Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Które miasto jest potężniejsze - Inferno czy Nekropolia?
Autor Wiadomość
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-07, 09:39   

Czytanie ze zrozumieniem : nie napisałem że tu wszystko jest jasne.
Ja to sprawdzałem i wiem, to tobie się wydaje (a jesteś w błędzie) i jak widzę, nawet nie masz ochoty na 5-15minut testów, bo oczywiście lepiej sobie pisać bzdury pomimo że coś można łatwo i szybko sprawdzić.


 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-07, 13:55   

Sprawdzałeś i wiesz? A jak przeliczyłeś zdolność Cerberów do bicia w trzy jednostki naprzód? Pomnożyłeś?

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2010-05-07, 14:35   

Heh zgadzam się z Pentaczem, zamiast pisać o czymś co Ci się wydaje zagraj z żywym przeciwnikiem infernem raz przerób 1-3 na demony innym razem nie.
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-07, 15:28   

I to brzmi dużo bardziej rozsądnie, bo to nie jest suchy test z edytorka, tylko faktyczne wykorzystanie tych jednostek w praktyce, bo nie GRAJĄ TYLKO STATYSTYKI. Pentacz chyba nie jest tego świadom do konca

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-07, 16:55   

czytanie ze zrozumieniem:
"taki problem ustawić sobie w edytorze jakiekolwiek wojsko dla 2graczy, jednemu usuwać różne jednostki przy dodawaniu demonów i konfrontować?"
co za różnica czy skonfrontujesz samemu grając za obie strony czy grając z innym żywym graczem? a ustawianie jakiejś ilości jednostek w 20sekund jest bardzo delikatnym skróceniem czasu do konfrontacji względem 4h+ rozgrywki z żywym graczem.


 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-07, 18:59   

Daj spokoj z tym czytaniem ze zrozumieniem, to jest zabawne już. W szachy też grasz ze sobą? I co, wygrywasz?
Imho nie mozna przewidziec tego, jak zagra drugi gracz. Moze rozdzielic jednostki na sloty, inaczej je przemieszczac, a gdy maja one zdolnosci specjalne, to takie porownania w ogole mozna obic o kant dupy. Tyle w temacie.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-05-07, 21:10   

Ja też zgodzę się z Pentaczem. Cerbery to główne źródło Demonów w Inferno, zresztą równie dobrze moglibyśmy zrezygnować z robienia Demonów z Gogów, bo strzelają i Chogwanców - kradną manę. To, że wszystkie lv 1-3 (no może poza elfami) opłaca przerabiać się na demony jest potwierdzone w praktyce przez wielu graczy i co do tego nie ma wątpliwości.

 
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-07, 22:37   

page ja ciebie nie kapuje... czy to jest takie trudne?
tworzysz 2 takich samych hero różnych kolorów koło siebie. dajesz obu np 300chowańców 200gogów 100psów 30demonów 20czartów i 15ifrytów. potem przeliczasz sobie 34demony z chowańców, 80 z gogów, 71 z psów więc wychodzi to co wcześniej vs 210demonów 20czartów 15ifrytów i mniej więcej sobie sprawdzasz jak to się zachowuje w bitwie, czy jest duża różnica. Ewentualnie możesz sprawdzić z różnymi ustawieniami (1-1-13ifrytów 1-209 demonów np) i czarami oraz to samo przeliczając tylko niektóre jednostki. Dalej coś nie tak?
powiedz mi, że aby sprawdzić w szachach czy wolisz mieć 4królówki czy pionka wieże konika i królówkę też musisz grać 10pojedynków, a zanim to zrobisz piszesz po forach że ci się wydaje że druga opcja jest lepsza? Jakby nie było te figury też mają swoje różne zdolności specjalne które jakąś zwykłą próbą nijak nie idzie wykazać czy są gorsze prawda?


