Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gothic. (kto zna) i grał

Która część gothic najlepsza?
Pierwsza
43%
 43%  [ 34 ]
Druga
46%
 46%  [ 36 ]
Trzecia
10%
 10%  [ 8 ]
Głosowań: 78
Wszystkich Głosów: 78

Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4008
Skąd: 6752
Wysłany: 2013-04-22, 08:44   

Player napisał/a:
W Gothicu II co trzeci męski głos to był Jarosław Boberek.

Mi to cale nie przeszkadzało. Ponadto głosy aż tak często się nie powtarzały. Wszystkie najważniejsze postacie miały innego lektora. Nikt na każdego NPCa nie będzie zatrudniał oddzielnego lektora. Najważniejsze w dubbingu jest to aby podkładający głos miał świadomość o co chodzi w grze i umiał utożsamić się z postacią, a to w przypadku Gothica wyszło po mistrzowsku.
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2013-07-29, 17:15   

http://themodders.org/ind...-moda-returning

Ostatnio stworzono profesjonalne (tak je nazywają, jak jest jeszcze nie wiem) spolszczenie do Returninga. Jak oceniacie ten mod? Pytam, bo mam zamiar w niego zagrać, w ogóle zagrać znowu w G2.

Tak poza tym, ktoś miał kiedyś tak, że po zainstalowaniu podstawki ---> gothic startera/player kita ---> modu miał tak, że odpalała się zawsze podstawka? Ostatnio chciałem sobie właśnie zagrać np. w Velayę (polecam, fajny mod) tak się działo - podstawka. I jeszcze bug-ciekawostka - nawet po całkowitym usunięciu G2 (wszystkie pierdółki, sejwy itp.) to i tak po reinstalowaniu stare sejwy wciąż są -___-
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2205
Wysłany: 2015-03-13, 10:00   

Jestem świeżo po IV.
I nosz kurde ta gra została stworzona dla dzieci specjalnej troski jeżeli chodzi o prostotę. Idziesz cały czas prosto do kolejnych lokacji. Kasa potrzebna tylko na miksturki, bo bronie i ekwipunek samemu się dropi, a pancerze dostajemy za free.
Sama fabuła dosyć ciekawa, ale ta gra jest za krótka, GI był dłuższy. Fajną opcją jest tworzenie samemu mikstur bez stoła alchemicznego i innych ciekawych rzeczy. Ciekawe jest też rozwiązanie drzewka umiejętności, nie trzeba biegać i szukać nauczycieli, system walki wręcz też o wiele lepszy niż w 3, wystarczy kliknąć w odpowiednim momencie by nasz bohater wyprowadził 3 ciosy, a nie jak w 3 zazwyczaj po wykonaniu "specjalnego" ataku można było paść na ziemię. Strzelnie z łuku i kuszy mnie zawiodło, nie ma w tym frajdy, a jest denerwujące jak kursor ucieka i do tego jest bardzo malutki.
Przeszedłem od razu dodatek, kontynuacja fabuły, ale kto robi samodzielny dodatek, który przechodzi się w 3 godziny. W moim odczuciu został stworzony tylko po to by dokończyć fabułę, bo rozgrywka w nim była bardzo słaba. Ale ma swoje plusy, bo zawarto nim sporo humoru. Dawno się tak nie śmiałem przy gothicu jak w momencie gdy Gorn mówi, że zapakował Thorusa do małej skrzynki, a on potem on się z niej odzywa.

Według mnie w skali Gohica gra wypada 4/10.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-03-13, 11:54   

No to ja sobie na luzaku gram w Gothica 1 i się ciesze, Ostatnio skończona Edycja rozszerzona, a teraz MT sobie pociskam. Później pewnie poleci G2NK + Global Mod. W 4 to nawet nie grałem po tym jak zobaczyłem na yt jak to wygląda, dziękuje bardzo.
Xeno napisał/a:
system walki wręcz też o wiele lepszy niż w 3, wystarczy kliknąć w odpowiednim momencie by nasz bohater wyprowadził 3 ciosy, a nie jak w 3 zazwyczaj po wykonaniu "specjalnego" ataku można było paść na ziemię.

System walki w G3 to jest tragedia i amator by coś lepszego stworzył...
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2205
Wysłany: 2015-03-13, 12:35   

Dlatego ja G3 przeszedłem z łukiem.
 
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2015-03-15, 21:34   

https://www.youtube.com/w...1&v=SdqXup3-CQQ

No cóż... ja wiedziałem, że mody potrafią naprawdę mocno zmienić grafikę w grach (vide Skyrim), ale sam się zdziwiłem, ile można wydusić z poczciwego gothica.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2205
Wysłany: 2015-03-15, 21:55   

Pierwsze wrażenie i od razu WOW, jak jedwabiście to wygląda.
Mało co ustępuje nowszym wersjom.
 
