Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze Miasto na PC2 M i na większe

Najlepsze miasto na PC2 M
Zamek
3%
 3%  [ 1 ]
Bastion
30%
 30%  [ 8 ]
Forteca
7%
 7%  [ 2 ]
Twierdza
15%
 15%  [ 4 ]
Cytadela
15%
 15%  [ 4 ]
Wrota Zywiołow
3%
 3%  [ 1 ]
Inferno
7%
 7%  [ 2 ]
Lochy
0%
 0%  [ 0 ]
Nekropolia
15%
 15%  [ 4 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-09, 13:01   Najlepsze Miasto na PC2 M i na większe

Pisze ten nowy temat zeby cos działo sie na forum oraz z tego powodu ze ten templat jest najczesciej wybieranym na multi.... Nazwa balance oznacza ze kazde miasto ma rowne szane ale czy tak jest napewno?? napewno nie ... Jakie miasta uwazacie za najlepsze na PC2 M jakie na PCL a jakie na XL dlaczego tak sadzicie?? to miejsce pozwoli poznac nie tylko nasze opinie ale takze moze dac mozliwosc nauczenia sie wielu ciekawych technik

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-10-16, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-09, 14:07   

Ramp.
Łatwe db, niska cena i mocny start czynią to miasto najlepszym wyborem na ten templ.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-09, 16:44   

a to czemu duza ilosc ludzi wybiera stronga cytke i to bastion sa w stanie pokonac... jak dobrze pojdzie cytka powinna bastion przestrzelic

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-05-09, 18:00   

właśnie dlatego, że żeby rampem coś ugrać nie trzeba umieć nawet grać :P

Ostatnio zmieniony przez Skwer 2010-05-09, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Masterangello
Gwiazda Portalu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 104
Wysłany: 2010-05-09, 18:42   

ktoś wybrał Inferno...gratuluje wody w mózgu.

 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-09, 18:51   

Boss18 napisał/a:
a to czemu duza ilosc ludzi wybiera stronga cytke i to bastion sa w stanie pokonac... jak dobrze pojdzie cytka powinna bastion przestrzelic
To zobacz jakie zamki zostały wybrane na CW BH vs GA (na PC2L). Prawie tylko ramp + parę cytek i 1 zamek.
 
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-09, 20:35   

Zdecydowanie wolę nie mieć manier (które nie bardzo komukolwiek są potrzebne lub przydatne) niż mieć wodę w mózgu;]

Bastion lepszy bo nawet jeśli bagno nas może przestrzelić to
1. mamy dużo większą szansę na double build
2. bagnu trudniej wszystko wykupić/ulepszyć
3. bastion ma dużą szansę się i tak przebić

boss - duża osób na świecie wybiera gorsze rozwiązanie i jest w stanie pokonać każde inne więc... pomyśl czy argumentem byłoby mówienie że urodzić i wybić się z biedy i patologii jest lepiej bo dużo ludzi się stamtąd wywodzi i wyrastają na wspaniałych ludzi.


 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-05-10, 11:38   

Każdy zamek jest dobry, kwestia tego czy siądzie ci mapa.
Większość krytyków jedzie na obiegowej opinii, mało który zadał sobie trud żeby wymyślić jak to zrobić żeby "postawić jajko".
Pomimo tego że w multi praktycznie zaprzestałem gry na tym templu, to ostatnio próbowałem pograć na nim z kompem i zobaczyć co można wywalczyć w 1 tygodniu.
No i okazuje się że zamek czy dungeon, nie wspominając już o towerze, całkiem dobrze sobie radzą. Dla przykładu mass slow w rampie i mass slow w towerze i ramp się może obsrać.
Przyspieszenie i taktyka w zamku,strongu,dungu lub infernie i znowu ramp się może obsrać.
Sam nie znam jeszcze wszystkich sposobów na grę poszczególnymi zamkami, ale pewne jest że można wygrać spokojnie każdym zamkiem i dróg do zwycięstwa jest zdecydowanie więcej niż zwykłe 1-6 + zamek, ewentualnie db i fb w 2-3 tygu.

EDIT: Zagłosowałem na Inferno - w pucharze PC I grałem Lke Balanc infernem na rampa + mephala+DB vs Biszcz (jeden z naj graczy na tym templu w tamtym czasie) i udało się wygrać, pomimo tego że byłem zielony w porównaniu z tym co jest dzisiaj. Co więcej graliśmy Balanca a nie Balanca PC więc wszędobylska trawa dodawała niesamowity bonus rampowi.
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-10, 12:38   

Tylko że tu jest mowa o M to raz, a dwa zauważ Tiamath że jeśli chodzi o miasta to z miejsca pomijasz główny wątek (czyli zazwyczaj czym lepiej/wygodniej/łatwiej/częściej się wygrywa) i ci sie włącza ten sam identyczny schemat, że właściwie już mógłbyś sobie to gdzieś skopiować do notatnika "pewne jest że można wygrać spokojnie każdym zamkiem" itd itp ... tylko że nie o tym mowa.