 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-07, 23:14   

To ja nie kapuję, Pentacz, o co jest ten cały flame. Napisałem tyle:

Cytat:
nie jestem graczem Inferna, ale wydaje mi się, że mielenie Cerberów się nie opłaca. Poza tym co to za miasto, które nie ma swoich trzech jednostek - to za duży ubytek, jak na moje.


bez jakiegoś wyrokowania, że ta opcja jest obiektywnie lepsza... po prostu tego nigdy nie przeliczyłem, nie robiłem symulacji, dlatego napisałem, żebyś mi to przedstawił tak, jak zrobiłeś to w poście powyżej. Nie wiem, czemu musiałem czekać na Twoją odpowiedź jakieś dwa dni, napisałbyś to od razu i bym wiedział na przyszłość. A porównanie sytuacji do pionek + konik vs królowa/hetman jest chybione, bo królowa dysponuje skillem wieży + laufra, a demon jest zupełnie goły, to czyste mięso, nie Arcydiabeł z teleportem, powstrzymywaniem kontry i nienawiścią do aniołów.
PS. I taka jest chyba idea forum, by się czegoś dowiedzieć

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-09, 14:43   

nie wiem może ja jestem jakiś tępy - jaką odpowiedź?
Po prostu zamiast pisać że ci się wydaje mógłbyś na przyszłość przed napisaniem posta poświęcić tematowi 5minut, szczególnie jeśli to jest tak proste do zrobienia i jeszcze można się czegoś ciekawego przy tym dowiedzieć. Tak jak poświęciłeś to arcytrudnemu "nietrafionemu" rozmyślaniu nad wyższością królowej. Dla mnie dojście logicznie, że królowa jest lepsza, jest trudniejsze umysłowo niż poklikanie sobie walki w h3 i patrzenie co wymiata.


 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2010-05-13, 22:19   

Zdecydowanie trzeba stawiać psy, ponieważ z nich dostajemy aż 10 Demona.
13 psów < 10 Demonów
Główną zaleta jest to, że Demony mają więcej obrony i to, że ich obrażenia wynoszą 7-9, a nie 2-7 to bardzo ważne jest. Dodatkowo kumulujemy dużą siłę uderzeniową w jednym oddziale, a to przemawia za tym, że nawet kontr ściągać nie trzeba.

Stawianie UP Czartów w pierwszym tygodniu mija się z celem, ot co. To tylko zamrożenie kasy jest, bo farmi się i tak dopiero na początku 3 tygodnia. Rozbudowa powinna wyglądać tak (blance L):
1.Gogi
2.Demony
3.Czarty
4.1 poziom magii
5.Ifryty
6.Cytadela
7.Zamek
Nawet jak Gogi byłby postawione to lepiej zamiast robić bezsensownego up Czartów postawić Psy, bo to zwiększy liczbę Demonów. Później w następnym tygodniu dopiero up i dążenie do Kapitolu.

Pentacz ty tylko udajesz czy naprawdę masz coś z głową? Forum jest po to, aby zadawać pytania, a nie po to, aby cwaniaczyć tak jak ty.
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-14, 00:18   

to powiedz mi w której części wypowiedzi "wg mnie nie opłaca się przerabiać xx..." jest pytanie.


 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-14, 14:17   

Dla mnie Nekropolia jest najlepszym zamkiem w grze ma 2 jednostki ktore sa wg mnie najlepsze na ich poziom to znaczy wampiry(ulepszone) i czarnych jeźdzców poza tym nekromancja i czar ozywienie robi swoje ja po bitwie zawsze mam wiecej wojsk niz przed (poleglych wskrzeszam a przeciwnikow nekromancja w szkielety)
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-05-14, 18:53   

Paweł napisał/a:
Dodatkowo kumulujemy dużą siłę uderzeniową w jednym oddziale, a to przemawia za tym, że nawet kontr ściągać nie trzeba.

i jak mamy szybsze jednostki niż demony (ewentualnie haste, slow) wystarczy raz ściągnąć kontrę i można 2/3 armii wrogowi ubić:)

 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2010-05-14, 21:02   

Lecz jest to i tak trudne, bo trzeba jednak posiadać jednostkę szybszą od Królewskiego Ifryta. Twierdza byłaby dobra, ale w tym przypadku ważne jest to jaka jednostka padnie na jaką na przeciw w FB.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 13 z 14
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group