Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania "Igranie z ogniem"
Autor Wiadomość
Broghuld 
Broghild



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 54
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-01-20, 19:17   Kampania "Igranie z ogniem"

W tym temacie z chęcią udzielę porady do kampanii "Igranie z ogniem". Przeszedłem tę kampanię bez kodów, piszcie więc, a na pewno postaram się pomóc. Pozdrawiam i z góry życzę powodzenia.
 
Korbac 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: od kuzyna
Wysłany: 2009-02-08, 15:59   

Ja mam pytanie. W pierwszej rundzie kampanii z adriene nie moge pokonac wrogiego bohatera. Nim ja zdobede jakies wojsko to wrog juz ma anioly. A przeciez w zadnym zamku nie mozna kupic aniolow. Gdzie mozna je znalesc.
 
Broghuld 
Broghild



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 54
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-02-08, 16:58   

Gratuluję odwagi(o ile masz 9 lat naprawdę). Przecież to trudna kampania, ale ci pomogę. A przynajmniej spróbuję. Na mapie jest kilka tarasów gryfów. W każdym są Gryfy, ale jeśli ich pokonasz, to otrzymasz w nagrodę kilku aniołów. Tylko tam wróg mógł ich zdobyć. Aby pokonać wroga musisz koniecznie zająć i rozbudować do maksimum wszystkie pobliskie Zamki i mieć kilku porządnych bohaterów. To jedyna droga do zwycięstwa. Życzę ci powodzenia i na szczęście dam ci punkt pomocy(ot tak) :-)
 
bieluch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-03-04, 02:41   

Ja mam pytanie, a właściwie prośbę... Misja druga w tej kampanii czyli oflagowanie siedlisk potworów. Za Chiny Ludowe nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem wszystkich. Nie masz może screena z tą mapą i rozmieszczeniem wszystkich siedlisk? A jeśli nie to może jakaś wskazówka gdzie mogłem jakieś przeoczyć bo na prawdę studiowałem już tę mapę setki razy i nadal nic.
 
Razor


Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 17
Wysłany: 2009-03-04, 10:14   

ja proponuje grać z otwartym plikiem mapy w tle i analizować każdy kroczek :P
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-04, 13:04   

bieluch napisał/a:
Ja mam pytanie, a właściwie prośbę... Misja druga w tej kampanii czyli oflagowanie siedlisk potworów. Za Chiny Ludowe nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem wszystkich. Nie masz może screena z tą mapą i rozmieszczeniem wszystkich siedlisk? A jeśli nie to może jakaś wskazówka gdzie mogłem jakieś przeoczyć bo na prawdę studiowałem już tę mapę setki razy i nadal nic.

dokładnie to samo co i ja... z tym się nie da nic zrobić!!! mam całą mapę odsłoniętą i patrzyłem się w nią godzinami, a i tak nie mogę znaleźć żadnego wolnego siedliska... tu jednak, pomoc chyba nic nie da..

 
 
bieluch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-03-04, 13:29   

Razor napisał/a:
ja proponuje grać z otwartym plikiem mapy w tle i analizować każdy kroczek :P


Mógłbyś jeszcze napisać jak tę mapę mogę znaleźć i otworzyć? Przeszukałem folder 'maps' ale jej tam nie mogę znaleźć.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-04, 13:31   

bieluch napisał/a:
Mógłbyś jeszcze napisać jak tę mapę mogę znaleźć i otworzyć? Przeszukałem folder 'maps' ale jej tam nie mogę znaleźć.
bo to jest w pliku z kampanią, a jej nie otworzysz (mi się kiedyś udało, ale nie wiem jak, hehe może to zapis po prostu był)

 
 
Razor


Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 17
Wysłany: 2009-03-04, 15:29   

Hmmm... Polecam sposób otworzenia mapy w map edytorze i flagowanie wraz z flagowaniem w kampanii? Może mapy nie możesz znaleźć bo masz polska wersję h3 a mapy mają nazwy angielskie w plikach!
 
Turgon 


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 73
Wysłany: 2009-03-04, 16:17   

Można obejrzeć mapkę z kampanii w edytorze.
Za pomocą programu Resedit wyciągamy kampanię(fire.h3c) z pliku H3ab_bmp który znajduje się w folderze Data. Otwieramy ją w edytorze kampanii. Zobaczymy mapę Tatalii. Bierzemy właściwości tego obszaru, w którym dzieje się misja druga. W zakładce "ogólne" zobaczymy napis Plik mapy. Pod nim jest przycisk "Eksportuj...".Klikamy na niego, wybieramy folder docelowy i już mapka jest do naszej dyspozycji.



Popatrzyłem trochę na tą mapkę. Rzeczywiście, niektóre siedliska są tak poukrywane za skałami i lasami, że prawie ich nie widać. Zwłaszcza w prawym, górnym rogu.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, lecz niektórzy patrzą w gwiazdy...
 
Broghuld 
Broghild



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 54
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-03-05, 17:37   

Uff, to trudna runda więc trzeba się na nią przyszykować z poprzedniej misji. Kilka moich wskazówek:
1. Mieć przynajmniej trzech porządnych bohaterów najlepiej takich, którzy codziennie coś przynoszą więc np. Sephinroth(kryształy), Calid(siarka) i jeszcze jakiś od złota.
2. Obowiązkowo każdy bohater musi mieć Miejski portal i Magię Ziemi.
3. Aby móc spokojnie oflagować siedliska, trzeba tak mniej więcej do czwartego miesiąca pokonać wrogów(są prości do pokonania)
4. Następnie każdym bohaterem ruszamy w inną część mapy (w podziemiach też są siedliska). Oczywiście każdy z nich musi mieć porządną armię.
5. Najwięcej siedlisk znajduje się: w prawym górnym rogu, mniej więcej na środku mapy i w południowych podziemiach.
6. W sumie to najlepiej wpisać nwcwhatisthematrix, potem dobrze przyjrzyj się mapie i siedliskom, następnie wczytaj autozapis i lecisz.
 
bieluch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-03-05, 22:16   

Dzięki za wskazówki!

Udało mi się już znaleźć wszystkie siedliska. Miałem problem z jedną chatą gnolli.
Była cholernie dobrze ukryta. Ale już wszystko OK. Ciekawsza jest następna część kampanii.
Trzeba mieć sporo nerwów i czasu żeby powyłapywać tych wszystkich nekromantów. :-)
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-06, 13:55   

Razor napisał/a:
Hmmm... Polecam sposób otworzenia mapy w map edytorze i flagowanie wraz z flagowaniem w kampanii? Może mapy nie możesz znaleźć bo masz polska wersję h3 a mapy mają nazwy angielskie w plikach!

ale ja wraz go nie mogę znaleźć - poszukam (nie mam wyboru) dzięki

 
 
aga-chan89

Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-06-13, 14:20   

Witam,
jestem w 3 misji "Igranie z Ogniem" gdzie trzeba pokonać Lorda Haarta i jego sojuszników. Typka pokonałam jakoś na początku a teraz już 10 miesięcy bawię się w tą planszę i nie mogę jej przejść. W podziemiach są strażnicy misji ale nigdzie nie mogę znaleźć namiotów. Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie one są?
 
Broghuld 
Broghild



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 54
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-07-25, 14:19   

10 miesięcy w tej planszy to dopiero połowa. Ja się z tą planszą jakieś 20-25 miesięcy zmagałem. Nie pamiętam gdzie te wszystkie namioty są, więc skorzystaj z szóstego punktu z moich wskazówek kilka postów wyżej.

P.S. Przepraszam, że odpisuję ponad miesiąc później :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group