Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2014-08-24, 15:01
Problem z multiplayerem po raz n-ty - nie da się grać
Autor Wiadomość
bigsoft 
Shadow of Death

Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-24, 13:07   Problem z multiplayerem po raz n-ty - nie da się grać

Witam.

Przedstawię sytuację. 3 osoby chcą grać w H3 przez sieć. Ja i brat jesteśmy za routerem, więc na świat wychodzimy z jednego zewnętrznego IP (ip zewnętrzne mam dopisane do mojego routera rzecz jasna). Chcemy grać z kuzynem, który również chowa się za routerem, który ma u siebie w domu.

- wszyscy mamy oryginalne kopie gry. Każdy z osobna ma własną płytkę;
- ja z bratem możemy grać po lanie bez problemu;
- brat i kuzyn grają bez problemu przez internet za pomocą aplikacji GameRanger. Z tym, że brat musi hostować grę. Porty przekierowane są na jego komputer na routerze domowym;
- przez hamachi nie da się grać. Udało się tylko raz i więcej już nie dało się połączyć;
- wszyscy mają taką samą wersję gry (bodajże 3.2). Próbowaliśy też z plikiem heroes33 i to samo.

Sytuacja wygląda więc tak:
Gdy brat chce grać z kuzynem - wtedy odpala GameRanger, stawia grę i chłopaki grają bez problemu. Gdy chcemy pograć we 3, to połączyć się da również tylko przez GameRanger (hamachi nie działa) i co ciekawe - gra działa, wszyscy mogą dołączyć, ale rozgrywka się sypie. Gdy brat postawi grę, to on i ja możemy normalnie grać, ale gdy przyjdzie kolej na kuzyna, który jest w innej sieci - gra staje w momencie zmiany tury i wisi. Po chwili wyświetla się błąd informujący o problemie z połączeniem.

Gdy gramy we 2, to ksywki w GameRagner są wypisane normalną czcionką. Gdy dołączy trzeci gracz to on jest napisany kursywą i widzi mnie albo brata kursywą.

Nie da się grać w 3 osoby. Zapory, antywirusy itd powyłączane. Próbowałem przekierowywać porty na kompa brata, potem na mojego - to samo, tylko problem z połączenie przenosił się na inne komputery.

Próbowałem też wyłączyć sztywne przekierowanie portów i włączyć w routerze dynamiczne otwieranie portów (port triggering) - to samo. Zawsze para osób z 3 ma kswykę kursywą i gra sypie się przy zmianie tury.

Panowie co robić, pamiętam, że kiedyś dało się grać i to na piratach. Teraz dorobiliśmy się oryginalnych kopii i nie da się zagrać w 3 osoby :(

Co ciekawe - zrobiłem inny numer. Podłączyłem swój komputer bezpośrednio do kabla internetowego. Otrzymałem więc bezpośrednio stałe, zewnętrzne IP. Postawiłem grę na tym właśnie ip i kuzyn i tak nie mógł się podłączyć...

Gra działa więc tylko przez GameRanger i tylko w 2 osoby.

Co do hamachi - wszyscy mają zielone kropki, wszyscy mogą się bez problemu pingować, a podłączyć do gry i tak się nie da :( (zawsze problem jest z kuzynem i podłączeniem się do jednego z naszych kompów, ja z bratem możemy grać po hamachi).

Dodaję rysunek konfiguracji sieciowej (kliknij na obraz, aby powiększyć):

 
 
nunquam 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 71
Wysłany: 2014-08-24, 15:13   Re: Problem z multiplayerem po raz n-ty - nie da się grać

Tak na szybko:
- sprawdźcie czy macie te same pliki w folderze ~/data w katalogu z grą. Można pobrać z tej stronki właściwe (dział download/pliki)
- na tej stronce jest także plik heroes33.exe , który niekiedy rozwiązuje problemy z grą. Oryginalne heroes3.exe można zmienić np na heroes3.exe.arch. Skopiowany plik umieścić z katalogu z grą i (można) zmienić nazwę na heroes3.exe. Z tego pliku należy uruchamiać grę.
- polecam doinstalowanie HDmoda, oraz gdyby nie zadziałało powyższe spróbować gry przez TeamViewer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group