Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Malekith
2014-03-08, 03:01
Dziwny problem z grą multiplayer - Win7/Win8/Win8.1.
Autor Wiadomość
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2014-03-07, 20:34   Dziwny problem z grą multiplayer - Win7/Win8/Win8.1.

Witam, ostatnimi czasy pojawił się u mnie dziwny problem natury technicznej dotyczącej gry multiplayer. Mianowicie gdy próbuję włączyć jakąkolwiek grę w trybie gry wieloosobowej np. tcp/ip, ipx (w przypadku wybrania opcji tzw. "gorącego krzesła" problem nie występuje), pojawia się
taki komunikat z błędem.
Po czym gra się wyłącza gdy naciśniemy przycisk OK. Próbowałem różnych rzeczy np. reinstalacja gry, instalacja gry w różnych konfiguracjach dodatków z różnymi plikami (np. H3 RoE, H3 +SOD, H3 złota edycja, złota edycja + hota, wszystko z hd modem i bez hd moda), reinstacja directX oraz sterowników do grafiki, . Próbowałem nawet podmieniać niektóre pliki biblioteczne .dll i rejestrować je od nowa. Bez skutku.
Okazuje się, że nie tylko ja spotkałem się z tym problem. Niedawno rozmawiałem z kimś i kogo również występuje to samo zjawisko przy próbie włączenia gry w dowolnym trybie multiplayer.

Problem zapewne leży gdzieś w systemie bowiem kiedyś nie miałem problemu a na innych komputerach z różnymi systemami wszystko działa ładnie (odkąd pojawił się HD mod już nie ma problemu z działaniem gry na nowszych systemach).

Może ktoś z Was spotkał się z tym problemem albo wie jak temu zaradzić? Na chwilę obecną mam postawiony drugi system do gry, ale to dość męczące.
Ostatnio zmieniony przez freestyle01 2015-01-17, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2014-03-07, 21:07   

Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z xp.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2014-03-07, 21:40   

Maszkarra napisał/a:
Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z xp.


Próbowałem na samym początku i niestety to też nie pomaga.

Edit: Jeszcze jakieś sugestie oprócz reinstalacji systemu operacyjnego?

[ Dodano: 2015-01-17, 15:25 ]
Po roku wracam z tym samym problemem, obecnie używam Windowsa 8.1 i niedawno znów pojawił mi się problem uniemożliwiający grę w trybie multiplayer. (musiałem zainstalować inny system na drugiej partycji, żeby móc grać online, niestety jest to uciążliwe i chciałbym jakoś naprawić ten problem).

Po uruchomieniu gry gdy wybieram jakąkolwiek opcję gry przez sieć (IPX, TCP/IP) pojawia się błąd taki na na poniższym screenie i gra się wyłącza. Próbowałem różnych wersji heroes łącznie z Hotą i HD modem.

screen

Czy ktoś z was gra (od jakiegoś czasu) przez sieć w h3 na windowsie 8 lub 8.1?
W internecie znalazłem, że nie tylko u mnie coś takiego wystąpiło - niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
Taki sam problem. Zerknijcie na ostatni post na podanym wyżej linku.

Jak widać osoba z tym samym problemem używała Windowsa XP zatem można wywnioskować, że system operacyjny nie ma wpływu na ten błąd, ale jego reinstalacja pomaga.

Po instalacji nowego systemu problem nie występuje, a po jakimś czasie niespodziewanie odpalając H3 spotykam się z tym błędem. Niestety nie jestem w stanie ustalić związku przyczynowo skutkowego, który umożliwiłby mi zidentyfikowanie źródła problemu lub tego co go spowodowało. Upłynął zbyt długi czas od ostatniego uruchomienia gry.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-17, 19:41   

Ja nie miałem większego problemu z Heroes3 Complete (wersja SoD 4.0). Pokombinuj może z czymś takim, na moje oko w tej chwili ta wersja nie powinna stwarzać problemu, nawet przy Windows 8.0, czy 8.1. Daj znać jak poszło.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-17, 19:46   

Mówisz o anglojęzycznej wersji complete np. takiej z gog.com?
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-17, 19:46   

Dobra, kolejny hint, próbowałeś robić cokolwiek bez WoGa?

