Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Master AW 2016?
Autor Wiadomość
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-03, 19:43   

100% popieram Dago, nie liczyłem na to, ale jak widzę iskierka nadziei na HotA się pojawia:D

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-03, 20:08   

hrabo, ja bardzo liczę że kiedys zagram jakiś turniejik w HoTA, a jakby to był polski turniej ot juz wgl... :D

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-03, 21:03   

A jak inni? Zgadzacie się na HotA? Będzie można już od razu ustalić, że gramy na niej albo nie.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-04-04, 01:10   

hota ma ten problem że strong i tower są mocno Op, a taki conf nie ma racji bytu.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-04-04, 01:30   

Jak dla mnie hota moze byc ale raczej to zmiejszy liczbe chetnych niz ja powiekszy :/ wiec pytanie czy jest sens? Na HW co 3 turniej jest na Hota :P
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-04, 03:32   

I tak gralibyśmy na HD modzie, jak ktoś ogarnia moda to z hota też nie będzie miał problemu.

SCS napisał/a:
strong i tower są mocno Op, a taki conf nie ma racji bytu.

Strong to rozumiem, ale tower? Nie bardziej niż castle normalnie. A conf imo jest zbalansowany teraz.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-04-04, 08:48   

Tower stawia giganty z zamkiem i up gremy w pierwszym tygodniu, dodatkowo ulepszenie tytanów zostało obniżone w cenie.
 
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-04-04, 09:08   

HoTa zmieniając część statystyk i cen w grze zmienia lekko mechanikę, przez co nie jest to ten sam Heroes, co zwykły SoD. Co do argumentu, że Tower jest OP, to powiem, że w zwykłe wersji gry jest on u mnie raczej na końcu stawki, jeśli chodzi o wybór głównego miasta. Przyczyny to spore koszty budynków i jednostek, brak bardzo dobrych rodzimych bohaterów oraz nieprzyjazny dla wędrowania (i długotrwałego patrzenia w monitor) śnieg.

Czy MAW '16 miałby być pod HoTa? Są plusy i minusy. Na pewno to ciekawe rozwiązanie - nie było jeszcze w Polsce turnieju na tym dodatku. Jednak muszę zgodzić się z Dawidu91, że w moim odczuciu nie zebrałby tylu chętnych, co turek na zwykłym SoD. Jeśli o mnie chodzi, to jednak wybrałbym większą liczbę uczestników, zamiast dodatkowej atrakcji.
Albo zrobić tak, jak w turnieju na HW, w którym teraz biorę udział. Obligatoryjne gramy na SoD, ale jeśli obaj gracze dojdą do porozumienia, to mogą rozegrać swój mecz z użyciem dodatku HoTa.
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-04, 13:44   

Twórcy hota to raczej ogary, bardzo dbali o balans, także o to bym się nie martwił. Propozycja Ceza może być złotym środkiem, musiałbym tylko mocno lobbować graczy z zewnątrz:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-04, 15:53   

Tower nie jest OP, tylko WRESZCIE na dobrym poziomie (pomijam eMki gdzie zawsze był OK)

[ Dodano: 2016-04-04, 15:56 ]
Cez napisał/a:

Albo zrobić tak, jak w turnieju na HW, w którym teraz biorę udział. Obligatoryjne gramy na SoD, ale jeśli obaj gracze dojdą do porozumienia, to mogą rozegrać swój mecz z użyciem dodatku HoTa.

Do reszty posta sie nie odniosę, bo co tu się odnosić, moje zdanie jest powszechnie znane ;D
Ale co do tego fragmentu - powiedziałbym że to taki kompromis jak tak zwany kompromis aborcyjny (czyli żaden, a przynajmniej - bardzo zły). Na palcach jednej ręki można policzyć będzie sytuacje, gdzie OBAJ gracze nie pójdą na łatwiznę i wybiorą ciekawszą opcję zamiast bardziej ogranej.
Całkowicie abstrahuję tu od tego, że bronię w sumie swojego udziału w ten sposób (bo w Twoim wariancie nie mogę wziąć udziału, bo chodzi mi tylko HoTA :D jak sam wiesz najlepiej bo widziałeś, jak sie grało na SoD...)

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-04-04, 21:52   

Z ironią:
Tak, przejrzałeś mnie. Zaproponowałem to tylko dla tego, żeby wykluczyć Cię Dago z grona potencjalnych trudnych rywali w turnieju.
A tak na poważnie, to tylko luźna propozycja. Równie dobrze można w drugą stronę: obligatoryjna HoTa, a jak się gracze dogadają to SoD. Ale według mnie, to pierwsza opcja zjednałaby więcej zwolenników, z uwagi na szersze zainteresowaniem klasycznym zestawem (RoE+AB+SoD).
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-04, 22:20   

Cez napisał/a:
Równie dobrze można w drugą stronę: obligatoryjna HoTa, a jak się gracze dogadają to SoD. Ale według mnie, to pierwsza opcja zjednałaby więcej zwolenników, z uwagi na szersze zainteresowaniem klasycznym zestawem (RoE+AB+SoD).


Mi się podoba.

2) Hmm...to robić już ankietę?

3) Czego właściwie wymagamy od organizatora? Czegoś poza ogłoszeniem, zrobieniem regulaminu (który możnanapisać w miarę wspólnie), zbieraniem raportów, werdyktem w przypadku sporu i prowadzeniem rubryczek? Jeśli nie, to ja to mogę ogarnąć od biedy, ale w każdej sekundzie życia dostępny NIE będę (Ci, co mnie znają, wiedzą jednak, że udzielam się dosyć regularnie jak jest potrzeba). Pytanie czy nie lepiej poczekać na kogoś innego. Bardziej zdecydowanego i ogranego.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-05, 02:05   

Jeśli stanie na swissie, to jeszcze trzeba dobierać pary do gier, a to wbrew pozorom może być czasochłonne.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-04-05, 14:25   

Moim zdaniem nie ma na co czekać, bo raczej innego chętnego nie znajdziesz.
Przedstaw mbehowi w miarę spójną koncepcję organizacji oraz wyszczególnij jakie punkty są jeszcze do ustalenia. Jeśli potrzeba, to mogę pomóc w organizacji jako współorganizator.
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-05, 14:48   

Jeśli będzie swiss (a przy braku podziało na pro/amator nie wyobrażam sobie inaczej), mogę pomóc w trakcie turnieju z dobieraniem meczów i ogarnianiem tiebreakerów, mam w tym jako takie doświadczenie. Jak mbeh klepnie to rób ankiety.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group