Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze Miasto na PC2 M i na większe

Najlepsze miasto na PC2 M
Zamek
3%
 3%  [ 1 ]
Bastion
30%
 30%  [ 8 ]
Forteca
7%
 7%  [ 2 ]
Twierdza
15%
 15%  [ 4 ]
Cytadela
15%
 15%  [ 4 ]
Wrota Zywiołow
3%
 3%  [ 1 ]
Inferno
7%
 7%  [ 2 ]
Lochy
0%
 0%  [ 0 ]
Nekropolia
15%
 15%  [ 4 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-05-10, 15:00   

Guardy pustyni, mocne nagi bank lub konserwatorium, guardy typu horda up elfow oczu sporo monkow, rojownia ( wazki zaczynaja i moga zjechac ci troche wojska), kilka jedn. 7 levla czy czasem nawet zwykle sporo krzyzy na moralu- jak chcesz to pokonac bez start w 2 tyg. wiekszoscia miast? :lol: A sporo miast moze miec nawet w 3 tyg. problem zjechac niektore z tych rzeczy bez strat(np. 200 gryfow). Dodac cos jeszcze?

A i jeszcze dodam ze tower jest calkiem nice na pc2, sprobujcie.
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-05-10, 15:12   

Redalion napisał/a:
Guardy pustyni, mocne nagi bank lub konserwatorium, guardy typu horda up elfow oczu sporo monkow, rojownia ( wazki zaczynaja i moga zjechac ci troche wojska), kilka jedn. 7 levla czy czasem nawet zwykle sporo krzyzy na moralu- jak chcesz to pokonac bez start w 2 tyg. wiekszoscia miast? A sporo miast moze miec nawet w 3 tyg. problem zjechac niektore z tych rzeczy bez strat(np. 200 gryfow). Dodac cos jeszcze?


Ot, wymieniłeś. To powiedz mi, jak zamierzasz walnąć to nekro w drugim tygodniu? :-D Oczywiście bez strat

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-05-10, 15:22   

No wlasnie nekro walnie:max kons , tych strzelokow bez problemu, rojownie tez, z 7 lvl jak to nie archy czy goldy tez raczej zrobi, sporo guardow pustyni nekro tez walnie( moze miec problemy z naprawde mocnymi, ale to kazdy zamek wtedy, niektore zrobia go wtedy nawet w 3 tyg. z stratami), no i jeszcze max naga bank trzeba sobie raczej odpuscic cho jak czary dopisza lub bedziemy miec dodatkowe konie i wampy z 2 zamku to i to raczej da rade.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-10, 15:28   

Tiamath napisał/a:
Każdy zamek jest dobry, kwestia tego czy siądzie ci mapa
OK, to czemu mistrzu grałeś rampem w CW BH vs GA na pc2L :D ? Trzeba było brać inferno, skoro uważasz, że to ono jest naj :)
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-05-10, 15:44   

Malekith napisał/a:
Tiamath napisał/a:
Każdy zamek jest dobry, kwestia tego czy siądzie ci mapa
OK, to czemu mistrzu grałeś rampem w CW BH vs GA na pc2L :D ? Trzeba było brać inferno, skoro uważasz, że to ono jest naj :)

Bo lubię utrudnienia :lol:

Pentacz napisał/a:
Cytat:
Tak więc jak masz tyle surowców żeby akurat zrobić DB bastionem i niczym innym to każdym zamkiem będzie tak samo nie? albo jak masz tak biedną mapę że dungiem nie zrobisz zamku i lwów, zamkiem koni, bagnem byków/wiwern/zamku itp a bastionem cytka+rogi lub zamek+rogi?

Z góry zakładasz że ktoś ma więcej a ktoś ma mniej, co więcej ta ocena chyba średnio jest poparta praktyką. DB nie zawsze jest kluczem do zwycięstwa, co więcej może stanowić gwóźdź do trumny.


