Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela vs Twierdza
Autor Wiadomość
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-01-23, 12:55   

Mówiąc to kierowałem się własnym doświadczeniem. Dla mnie to nie przeszkoda.
A czy ja tak osobiście powiedziałem że chodzi np: O obleganie miasta? Niee, więc nie rozumiem waszego rozczarowania.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2009-01-23, 13:04   

Grając z kompem to wygrasz każdym miastem z każdym miastem.
The Shadow napisał/a:
A czy ja tak osobiście powiedziałem że chodzi np: O obleganie miasta?


Gdy porównuje się miasta to porównuje się wszystko.Nawet oblegania.Oba miasta nie mają czym szturmować,więc muszą czekać aż katapulta rozbije mury.Jest czar portal,ale posyłanie dwóch jednostek za mury to rzeź.Twierdza dostanie się trochę szybciej do miasta,bo ma cyklopy.
Każdy ma swoje zdanie w tej kwestii.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-01-23, 14:40   

Broghuld napisał/a:
Wiedźma - ogólnie nie jest zła)
Broghuld napisał/a:
troszkę gorsi Magowie Bitewni.

Na odwrót jak już...
Cytat:
Twierdza silna? jedyne dobre tam jednostki to ptaszek i beh.

Ale ptaszka i beszka możesz mieć już 2 dnia.
Cytat:
Cytadela zrobi co chce z twierdzą.

Xenofex napisał/a:
Bastion przez twierdze?HAHAHAHA :lol: :lol: :lol:
No po prostu mnie rozbawiłeś.Twierdza niema polotu do bastionu.

j@kubek napisał/a:
Jak zawsze ale tym, że twierdza wygra z bastionem to mnie rozwaliłeś gościu :lol:

To są bezsensowne opinie, które do niczego nie prowadzą.
paweł napisał/a:
Bastion to najtwardsze miasto jeżeli chodzi o jednostki...

No nie wiem...
The Shadow napisał/a:
jak i tak Cytke pokona Bastion

Cytką można pojechać rampa równo...
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2009-01-23, 14:56   

Jak zwykle krytykująca wypowiedz
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-01-24, 08:48   

sora napisał/a:
Przecież ważka jest lepsza większy przyrost tańsza i bardziej przydatna. A dzieki jej speedowi rusza się przed wszystkimi jednostkami do 6 poziomu. Oprócz ifrytów.

Nie obchodzi mnie to sam na sam lepszy jest uruk
sora napisał/a:
Może ma większy potencjał ale Wiwerne o wiele szybciej kupić siedlisko , ma także tańsze siedlisko i jeżeli się nie mylę ma lepsze staty. Komu się chce wydać taką ilość kryształów na cyklopy gdzie jeszcze potrzeba ich do Behemotów.

to samo co wyżej
j@kubek napisał/a:
Twierdza silna? jedyne dobre tam jednostki to ptaszek i beh.
Cytadela zrobi co chce z twierdzą.

Twierdza zrobi co zechce z cytadelą
Xenofex napisał/a:
Wcale tak dużo tego ataku nie posiadają.Wole mieć obrone niż atak,bo jednostki wolniej padają,a atak dużo w obronie zamku niedaje.

Daje sporo więcej możliwości niż obrona
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-01-24, 09:16   

lol772 napisał/a:
to samo co wyżej

Jeżeli chodz o samą jednostkę to Cyklopami da się coś utłuc, ale jeżeli będziemy porównywać realnie to Cyklop jest nawet gorszy od Kapłana z piątego lvl. Siedlisko Cyklopów to niewypał. 20 Kryształów to ja za 10 wolę postawić behemoty. Jak gra się na biednej mapie (M&S) na poziomie od 160% do 200% to o Cyklopach nie ma mowy bo przechodzi się ją bez nich...
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2009-01-24, 09:29   

lol772 napisał/a:
Nie obchodzi mnie to sam na sam lepszy jest uruk


Jednostki prawie nigdy nie walczą sam na sam.
lol772 napisał/a:
Twierdza zrobi co zechce z cytadelą

Na odwrót to się zgodzę.
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-01-24, 16:22   

Xenofex napisał/a:
Jednostki prawie nigdy nie walczą sam na sam.

