Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Zagadki
Autor Wiadomość
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2010-09-29, 18:20   

54 jajka.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-09-29, 18:40   

@zlatan: oczywiście prawidłowa odpowiedź. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-09-29, 20:51   

Kury lubia mnie, a wiec zniosa dla mnie 54 jaja
EDIT: Zlatan, wyprzedziles mnie.

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-03, 21:38   

Hipoteza pierwsza: hipoteza druga jest fałszywa, a hipoteza trzecia jest prawdziwa.
Hipoteza druga: hipoteza czwarta jest prawdziwa, a hipoteza szósta jest fałszywa.
Hipoteza trzecia: hipoteza czwarta jest fałszywa, a hipoteza piąta jest prawdziwa.
Hipoteza czwarta: hipotezy druga i szósta są obydwie prawdziwe.
Hipoteza piąta: hipoteza pierwsza jest prawdziwa, a hipoteza druga jest fałszywa.
Hipoteza szósta: hipoteza czwarta jest fałszywa, a hipoteza piąta jest prawdziwa.

Co najmniej jedna z tych hipotez jest prawdziwa, które są fałszywe?


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-04, 18:31   

Cytat:
Co najmniej jedna z tych hipotez jest prawdziwa, które są fałszywe?


Banał, 2, 4 i 6.

Jest sobie Yarzapp, Maszkarra i Zlatan. Yarzapp mówi, że Maszkarra kłamie. Maszkarra mówi, że Zlatan kłamie. Zlatan mówi, że kłamią Yarzapp i Maszkarra. Kto mówi prawdę? :-D

@Down
Zagadka jest jak najbardziej poważna, spodziewam się też takich odpowiedzi.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
Ostatnio zmieniony przez Maszkarra 2010-10-04, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-10-04, 19:00   

Wszyscy mowia prawde :P

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-10-04, 19:07   

Chyba Maszkarra mówi prawdę:P
EDIT: Dwie osoby wskazują na Maszkarrę jako kłamcę, ale zlatan jednocześnie mówi, że yarzapp jest kłamcą, więc ich wypowiedzi wykluczają się nawzajem (jedna i druga nie może być naraz prawdziwa). W przypadku, w którym yarzapp mówi prawdę, zlatan mówi prawdę, a on twierdzi, że yarzapp kłamie - sprzeczność. Gdy zlatan mówi prawdę, Maszkarra jest kłamcą, a yarzapp mówi prawdę i kłamie naraz - znów to samo:P
EDIT2: Zmieniłem uzasadnienie, bo ładniej mi brzmiało :lol: , lecz wynika z tego to samo. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
Ostatnio zmieniony przez Gandalf 2010-10-04, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-04, 19:15   

Gandalf napisał/a:
Chyba Maszkarra mówi prawdę:P
EDIT: Dwie osoby wskazują na Maszkarrę jako kłamcę, ale zlatan jednocześnie mówi, że yarzapp jest kłamcą, więc ich wypowiedzi wykluczają się nawzajem (jedna i druga nie może być naraz prawdziwa). W przypadku, w którym yarzapp mówi prawdę, Maszkarra kłamie, więc zlatan mówi prawdę (a on nazwał Maszkarrę kłamcą) - sprzeczność. Gdy zlatan mówi prawdę, Maszkarra zarazem jest prawdomównym i kłamcą - znowu sprzeczność. Koniec. ;-)


Rozwiązanie oczywiście poprawne. Ciekawe, czemu to Maszkarra został grzecznym chłopcem :roll:

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2010-10-04, 19:19   

Ja nigdy nie kłamię ;-)
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-10-04, 19:24   

Teraz ja zarzucę jakąś zagadkę. :-) Jakie jest prawdopodobieństwo, że istnieją dwie osoby, które mają tyle samo przyjaciół?

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-04, 19:57   

Gandalf napisał/a:
Jakie jest prawdopodobieństwo, że istnieją dwie osoby, które mają tyle samo przyjaciół?


Czysto teoretycznie to 50%. Albo istnieją, albo nie. Matematycznie.. hm.. Jeśli żyłyby 2 osoby to byłoby w sam raz :-P

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-04, 23:55   

Maszkarra napisał/a:
Banał, 2, 4 i 6.

A guzik, bo szósta jest prawdziwa :)

Gandalf napisał/a:
Teraz ja zarzucę jakąś zagadkę. :-) Jakie jest prawdopodobieństwo, że istnieją dwie osoby, które mają tyle samo przyjaciół?

Eeee, 100%?


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-10-04, 23:59   

Cytat:
Czysto teoretycznie to 50%. Albo istnieją, albo nie. Matematycznie.. hm.. Jeśli żyłyby 2 osoby to byłoby w sam raz :-P
Żadne tam 50%. Może ktoś to rozwiąże, bo w sumie to nic trudnego...Krótko mówiąc - postaraj się bardziej. :-P Moja podpowiedź: dowód nie wprost.
EDIT: @yarzapp: dobrze. :-) Jak to możliwe, że nie zauważyłem wcześniej Twojego posta? Pewnie pisałem w tym samym czasie, co Ty, po wysłaniu od razu sobie poszedłem. ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-05, 20:34   

yarzapp napisał/a:
A guzik, bo szósta jest prawdziwa :)


Hm. Faktycznie. Niedopatrzenie z mojej strony ;-)

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-10-06, 17:44   

Przypomniał mi się gupi żarcik-zagadka. Ogon kota ma dwa metry. Ile waży kilogram śledzi? :lol: Masa ludzi się na to nabierała. :-)
A teraz coś ambitniejszego (troszkę:P): proponuję Wam grę, w której jeśli powiecie (napiszecie:P) prawdziwe zdanie, dam Wam dwie dychy lub stówę.
1. Jakiego zdania możecie użyć, żebym musiał dać wam stówę?
2. Jak moglibyście wyłudzić ode mnie dowolną ilość kasy (np. milion), opierając się na tej grze?
PS Założenie jest takie, iż będę na tyle zdeterminowany, by nie doprowadzić do sprzeczności, że zgodzę się zapłacić :-P

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
Ostatnio zmieniony przez Gandalf 2010-10-06, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 21
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group