Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela vs Twierdza
Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-03-15, 21:48   Cytadela vs Twierdza

Cytadela vs Twierdza
Oba neutralne, a które lepsze?
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-03-15, 22:01   

Dla doswiadczonego gracza cytadela, ale dla poczatkujacego zdecydowanie twierdza. jest latwa w "obsludze^^".w tych zamkach sa moi ulubieni bohaterowie ,czyli : Tazar i Crag Hack. i tak wole tazara xP.Mysle jednak ze cytadela ma lepsze jednostki.w twierdzy polega sie na jednej jednostce- Behamotowi.a w cytadeli mozna powalczyc cala populacja. Cytadeli nie slusznie nadaje sie tytul najgorszego miasta w heroes 3.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-03-15, 22:12   

A ja wolę Twierdzę są tam jednostki o lepszym wyglądzie lepszy klimat.
Gildia magów jest na tym samym poziomie czyli trzecim.
Ogólnie Twierdza góro. :lol:
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-03-15, 22:32   

Duzo tych argumentow podales :P.Wady twierdzy :
->koszt cyklopow (az 20 klejnotow z polaczeniem behamotow 30 !).na poczatku trudno uzbieracn a nie.
->1i 2lvl typowe mieso. na nic sie nie nadaja .co innego w cytadeli 300gnoli cosjest wartych ,a 300 goblinow?! NIC
->Uruk-strzelok-ale slaby !przewyzsza tylko chyba lizardmeny( jaszczurki)i magogi (ale to nizsze lvle)
->ogr juz cos lepiej , ale ten jego speed!!
-> ptak gromu -niezla jednostka ,zwlaszcza do walki z strzelajacymi wroga, ale to jedyny taki oddzial w twierdzy (cytadela posiada dwoch :oslizg ,wiwerna )
->cyklop :dosc ze drogi to az tak nie zachwyca. jest dobry jako strzelok ,ale wolabym w tym miescie na jego miejscu dobra jednostke do walki w zwarciu.
-> behamot :skarb twierdzy ,bardzo dobra jednostka i ona podtrzymuje miasto.
wada miasta jest jescze magazyn zasobow. dodaje drewna i kamienia Zamiast krysztalow , jak sie nie ma kopalni to liptoon. gildia magow poziom 3 ,cytadela tez ,ale chociaz jest wieksze prawdopodobienstwo na czary ognia( klatwa,oslepienie)

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-03-16, 15:55   

Zwierzołak vs. Hobgoblin- Zwierzołak wygrywa bez dwóch zdań. 1 pkt. dla Cytadeli
Jaszczuroczłek vs. Wilczy rycerz- wilczy rycerz lepszy chociaż obie jednostki to dno, ale Jaszczuroczłek przynajmniej fajnie wygląda. 1 pkt. dla Twierdzy
Oślizg vs. Uruk- Oślizg lepszy. 1 pkt. dla Cytadeli
Bazyliszek vs. Szaman- bazyliszek ogólnie lepszy, chociaż szaman ma więcej hp, ale Bazyliszki można mieć na początku gry a szamanów po kilku dniach. 1 pkt. dla Cytadeli.
Gorgona vs. Rok- Gorgona jest najlepsza na 5 poziomie, chociaż ptak też niczego sobie, ale ostatecznie Gorgona wygrywa. 1 pkt. dla Cytadeli
Wiwerna vs. Cyklop- Cyklop lepszy ale gdy dochodzi do pojedynku między bohaterem Cytadeli a bohaterem Twierdzy to Cytadelak ma więcej wivern niż Twierdzak, bo wiwerny buduje się wcześniej. 0,5 pkt. dla Cytadeli
Hydra vs. Behemot- behemot wygrywa. 1 pkt. dla Twierdzy.

Cytadela- 4,5 Twierdza- 2 . Oba zamki są najtańsze, jednak Cytadela jest lepsza.Nie rozumiem tych, co uważają Cytadelę za najgorszy zamek w grze.

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-03-16, 17:54   

Szaman jest o wiele silniejszy od bazyliszka nie wiem dlaczego stwierdziłeś że Bazyliszek
jest lepszy.
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-16, 17:57   

Grając moimi ulubionymi miastami ładowałem herosom maxa w magię i atak. Dzięki temu miałem armię, która może zadawac "chirurgiczne cięcia". Była słabsza ogólnie, ale w danym miejscu pola bitwy zawsze wygrywała.
Próbowałem tak grac cytadelą i efekt był fatalny.
Potem nauczyłem się, że trzeba wszystko ładowac w defensa, grac Tazarem, ewentualnie Wystanem (lizardmeni) i zainwestowac w magię wody. Wtedy widac co potrafi cytadela. Teraz nie zamieniłbym jej na żadne inne miasto.