Cytat:
Oczywiście, tyle że nie o tym mowa, a tobie właśnie tutaj włącza się zawsze ten sam system.

Włącza się jak ktoś pisze głupoty z pozycji quazi specjalisty.
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-10, 17:50   

To ja sobie pozwole zrobic takie podsumowanie dotyczace kazdego miasta na pc2

Zamek- Hmmm jak dla mnie na Pc2 M to jest najgorszym miastem no moze podobnie do inferno choc jesli uda nam sie infernem do 3 tyg przeciagnac to zamek jest napewno najslabszy... na wiekszych hmmm moze i troche lepszy ale nadal koncówka bo Balance jaki by rozmiar nie bylnie jest taki bogaty by spokojnie stawiac anioly w 1 tyg z zamkiem ...a bez tego to raczej kicha... slabe expienie w 1 tyg a w 2 tyg to juz czasto przeciwnik jest w necro wiec wygrac jest naprawde ciezko musiala by mocno mapa podejsc... a i jeszcze dosc slabi bohaterowie choc na M to Valeska jest dosc niezla

Bastion - a tu sie rozpisze grywalem pareraze tym miastem i powiem tak no jest praktycznie stworzone na tego templa latwe db nawet od pierwszego tygodnia.... strzelcy na upie sa niezli ale widze pare wad Cytka potrafi bastion przestrzelic jesli nie mamy Db Strong z mass haste spokojnie tez robi miazge z tego miasta... jest bardzo tanie... guardy tez latwo sie tym miastem jedzie na wiekszych mapach slabnie tak jak bylo powiedziane np kosztem takiego inferna ktore np blokujac ifryem łucznika np posiadajac takte psuje cala taktyke gry tym miastem

Forteca- dla mnie zajebista 1 tydzien ma super powera w drugim tygodnia tez i to jeszcze lepszego wada podstawowa cena czesto trudno wszytsko wykupic a i Alcgemicy choc z drugiej strony Neelka mozna fajne czary wyłapac i błyskawica czesto ladny dmg zadaje i np 300 kulek w 3 tyg na blesie ladnie jedzie.... Co mozna wiecej powidziec oprocz Neelki wogole brak wartosciowych bohaterów

Strong(twierdza) miasto z najlepszym expieniem jak dla mnie w 1 tyg ale wada trzeba byc bardzo ostroznym bo kazdy moral moze byc praktycznie poddaniem trzeba nauczyc sie scigac neutrale na beszki.... latwa rozbudowa tanie miasto i da sie postawic upa bechów w 2 tyg co na fb w 3 tyg daje super kopa..., tazar albo Tyraxor zalezy od wielkosci mapy... brakuje mi czasem tylko po pierwszej turze i mass haste mozliwosc rzucenia max bless ale nie mozna miec wszystkiego

Cytadela - musze przyznac ze to moje ulubione miasto co pewnie wiekszosc graczy wie... Co o tym miescie mozna powiedziec na Pc2 sprawuje sie nie najgorzej dosc latwo postawic hydry w 1 tyg co ulatwia nam niezle expienie ... Wystan i tazar to bardzo przyzwoici herosi.. wogole władcy besti sa jednym z najfajniejszych bohaterów nie maja w wiekszosci pozapychanych skill takim gownem jak sokoli wzrok czy szczescie.... Cytka jest slaba na miasta ktore spokojnie robia wjazd w 2 tyg np na Wz... rampa powinni przestrzelic duzo obrony daje penosc ze kazdy moral neutrala nie bedzie zakonczeniem gry... wszyscy poboczni sa szybcy po dostaniu wazek.... Jedno z tanszych miast... czasem trudne do wykupu w czas albo upniecia wszystkiego ale to jak wiekszosc

