Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Kim gramy... nasze flagowe miasta, bohaterowie?
Autor Wiadomość
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-28, 14:57   Kim gramy... nasze flagowe miasta, bohaterowie?

Zakładam ten post po to, by lepiej poznać ludzi tutaj piszących no i nauczyć się czegoś nowego od innych ludzi. Po raz 1. mówię o H3 z ludźmi których nigdy nie widziałem. ;-) (MÓJ 1. UDZIAŁ NA FORUM H3 ^^ zwykle nie rozmawiałem o tej grze z nikim innym niż kilkoma kolegami, których zmieniałem podczas przeprowadzek... ^^ maniaków H3 :-P )

Ja gram głównie 3 zamkami i kilkoma bohaterami, bo reszta dla mnie jest porostu słaba albo czegoś im brakuje:

1st zamek: Bagna, to dla mnie chyba najmocniejszy zamek, grając nimi jeszcze nigdy nie przegrałem (ale nie było tego dużo).
Bohater: nie pamiętam nazwy, ale specjalność płatnerstwo [Tazar - przyp. red.]
Ulubiona/kluczowa jednostka: Wszystkie są pro, każda ma kluczowe znaczenie (jedyny taki zamek ^^)

2nd zamek: Bastion, zastanawiałem się czy nie umieścić go na 1. miejscu, ale z hydrami nie mają szans (resztę wbijają w glebę ^^). Są mocni, każda jednostka jest dobra.
Bohater: Kyrre logistyk (KYRRE JEST KOBIETĄ! to dla mniej wtajemniczonych xD) bądź gość ze specjalnością płatnerstwo (też zamiata ^^). [Mephala - przyp. red.]
Ulubiona/kluczowa jednostka: enty - bleznie się kończy jak przejdą przez mur, jeszcze nigdy ich nie straciłem. Najlepiej mieć teleportację z magią wody 4lv i od razu przez ścianę. :-P Reszta to dd (na elfy nie liczę, bo szybko się je traci, a w małej ilości tracą na znaczeniu).

3rd zamek: Zamek, mój pierwszy jakim zagrałem, każda jednostka dobra no i mają mojego ulubionego bohatera. [^^]
Bohater: Loynis (specjalność modlitwa)
Ulubiona/kluczowa jednostka: każda jest dobra. No strzelcy są słabi, bo niestety szybko padają, ale to główna wada łuczników. Taktyka jest prosta, bo głównie polega na szybkości archanioła i użyciu modlitwy i zaatakowaniu kluczowych jednostek przeciwnika (mass modlitwa z Loynisem = all jednostki 10+ speeda). Niestety jest to słaby zamek, bo poza gryfami nie mają dobrych jednostek (wyspecjalizowanych) i nie można jakiejś specjalnej strategii nimi ułożyć (polega się tylko na sile ;( )

Czemu nie dyplomaci? Bo wg mnie dyplomacja jest lamerska i jak gram z kimś to bez dyplomatów... (dyplomacja to nie skill tylko luck, a tego w strategii powinno być jak najmniej.
Nawet vs komp nie gram dyplomatą ^^)

Liczę na wasze komentarze oraz opinie.

Jeśli ktoś chce ze mną zagrać w H3 AB [płyta z SoD mi pękła -.-' (rodzeństwo młodsze)], to proszę o kontakt. Nr GG: 8893612

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-07-01, 12:23, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-28, 17:29   

1. Zamek - jednostki doskonale się uzupełniają; czary na przyzwoitym poziomie. Zwykle biorę Adelę (dyplomacja); po którymś z twoich postów postanowiłem wziąć Łuczniczkę - też nieźle tnie. Lyonisa nie lubię bo żal mi slota na "learning" (nauczanie?) no i na początku raz tylko rzucisz ten czar i koniec many. Armię opieram na łucznikach i archaniołach, ale bez nich też można łatwo zdobywać.

2. Tower (Forteca?) ilość gremlinów na początek robi swoje, do tego Solmyr i jego "czajnik - chain lighting" czyli łąńcuch piorunów. Jednostek super to tu nie ma, ale nadrabiają czarami.

3. Bastion - najlepsza jednostka to enty, heros Ryland. Kuleją trochę na szybkości, ale jak się poczaruje to nie jest źle.

Tawerna - Propozycje; opisz tam dokładnie dlaczego tak lubisz cytadelę - ja ją jadę równo.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-28, 18:53   

Bo tam każda jednostka ma to co najważniejsze - jakąś umiejętność, co czyni je bardzo uniwersalnymi. No wyjątkiem może być łucznik, ale dla niego mam też zastosowanie. ^^ ...natomiast gnole, jednostka 1. poziomu, ma dużo defa / ataku i nawet w dużej ilości nie są łatwi do zabicia... Poza tym je lubię. Z kumplami nazywamy je pogromcami czempionów... Kumpel wysłał 3 czempionów na gnole, zaatakował i zonk co tak mało, a one mu czempiona zabiły. Mieliśmy polewki przez kilka dobrych minut... xD Ogólnie są mocne jak na jednostkę 1lv.