 
Samurize 
The Fallen One



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 101
Wysłany: 2015-03-16, 10:45   

Z ciekawości, grał ktoś w fanowski mod do GI pod tytułem "Mroczne Tajemnice"?

Jest całkiem wysoko oceniany i nieźle zachwalany, a po przejściu Risen'a brakuje mi jakichkolwiek nowości w tym klimacie.

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-03-16, 11:55   

W moim ostatnim poście tutaj pisałem, że gram, a w sumie to już chyba z 10 razy grałem. Powiem ci tak, ogólnie mod jest dobry. Nie wieje już nudą jak znowu przechodzisz G1, bo masz nowe zadania, gildie, potwory itd. Są 3 poziomy trudności, ale grywalne to są w sumie tylko łatwy i normalny(ten normalny to w sumie strzelam, bo na nim nie grałem nawet). Trudny to jest hardcore jak chuj, podnieśli 3 razy staty potworów i się nie zastanowili nad tym jak to rozwalać. Z tego co pamiętam żeby zadać jakiekolwiek obrażenia królowej pełzaczy trzeba mieć 180siły i topór Lee, a na zębacza trzeba chyba z 10 razy użyć deszczu ognia... Na wszystkich poziomach podnieśli progi doświadczenia co skończyło się tym, ze skończyłem grę wybijając prawie wszystko i robią wszystkie zadanie koło 30lvl, ale to dobrze, bo znowu wrzucili do gry miksturki z rudy, które dają PN i tak za 40tys bryłes mozna mieć 40PN, ale te miksturki można robić tylko na stołach alchemicznych, które wprowadziły poziomki :D W sumie to znalazłem 4 takie stoły czyli 160 PN za free. Gdzieś w 3 rozdziale(a można wcześniej) masz postać, która prawie wszystko bierze na hita, a sam prawie nic nie zbiera, powiem tylko, że ja skończyłem MT mając ponad 300 siły(chyba 370), 100 zręczności i ok 260 many(z samych bonusów). Jest procentowa walka bronią, a 100% w 2h pozwala nam walczyć dwuręczną jak jednoręczną. Ogólnie polecam, ale łatwo jest :D
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-04-06, 02:46   

Ja polecam Mod do Gothica 2 :P Złote wrota rozgrywa się w Jarkendarze nowe obozy całkiem nowa fabuła i się przyjemnie gra :) i drugi Mod Global Mod :P rozszerzenie do gothica 2 noc kruka równie dobry co złote wrota moim zdaniem lub nawet lepszy full misji że aż można się za głowę złapać 3 nowe gildie i dodatkowy wątek główny :) polecam dla fanów gothica :D
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-04-06, 12:09   

Złote Wrota to mnie w sumie odrzucił, przestałem grać. W globala gram, ale tam jest jeden zasadniczy problem, gra lubi crashować jak masz widoczność ustawioną na full i najczęściej wywala w Dolinie Przodków.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-04-06, 13:11   

czym cie wrota odrzucily?;d jeden z najlepszych modow jakie gralem :P to dziwne bo ja gralem na 1368 czy jakos tak i 0 crashow :P nawet w dolinie przodkow;p a misji jest od zajebania;d
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-04-06, 13:48   

Może nie odrzuciły co nie wciągnęły, kiedyś może zagram. Z tym crashowaniem to tez nie wszyscy mają, ale faktycznie zadań jest tyle, że w 1 i 2 rozdziale trochę ciężko się czasem w dzienniku odnaleźć :D
 
 
DevilAdam



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 99
Wysłany: 2015-09-06, 02:34   

Amitamaru napisał/a:
No to ja sobie na luzaku gram w Gothica 1 i się ciesze, Ostatnio skończona Edycja rozszerzona,


A ja właśnie mam problem z instalacją, jak ty instalowałeś ?

Zainstalowałem GMDK, FPS patch no i samą ER 1.4 tylko że ni cholery nie mogę dodać system packa ponieważ folder do wyboru zawsze jest zaciemniony, testowałem instalując na 2 dyskach C i D oraz zmieniałem nazwy folderu na: _system, system, System

Sorki za odkop ale nie mam już gdzie pytać.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-09-06, 12:44   

A próbowałeś to ręcznie wrzucać? Ja już nie pamiętam jak to instalowałem, ale nie miałem z tym żadnych problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 56 z 57
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group