Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze klasy bohaterów magii w heroes 3

TOP 3 klas magów to:
kleryk
2%
 2%  [ 1 ]
druid
0%
 0%  [ 0 ]
czarodziej
16%
 16%  [ 7 ]
heretyk
2%
 2%  [ 1 ]
nekromanta
21%
 21%  [ 9 ]
czarnoksiężnik
19%
 19%  [ 8 ]
mag bitewny
19%
 19%  [ 8 ]
wiedźma
0%
 0%  [ 0 ]
elementalista
19%
 19%  [ 8 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 12:50   Najlepsze klasy bohaterów magii w heroes 3

Robię swój prywatny ranking zamków i z tego względu chciałbym was spytać o opinię na temat waszych ulubionych klas bohaterów a nie konkretnych postaci. Poza tym wiem, że ankiety a nawet pytania bardziej ogólnego niż ulubiony bohater w każdym zamku nie było. Poza tym wprowadziłem oczywisty podział na 2 tematy: jeden dla klasy bohaterów mocy i drugi dla magii.

W obu ankietach ponownie dopuściłem możliwość wielokrotnego wyboru tak abyście mogli wybrać swoje top 3 najlepszych waszym zdaniem klas bohaterów.

Aha, mile widziane byłyby wasze komentarze z oceną każdej rasy np. w skali 1-10 Z góry wielkie dzięki za każdą wyczerpującą opinię z uzasadnieniem, mam nadzieję na ciekawą debatę :)
Have fun ;)
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-08-24, 13:06   

1. Mag bitewny - Świetne wchodzące skille oraz dobry rozkład statystyk
2. Czarnoksiężnik - Dobrze wchodzące skille oraz średni rozkład statystyk (dużo mocy kosztem ataku i obrony)
3. Heretyk - Dobrze wchodzące skille oraz dobry rozkład statystyk ale słabe postacie do wyboru

Reszta w przeważającej części jest słabiutka, nekromantów ratuje nekromacja a elementalistów możliwość eksperckiej magii na 3 lvl.
 
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 14:27   

hmm... mag bitewny?? ja bym nie głosował na nich z tego prostego względu, że wraz z wbijaniem leveli skill idzie mu praktycznie cały w atak a nie moc czy wiedzę. Moim zdaniem mag ze piorunem w okolicy 50 dmg to cienias...

W ich miejsce chyba skłaniałbym się ku czarodziejom z fortecy
1. max. liczba czarów w gildii
2. skill idzie im głównie w wiedzę
3. przewaga w ilości sensownych bohaterów: Solmyr, Daremyth, Dracon, Cyra, Astral, Theodorus vs Dessa, Gundula, Terek, Vey ew. Saurug

Czarnoksiężnicy na pewno czołówka a heretycy też dobrzy ale czy to wystarcza na podium? sam muszę sobie ich jeszcze porównać...
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-08-24, 16:49   

Mag bitewny ma 25 /25/25/25 % szans na każdą statystykę do 10 lvlu, i 30/30/20/20 % po 10 lvlu więc raczej nie jest tak jak mówisz (wolał bym aby jeszcze więcej pkt szło w atak/obronę ale nie można mieć wszystkiego)
Gundula to jak dla mnie jeden z najlepszych bohaterów w grze dla każdego zamku, jej wada wobec craga to troszkę gorszy rozkład statów, lecz niezaprzeczalna zaleta to możliwość nauczenia magii wody oraz mniejsza szansa na to że 3 skill będzie zły.

ad. 1 Forteca faktycznie ma najlepszą gilidie, ale często wchodzą lipne czary takie jak żywiołaki na 5 lvlu, kontratak, łańcuch piorunów, dużo bardziej wolę gildie lochu.
ad. 2 To co dla Ciebie jest plusem dla mnie jest minusem, wiedzę i manę można podbić na wiele sposobów, a atak to tylko jedna statystyka i dużo cenniejsza.
ad. 3 Tutaj nic nie napiszę, czarodzieje to najsłabsi bohaterowie w grze (obok kleryków) sensownym wyborem jest jedynie solmyr. Twierdza to Gundula o której już pisałem, Dessa równie potężna, równie ciekawi są Terek i gird.
 
