejdziesz,smoczej utopii,pandory i masz kase,a jednostki jest gorzej "uzbierac".

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-26, 23:37   

A ja wojo w zamku wykupuje przeważnie po 2-3 tyg gry jak stwierdzam że podstawową armią już nic nie zrobię a kapitolu nie zawsze mi się udaje stawiać bo inwestuje w inne zamki np. 2 ratusze w 2 innych zamkach efekt ten sam a za to główny zamek mogę rozwijać dalej do np. ulepszeń lub gildie magów że jak wrócę głównym bohem to biorę wszystko za jednym rozmachem

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-04-28, 16:53   

Paweł napisał/a:
Co ci z tej populacji jak nie masz za co jej wykupić, ani nie masz za co postawić kapitolu i w tej sytuacji jesteś nieźle udupiony!!!

Czyli twierdzisz że jak ktoś nie postawi najpierw kapitolu to nie może go później wybudować? Weź sie zastanów co piszesz.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-28, 17:22   

Przecież jak wybudujesz go wcześniej to masz potem swobodę ze stawianiem budowli na wojsko.Bez stałego porządnego napływu złota bohater padnie raz dwa.
A co do zastanawiania się co piszę to ci powiem... jestem bardzo PEWIEN tego co piszę. .
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-28, 17:25   

paweł napisał/a:
Przecież jak wybudujesz go wcześniej to masz potem swobodę ze stawianiem budowli na wojsko.Bez stałego porządnego napływu złota bohater padnie raz dwa.
A co do zastanawiania się co piszę to ci powiem... jestem bardzo PEWIEN tego co piszę. .

Ehm gadac jak do sciany- jaki masz problem w uzbieraniu kasy?Wchodzisz do naga bank i masz te 6-12 tys ,roj wazek i maszkolejne kilka tysiecy,brakuje ci na cos idziesz pyk krypta 2 tys. Dosc,ze kasa idzie to dodatkowo zdobywasz exp .Grajac na kapitol zoabczysz jak ktos ci wleci koks bohem i armia o 1-2 populacje wieksza i bedziesz plakusial.(bym sie nie zdziwil gdyby osoba bez kapitol wiecej kasy uzbierala od ciebie z tych podanych lokacji)

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-28, 19:35   

Tak... tak może się zdarzyć, ale nie zawsze masz w zasięgu tyle budynków w których możesz kasy nazbierać, no chyba że sam robisz sobie mapy i ustawiasz przed miastem wszystko co da ci przewagę nad przeciwnikiem... oczywiście nie bierz sobie tego na serio to tylko takie przepuszczenie.
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-28, 20:08   

paweł napisał/a:
Tak... tak może się zdarzyć, ale nie zawsze masz w zasięgu tyle budynków w których możesz kasy nazbierać, no chyba że sam robisz sobie mapy i ustawiasz przed miastem wszystko co da ci przewagę nad przeciwnikiem... oczywiście nie bierz sobie tego na serio to tylko takie przepuszczenie.

Gram mapy losowe ,potworki silne-cosprawia,ze takich budynkow jest pelno. Wystarczy jako pierwszy wejsc na srodkowa pustynie( mowie o balance).

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-04-28, 23:03   

Paweł, taktyki z kapitolem to sie sprawdzały w pojedynczych scenariuszach, gdzie grało sie z mało inteligentnym komputerem.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group