Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa Homm 3 - 4ppl FFA XL
Autor Wiadomość
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-09-24, 19:57   Mapa Homm 3 - 4ppl FFA XL

Witam, chciałbym przedstawić wam moją mapkę. Przede wszystkim dla przyjemności grania, ale liczyłbym też na jakieś opinie, wrażenia, sugestie czy wreszcie bugi. Jest to typowy deathmatch przeznaczony dla czterech graczy, głównie dla grona znajomych przez neta, ale komputer sobie też nieźle radzi(a czasem całkiem się zagubi) :). Nie ma tu jakiejś większej fabuły, jedynie jakieś szczątkowe informacje takie jak cechy terenu. Życzę miłej gry :)

4ppl FFA v.2.h3m
92.7kB, mapa XL
Pobierz Plik ściągnięto 527 raz(y) 92,76 KB

 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-09-24, 20:05   

Tak powinna wyglądać mapa. Tilogour 100% approved!

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-09-24, 20:41   

Dzięki, ale mimo wszystko jeszcze w nią nie grałeś ;)
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-25, 16:45   

Mapka mi się spodobała, ciekawa i bogata. Fajny, zróżnicowany teren, nie wiem czy nadaje się na multi bo sporo zabawy jest na niej. Zagrałem jako niebieski wrotami żywiołów i myślę w miarę sprawnie mi gra poszła, zdobyłem siedlisko błękitnych i dalej biegałem moim bohem a raz w tygodniu kupowałem smoka za 30 tysięcy. Na koniec nie chciało mi się tyle czekać więc zająłem jeszcze 2 siedliska i poszło sprawniej, odkryłem prawie całą mapkę tj. cały początkowy ląd i całe morze, nieodkrytych zostało kilka wysp. Sporo pomogła mi dyplomacja, kiedy sam miałem niecałe 20 feniksów, przyłączyłem ponad drugie tyle, chwilę później 13 złotych smoków i od tej pory nie odwiedzałem zamku żeby zwiększyć armię bo przeciwnik nie był zbyt wymagający. Błędów się nie doszukałem, mapa na plus ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-09-25, 18:08   

Mówisz, że dyplomacja jest zbyt overpowered, a siedliska zbyt proste do zdobycia? :)
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-25, 19:17   

Dokładnie tak

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-10-03, 17:58   

Chciałem zaznaczyć, że powyższa mapa nie jest tą samą która znajduje się na tym portalu w dziale download map:) Ta wersja jest dużo nowsza, poprawiona i jest wersją finalną :)
 
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2012-10-05, 11:26   

deql napisał/a:
Chciałem zaznaczyć, że powyższa mapa nie jest tą samą która znajduje się na tym portalu w dziale download map

Zaktualizowałem plik w Downloadzie i tam również można już znaleźć mapkę w wersji 2.0
 
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-10-12, 09:51   

Dzięki :)
Szczerze to mam kolejną prośbę - czy moglibyście sprawdzić nową mapę? :D W sumie chciałem ją porozsyłać przez PM, ale lepiej będzie jak wrzucę na forum ogólne :p
Tak jak poprzednio - jest to deathmatch, ale dla dwóch graczy. Mapka jest mała więc mam nadzieję, że nada się na grę przez neta. Starałem się ją zbalansować - każdy z graczy ma 24 skrzynie i 31 random surowców na swoim terenie. Siła artefaktów też jest równa, a odległości gracza do kopalń i siedlisk jest chyba dobra (w przeciwieństwie do mojej poprzedniej mapy :p ). Zachęcam do testów, ponieważ mapka jest mała, ale może dać dużo radości z gry :) gl;hf

1v1 duel map.h3m
Pobierz Plik ściągnięto 365 raz(y) 24,43 KB

 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-10-30, 22:52   

Jak długo mniej więcej Ci idzie tworzenie mapki powiedzmy XL? Robiłeś kiedyś mapę historyczną? Chciałbym się za to wziąć, robiąc mapy ze scenariuszami ściśle historycznymi (nawet dowódcom oprócz nazwisk nadawałbym cechy ściśle związane z ich historią i starałbym się umiejscawiać budynki tworząc niejako mapę gospodarczą, np. Wieliczka- kopalnia klejnotów/kryształów), ale jeśli miałoby to trwać kilkanaście godzin- to dam sobie spokój...

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
Ostatnio zmieniony przez Thand 2012-10-30, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-30, 22:55   

Thand napisał/a:
ale jeśli miałoby to trwać kilkanaście godzin- to dam sobie spokój...


Jeśli chcesz robić nędzne mapy w godzinkę czy dwie to lepiej od razu daj sobie spokój. Na porządne mapy trzeba czasu i wysiłku, do tego chcesz bazować na historii co przysporzyłoby kolejnych trudności, odpuść z takim podejściem.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-10-30, 22:57   

No szajsu nie mam zamiaru tworzyć. Jestem perfekcjonistą. :D Nie zadowalają mnie nawet te mapki Polski, Europy, świata, które są w dziale download. Mimo, że dokładności nie można im odmówić...
W dodatku jak mówiłem chcę stworzyć postacie, miejsca, miasta, chronologię, etc. z największą możliwą pieczołowitością.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-30, 23:05   

Thand napisał/a:
No szajsu nie mam zamiaru tworzyć. Jestem perfekcjonistą. :D Nie zadowalają mnie nawet te mapki Polski, Europy, świata, które są w dziale download. Mimo, że dokładności nie można im odmówić...
W dodatku jak mówiłem chcę stworzyć postacie, miejsca, miasta, chronologię, etc. z największą możliwą pieczołowitością.


Jakby tak było nie bałbyś się poświęcić na to kilku dni czy tygodni. Na dobre mapy XL trzeba czasu i pomysłu.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
deql 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-10-30, 23:38   

Mapkę XL z tego tematu robiłem 3mce, a dokańczałem kolejne dwa. Wiec, jeżeli nie chcesz poświęcić na to sporo czasu, to albo mapka wyjdzie beznadziejna, albo po prostu jej nie dokończysz. Jedyny plus na mapce historycznej jest taki, że masz jej koncepcję - mapę historyczną. Dużo zabawy byś miał z szukaniem nazwisk czy czegoś. Ale wg mnie takie mapki są utrudnianiem życia na siłę. Owszem, satysfakcja jest wielka, ale czy odzwierciedli poprawność, dokładność i staranne wykonanie mapy? Bardzo ciężka sprawą jest ustawianie kopalni w takich miejscach aby w ogóle zmieściły się na mapie w jakimś sensownym miejscu, a tu dodatkowo dochodzi kryterium geograficzne. Nie polecam się bawić w takie mapki, sam tego nie robię. Czas który poświęcisz na wykonanie średniej mapki tego typu lepiej spożytkować na zrobienie porządnej XL :)
Zrobienie takiej historycznej mapki w wymiarze XL dla mnie trwałoby ze 2mce, robiąc po troszku co dzień po 1-2h.
Ostatnio zmieniony przez deql 2012-10-31, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-10-31, 09:06   

Nie martwcie się o jakość. Jeśli nie zrobię najlepszej mapy historycznej na tym serwerze to w ogóle jej nie uploaduje. ;]
Ew. myślałem też o zrobieniu mapy Tibii i/lub Gothica, bo takich jeszcze nie widziałem.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group