WZ - Na pc2 M jedno z lepszych ... ja osobiscie nie umiem tak dobrze sobie miotac rusalkami jak robi to np alt ale tez nie jestem taki zly... miasto dosc tanie z blessem robi cuda... na fb nie do przestrzelenia... Jesli sie chce spokojnie robi sie fb w 2 tyg a jesli nie to feniksy i zywiolaki magii daja nam duzo na fb w 3 tyg lub pozniej zwlaszcza inicjatywe miasto bardzo szybkie... boli to ze jeden moral silniejszych jednostek w 1 tyg i gdy gina rusalki to tak naprawde trzeba poddawac... dosc trudne do grania ale da sie na wieksze mapy troche slabnie kosztem innych miast

Dung (lochy) - oj malo grywam tym miastem na Pc2 ale zdarzalo sie czasem i powiem tak Shakti to nqprawde potega jak malo ktory miasto dosc drogie a nawet jedno z drozszych czasem trzeba naprawde duzokombinowac i takie niewiadomo jakie na fb ani super strzelcy jak Conf ani super Atak jak strong dlatego moze srednio je lubie...na wieksze L lub Xl mysle ze trcoeh slabnie ale na Mce jest jednym z mocniejszych... szkoda ze ten od logistyki jest zablokowany hehe

Inferno- jedno z tak naprawde trudniejszych miast do gry na PC2 M jesli przecoiwnik bierze confa to raczej nie ma co wybierac inferno bo fb wtedy bedzie raczej w 2 tyg a w 2 tyg to my napewno przegramy..... jesli mapa wejdzie to od 3 tyg kazde miasto tak naprawde lezy i kwiczy przy infernie bo pokonac 80 pare demonów w 3 tyg jest rzecza wrecz niemozliwa problem pojawia sie gdy nie postawimy zamku w 1 tyg albo nie uda sie upnac ifrytów...grajac tym miastem potzreba troche szczescia i jeszcze wiecej umiejetnosci

Necro- osobiscie nie gralem tym miastem naq Pc2 bo nielubie sie bawic w to usuwanie szkieletów i uwaam na pc2m inne miasta sa silniejsze dosc wolne ale dosc tanie jest necro zawsze zwalony slot... no i ten speed +1 ... malo o nim powiem bo nim nie gralem na pc2 wiec niech inni sie wypowiedza

To tak ogolnie o wszystkich miastach mozecie sie odnosic do moich wypowiedzi przepraszam za bledy jakie popelnilem...

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2010-05-10, 20:44   

Bastion pominę, bo to miasto jest dla ludzi, którzy niczym innym grać nie umieją.
Twierdzą łatwo wyciskamy Behemoty i kosimy wszystkie neutrale. Miasto jest przede wszystkim tanie.
Forteca jest też dobra. Czym gra trwa dłużej tym lepiej, bo będziemy zbierać niebieskich aż z trzech miast. Jak zdążymy wszystko wykupić to będziemy w posiadaniu niebezpiecznej armii.
Inferno to wyższa szkoła grania jest - jeżeli mowa o PC2 M.
Nekrem wspaniale robi się banki samymi Alpami.

Ogólnie Ramp jest najskuteczniejszy na M, bo wymaga najmniejszego zużycia mózgu. :lol:
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-10, 22:22   

Tiamath napisał/a:
Z góry zakładasz że ktoś ma więcej a ktoś ma mniej

Zacytowałeś jak pisałem o sytuacji gdy mamy dokładnie tyle samo surowców oraz co wtedy jesteśmy w stanie wybudować różnymi miastami
Cytat:
co więcej ta ocena chyba średnio jest poparta praktyką.

No nie wiem zacząłem grać gdzieś niedługo przed powstaniem pc, rozegrałem zapewne 150+ balance lub pc, trzeba by było patrzeć na jakieś starsze sezony LH, właściwie to dokładnie te kiedy ciebie już nie było a zanim wróciłeś. btw jak widać nie tylko ja tak to oceniam.
Cytat:
DB nie zawsze jest kluczem do zwycięstwa, co więcej może stanowić gwóźdź do trumny.

