Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gothic. (kto zna) i grał

Która część gothic najlepsza?
Pierwsza
43%
 43%  [ 34 ]
Druga
46%
 46%  [ 36 ]
Trzecia
10%
 10%  [ 8 ]
Głosowań: 78
Wszystkich Głosów: 78

Autor Wiadomość
Mefisto 
Arcydiabły rlz!



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 181
Skąd: Z miasta
Wysłany: 2008-03-22, 19:16   

Thx już go mam. Tylko nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem Starej Kopalni... w solucjach nic nie piszą...

http://www.youtube.com/user/Dog0Lord
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4008
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-03-22, 20:31   

Stara kopalnia leży niedaleko Nowego obozu.
Najlepiej idź do Grahama i kup od niego mapę będzie na niej zaznaczona stara kopalnia.
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-03-23, 02:27   

Ja jestem wielkim fanem Gothica 2. W jedynkę grałem trochę, ale mi się znudziła. Trójkę widziałem przez chwilę, jej klimat zupełnie mi nie podszedł, a poza tym skakało. Za to Gothica 2 z dodatkiem i bez przeszedłem łącznie z 6 albo 7 razy. Przebogaty świat, świetny klimat, bohater, fabuła, system walki- też uważam, że znakomite. Tylko gra jest nieco za prosta i przy dobrym rozwoju postaci od czwartego rozdziału robi się przedszkole. Ale źle wyważony poziom trudności to chyba jedyna widoczna wada. Super gra !
 
piotr 



Wiek: 51
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-05-02, 20:44   

Dlamnie gothic to bardzo dobra gra najlepsza jest pierwsza część . Druga tez jest dobra ale słapsza od pierwszej.
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-03, 05:36   

Właśnie przechodzę Gothica po raz kolejny. I z tego powodu nieco w odstawkę poszedł Heroes :oops: Ani razu nie doszedłem do końca Paladynem, bo nie przepadam za Paladynami. W II rozdziale do Górniczej wszedłem na 17 levelu. Chyba nie da się osiągnąć wyższego poziomu. Z wyjątkiem początku cała gra to łatwizna. Jedynka mnie zmęczyła, a trójka wygląda beznadziejnie, w dodatku ledwo chodziła i szybko sobie ją darowałem.

Ale teraz gram już bardziej z tradycji, z przyzwyczajenia, to jak kolejny odcinek serialu. I z czasem widzę w tym coraz więcej wad i niedociągnięć.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-03, 08:53   

Ja do górniczej doliny weszełem w 2 z 20 lvl a paladynem też teraz przechodze i jestem w 4 rozdziale
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-03, 16:20   

A jak przechodziłem ostatnio magiem to smoka kamiennego i ognistego zabiłem... mieczem ! Mistrzowskim. W 5 rozdziale- magiem!- miałem kuszę łowcy smoków. A na wyspę popłynąłem z maną 400. Smok- ożywieniec wytrzymał 3 albo 4 uderzenia deszczem ognia i leżał. I to już jest przegięcie. To nie powinno być możliwe. A na Finkregha najlepiej wysłać demona. I popatrzyć na fajną walkę ;-)

Lol, które motywy ci się najbardziej podobają ?
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4008
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-05-03, 16:51   

Ja na 40 poziomie przeszedłem już gothica 2! A na 10 poziomie zeszedłem po raz pierwszy do górniczej doliny żeby dostarczyć dla lorda Hagena dowody o pojawieniu się smoków w górniczej dolinie.
Atos 400 many żeby zgromadzić to trzeba mieć 40 poziom, musiałeś walczyć ze wszystkim co się rusza żeby osiągnąć ten poziom!Chyba że grałeś w noc kruka to co innego.
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-03, 17:59   

Podstawowa wersja. Prawie wszystkie punkty na manę, kusze i bronie miałem zielone do końca gry, siłę zainwestowałem do 25, a zręczność do 30. I alchemia. Mogłem mieć nawet więcej, ale przez pomyłkę wypiłem eliksir ducha no to wypiłem i resztę :lol: Miałem ich na pewno ponad 15. Poza tym kapliczki, książka, grzybki, pierścień, amulet... jest to możliwe. Tylko na dworze Irdorath już nie wracam się i niczego nie uczę, bo mi się biec na statek nie chcę.