Może ktoś mi powie jak grac twierdzą?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-03-16, 19:04   

Ja wolę Twierdze od Cytadeli, ale Twierdzo nie gram prawie wcale nie posiadam strategi do tego miasta bo zawszę gram Inferno, ale ogólnie miasto w którym jednostka 7 poziomu nie lata lub nie miota na odległość jest denne i trudno się nim gra.
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-03-16, 19:18   

paweł napisał/a:
Szaman jest o wiele silniejszy od bazyliszka nie wiem dlaczego stwierdziłeś że Bazyliszek
jest lepszy
tez wole bazyliszka w armi. jest szybszy + zamienia w kamien. na szamana czeba wydac 20 drewna ( sporo ..)szaman ogolnie spowalnia hero

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-16, 21:35   

No wiec tak Lord jak mozesz porównywac strzelca z norm jednostka. Kazda jednostka pelni jakas role w swojej armii. Oczywiscie wole cytadele ale teraz postaram sie bronic Twierdzy bo ja zjechaliscie. Shahti Twierdza to odwrotnosc cytadeli tzn. idzie sie w teorii na atak. A jest tak ponieważ jak zdazyliscie zauwazyc cyklopy sa drogie i pozno sie je ma a urki nie radza sobie jako jed. 3 poz i nie mozemy sie bronic bo nas wystrzelają. Do ataku jak dla mnie w twierdzy nadaja sie 4 z 7 jednostek.

1. Behemot (chyba nie musze mowic dlaczego)
2. UL. Ptaszki ( Szczególnie przydatne do ataku i odwrotu [doswiadczeni gracze wiedza o co chodzi])
3. UL. goblinki na wilkach (maja dosyc dobry speed no i wala 2 razy. Dając ich na skraj armii + przyspiesznie [lub inna forma zdobycia speeda] gwarantuja nam wybicie sporej ilosci [najczesciej ustawianych na skraj] lucznikow wroga chodz jak zauwazyliscie potem padaja bo sa miesem armatnim)
4. Ul. Goblin (ma naprawde speeda i uwazam ich za bardziej pozytecznych w Twierdzy niz zwierzolak w cytadeli. jest to chyba 2 po ul. centach najszybsza jednostka tego poz. Dobrze czekajac nimi zadamy duze straty ale niestety jednorazowe lub czasem 2 razy bo jak wiekszosc jed. 1 poz po dostaniu kontry a zwlaszcza ze mamy isc na atak padaja)

A co do innych jednostek w twierdzy to urki (jak dla mnie badziew), cyklopy to juz inna bajka bo sa w zasadzie wytrzymale i to bardzo. A ogry pelnia role takich golemow w fortecy w tym przypadku ochrony cyckow lub urkow.

Powiem teraz moja teorie na temat specjalnosci jakie powinnismy daj bohowi z Twierdzy. Jak gramy np. Crag Hackiem. On jak i wiekszosc bohow z Twierdzy maja duzo ataku i tutaj atak na exp jest podstawa. Tak sie zastanawiam odnosnie lucznictwa (czy warto tracc umiejetnosc majac przez dlugi czas urki) Dobrze jest miec magie powietrza (przyspieszenie) jak to ma byc zdecydowany atak. Polecam tez czar wskrzeszenie wraz z magia ziemi bo jed. Twierdzy maja malo hp i duzo sie ich wskrzesza. Wiadomo arty na atak. Warto sie tez zaopatrzyc w ochrone przed czarami lub plaszcz przeciwstawienia bo poteazny mag na wyniszczy jak kaczki :).

Wydaje mi sie ze to tyle. Komentujcie moze sie gdzies pomylilem i chetnie podyskutuje na ten temat.
Cytat:
Może ktoś mi powie jak grac twierdzą?


Pomoglem troche ?

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-03-16, 22:00   

zamiast lucznictwa wolalbym magie ognia i bawic sie berserkiem. swoja droga berserker jest to najlepszy czar na twierdze . rzucaszna 5 jednostek,one maja duzo ataku a malo obrony , wiec ladnie sie miedzy soba bic beda :mrgreen:

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-16, 22:30   

A na kogo beresek nie jest dobry ?? A pozatym jak Twierdza mamy atakowac to ten beresk tez nie zapewnii zwyciestwa

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-16, 22:38   

Majer napisał/a:
Pomoglem troche ?


Tyle to i ja wiedziałem :-) doceń mnie
Domyśliłem się, że należy ładowac wszystko w atak, ale po tygodniu nie miałem żadnych hobgoblinów - po prostu za szybko giną. Brakuje mi łuczników. Mogę grac na trudności 130% ale nie o to mi chodzi.
chciałbym wiedziec jak rozpoczynac grę na trudności 200 albo poziom niżej.
Próbowałem rozdzielac gobliny na dwa oddziały, przy czym jeden tylko z jedną jednostką. Tracę w ten sposób w bitwie tylko jedną jednostkę, ale i tak nie portafie pokonac np. 45 niziołków/ gremlinów bez strat.
Po prostu trafiam na najbardziej gówn... oddział łuczników na mapie i jest koniec.
Nie chce mi si wierzyc, że jedyny sposób to czekanie na ptaki gromu.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
stasek93 
Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-12-21, 15:04   

Cytadela jest najlepszym neutralnym miastem, a co za tym idzie, jest to miasto lepsze od Twierdzy.

"Do ataku - krzyknal dzielnie general spierdzielajac w krzaki"
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2008-12-21, 16:10   

I wrót żywiołów...

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group