Nie lubie tego pisać ale prawie robi wielką różnicę.
 
sora 


Wiek: 34
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 74
Wysłany: 2009-01-24, 16:34   

Może źle policzyłem ale po sprawdzeniu na Akademi staty Ważki i uruka wynika że uruk przegra nawet jeżeli będzie zadawać pełne obrażenia, a wiemy przecież że zadaje mniejsze w walce w ręcz. Nawet nie uwzględniając czaru jaki rzuca ważka czyli osłabienie. i tak ważka wygra.
 
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-08-05, 16:10   

A wiec gralem ostatnio twierdza i doszedlem do wniosku ze jest to jeden z najlepszych zamkow w grze. Crag Hack i Jabarkas wymiataja. ... Gralem z altaeir na arenie 2 razy Twierdza vs Cyta i jest remis ale ja uwazam ze twierdza jest duzo lepsza od cytadeli bo gdyby nie ten berserk na arenie to cyta nie mialaby szans.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-08-05, 16:45   

Dla mnie nie bardzo jest remis.Na zwykłej arenie,nie przeważyły jednostki ani taktyka,ale masakryczne arty u ciebie.Na arenie światowej,kazdy ma wszystkiego po równo,a zanim zaczeliśmy ją grąc mówiłem,że wszystkie czary dozwolone i dostepne.Jakbyś grał antyberserkerowo,nie było by takiej rzezi,ale sorry,postawienie obok siebie,ptaka,beha,wilka i uruka nie jest dobrym rozwiązaniem...
 
Makaay 



Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: S-rz
Wysłany: 2009-08-12, 21:47   

sora napisał/a:
Może źle policzyłem ale po sprawdzeniu na Akademi staty Ważki i uruka wynika że uruk przegra nawet jeżeli będzie zadawać pełne obrażenia, a wiemy przecież że zadaje mniejsze w walce w ręcz. Nawet nie uwzględniając czaru jaki rzuca ważka czyli osłabienie. i tak ważka wygra.



Ale porównywanie jednostyk poziomowo nigdy nie będzie mieć sensu. Liczy się współpraca z resztą armii, siła i statystyki bohatera, a także umiejętne użycie magii. Co Ci da porównywanie ważki z urukiem jak np. Uruka bym sobie zastawił wilczkami i goblinami to wtedy uruka nawet nie tkniesz.

"Pewien mądry powiedział, że pióro jest silniejsze od miecza"
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2009-08-13, 12:33   

Cytat:
Uruka bym sobie zastawił wilczkami i goblinami to wtedy uruka nawet nie tkniesz.

Doskonała taktyka...Pierwszy raz słyszę, żeby uzywać wilków i goblinów jako jednostek obronnych.
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-13, 17:14   

Goblinów to bym się jeszcze na upartego zgodził,ale wilków absolutnie.Ta jednostka jest przydatna w walce wręcz,a szkoda jej na osłonę.Tak samo ważki.Najlepszym materiałem osłonowym w cytce są gnolle,ponieważ większość oddziałów z tego miasta mimo tego iż jest wolna,lepsze zastosowanie ma w walce wręcz niż przy osłonie.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-21, 07:54   

FeestQ napisał/a:
Tak samo ważki.Najlepszym materiałem osłonowym w cytce są gnolle,ponieważ większość oddziałów z tego miasta mimo tego iż jest wolna,lepsze zastosowanie ma w walce wręcz niż przy osłonie.


Do walki wręcz dochodzi zawsze w normalnych okolicznościach. Jednostki z Cytadeli mają mocnego strzelca, dzięki któremu wszystkie wrogie jednostki będą musiały podejść. Jaszczury zbierane z głównego miasta i dwóch fortów, dowodzone przez "zboczonego" Wystana przestrzelą nawet Loch, jedyne miasto, które może mu zagrozić to WŻ, no i może jeszcze Forteca jeżeli uda się nam postawić Tytany. Jednostki z Cytadeli z zasady będą stały defensywnie, ponieważ to większość jednostek z innych miast będzie musiała podejść, bo w przeciwnym razie mogą zostać nieźle poturbowane.

W Twierdzy jest Cyklop, ale on nie zaradzi Jaszczurom, bo zanim postawimy strukturę rekrutacji Cyklopów, Jaszczurów możemy mieć już około. 100.

Oczywiście stwierdzając to nie brałem pod uwagę gości, którzy wolą stawiać w pierwszym tygodniu Cyklopy zamiast Behemoty. :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group