Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Nie pokazuje liczby jednostek wroga
Autor Wiadomość
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-30, 14:47   Nie pokazuje liczby jednostek wroga

Witam mam problem z H3 SoD.

Przed walką gdy klikam prawym przyciskiem myszy na wroga nie pokazuje mi w ogóle liczy jednostek wrogiego bohatera. Nie ma napisane czy to kilka, pare itd... po prostu jest puste pole i trochę ciężko grac bo nie mogę ocenić siły armi wroga widzę tylko miniatury jednostek a pod spodem nic nie jest napisane.

pozdrawiam

chyba kiedys sciagałem jakich patch i było ok...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-09-30, 15:15   

tryban napisał/a:
Przed walką gdy klikam prawym przyciskiem myszy na wroga nie pokazuje mi w ogóle liczy jednostek wrogiego bohatera. Nie ma napisane czy to kilka, pare itd... po prostu jest puste pole i trochę ciężko grac bo nie mogę ocenić siły armi wroga widzę tylko miniatury jednostek a pod spodem nic nie jest napisane.

To nie jest żaden problem. Tak jest po prostu gra zaprogramowana. Z tego co pamiętam aby wiedzieć co wróg ma trzeba rzucić czar wizję. Tak jest w SoD. W Hota pokazuje ci mniej więcej liczbę jednostek wroga.
SoD:


Hota:

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-30, 15:23   

Tak gra zaprogramowana??

chyba raczej nie bo to dość cieżko przewidziec co ma przeciwnik tym bardziej że kompletnie nic nie jest napisane... Kiedyś zaminiłem jakiś plik w folderze heroes lub sciągnałem jakiś patrz i było ok...

Ale pewności nie mam. dziwne by to było jak by nie pokazywało liczby jednostek wroga...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-09-30, 15:35   

Cytat:
Ale pewności nie mam. dziwne by to było jak by nie pokazywało liczby jednostek wroga...

Jak chcesz wiedzieć co wróg ma to rzuć czar wizję. Wystarczy tylko jedna magia rozwinięta i kilka punktów magii a czar jest do zdobycia w każdym mieście.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-30, 15:44   

Nie zawsze jest czar wizja w magi dostępny.
Nie muszę znać dokładnej liczby jednostek przeciwnika. Chcę by było tylko napisane klika, horda,wataha itp...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-09-30, 17:56   

Cytat:
Nie zawsze jest czar wizja w magi dostępny.

Chodziło mi to, że nie jest to czar związany z konkretnymi zamkami (np. modlitwę można znaleźć tylko w Zamku, Bastionie, Fortecy i wrotach żywiołów, w innych zamkach szansa na dostanie tego zaklęcia wynosi 0%) (chociaż rozumiem, że zdanie mogło zostać źle zrozumiane (za co nikogo nie winię bo rzeczywiście tamto zdanie mogło oznaczać wiele rzeczy)).

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
nunquam 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 71
Wysłany: 2016-09-30, 19:10   

tryban napisał/a:
Nie zawsze jest czar wizja w magi dostępny.
Nie muszę znać dokładnej liczby jednostek przeciwnika. Chcę by było tylko napisane klika, horda,wataha itp...


Potrzebujesz pliku ARRAYTXT.TXT który należy skopiować do folderu Data w folderze z grą.
Jak chcesz to napisz na pw podeślę ponieważ polska wersja zniknęła z netu ...
 
 
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-30, 19:42   

nunquam napisał/a:
Potrzebujesz pliku ARRAYTXT.TXT który należy skopiować do folderu Data w folderze z grą.
Jak chcesz to napisz na pw podeślę ponieważ polska wersja zniknęła z netu ...


Nie do końca... znalazłem ten plik i wkleiłem i zmieniło się to że jeśli kilkam na jedntoski neutralne które stoja na mapie to teraz mam pokazane np (50-99) zamiast napisu horda... Całkiem fajnie bo nieraz nie pamietałem co ile jest...

Ale problem dalej nie rozwiązany. Gdy klikam na głownego bohatera przeciwnika mam pokazane tylko jakie ma jednostki a pod spodem nic nie ma... czy to kilka, horda, wataha nic puste pole... i nie wiem jaka armie ma przeciwnik.

Mam pokazane tak jak kolega new yera wrzucił pierwszy screen...

Pamietam ze jakiś plik trzeba zamienic ale chyba nie ten arraytxt chociaż ten ten jest bardzo fajny
 
nunquam 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 71
Wysłany: 2016-09-30, 20:04   

Nie wiem co pamiętasz i na ile ... niemniej już uzyskałeś odpowiedzi na swoje pytania. U bohatera (wrogiego) ilość jednostek pokazuje czar, jak koledzy wyżej nadmienili, wizja. Wynik może być zafałszowany poprzez użycie przez oponenta czaru ukrycie.

edit:
Obecności złodziei u jednego z Twoich bohaterów również pozwala podejrzeć ilość jednostek przeciwnika. Jakieś dodatkowe pliki (poza w/w) mogą być niedopuszczalne w grze online, choć chyba nie o taką grę chodzi ...
 
 
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-30, 20:14   

NIE uzyskałem dalej odpowiedzi...

Jak gram w Armagedon Blade to klikam prawym przyciskiem myszy na wrogiego bohatera i mam wyswietlone jego wojsko i pod obrazkiem jednostki napisane jest "nieduzo" "kilka" "horda"

a w SoD gdy kilkam na wrogiego bohatera prawym przyciskiem myszy to pokazuje mi tylko obrazek jego jednostek a pod spodem nie ma nic napisane !! i nie wiem czy ma 1 archanioła czy 999 archaniołów... wiem do czego służy czar wizja... ps nawet jak używam tego czaru wizja to nie mam nic napisane ile ma jednostek wrogi bohater !!!

stats.jpg
powinno byc napisane pod obrazkiem kilka horda itp
Plik ściągnięto 10174 raz(y) 44,21 KB

 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-10-01, 07:23   

Bo w Sodzie to zmienili, chcesz to graj w AB tylko jak tak bardzo Ci to przeszkadza, przy grze online i tak byłoby to pewnie niedozwolone a przy grze z kompem co za problem sobie zaatakować i ewentualnie wczytać grę...

PS Wszyscy już dawno wiedzą o co ci chodzi, wykrzykniki nie wzmocnią tego przekazu.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-01, 17:44   

Nunquam, podeślesz też ten plik? Nie mogłem nigdzie znaleźć już z rok, a zbyt leniwy byłem, żeby kogoś prosić xD

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
nunquam 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 71
Wysłany: 2016-10-01, 19:42   

nie mam Twojego emaila. Napisz mi na pw adres to podrzucę, ewentualnie wystawię (na chwilę) na ftp.
 
 
tryban

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-10-01, 19:51   

plik który był mi potrzebny to Tiny.fnt temat do zamkniecia.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-02, 14:03   

A wyślesz to Tiny.fnt też?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group