Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Kim gramy... nasze flagowe miasta, bohaterowie?
Autor Wiadomość
Sethin 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-05-28, 11:20   

Lubię grać Zamkiem, w którym wybieram Orrina [ specjalność łucznictwo ], lub też Adellę [ dyplomacja ]. A co do flagi, to będzie albo czerwona, albo niebieska.
 
Smietan 

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2011-06-03, 14:31   

Bezwzględnie żywiołaki oraz Grindan. Dogaduję się z tym bohaterem :lol:
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-08-29, 17:24   

Lubię grać większośćią zamków prawie równo oprócz Ludzi, Tower i Inferno (ale też się tymi zdarzało.

Ale gdybym miał zrobić listę... (a, sorry, mam angielską wersję więc będę używał raczej angielskich nazw bo te polskie są jakoś pomieszane :P)

1. Fortress (Bagna) - z tego co widzę wszyscy wybierają Tazara, ale ja zawsze jak pamiętam w tym zamku grałem Bronem (stąd nick :P). no i ew. Voy gdy jest dużo wody. Zdecydowanie mój ulubiony zamek, bo jednostki fajne (każda ma jakieś fajne umiejętności), a w wogu... Berserker Fly :D
2. Conflux (żywioły) - tutaj Fiur albo Aenian. fajny pomysł na zamek i nie przemawiajądo mnie argumenty, że żywioł powietrza to tak naprawdę wody etc. to tylko gra - "bajka", gra z przymrużeniem oka.
3. Necropolis - tutaj biorę zawsze Sandro ew. zdarzyło się że tego od Liczy. Ale Sandro jednak wymiata - pamiętam jak raz grałem i jego fala śmierci miała po 450 damage :D. No i pomysł na jednostki - może i wolne, ale i tak przyjemnie się gra.

4. Dungeon (lochy) - dobry motyw na zamek
5-6 Rampart (elfy) - tutaj mają jakiś kiepski jak dla mnie wybór herosów. jak grałem to zwykle Ryland (ale nie ze wzgl. na dyplomację :P) lub Coronius.
5-6 Stronghold (Behemoty) - Crag Hack/Dessa - fajnie się nimi atakuje, ale niestety mają słabą obronę i irytuje mnie że dość łatwo padają :P

7-9 Inferno - słabe jednostki. jak już tym gram to biorę Żydara.
7-9 Ludzie - ludzie... nuda. nic ciekawego - ale jak grałem to Lyonis albo Orrin.
7-9 i Tower (gremliny) - nie znoszę tego zamku :P gremliny padają jak muchy, może i 3 strzelające tytani nieproporcjonalnie drodzy. Do tego nie mają fosy, a taki budynek jak "lookout tower" to jakiś żart A przede wszystkim - mało fajnych herosów. Oprócz Solmyra to jeszcze grałem poparańcem od dżinów (thane?) i Torosarem (bo fajnie wygląda :P).
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-08-29, 22:58   

Bron napisał/a:
wszyscy wybierają Tazara, ale ja zawsze jak pamiętam w tym zamku grałem Bronem

Na Xl też?
Bron napisał/a:
żywioł powietrza to tak naprawdę wody

Kto tak powiedział? Ja nie słyszałem.
Bron napisał/a:
Ale Sandro jednak wymiata - pamiętam jak raz grałem i jego fala śmierci miała po 450 damage

450 to ja chcę, ale mieć szkieli jeszcze w pierwszym miesiącu. Dlatego wybieram Isrę ;-)
Bron napisał/a:
jak grałem to zwykle Ryland

A IVOR? KYRRE??
Bron napisał/a:
gremliny padają jak muchy

Na początku są ważne
Bron napisał/a:
a taki budynek jak "lookout tower" to jakiś żart

Tu się akurat zgodzę
Bron napisał/a:
A przede wszystkim - mało fajnych herosów

Nie wiem, jaka jest twoja definicja "fajnych herosów", bo twoi ulubieni na ogół są beznadziejni :-P
 
Zwierzołak 
Ponury Zwierz



Wiek: 25
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd: Ponure Bagno
Wysłany: 2011-08-30, 09:00   

fajnych herosów jest mnóstwo i naprawdę wybierasz beznadziejnych.

Patryk
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-08-30, 14:57   

Leance - tak, na XL też wybierałem brona ;)

co do szkieletów - są ok, ale w oblężeniu to i tak kości armatnie

skoro gram raczej w singlowe gry nie muszę wybierać "meganajlepszych możliwych herosów"

a definicja fajnego herosa - taki który nie ma na starcie mistycyzmu, scholaru. A Torosar z balistą jest słaby bo nie zaczyna z umiejętnością artylerii. Astral z hipnozą? niech się schowa.