Robie wszystkie zadania, rozwijam wszystko co się da i nigdy się nie śpieszę. Dla zasady. To jest RPG. Dobry rozwój postaci jest najważniejszy. A jak się okazuje, że pierwszym przeciwnikiem w GD jest młody wilk to normalnie śmiech na sali. Smoczego zębacza przy drzewie także wykańczam na początku II rozdziału. A najlepsze, że udało mi się to nawet w Nocy Kruka. I z tego byłem dumny ;-)
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-03, 20:28   

Atos o jakie motywy ci chodzi?Jeśli o zadania to w 5 rozdziale fajnie orkó sie zabija!
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-03, 21:36   

Dla mnie najbardziej odjechany motyw to likwidacja orka w jaskini pod miastem. Zwykle podprowadzałem go pod strażników i dobiłem ze zwoju kuli ognia żeby skasować expa. Ale ostatnio coś mnie podkusiło i załatwiłem go mieczykiem. Na 7 levelu, udało się za 4 podejściem ! :mrgreen: Załatwienie Sentenzy w 1 rozdziale to też jest niezła sprawa. W jednej z początkowych misji żeby nie mieć kłopotów z Cantharem omijam go. I jak tu zdobyć patelnie? Wejść do miasta idąc naokoło, po skałach i po murach, skasować 500 pkt expa od Laresa za ten wyczyn, pójść z nim do gospody, pozbierać expa za nic, a tam po drodze jest patelnia. Potem Lobart, Hilda, patelnia oddana, wchodzimy do zamku w stroju rolnika i kasujemy expa za wejście.

A z dalszych rozdziałów? Lubię zadanie z opętanymi mieszkańcami, jak pierwszy raz rozmawiałem wtedy z Fernandem mało nie podskoczyłem na fotelu jak on się w poszukiwacza zmienił ;-) Z tymi orkami to ja nie wiem jak jest. Oni się pojawiają już w 4 rozdziale, prawda? W NK tak jest, bo w NK załatwiałem ich właśnie w 4. Ale potem mi się płyta zepsuła i palem gry nie skończyłem do teraz ;-)
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-05-04, 08:30   

A teraz opowiadamy o bugach. wg. mnie najkorzystniejszy jest ten przy kamieniu szlifierskim w Nowym obozie. On szlifuje powietrze :lol: i robią się same mieczyki które opychamy 50 bryłek za sztukę. :-P

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-04, 12:55   

Ostatnio staram się z bugów nie korzystać. Chyba bugiem jest to, że jak sprzedajemy rzeczy Thorbenowi i go pobijemy to on wciąż ma wszystko co mu sprzedaliśmy. Zwykle bije go w 4 lub 5 rozdziale, potem muszę go jeszcze raz przewracać, bo tak długo trwa zebranie rzeczy ;-) Bugi, z których już nie korzystam to blokowanie się Bulka między stołami i wykorzystanie przerwy między skałami do zabicia czarnego trolla. Lepiej się to wygrywa w otwartej walce.

A w ogóle największy bug to dostawanie punktów doświadczenia za bicie wszystkich. Zachęta do brutalności, a za mieszkańców miasta to powinny być punkty raczej ujemne niż dodatnie.
 
Skwer 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-05-06, 13:01   

gothic??? co mi się kojarzy.. hmm.. jedno powiedzenie które odrazu trafia to mojej głowy gdy widzę (lub słyszę) słowo gothic: ZA GOMEZA! hehe... wyrąbista giera :mrgreen:

 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-06, 15:48   

A wszystko zaczeło się od słów: W Królestwie Myrtany zjednoczonym pod berłem króla rhobara 2...
W gothic 2: Jeden człowiek odmienił losy wielu setek...
w gothic 3 nie wiem bo nie grałem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 57
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group