Łucznicy są marni fakt, ale nie na nich polegam.
Następne są ważki mało HP, sporo defa, no ale osłabienie, speed, ilość + oczyszczenie sprawiają, że są bardzo użyteczne...
Następnie mamy bazyliszki z dużą ilością defa, które dość często zamieniają w kamień. ^^ Też bardzo przydatne.
Next są gorgony zabijające skillem. :P Kocham je nasyłać na jednostki 7. poziomu. :P No i ofc mają sporo HP i dużo defa... xD 6. poziom to wiwerna, szybka ze sporą ilością defa. xD Można ją zdobyć w budynku na mapie (od 4 do 12). Daje truciznę, ale nie jest to jakaś superjednostka. Jej zaletą jest spory dmg....
No i ostatnia hydra, prawdziwa maszyna do zabijania. Atakuje all dookoła, powstrzymuje kontratak, ma dużo HP i defa. ^^

Do tego dodajemy bohatera z płatnerstwem na 30lv z 40+ def i mass slowem/speedem z magią ziemi bądź wody bądź powietrza na 4lv i mądrością (najlepsza jest ziemi... potem wyjaśnię ;-) )... I okazuje się, że w smoczej kochane 3 czarne smoki walą po 14 dmg gnolom... Na H vs H okazuje się, że przeciwnik w zasadzie nic nam nie robi.... Fakt my też nie posiadamy pro dmg, ale i tak jest większy od przeciwnika. No i nasze skille jednostek ^^

A teraz czemu magia ziemi? W końcu daje buffy do defa, ale to nie jest aż tak istotne. Daje też slowa na all, ale to też nie najważniejsze (lepsze dla tego zamku przyspieszenie / modlitwa xD). Ale zabawnie się robi, jak mamy wskrzeszenie. ^^ Przeciwnik nigdy nam nie zada więcej niż 700 dmg (700 dmg to osiągnął mój kolega lordem crackiem [Cragiem Hackiem - przyp. red.] z 40 ataku i jakimś 28lv xD). Po prostu tę armię można tylko magią zabić, no ale na magię są umiejętności i artefakty. =) Jeśli je zdobędziesz, możesz kilka zamków naraz polać...

Podkreślam że nie biorę pod uwagę walki z dyplomatą... ale jeśli już... to można, bo kiedyś testowałem i char ze specjalnością płatnerstwo + dyplomacją hmm... robi pogrom. :P (No super się robi, jak się ma taktykę. xD)

PS: Wiem, powiecie że hydry wolne i w ogóle, ale ja wam na to, że na tyle mocne że nawet na slowie jak dojdą, to was w proch przemielą...

Problem się robi, gdy nie zdobędziemy szybko drewna... (w końcu wiwerny można mieć już 2. dnia ^^), bo bez niego nie można się rozbudować w ogóle...
No ale każdy zamek bez drewna jest słaby. ^^

PS2: Sry za all błędy... Nie miałem czasu sprawdzić mojej wypowiedzi przed opublikowaniem... Ale poprawię, jak tylko znajdę. ^^

Postacie posiadające dyplomację już na 1lv to: Ryland (Bastion, specjalność enty), Adela (ludzie, specjalność błogosławieństwo) no i babkę z tytanów (specjalność przyspieszenie ;))

Wracając do ludzi, to nic do nich nie mam, ale są nijacy... Bo ani dużo defa ani ataku, są jak lizardmeni w Warhamerze... Wystawiając ich, ma się mocną armię, ale nie mają nic chytrego. Po prostu idą i siekają... -.-' (dobre na początek, ale skomplikowane jak chłopski cep).

Necromancer też lubię, z setem lisza rox. :P Spoko są szkielety w dużej ilości, ale ich ostatnia jednostka a może lepiej jej nie kupować. xD Upiory są słabe, nie wiem co w nich widzisz... Dobre na S-kę. :P Lisze rozumiem, fajny dmg, def nawet i chmurka. :P No i Sandro z talentem magicznym :P jest mocny... Ja tam wolę specjalność nekromancję, bo jeszcze set wpadnie i robi się ciepło. ;) A nawet bez tego z 10k szkieletów easy. ^^

PS3: ale Monolog ^^

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-16, 23:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-28, 19:18   

Co do gorgony się nie czepiam, bo naprawdę wymiata. Ważka i wiwerna mają bardzo mało życia, więc łatwo je wykończyc czarami. Nie zwiążesz też nimi bitwy z tych samych powodów.
Możesz tak ustawić bitwę, żeby hydra mogła atakować tylko jednego przeciwnika, a obrywała od 3-4, bo jest wolna. Ja tak robię i hydry giną ślicznie.
Gorgony atakuję 1 poziomem i dowalam łucznikami i też jest ok.
Napisz mi proszę, ile trzeba czasu żeby stworzyć herosa 30 lvl i 40 defa.
Później policz sobie ile w tym czasie urośnie wojska w około 3 miastach na jedną taką cytadelę i porównaj szanse. Liczę 3 miasta na jedną cytadelę, bo mniej więcej tyle możesz mieć przewagi mając portal miejski i wrota wymiarów - dlatego wolę ustawiać herosów na czary.
Jakie szanse ma bazyliszek na petryfikację?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-28, 20:17   

Duże czasem na 4 ataki 3 wchodzą... Nie ma szans, by po 3 atakach chociaż 1 raz nie weszła.