Co więcej, armia początkowa herosó tego zamku jest zazwyczaj śmiesznie słaba.

Zwierzołak: Crag Hack, Dessa, Zydar czy Lyonis beznadziejni? heh.

Tak naprawdę to jest czysto akademicka dyskusja. Akurat każdy heros na 20-30 lvl jest już mocny, bo ma artefakty i więcej skilli. Więc wybór początkowy i nie musi być podporządkowany jakiemyś jedynemu wzorcowi ;). Napisałem kogo wybieram, ot tak bo lubię. Nigdzie nie pisałem, że są "najlepsi".
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-30, 15:36   

Cytat:
co do szkieletów - są ok, ale w oblężeniu to i tak kości armatnie

Proszę Cię, akurat w wypadku mapy XL to każde stworzenie 1poziomu jest mięsem armatnim oprócz szkieletów. Jeśli gramy nekro to w miesiąc można ich mieć przeszło 500 a wtedy potrafią narobić niezłych szkód.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-08-30, 16:35   

Bron napisał/a:
A Torosar z balistą jest słaby bo nie zaczyna z umiejętnością artylerii.


Odczep się od Torosara, nie jest wcale taki słaby, na jakiego wygląda. Zaczyna z taktyką, co już go ratuje i czyni go całkiem przyzwoitym bohaterem. Mistycyzm też, bo nie musi latać do studzienek. Jest samowystarczalny. Artyleria prędzej, czy później wejdzie sama, więc...

mikus773 napisał/a:
Jeśli gramy nekro to w miesiąc można ich mieć przeszło 500 a wtedy potrafią narobić niezłych szkód.


W miesiąc to można ich o wiele więcej narobić. Tyle można zrobić w 2 tyg. ale trzeba mieć ogromnego farta.

Justice will prevail.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-30, 18:39   

Coś nie wierze że były to 2 tygodnie, szczególnie że szkiele ulepszone, a ulepszonych przywołuje się 30% mniej.
Daffodil napisał/a:
Mistycyzm też, bo nie musi latać do studzienek

Haha, rzeczywiście te 4? many dziennie go bardzo bardzo ratuje :D

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-08-30, 18:48   

mikus773 napisał/a:
Coś nie wierze że były to 2 tygodnie, szczególnie że szkiele ulepszone, a ulepszonych przywołuje się 30% mniej.
Daffodil napisał/a:
Mistycyzm też, bo nie musi latać do studzienek

Haha, rzeczywiście te 4? many dziennie go bardzo bardzo ratuje :D


Szkieli dostaje się mniej, gdy masz wszystkie sloty zapchane ulepszonymi szkieletami. Wtedy dostajemy o 1/3 mniej szkieli. A co do screena... spytaj Tilogoura. To screen z naszej gry. Taką armię miałem w 1 miesiącu, 2 tygodniu, 5 dniu.
Torosar ma na start strzałkę, więc jest to bardzo pomocne na początku. Raz puścisz, drugi raz i na następny dzień masz manę na następną. ;-)

Justice will prevail.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-08-30, 19:17   

mikus773 napisał/a:

Daffodil napisał/a:
Mistycyzm też, bo nie musi latać do studzienek

Haha, rzeczywiście te 4? many dziennie go bardzo bardzo ratuje :D

Ratuje. Zawsze jak gram Multi to staram sie jak najmniej many zuzywac, tylko gdy jest to naprawde potrzebne, wiec tygodniowo na takim PC2M/L srednio nie zuzyje wiecej niz 20pkt. 7x4=21 wiec wystarczy i moge bez wiekszych obaw poruszac sie po mapie nie martwiac sie, ze przeciwnik dopadnie gdy nie bede mogl czarowac.
 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-08-30, 19:21   

Spróbuj wydawać jak najmniej many na mapie, gdzie wszędzie stoją jednostki strzelające. Wtedy pogadamy. Na takim 2sm4d(3) taka strzałka + takta są przydatne, bo dużo jednostek strzelających jest. Przynajmniej ja mam takie szczęście, co do guardów na tym templu.

Justice will prevail.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-08-30, 19:26   

Strzelcow jak nie masz dobrego sposobu na nich zazwyczaj sie mija. Gralem w to template, ale nie przypadlo mi do gustu - beznadziejne sa FB w pierwszym tygodniu, za duzo zalezy od szczescia.

 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-08-30, 19:39   

FB są częściej w 2 tyg., a nawet w 3, jeśli ktoś lubi sobie połazić po treasure zone lub poobijać konserwy/roje.

Justice will prevail.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-08-30, 20:15   

Skwer napisał/a:
7x4=21

Dobrze, że szkoła się zaczyna :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 20 z 22
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group