Tylko że jakbyśmy mieli wymieniać co może coś stanowić i czymś nie jest zawsze to byśmy do niczego nigdy nie doszli.
Cytat:
Włącza się jak ktoś pisze głupoty z pozycji quazi specjalisty.

ha;] trochę samobój...
1. widać że chciałeś mi dociąć
2. włączałeś się już wielokrotnie i ani razu na mnie, a bardzo często na osoby naprawdę dobrze grające
3. choćby malek w tym temacie też to pisał
4. teraz ja sobie przytnę;] wychodzi na to że quazi specjaliści zwykle jadą choćby większość GA (dopiero z Gintem, tobą i Radclifem może być różnie bo dopiero tam jest naprawdę wysoki poziom) i ogólnie są dosyć wysoko w rankingach graczy w Polsce.


 
 
Danyt 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: 2010-05-10, 23:00   

Tiamath przynajmniej z tym ma racje, że takie ocenianie na 100% ten i ten zamek jest naj jest głupie, bo pamiętam jak przed turniejem maga była masa głosów, że to będzie turniej rampa, a w końcowej fazie dominowała forteca. Kolejny przykład to WŻ, niby jedzie wszystko jak chce, a jak się wyrobi mass haste to można skutecznie w niego wjechać nawet w 2 tyg.
Na herosach się nie znam, ale tyle chciałem powiedzieć, by z ocenami zbyt pochopnie nie wyskakiwać (tu wyjątkiem jest stwierdzenie, że pentacz to lama, bo to jest aksjomat :P)
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-05-11, 01:06   

[quote="Pentacz"]
Cytat:
Zacytowałeś jak pisałem o sytuacji gdy mamy dokładnie tyle samo surowców oraz co wtedy jesteśmy w stanie wybudować różnymi miastami

Co w inferno czy Zamku jest takie droższe od Rampa że nie pozwala na normalną grę?

Cytat:
No nie wiem zacząłem grać gdzieś niedługo przed powstaniem pc, rozegrałem zapewne 150+ balance lub pc, trzeba by było patrzeć na jakieś starsze sezony LH, właściwie to dokładnie te kiedy ciebie już nie było a zanim wróciłeś.

To teraz uczciwie powiedz ile z tych gier zagrałeś Rampem a ile pozostałymi zamkami. Następnie odejmij od tego walki gdzie grałeś z typowymi "świeżakami" i powiedz że liczba gier jaką rozegrałeś innymi zamkami, pozwala ci na kategoryczne stwierdzenie że inne zamki ssą na PC2m. Co do mojej nieobecności to raptem 7-8 miesięcy i jedyna zmiana (oprócz degradacji ogólnie pojętego "poziomu" w świecie h3) jaką zauważyłem, to pojawienie się kilku "mentorów" :lol:

Cytat:
btw jak widać nie tylko ja tak to oceniam.

Jak na razie nie widzę zdecydowanej przewagi rampa w opiniach, co więcej cieszę się że oprócz mnie są osoby które nie zamykają się w schematy.

Cytat:
Tylko że jakbyśmy mieli wymieniać co może coś stanowić i czymś nie jest zawsze to byśmy do niczego nigdy nie doszli.
Nie do końca zrozumiałem, ale chyba się mylisz.
Sądzę że szanse na zrobienie efektywnego DB rampem na pc2m jest równe szansie na zebranie paki demonów która zrównoważy to DB. I tutaj rozmowa zatacza koło - wszystko zależy od szczęścia do mapy. 2-3 puszki/arty na wymianę z krasnalami czy innym wojem i masz w 2-3 tygodniu 100-150 demonów. Widzisz jakieś szanse DB w takim starciu? Zagramy 10 gier ty rampem ja każdym innym zamkiem czy jeżeli wygram większość stwierdzisz że ramp ssie na pc2m? Nie, bo jest to dobry zamek ale to nie znaczy że jest naj.