Wazki są świetne, ale głupotą jest atakowanie nimi od razu. Najlepiej już po kontrataku jednostki. xD

Czy ja wiem, czy ulepszona taka wolna... dostanie modlitwę, może przyspieszenie i już taka prosta do zabicia nie jest.... chyba ze chodzi ci o enta... no ale tlyko debil pozwoli entowi do main power podejsc ;)

Wojownik czytaj: Duzo defa atakuj 10 wiedzy 5 mocy madrosc i min 1 magia na 3lv :P

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-16, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-29, 09:55   

Tak sobie patrzę co piszesz i myślę, że gdzieś robimy błąd. Ja piszę, że coś jest szybkie, a inne wolne, a Ty dokładnie na odwrót. Chyba po prostu dajemy swoim speeda a przeciwnikowi slowa i obaj mamy mylne wrażenie.
Aha, tak sobie myslałem przez noc i chciałbym wiedzieć co robisz przeciw behemotom - redukcja defa o 80%.
Ważki nigdy mi dużych strat nie zadały - ile one mają szybkości?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-29, 11:22   

Mają 13 speeda i strat nie zadają, ale osłabiają i nie tak easy je zabić. Poza tym behemoty - fajnie że o 80%, ale i tak 40% ich obrażeń idzie w powietrze bo płatnerstwo -.-' i bohater 30+lv. Poza tym one aż takie dobre nie są na hydry, które powstrzymują kontratak. ^^ Już tak grałem, to się okazało, że mój behemot zadaje jakoś mało dmg... o_O Ale dziś zagrałem hydrami z kompem, to lama Graala wykopała przede mną :-P (Inferno) ale wygrałem (ale luck 2 zamki hyderem xD)

A co do płatnerstwa to Bastion fajniejszy, ale z hydrami szans nie ma. ;(

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-17, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-29, 15:03   

Nie gram po to, aby szybko skończyć, tylko aby stoczyć piękną bitwę na koniec mapy.

Kocham grę kończyć ze statami 40+ i odpowiednim lvl - tylko tyle.

Fajnie spróbować swoje siły z kimś, kto też ma 40+lv dobre artefakty i jakąś strategię ;-)
Np. grając we 2 na XL-ce ;-) (Najlepiej żeby to był gracz, bo komputer na robieniu mocnego herosa nie nie zna za grosz) największą przyjemność sprawia mi zdobywanie lvl, co przychodzi bardzo szybko ;) i testowanie mojej armii. :P

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-17, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2007-08-29, 20:06   

Eeee... dobra ale gadajcie bardziej w kierunku tematu bo nie powiedzieliście jeszcze jaką flagę wybieracie :P
Ja wybieram zamek Riona flage czerwoną
zamek bardzo mocne jednostki, nimi nie trzeba używać własnych taktyk
rion pierwsza pomoc i namiot medyka na strart ulubiony mój bohater załatwiam nim bez trudu i myślenia przeciwników.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-29, 20:47   

No Pioter, ja nie wiem czy to powód do dumy ten Twój tekst o myśleniu... ;-)
Do Eagle'a - dwóch na XL to może się nie znaleźć. Dodasz jakichś komputerów?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-29, 22:32   

Nie gram z ludźmi i komputerami. Z kumplami dbamy, by gra była 100% fair, dlatego for example nie gramy dyplomatami, bo każdy z nas przy odrobinie szczęścia jak przegrywa, ucieknie herosem i wróci z taką armią, że pokona każdego. Tym bardziej, że na mapach losowych już i tak wystarczająco dużo od szczęścia zależy. ^^ A zrobienie bohatera 30lv+ zależy od mapy, nieraz bywa że się zdobędzie w 2h, a nieraz że w 6. -.-'

No i jeszcze jeden ważny aspekt. Gramy we 3 zwykle i każdy gra solo, każdy chce wygrać i nikt nie zniszczy jednego playera, zanim będzie miał pewność, że z pozostałym sobie nie da rady, a to nie takie proste, jak się gra z ludźmi.
Co innego z kompem, który ma równie rozwinięte abstrakcyjne myślenie co prosty płaz. -.-'.

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-17, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
matej64 
W.Ż.



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 99
Skąd: MIASTKO
Wysłany: 2007-09-22, 19:13   

lubie grać w.ż. bohater: Monere
i forteca bohater: fafner
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-22, 22:46   

Monere od czego był?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
matej64 
W.Ż.



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 99
Skąd: MIASTKO
Wysłany: 2007-09-23, 10:38   

monere to wędrowiec ma logistyka i chyba atak
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 11:45   

Ten co tresuje 6 poziom? Rzeczywiście najlepszy wybór.

tak ten co tresuje 6 poziom/// matej64
Ostatnio zmieniony przez matej64 2007-09-23, 16:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 22
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group