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 17:24   

1. czasem wchodzą lipne ale w ponad 50% przypadków trafia się przynajmniej jeden z najlepszych czarów w grze (portal, prayer, dimension, fly itp)
3. może dla Ciebie, wszyscy wymienieni przeze mnie to typowi magowie Do tego nie mają żadnych kijowych skilli na start a np. daremyth inteligencję cyra dyplomację.
Gird jest do bani, sorcery w twierdzy jest bez sensu
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 19:54   

Szczerze to nie przypominam sobie gry w której grając fortecą nie weszłaby mi magia powietrza.
Specjalności mają słabe ale slotów nie mają zapchanych jakąś beznadziejną artylerią czy sorcery jak Zubin czy taki Gird wymieniony wcześniej przez SCS
Solmyr jest jednym z najlepszych herosów w grze a czar umożliwia prawdopodobnie najszybszy start w grze.
To czy go zje na śniadanie to też wcale nie takie pewne bo może być duża mapa, mało zamków i ja będę miał w gildii town portal wskrzeszenie i dimension, zajmę pół mapy zanim Ty znajdziesz jakiś zwój czy nauczysz się czarów w innym zamku
Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mag nauczył się skuteczności ataku czy płatnerza...
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2013-08-24, 20:46   

\
jaggy007 napisał/a:
Solmyr jest jednym z najlepszych herosów w grze a czar umożliwia prawdopodobnie najszybszy start w grze.

Rzucisz go raz i potem wracasz do zamku i czekasz aż mana się odnowi... bezsens.
jaggy007 napisał/a:
To czy go zje na śniadanie to też wcale nie takie pewne bo może być duża mapa, mało zamków i ja będę miał w gildii town portal wskrzeszenie i dimension, zajmę pół mapy zanim Ty znajdziesz jakiś zwój czy nauczysz się czarów w innym zamku

Dużo było mocnych w gębie, sprawdź to w praktyce z jakimś dobrym graczem, może to cię przekona.
 
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 20:59   

Cytat:
Rzucisz go raz i potem wracasz do zamku i czekasz aż mana się odnowi... bezsens.


Widzę, że co bym nie napisał to będzie bezsens bo przecież Xeno zawsze wie lepiej.

Cytat:
Dużo było mocnych w gębie, sprawdź to w praktyce z jakimś dobrym graczem, może to cię przekona.


Wydaje mi się, że to ty jesteś najmocniejszy w gębie i tylko w tym.

[ Dodano: 2013-08-24, 21:04 ]
Cytat:
lepiej mieć jeden zmarnowany slot niż jeden zmarnowany spec


to twoja teoria

Cytat:
mapa mała, zamków dużo i po herbacie


super, może dla ciebie to argument, ja gram tylko L i XL, więc mnie to nie rusza

Cytat:
Twórcy hereosów postawili sprawę jasno: magia to dodatek. Atak i obrona to podstawa.


rozmawiałeś o tym z twórcami gry czy tak sobie rozkminiasz z nudów?
dla mnie czary, zwłaszcza te na mapie to podstawa
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 21:33   

Cytat:
młody gracz z Ciebie


gram 5 lat, nie uważam, żeby to było mało

Cytat:
nie podejmuj się rozmów jeśli zamierzasz oceniać wyłącznie przez styl swojej gry. Na LAN party i turniejach Mki czy Ski nie są rzadkimi rozmiarami i czarodziej tu się nie popisze. To nieprofesjonalne ignorować ten fakt "bo ty tak grasz". Chyba że inaczej rozumiemy "ciekawą debatę" wspomnianą przez Ciebie w pierwszym poście.


ale ja nie gram na turniejach więc nie interesują mnie takie rozkminy pt. "bo ja tak gram na LAN party" ;)

Cytat:
Są jednak dodatkiem, podstawą są statystyki.


dla ciebie są dodatkiem bo ja w każdej bitwie używam począwszy od 1. levelu na wskrzeszeniu, berserku i modlitwie kończąc

Cytat:
dymałem np po mapie z Rionem "bo leczy, bo kleryk"


dymałeś po mapie z najgorszym magiem w grze
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2013-08-24, 21:48   

jaggy007 napisał/a:
gram 5 lat, nie uważam, żeby to było mało

Pięć lat grania z botami, których inteligencja pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywiście miałeś się od kogo uczyć jak grać.

jaggy007 napisał/a:
ale ja nie gram na turniejach więc nie interesują mnie takie rozkminy pt. "bo ja tak gram na LAN party" ;)

Jeżeli rozmawiamy to na temat ogólny rozgrywki, a nie wszyscy mamy się naginać pod twój styl gry i jakie mapy grasz.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2013-08-24, 22:27   

jaggy007 napisał/a:
A co, może od ciebie miałem się uczyć? w końcu jesteś najlepszy :D

Ty to powiedziałeś.
jaggy007 napisał/a:
tak, tak wszyscy tu są pro a ja jeden jestem noobem :D

To twoje zdanie.
jaggy007 napisał/a:
ziomuś, może lepiej w takim razie dyskutuj tylko z pro graczami a mi już daruj tą "ciekawą, rzeczową dyskusję' skoro już od początku wiesz podobnie jak Xeno, że jestem w błędzie??

