Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Usuńcie ten post -.-'
Autor Wiadomość
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-04, 22:06   

Też to chciałem skomentować słowami "No fucking way!" :-P Film długi ale obejrzę sobie jutro w wolnej chwili.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-01-08, 20:37   

Drogi pamiętniczku,
(żeby nie było wątpliwości, że to spam i trolling)

Powiem Wam, że przez te wszystkie lata trwania listy przebojów nie śledziłem jej. Nie znam reguł wysyłania i oceniania, dlatego po prostu podeślę po koleżeńsku swoją playlistę – może ktoś będzie chciał kiedyś wrzucić do rankingu. Gdybyśmy mieli na forum studentów psychologii, mogliby się zabawić w analizowanie, co to o mnie mówi.

W czasach późnej podstawówki słuchałem słabego techno.

Od gimnazjum słucham od czasu do czasu muzy z HoMM i MM. Jeden z najbardziej pożądanych przeze mnie kawałków to ten, który pojawia się w finale „złego” zakończenia MM7 jako podkład do filmiku. Nie wiem, jak go dorwać samodzielnie, bez nakładania się na niego dialogów.

Parę lat temu zacząłem metal i współczesną klasyczną.

Kilka miesięcy temu zebrało mi się na sentymenty i wspominanie starych hitów.

Tutaj z głowy streszczam te najważniejsze kawałki – gdyby nie były najważniejsze, pewnie nie nasuwałyby mi się pierwsze na myśl

.metal – głównie power i symfoniczny
Apocalyptica – Path, Angel, Toxicity, Stairway to Heaven; nie uznaję wersji z wokalem
Vitamin String Quartet – Smells like teen spirit
Gamma Ray – Armageddon, Valley of the Kings, The Winged Horse
Helloween – Dr Stein, Future World
Blind Guardian – Mirror Mirror
Edguy – Headless Game, Babylon
Luca Turilli, Rhapsody of Fire – The Emerald Sword, Black Realm’s Majesty, Demonheart, Rider of the Astral Fire, Age of the Mystic Ice, Dawn of Victory, War of the Universe – od tego ostatniego kawałka, swoją drogą podlinkowanego w Kwasowej Grocie, zaczęła się moja przygoda z metalem
Sonata Arctica – Don’t Say a Word

.klasyczna – głównie współczesna, filmowa i poezja śpiewana (choć nie wiem, czy specjaliści zaliczyliby filmową i poezję śpiewaną do muzyki klasycznej)
Arvo Pärt – Spiegel im Spiegel – to był ten punkt wyjścia do klasycznej w 2011
Michael Nyman – The Piano
Vangelis – Alpha, Chariots of Fire, Bladerunner
John Cage – Summer, Ocean of Sounds, In a Landascape; oprócz tego widziałem deathmetalowy cover słynnego 4"33’ – był dużo szybszy
Tenhi – Suortuva
Popol Vuh – Vuh
Philipp Glass – Opening, Akhnaten, The Light – dla hardkorów, utwory po kilkadziesiąt-kilkaset minut; byłem w październiku w operze w Bydgoszczy na balecie z muzyką Glassa i tam to robi niesamowite wrażenie. Najlepsze słuchawki ani wielokanałowy sprzęd domowy tego nie zastąpią. Tak przy okazji mogę powiedzieć, że w operze byłem już dwa razy, czyli przez najbliższe sto parędziesiąt lat mam spokój i nie zaniżę średniej krajowej. :-P
filmowa i growa – klasyki z „Amelii”, reklamy iPhone’a (by Keith Kenniff), Matriksa, Władcy Pierścieni, Gothica II, Diablo II, HoMM i MM, egranizacji Harry’ego Pottera, „Dekalogu” Kieślowskiego, „Gwiezdnego Pirata” i nawet „Na dobre i na złe”;
poezja śpiewana – Grechuta, „Koncert jesienny” Magdy Umer

.przeboje (nie śmieszy Was myśl, jak to się kojarzy z „przebijaniem się”?)
– na YT są listy przebojów z konkretnych lat
– ostatnie toplisty wszechczasów
Tutaj można by pisać bardziej tytułami niż zespołami: Enjoy the Silence, High Hopes, Talk, Scientist, Eye of the Tiger, Długość dźwięku samotności, Sprzedawcy marzeń, Epitaph, Love will tear us apart again, Take on me, Paradise, A thousand miles… Więcej chwilowo nie przychodzi mi do głowy. Pewnie są jeszcze dziesiątki, które znam ze słyszenia, ale dla których nie mam nazwy. Uwielbiam ten moment odkrycia tytułu. To jak nauczenie się nowego, brakującego często słówka w obcym języku albo nauczenie nowej litery – można się wyrazić bez pantomimy i nieudolnego nucenia.