Cytat:
ha;] trochę samobój...
1. widać że chciałeś mi dociąć
2. włączałeś się już wielokrotnie i ani razu na mnie, a bardzo często na osoby naprawdę dobrze grające
3. choćby malek w tym temacie też to pisał
4. teraz ja sobie przytnę;] wychodzi na to że quazi specjaliści zwykle jadą choćby większość GA (dopiero z Gintem, tobą i Radclifem może być różnie bo dopiero tam jest naprawdę wysoki poziom) i ogólnie są dosyć wysoko w rankingach graczy w Polsce.

1.Trochę to cię znowu nie zrozumiałem oprócz tego że chciałem ci dociąć -czasami wypluwasz sie na bogu ducha winnych "świeżakach", próbując wmówić im że takie a takie rozwiązanie jest naj i ach i ech, a ja widzę w ich pytaniach i propozycjach bardzo ciekawe pomysły i rozwiązania które po oszlifowaniu mogą stanowić perełki rzędu zabicia Luną i 7 pixami gigantów na DW.
2, nie rozumiem :lol:
3. Malek to nie specjalista od pc2m :lol:
4.też nie rozumie ale mniemam że to miał być jakiś docinek :-P
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-05-11, 10:25   

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Zawsze kiedy dyskusja sprowadza się do pc2 i rampa zwanego pedałownią występują kłótnie? Ja swoją pierwszą grę na pc2 zagrałem właśnie rampem no i nie mam dobrego zdania o tym zamku. Confem i cytką gra mi się lepiej. A co do tej manii rampa to chyba anielski ją szerzy grając ze "świeżakami".
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-11, 15:53   

Tiamath napisał/a:
Sądzę że szanse na zrobienie efektywnego DB rampem na pc2m jest równe szansie na zebranie paki demonów która zrównoważy to DB. I tutaj rozmowa zatacza koło - wszystko zależy od szczęścia do mapy.
Ciekawe tylko co będzie jak DB entów z mephalą zwiąże demony, a całe wojo zacznie do nich walić :P
Tiamath napisał/a:
2-3 puszki/arty na wymianę z krasnalami czy innym wojem i masz w 2-3 tygodniu 100-150 demonów.
Taki fart miałem może na 3-4 Mkach... z około 90...
Cytat:
3. Malek to nie specjalista od pc2m :lol:
Ale Malek około połowę swoich gier rozegrał na pc2M :lol: I grał też infernem z skutecznością koło 90%.
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-05-11, 15:59   

To się zdecyduje czy chcesz zabierać czy dostarczac argumentów. Inferno jest dobre czy nie jest? Te drzewce i ich spętanie jest takie przegięte czy jednak jest to pikuś? :lol:
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-11, 16:07   

Cytat:
To się zdecyduje czy chcesz zabierać czy dostarczac argumentów.
Chcę być obiektywny.
Tiamath napisał/a:
Inferno jest dobre czy nie jest?
Jest dobre, ale imo ramp jest wciąż lepszy na pc2. Gdyby zamiast towerów/nekrosów były jakieś mięsiste zamki (dużo hp z 1-2lvl per week), to sytuacja mogła by się zmienić. A obecnie inferno liczy na jednostki własne i ewentualnie coś z puszki/questa.
Tiamath napisał/a:
Te drzewce i ich spętanie jest takie przegięte czy jednak jest to pikuś? :lol:
Problem polega na tym, że są tanie jak barszcz, a inferno musi podejść i to najlepiej w 1 turze na mass haste, by nie dopuścić do zablokowania dostępu do elfów. Z tarczą i mephalą oraz db są masakrycznie ciężkie do zabicia w CC. A spętany demon to martwy demon.

A tak w ogóle to ty jesteś podwójny agent :lol: W CW mirror pedałowni, a teraz promujesz inf :P
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-11, 18:50   

mnie w tej waszej klotni denerwuje to ze badz co bar\dz podajecie niewiele konkretnych argumentów... mowienie ze ramp jest najlepszy bo jest to troche zamalo wiem ze duzo tego templa graliscie ale mozna wymagac chyba wiecej konkretów

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group