Może zamiast się puszyć powinieneś spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa?
Nikt nie każe ci grać z innymi ludźmi, to tylko rada byś zobaczył w jakim błędzie żyjesz jeżeli chodzi o heroes.
 
 
Quargoh 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 87
Skąd: BP
Wysłany: 2013-08-24, 22:33   

jaggy007 napisał/a:
ziomuś, może lepiej w takim razie dyskutuj tylko z pro graczami a mi już daruj tą "ciekawą, rzeczową dyskusję' skoro już od początku wiesz podobnie jak Xeno, że jestem w błędzie??


To przykre, ale Ci goście wyżej mają racje :P Kiedyś myślałem podobnie jak Ty, uważałem się za powiedzmy dobrego gracza, również grałem głównie magami i dość często już wspominanym Solmyrem. Lecz po wypróbowaniu tego, co znalazłem na tym forum i grze przez sieć z przypadkowymi ludźmi moje wyobrażenie o tym kto/co stanowi siłę w grze zmieniło się o 180°. Także proponuję sprawdzić to samemu, niestety komputer jest wymagającym przeciwnikiem tylko na etapie poznawania gry, a nasze umiejętności najlepiej widać nie po grze z botem, a z drugą osobą. Z komputerem można wygrać Astralem, czy innym nędznym bolkiem, ale przez sieć z kimś kto nie gra pierwszy raz to nie przejdzie.

 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 22:33   

Xeno napisał/a:
Ty to powiedziałeś.


Cytat:
To twoje zdanie.


Przy takim poziomie poczucia humoru Karol Strasburger się chowa :D

Xeno napisał/a:
Może zamiast się puszyć powinieneś spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa? Nikt nie każe ci grać z innymi ludźmi, to tylko rada byś zobaczył w jakim błędzie żyjesz jeżeli chodzi o heroes.


A może ty zaczniesz mówić do rzeczy w tym wątku zamiast mnie pouczać co mam robić?? zwłaszcza, że nie uważam cie za żaden (pro) autorytet

[ Dodano: 2013-08-24, 22:39 ]
Quargoh napisał/a:
To przykre, ale Ci goście wyżej mają racje :P Kiedyś myślałem podobnie jak Ty, uważałem się za powiedzmy dobrego gracza, również grałem głównie magami i dość często już wspominanym Solmyrem.


Już napisałem, że gram wszystkim bohami a Solmyr jest moim ULUBIONYM a nie uważanym przeze mnie za najlepszego

Ja rozkminiam o magach bo taki jest tu wątek a nie taki, że woj jest lepszy od maga
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2013-08-24, 22:46   

jaggy007 napisał/a:
zwłaszcza, że nie uważam cie za żaden (pro) autorytet
Sam się za niego nie uważam, więc w czym masz problem, bez spiny człowieku.

Co do tematu.
Magami gram na arenach, albo w kampanii bo nie mam wyboru.
Wybrałem Elemtalistę, ponieważ zaczynają z jakąś magią na start, niektórzy mają przydatne spece jako czary jak np. Ciele ze strzałką, w mieście można nauczyć się wszystkich magii.
Drugim wyborem był czarnoksiężnik, mają chyba największą szansę ze wszystkich magów na dostanie pkt mocy za lvl. W gildii często trafiają się czary typu, berserk, armagedon.
A 3 nie pamiętam już Necromanta albo ag bitewny.
 
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-24, 23:22   

już przemyślałem wszystkie za i przeciw i ostatecznie wybrałem:

1. czarnoksiężników (potężne specjały: wskrzeszenie, deszczyk i skille typu sorcery
2. nekromantów (deszczyk,animator skille np. sorcery necromancja (vidomina specjał)
3. elementalistów (magia na start i specjał z kasą albo czarami)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group