Minęło mi kilkanaście lat życia. Przez ten czas usłyszałem pewnie setki, jeśli nie tysiące utworów. Dla wielu z nich nie kojarzę pewnie nazwy i może ją jeszcze poznam w przyszłości. Czeka mnie jeszcze kilkadziesiąt lat do śmierci – jeśli po drodze nie stanie się tragedia albo nie ogłuchnę – na śledzenie przebojów, odkrywanie nowych zespołów i gatunków, studiowanie klasyki i zauważanie jej dookoła siebie w reklamie i filmie. Może jeszcze zdążę się kiedyś nauczyć śpiewać, tańczyć i grać na jakimś chociaż zerowym poziomie, żeby móc się wygłupiać pod wpływem na imprezach, tańczyć na weselach, pomagać z dzwonkami i fletem prostym dzieciom i dzieciom kumpli; to chyba tyle. Ten post mógłby się równie dobrze znaleźć w wątku „Czego słuchacie?”, ale UTP jest przyklejone. Przeczyta to kilka, góra kilkanaście osób, najpewniej po jednym razie i w przeciągu kilkunastu dni ta lista będzie na zawsze zapomniana. Mimo to uznałem, że warto ją napisać i opublikować o tutaj, choćby dla zebrania myśli i podzielenia się z ludźmi, których lubię (chyba bez wzajemności) i szanuję.

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-04-25, 21:06, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-08, 20:53   

Streści ktoś czy nic ważnego?

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2013-01-08, 21:01   

Nic ważnego, post w stylu "uzewnętrznię się, nie ma to jak rozpisywać się o sobie".
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2013-01-08, 21:03   

Nie od dzisiaj wiadomo, że Tarnoob wchodzi na forum raz na tydzień, piszę 2/3 głupie posty i znika...
 
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2013-01-08, 21:12   

Mikus napisał/a:
Streści ktoś czy nic ważnego?

Proszę bardzo:
Cytat:
(...)słuchałem techno (...) słuchałem czegoś innego niż techno (...) jak ogłuchnę to nie będę słuchał niczego(...) nikt mnie tu nie lubi :((((((.

"Shame is like having a daughter with red hair and freckles. You cannot let it become part of your life." - Wilfred
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-01-08, 21:13   

No co – może kiedyś któryś kawałek wyląduje w FLP.

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-01-04, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2013-01-08, 21:21   

O, dzięki postowi Tarnooba poznałam jeden fajny cover. :D
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-08, 21:25   

Ja napisał/a:
Proszę bardzo:
Cytat:
(...)słuchałem techno (...) słuchałem czegoś innego niż techno (...) jak ogłuchnę to nie będę słuchał niczego(...) nikt mnie tu nie lubi :((((((.

Dziękować :-)

Tarn jak chcesz żeby rzeczywiście ktoś to przesłuchał to chociaż podlinkuj.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-01-08, 21:36   

Się robi.

Rozród nie jest prawem człowieka.
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2013-01-08, 22:32   

Propsy za to, że znasz*
Cytat:
deathmetalowy cover słynnego 4"33'deathmetalowy cover słynnego 4"33'

Aż mnie zainspirowałeś tym postem. Może i ja coś kiedyś skrobnę w podobnym klimacie :mrgreen:
*poprawione

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
Ostatnio zmieniony przez Tilogour 2013-01-08, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2013-01-08, 22:44   

Tarnoob napisał/a:
Vangelis

Conquest of Paradise.
Soundtracki z tych gier i filmów rzeczywiście dobre. A grałeś w tego Gothica, czy zatrzymałeś się na etapie sountracka? :P
Tarnoob napisał/a:
oprócz tego widziałem deathmetalowy cover słynnego 4"33' - był dużo szybszy

Tarnoob napisał/a:
reklamy iPhone'a (by Keith Kenneth)

Tarnoob napisał/a:
"Na dobre i na złe";

co
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-01-08, 23:01   

Dobra, podlinkuję.

[ Dodano: 2013-01-08, 23:01 ]
Gothica II znam na etapie bycia strażnikiem w Khorinis.

[ Dodano: 2013-01-08, 23:15 ]
http://www.youtube.com/watch?v=hUzI3Ui1Eok – deathmetalowy cover 4"33’ Johna Cage’a

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-01-04, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-01-09, 16:33   

Tarnoob marnujesz dużo cennego czasu na gówno. Włącz jazz, jakiąś muzykę alternatywną.
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2013-01-09, 17:00   

Ad Popol Vuh - Vuh - jakiś czas temu w "oceń powyższy utwór" dałem "In den Gärten Pharaos".

isan, jakiego jazzu słuchasz?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 603 z 648
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group