Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Master AW 2016?
Autor Wiadomość
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-02, 07:21   

Witam,
Jakby udało się zorganizować ten turniej to mam wielką prośbę o nagrywanie pojedynków wraz z dźwiękiem, przynajmniej z top 4, bo chętnie bym obejrzał na yt. :)
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-02, 11:19   

A jakby się odbył, to zagrasz też, nie?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-04-02, 11:56   

Na amatora pewnie by się ta 16 zebrała. Zakładam, że przynajmniej połowa graczy to byliby ludzie, którzy brali udział w poprzednich edycjach/edycji Mastera, więc z nimi problemów większych być nie powinno, jeśli chodzi o rozegranie swoich pojedynków. Gorsza sprawa z Masterem Pro, bo pewnie ciężko będzie uzbierać nawet tę ósemkę graczy, a przy mniejszej ilości nie ma sensu.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-04-02, 13:47   

jeśli już robić to bez podziału na amator/pro. Najlepiej bez grup od razu drzewko wygranych i przegranych albo system szwajcarski wtedy ci słabsi zawodnicy mogą sobie pograć z najlepszymi nie odpadając za szybko z turnieju
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-02, 14:38   

Swiss wymaga kogoś solidnie ogarniającego turniej (tworzenie par bez powtórek w matchupach, tiebreakery etc.), względnie zastosowania odpowiedniego oprogramowania. Ale swiss jest oczywiście spoko i chyba to jedyna opcja dla słabiaków takich jak ja przy braku podziału na pro/amator. Przypuszczalnie zredukowałoby to też szkody spowodowane walkowerami.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-02, 14:48   

Ravciozo,
Myślę, że mógłbym zagrać :mrgreen:
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-02, 15:10   

Hmmm...czyli wykluczacie mastera pro w cztery osoby (ew. 6/8)? Bo myślę, że amator nie miałby problemów z odbyciem się w 16, a nawet 32 osoby (może i 64, ale tyle nawet nie chcę/chcemy zapraszać). A jeśli nie rozdzielimy turnieju i taki ja (a w szczególności osoby nowsze) jak będą grały z takim np. Dawidu91, to to ani nie będzie dla Dawidu ciekawe, ani dla nowicjusza zbytio uczące. Jeśli Dago i SCS będą grali, to pewnie też jako pro, wtedy mamy na starcie 5 osób, bo taki ja na przykład, za cholerę nie pasuję do waszego pro grona. Nawet w szwajcarze miejsca będą z góry rozdane przy braku podziału.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-02, 15:22   

Jeśli na pro ma się zgłosić tyle osób, to chyba faktycznie trzeba wymieszać wszystkich. No, jeszcze jest opcja ligi i wtedy każdy zagra z każdym, a nubki można zorganizować inaczej:P Osobiście nie mam nic przeciwko masowemu swissowi, ale tryb turniejowy wtedy zupełnie odpada. Już widzę sytuację w rodzaju
1. runda - przeciwnik daje walkowera
2. runda - nubek trafia na prosa, steamroll na pysk, gg i dozo za rok. Super turniej kurwo.

W swissie przy nieaktywności można usunąć delikwenta z listy zawodników i grać dalej.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2016-04-02, 17:20   

Nie rozumiem dlaczego w ogóle bierzecie pod uwagę podział na amatorów, nie pamiętacie jak to wyglądało ostatnim razem?
 
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-04-02, 19:21   

Do tej pory system rozgrywek dzielący graczy na profesjonalistów i amatorów miał miejsce dwa razy.
W 2013 roku sprawdził się całkiem dobrze, w 2015 średnio.
Z amatorami jest ten problem, że po zapisaniu się potrafią zniknąć przed rozpoczęciem rozgrywek lub w ich trakcie.
Z profesjonalistami tego problemu nie ma, ale za to jest ich mało.
Dlatego dawałabym pod rozwagę, jeśli MAW 2016 ma ruszyć, to nie dzielić graczy na dwie grupy, tylko wrzucić wszystkich do jednego worka, a najwyżej jakoś utrudnić pro-graczom szybkie wykoszenie konkurencji.
Co do tych 64 osób, to bym się nie rozpędzał. Mimo, że sporo ludzi grywa w Polsce online, to głównie robią to ze znajomymi i trudno byłoby ich przekonać do HD Moda i innych udogodnień, które moim zdaniem muszą być zastosowane.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-02, 19:40   

Cez napisał/a:
Co do tych 64 osób, to bym się nie rozpędzał. Mimo, że sporo ludzi grywa w Polsce online, to głównie robią to ze znajomymi i trudno byłoby ich przekonać do HD Moda i innych udogodnień, które moim zdaniem muszą być zastosowane.


To nie była nawet poważna propozycja. Bardziej pragnienie zwrócenia uwagi na to, że nie brakuje ludzi, jednak "niewiadomych". Może zróbmy ankietę o wygląd rozgrywek MAW '16? Przynajmniej w zakresie grup/grzewek/swissa, bo większość jest ewidentnie za wrzuceniem pro i nie-pro do jednego worka. Chociaż i tak brakuje nam wtedy organizatora, a bez tego ani rusz (chyba). Rok temu robił Alt, następnie Malek, trzeba by też z mbehem to uzgodnić. I jeszcze jedno: jak już to fixy czy template'y?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-04-02, 19:57   

Ja bym był za templatami, tylko nie za jebusem. Jeśli robić ankietę dotyczącą kształtu turnieju, to najpierw zróbmy ankietę odnośnie podziału/braku podziału.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-03, 18:29   

Jeśli turniej nie odbędzie się na wersji HoTA to z przyczyn kompletnie ode mnie niezależnych a powszechnie znanych (bo spamowałem tym wielokrotnie na forum) nie wezmę udziału z wielkim żalem.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-04-03, 19:09   

Kolejny powód, żeby grać na Hocie...

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-04-03, 19:27   

Owszem. HoTA jest po prostu lepsza, niż gra bez niej. Nic nie odbiera, a wszystko co dodaje, jest haj kłolity.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group