[ Dodano: 2015-01-17, 19:48 ]
freestyle01 napisał/a:
Mówisz o anglojęzycznej wersji complete np. takiej z gog.com?

O ile wiem, wersja 4.0 nie była dostępna wersji innej niż anglojęzyczna...


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-17, 19:49   

Nie używam Woga. Chodzi Ci o Hote? Tak. Gdy uruchamiam plik od zwykłego SODa to dalej występuje ten problem. Co ciekawe gdy odpalę H3blade.exe to tam też występuje ten błąd, ale jest inna ścieżka erroru.


Cytat:
O ile wiem, wersja 4.0 nie była dostępna wersji innej niż anglojęzyczna...

Tak masz racje, po prostu Cię sprawdzałem, czy nie masz na myśli przypadkiem złotej edycji. Ale teraz mamy jasność :)
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-17, 19:58   

Dobra, teraz siedzę na drugim końcu świata i jestem kompletnie pijany, więc ciężko mi powiedzieć, za kilka dni jak wrócę, to może wyciągniesz ze mnie coś więcej, tak więc do usłyszenia...


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-17, 20:04   

Dobrze :)
 
 
brudzio


Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-01-18, 02:07   

Wstaw zawartosc Game\Remote.cpp na pastebin.
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-18, 12:58   

brudzio napisał/a:
Wstaw zawartosc Game\Remote.cpp na pastebin.


Problemem jest także to, że u mnie na komputerze nie ma takiej ścieżki a co za tym )takie pliku. W linku który dałem wyżej gdzie ktoś inny opisuje ten sam problem również się dziwi dlaczego w errorze pojawia się nieistniejąca ścieżka.
 
 
brudzio


Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-01-18, 13:15   

To dziwne, przeszukaj folder gry w poszukiwaniu tego pliku, skoro wskazuje na blad w linni, to ten plik musi gdzies wystepowac. Rozserzenie .cpp wskazuje na zawartosc kodu C++ ale dziwne, ze kompilacja nastepuje po stronie uzytkownika, moze to jakis skrypt...

Rozumiem ze na czystym H3 SoD nie wystepuje ten problem?
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-18, 13:28   

Na każdej wersji gry występuje ten problem, ale w zależności od wersji ścieżka się zmienia. Np. jest inna w przypadku Armagedon blade uruchamianego przez launcher hd moda i inna jak odpalam bezpośrednio z pliku.

Załączam screena błędu po uruchomieniu armagedon blade z pliku:
http://screenshooter.net/100093353/ctkluto

nie mam takiego folderu wawka a dysku J:\ tym bardziej.

Jakby ktoś wpadł na pomysł jak to rozwiązać byłbym dozgonnie wdzięczny - nie chce mi się instalować systemu od nowa.
 
 
brudzio


Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 14
Wysłany: 2015-01-18, 14:13   

Bardzo mozliwe ze ten plik, znajduje sie z archiwum w folderze "Data" - co tlumaczy jego brak, mimo ze gra go widzi.
 
freestyle01 


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 38
Wysłany: 2015-01-18, 16:10   

Czyli wg. Ciebie plik znajduję się gdzieś w folderze z grą w spakowanym archiwum? Zaraz sprawdzę.

Nie znalazłem w katalogu z grą owego pliku.

[ Dodano: 2015-01-20, 19:38 ]
Edit: Tracę siły, dziś pojechałem do empiku i kupiłem te wersję tę wersję. Odinstalowałem to co miałem do H3 po czym zainstalowałem świeżo kupioną i problem nadal występuje :( Już myślałem że będzie dobrze, bo pozwoliłem zainstalować DirectX kit, więc pomyślałem, że może brakuje jakichś bibliotek skoro to DirectPlay error.

Podobne problemy w sieci:
http://forum.dobreprogram...es-iii-t309592/
http://heroescommunity.co....php3?TID=31730
http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=1399

Co dziwne po zainstalowaniu tego nowego H3 gra uruchamia się w małym oknie. A po zmianie rozdzielczości pulpitu (z domyślnej 1920x1080) na mniejszą również cały dostępny obszar się zmniejsza a powino się chyba wszystko przeskalować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group