Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza muzyka z miasta
Autor Wiadomość
Kostuch


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 68
Wysłany: 2012-08-29, 19:24   

Wg mnie oczywiście naj muzykę ma Nekropolis. Pewnie dlatego że samo w sobie jest bardzo klimatyczne.
A z całej gry najbardziej lubie ten sundtrack
http://www.youtube.com/watch?v=5dLVRX2jTYU

Ale fajne jest też
http://www.youtube.com/watch?v=dFJ2aDN4h2U
I oczywiście ten który podał pan wyżej :P

Mama mnie pyta czy wierze w Boga?
Mamo odpowiedz, czy Bóg wierzy we mnie?
 
Olek 
Grafik II stopnia



Wiek: 24
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2012-08-29, 23:39   

http://www.youtube.com/watch?v=UxNF5dnnGGs
Wg. mnie, to jest najciekawsze.

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
Arsyriusz 
Heretyk


Wiek: 30
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 7
Skąd: Baator
Wysłany: 2012-09-13, 00:11   

Heroes 3 ma najpiękniejszy soundtrack ze wszystkich gier świata. Co jak co, ale muzyka jest dopasowana IDEALNIE i nie można się przyczepić do niczego.
Co do samych zamków to ciężko mi wybrać.
Nekropolis- Coś pięknego, muzyka świetnie dopasowana do klimatu który w pełni oddaje ten zamek. Można wyczuć tutaj uśpione, przerażające zło, ciemność i jedynie śmierć, gdy się tak nad tym zastanowić to aż ciarki przechodzą po plecach.
Inferno- Zło, ale diametralnie inne niż w przypadku kościotrupów, tutaj wydaje mi się jak wszystko tętni życiem, demony które torturują dniami i nocami swoich wrogów.

Się znów wczułem w stary dobry klimat .. chyba trzeba będzie pograć.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-09-13, 16:04   

Arsyriusz napisał/a:
(...) i nie można się przyczepić do niczego.

Z tym to bym się akurat nie zgodziła. Idealnie to by było, gdyby nagrali prawdziwe instrumenty, zamiast na syntezatorze jechać.

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Kostuch


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 68
Wysłany: 2012-09-15, 13:56   

Nie widac dużej różnicy między syntezatorem a prawdziwymi instrumentami. W sumie to sam bym się nie zauważył że to syntezator.

Mama mnie pyta czy wierze w Boga?
Mamo odpowiedz, czy Bóg wierzy we mnie?
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-09-15, 13:59   

Oczywiście, że słychać. O_________O Zwłaszcza w skrzypcowych partiach Nekropolii oraz przy wszystkich wiolonczelowych solach. Tej wiolonczeli najbardziej przeżyć nie mogę, bo ma takie biedne wibracje i zupełnie inną barwę. ;_; Dla porównania proponuję posłuchać soundtracku z Battlefielda. Tam jest wszystko idealnie!

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-09-16, 15:58   

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. Gram już od ~10 lat, ale dopiero 2-3 lata temu zacząłem się interesować HoMM3 w sposób nieco mniej instrumentalny (tzn. więcej czasu spędzam na czytaniu o grze niż na samej grze:D). Mam parę propozycji o czym później. ;) Pozdrawiam.

Mandraghora napisał/a:
Oczywiście, że słychać. O_________O Zwłaszcza w skrzypcowych partiach Nekropolii oraz przy wszystkich wiolonczelowych solach. Tej wiolonczeli najbardziej przeżyć nie mogę, bo ma takie biedne wibracje i zupełnie inną barwę. ;_; Dla porównania proponuję posłuchać soundtracku z Battlefielda. Tam jest wszystko idealnie!


No tak, ale czy to nie byłby zbyt drogi interes dla twórców gry? Po za krystalicznie czystym i naturalnym dźwiękiem, którego brak to i tak muzyka jest niemożliwie boska.
Najbardziej intrygująca jest muzyka brzmiąca w cytadeli, ale wszystkie pozostałe soundtracki są równie świetne.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-09-16, 21:46   

Thand napisał/a:
No tak, ale czy to nie byłby zbyt drogi interes dla twórców gry?

To żart, prawda? Bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś mógł powiedzieć taką głupotę na serio w nią wierząc. :)

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-09-17, 08:46   

Tak. :P Walnąłem gafę. ^^

PS. Żeby tylko twórcy wiedzieli wtedy, że pracują nad najlepszą grą wszech czasów... :P

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-09-17, 19:53   

A żeby babcia miała wąsy... :-P Przecież nawet muzyka elektroniczna może mieć brzmienie naprawdę zbliżone do prawdziwych instrumentów. Ale chyba za dużo wymagam. ;p

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-09-17, 20:11   

Chyba tak. :P Za dużo wymagasz od gry z 1999r., która zajmowała coś około 100mgb miejsca na dysku. :D No i wtedy gry nie były tak dopracowywane jak w ostatnich latach. Liczyła się grywalność. Pozdrawiam.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Zaik0sPL 
Typowy no-life ;d



Wiek: 26
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 33
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-12-09, 09:19   Soundtracks

Nie wierze własnym oczom - nikt nie wspomniał o Zamku? Ten utwór... dlatego szybko robię to co muszę w zamku, bo jak się w muzę wsłucham to wychodzę z niego po 10 minutach xD.
Cóż... wg. mnie każdy utwór jest klimatyczny.
Zamek - Daje uczucie harmonii oraz ładu. Wszystko na tip-top. Utwór najzwyczajniej w świecie wymiata!
Bastion - Pierwsza myśl: jakiś antyk. Patrze - Przecudne miasto. Też bardzo dobry soundtrack
Forteca - Moim zdaniem najdziwniejszy utwór. Troszeczkę słaby...
Inferno - Super klimat!
Nekro - Super Uber Ultra mega Turbo klimat :mrgreen:
Lochy - Kojarzy mi się to z jakimś zgorszeniem, potępieniem - klimatyczne :)
Twierdza - Jedno słowo: WOLNOŚĆ. Chyba najlepszy klimat.
Żywioły - Moim zdaniem słabo pasuje to ogólnego feel'u :-/
Cytadela - Imperium Zła - tak mi się kojarzy nutka. Tajemniczością jest to miasto wypełnione bo brzegi (haha taki joke)

Uther: Mam wielką nadzieję, że szykują dla Ciebie specjalne miejsce w piekle!
Arthas: Nie będzie mi potrzebne Utherze. Zamierzam żyć wiecznie...
 
Mszostus



Wiek: 30
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 32
Wysłany: 2012-12-13, 20:29   

Jak dla mnie najlepsza muzyka jest w Nekropolisie.


Zagraj w pokemony :)
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-12-13, 21:06   

Ja już ledwo pamiętam muzykę z poszczególnych miast, przypominam sobie tylko, że w Inferno i Necro leciały fajne nutki. Od dłuższego czasu gram bez dźwięku bo wkurza mnie czekanie np. przy okienku tury albo przy rzucaniu zaklęć WW, zwykle włączam sobie jakąś własną muzykę

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Lorges 


Wiek: 30
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-12-29, 18:38   

Przypomniały mi się czasy, mojego dzieciństwa, Heroes to pierwsza gra jaką miałem, zawsze bałem sie muzyki w Necropolis(właściwie to nie wiem dlaczego teraz wydaję sie przyjemna) na tyle że gdy zdobywałem ten zamek to starałem się w nim przebywać jak najkrócej:D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group