Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela vs Twierdza
Autor Wiadomość
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-08-21, 09:17   

Paweł napisał/a:
które może mu zagrozić to WŻ, no i może jeszcze Forteca jeżeli uda się nam postawić Tytany.
Tower daje radę bez tytanów. Poza tym na nie-balance pc2, to jaszczurki sobie mogą...
Paweł napisał/a:
bo zanim postawimy strukturę rekrutacji Cyklopów, Jaszczurów możemy mieć już około. 100.
Zależy od mapy... Na fixach, czy bogatych mapach można zrobić i cyce i behy w 1 tugu.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-21, 13:14   

Malekith napisał/a:
Zależy od mapy... Na fixach, czy bogatych mapach można zrobić i cyce i behy w 1 tugu.


Tylko, że ja mówię o sytuacjach, które zdarzają się najczęściej, a nie o różnych sytuacjach, które mają miejsce raz na 30 map. :-P

Malekith napisał/a:
Poza tym na nie-balance pc2, to jaszczurki sobie mogą...

Ja gram zawsze na PC2, więc właśnie według niego oceniam. Ty też kiedyś wszystko pod PC2 ustawiałeś, a później zrobiłeś jakiegoś bogatego templa i tylko nim zacząłeś się sugerować. ;-)
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-08-21, 14:01   

Nie do końca jest tak, jak napisałeś... Należy wziąć pod uwagę, że templi/fixów z 2 zamkami tej samej rasy jest bardzo mało, a z 1 mnóstwo. Raczej nie patrzyłem na h3 tylko pod pryzmatem pc2 wcześniej... Jeśli uważasz, że jest inaczej to daj link do chociaż 10 postów, w którym pisałem wszystko pod tą 1 mapę. Jaszczury z 1 zamkiem są średnie. Nie przestrzelą nie wiadomo czego.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-22, 08:53   

Nie mam zamiaru szukać "10" twoich postów, w których wszytko ukierunkowałeś pod jedną mapę, ale na 100% takowe były. Na innych templach może i Jaszczur nie wymiata tak, ale ja sugeruje się tym czego dowiedziałem się z praktyki, nawet jeżeli mówię coś nie tak, wolę to rozumieć, niż powtarzać różne formułki, które się gdzieś przeczyta.

Nie biorę pod uwagę tych wszystkich templi, bo na nich nie gram.
 
King of Slayer 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 50
Skąd: Długopole Zdrój
Wysłany: 2009-11-07, 08:44   

Ehh... i znowu pisać, dobra zaczynajmy.

Cytadela jest głównie dla zaawansowanych graczy, bo jednostki są głównie nastawione na obronę, a Gildia Magów jest tylko do 3. poziomu.Ale Cytadela ma bardzo silne jednostki, np Gnolle, Bazyliszki albo nawet Gorgony.Ten lvl gildii mi nie przeszkadza, bo tutaj głównie opieramy się na obronie, a nie na ataku.

Twierdza to miasto idealne dla początkujących, bo ma dobrych bohów, Tyraxor i Crag Hack(Chyba tak się pisze).Ma bardzo silne jednostki, jak Behemoty, Ptaki Gromu i Wilczy Jeźdźcy.Tutaj też mi lvl gildii nie przeszkadza.

Ja stawiam na remis, bo miasta są dość porównywalne.

Milion serc, jedno bicie, Barcelona ponad życie!!!
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-11-07, 09:12   

Cytat:
Twierdza to miasto idealne dla początkujących, bo ma dobrych bohów, Tyraxor i Crag Hack

King czy ja wiem czy tojest miasto dla poczatkujacych?? ja bym powiedzial ze dla graczy rownie dobrych jak i cytadela gdyz gra Twierdza jest o Tyle trudna ze nie mamy strzelcow za bardzo na ktorych mozna oprzec sile a jednostki w twierdzuy sa dosc malo wytrzymale dlatego trzeba uwazac na nie podczas kazdej walki bo jedne morale moga nas pozbawic kilkunastu np cennych wilczkow... Ja tez jestem za remisem bo wszytslko od szczescia zalezy od tego czy twierdza ma Haste i czy np Cytka duzo obrony uzbierala albo czy nie stracila lizakow za duzo

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-11-18, 17:20   

King of Slayer napisał/a:
Twierdza to miasto idealne dla początkujących
Nie zgodzę się z tym. Idealne miasto dla początkujących to np. zamek - jednostki same w sobie są bardzo silne, wystarczy wybrać głównego boha z karczmy (ew. wziąć Loynisa, ale przez tę naukę go nie lubię) i nie powinno być większych problemów. Natomiast w twierdzy gobliny i wilki mają mało hp, pozostałe jednostki będą zaś kuleć pod względem obrony (tak już bywa z barbarzyńcami, przynajmniej do czasu, gdy złapią jakieś dobre arty), więc jeśli nie ściąga się kontry "jedynkami" i nie używa opcji "czekaj" (gdy kilka lat temu zaczynałem grać, nie martwiłem się o takie skomplikowane rzeczy :lol: ) , w bardzo krótkim czasie można zostać ze szczątkami armii.
Boss18 napisał/a:
Ja tez jestem za remisem
Jak dla mnie nie ma remisu. Oczywiście, umiejętności graczy, a dokładniej mówiąc - różnice w takowych mogą prowadzić do różnych dziwnych sytuacji, ale jak dla mnie:
-na mapach "s" obydwa sprawdzają się przeciętnie, ale w cytadeli można chociaż dla ułatwienia wybrać Brona (na większości s-ek liczy się praktycznie tylko start :-) );
-na mapach "m" twierdza jest już całkiem mocna - behemoty i roki z zamkiem w 1 tygodniu (wyjąwszy 200%), ale cytadela może wygrać dzięki db (jeśli takowe będzie możliwe);
- na "l" oraz "xl" twierdza nie ma większych szans - bohater z płatnerstwem to najlepsze lekarstwo na starożytne behemoty (ich - tzn. behów skill wpływa na obronę, a na umiejętność już nie :-P ).
Podsumowując, uważam, ze cytadela to lepsze miasto, aczkolwiek na "m" może być bardzo różnie. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group