Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Imigranci 3 - Podbój
Autor Wiadomość
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2015-01-16, 11:45   Imigranci 3 - Podbój

Oto nowa część imigrantów. : )
Mam nadzieję, że ktoś się skusi.

Opis: Twój dobrotliwy Władca wysłał Cię, żebyś podbił kraj z którego jest największy napływ imigrantów, abyś mógł z bez obaw rozmyślać nad przyszłością i po wieki wielbić dobroć najwyższego.
Dowiadujesz się jednak, że sąsiedni kraj również wysłał swoją armię
Trzeba ją jak najszybciej powstrzymać

Rozmiar: M

Ilośc graczy: 5 (6 w wersji ultra)
Poziom trudności: Prawdziwe piekło.

Minimapa zwykłej wersji

Tym razem trzeba podbić kraj imigrantów, więc jest bardzo ciężko.
Każda wersja się czymś różni. Czy to będzie kolejny przeciwnik, więcej chat proroków, czy też wyższy poziom trudności.

Liczę na krytykę.
Czy tak naprawdę wersje ultra są łatwiejsze, czy trudniejsze ? :mrgreen:
To już oceńcie sami.
Powodzenia i dobrej gry życzę.

Edit: Aktualizacja załączników.
Kolejną zrobię, jak przerobię porządnie mapę, aby była o wiele łatwiejsza.
(żeby gracze mniej doświadczeni też mogli zagrać...)

Imigranci 3 - Podbój (sojusz).h3m
Pobierz Plik ściągnięto 201 raz(y) 26,63 KB

Imigranci 3 - Podbój - ultra.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 241 raz(y) 29,64 KB

Imigranci 3 - Podbój.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 237 raz(y) 25,34 KB


Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
Ostatnio zmieniony przez Tilogour 2015-01-17, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2015-01-17, 12:45   

Skoro przeszedłem poprzednie 2 części mapy z serii Imigrantów, ta nie mogła mnie ominąć. I tak się stało. Zagrałem. Ponownie 200%. Nie żałuję, bo jest to chyba najbardziej wymagająca mapa spośród wszystkich pozostałych. Trzeba sporo kombinować, a to uwielbiam.
Mapa jest zdecydowanie trudniejsza niż wcześniejsze.
W dotychczasowych łączna suma wrogich graczy wynosiła 2. Tutaj mamy aż 4, przy czym mamy jedną drużynę. Nie powiem, z jakich i ilu członków się ona składa.
Ponownie nie ma kopalni. Dostajemy surowce za walkę ze stworami i za podbicie niektórych miast. Na mapie jest zadanie, za które dostaje się Miasto Urodzaju. Przydatny artefakt. Polecam zdobyć, aczkolwiek wpierw trzeba osiągnąć 20 poziom i oczywiście zdążyć przed jakimkolwiek z graczy komputerowych.
Gracz pomarańczowy jest przesadnie silny w momencie wbicia do naszej strefy przez portal. I uwierzcie, że to nie ma miejsca późno, a już w 3. tygodniu. Jeśli sami nie przyjmiecie konkretnej strategii, (tak, jak np. ja - gdy pomarańczowy wbił, postanowiłem poświęcić swoje dotychczasowe miasta i pruć za pomocą Wrót Wymiarów do jego głównych miast. Udało mi się to.)to na pewno przegracie. Pomarańczowy jest wtedy za silny na bezpośrednią konfrontację (a przynajmniej większość bohaterów, niektórych da się z odpowiednią armię ubić i dostać jakieś ciekawe artefakty). Nie wiem, być może gracze komputerowi zachowają się mniej agresywnie na tej mapie, jeśli obniży się poziom trudności. Wtedy jest szansa, że nie wbiją tak wcześnie.
Wojownik na tej mapie niewiele zrobi. Jest na tej mapie nieporęczny i niemalże skazany na porażkę. Zdecydowanie wskazany mag, a najlepiej nekromanta. I koniecznie Wrota Wymiarów. Bez nich będzie ciężko. Nekromanta ze względu na fakt, że prędzej czy później dojdzie do konfrontacji z pomarańczowym, a jeden z jego bohaterów ma ponad 13k chłopów i wiele innych różności, zatem są to darmowe szkiele. Ja osobiście nie grałem typem takiego bohatera. Z początku pomyślałem, żeby sobie utrudnić mapę. Ale się przeliczyłem i potem bardzo żałowałem, że nekromanta nie był moim głównym.
Kluczowe zaklęcia na tej mapie to: wrota wymiarów, berserk, wskrzeszenie, ożywienie (jeśli ma się jednostki z nekro, ja miałem, bo to moje startowe miasto było) i opcjonalnie oślepienie oraz implozja.
Grałem na mapie z paroma błędami. ; > Przedstawię główne dwa:
- W strefie startowej lewe miasto było niedostępne do zdobycia drogą lądową. Tilogór zrobił tak, że przejście zasłaniała krypta. Dopiero lotem albo wrotami dało się tam przejść. To bardzo uciążliwy błąd, bo zabiera nam sporo jednostek, ale spokojnie, ukończyć mapę da się bez tego.
- W strefie startowej zielonego jest błąd z pewnym wydarzeniem na mapie. Można w nie wchodzić w nieskończoność, a każde wejście daje +4 do wszystkiego. Znajduje się ono przed jednym z siedlisk kryształowego smoka.
Jeszcze ponarzekam, że pomarańczowy dostaje za silne boosty do każdego miasta w strefie startowej. Muszą być ograniczone. Naprawdę. ;< I NIE DAWAJ PIASKOWYCH DRÓG. : <
Przestrzegam przed pewnym błędem inteligencji gracza komputerowego. Czasami zacina się na jednym z portali i wchodzi w nie bardzo długo. Aby umożliwić wyjście z tej pętli, trzeba odpalić save w normalnej wersji H3, bez HD. Wersja HD wywali critical error po dłuższym czasie.
Mapa ogólnie bardzo mi się podobała. Jak już wspomniałem - najbardziej ze wszystkich Imigrantów. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.
Wkrótce spróbuję wersję ultra albo na sojusz.

Tilogórze, masz prawo wrzucić moje savy. Jest ich sporo.

Justice will prevail.
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2015-01-17, 14:43   

Pierwsza wersja mapy "trochę" różni się od nowszych. Ma pełno błędów... :<, ale grywalność jest bardzo duża :lol:
Być może ktoś jeszcze chciałby spróbować swoich sił w tej części i pochwalić się zapisami ? : )

Imigranci 3 - zapisy Daffodila i mapa.rar
Pobierz Plik ściągnięto 215 raz(y) 749,49 KB


Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group