 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-05-10, 12:59   

A co sądzicie teraz o necro? Miasto odbanowane i ten +1 speed jednostkom chyba nie jest aż takim dużym plusem.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-10, 13:00   

Niby ram najlepszy no ale to tez duzo zalezyb od tego czy sie ma ochote tym miastem grac... grac 200 razy bardzo podobny templ tym samym bohaterem i tym samym miastem czesto taka sama technika to zadna przyjemnosc ... a cpo myslicie o Wz na Tego templa??? a czy inferno rtak naprawde nic nie moze tu zrobic na PC2 M??

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-05-10, 14:04   

Pentacz napisał/a:
Tylko że tu jest mowa o M to raz, a dwa zauważ Tiamath że jeśli chodzi o miasta to z miejsca pomijasz główny wątek (czyli zazwyczaj czym lepiej/wygodniej/łatwiej/częściej się wygrywa) i ci sie włącza ten sam identyczny schemat, że właściwie już mógłbyś sobie to gdzieś skopiować do notatnika "pewne jest że można wygrać spokojnie każdym zamkiem" itd itp ... tylko że nie o tym mowa.


To ja sobie teraz pozwolę troszkę powk... .
Przeczytaj dokładnie post autora i napisz mi gdzie jest tam zastrzeżenie że mówimy tylko o PC2 M? (co i tak nie zmienia faktu że ja mówię o M,L i XL)
To czym lepiej/wygodniej/łatwiej/częściej się wygrywa nie zależy od zamku tylko od mapy. Na fixie nie przeskoczysz pewnych rzeczy (np.bagno na insanity) i to jest zrozumiałe, na randomce przy porównywalnych graczach wszystko zależy do farta do mapy. To że ograni zawodnicy golą rampartem do zera świeżaków, a potem świeżaki przejmują nawyk grania rampem , nie oznacza że ramp jest naj. Najlepszy przykład to Tower. Pamiętam jak dzisiaj krytykę wobec tego miasta, Przyszedł taki Szeryf i okazało się ze da się nim grać i wygrywać. Podobnie było z bagnem. Zacznę ogrywać dungiem na pc2m świeżakó i zobaczysz ilu przybędzie fascynatów tego zamku.
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-05-10, 14:44   

Xenofex napisał/a:
A co sądzicie teraz o necro? Miasto odbanowane i ten +1 speed jednostkom chyba nie jest aż takim dużym plusem.


Jest. Ja zagłosowałem właśnie na nekro, mi gra się nim na PC2 nim łatwiej(praktycznie zawsze 0 starta od 2 tyg. i nawet nie tak rzadko DB wampow mi się udaje, 1x koni). Rampem niby łatwo i świetnie, na M chyba najlepsze( choć niektóre guardy mogą dać mu popalić, nekro leje od 2 tyg. wszystko), ale DB nie zawsze się udaje, a jak przed FB zjedziemy elfy to nekro powinno zjechac pedaly. Im większa mapa tym lepiej dla nekro, wiekszy popis dla wampow i koni(maja po 10 speeda...).

Boss18 napisał/a:
a cpo myslicie o Wz na Tego templa??? a czy inferno tak naprawde nic nie moze tu zrobic na PC2 M??


WŻ też swietne obok rampa, nekra i bagna ownuja, tylko ze na wiekszych (PC2 L i XL) radza sobie gorzej choc na L jeszcze i tak zle nie jest, a na XL mamy kolejnego confa z dodatkowymi rusalkami i moze burzami.

Nie wiem co macie do inferno, na pc2 jest przeciez bdb, tak jak mowi Tiamath. Obok towera po tej czworce najlepsze( a na L i XL gdzie conf slabnie jeszcze wyzej- chyba 3 bo bagno tez jest juz troche slabsze, mocniejszy i do przemyslenia w wyborze staje sie jeszcze strong, jak beda archy to i zamek)[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Redalion 2010-05-10, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-05-10, 14:48   

Redalion napisał/a:
Ja zagłosowałem właśnie na nekro, mi gra się nim na PC2 nim łatwiej(prakyycznie zawsze 0 starta od 2 tyg.
'

Większość miast jest bez strat w 2 tygodniu :mrgreen:

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Pentacz 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 94
Skąd: krk
Wysłany: 2010-05-10, 14:50   

Tiamath napisał/a:
gdzie jest tam zastrzeżenie że mówimy tylko o PC2 M?

ok kurde jest niejasno, sonda jest "najlepsze miast na pc2M" a nazwa i post "na pc2m i na większe" moje niedopatrzenie
Cytat:
To czym lepiej/wygodniej/łatwiej/częściej się wygrywa nie zależy od zamku tylko od mapy.

Tak więc jak masz tyle surowców żeby akurat zrobić DB bastionem i niczym innym to każdym zamkiem będzie tak samo nie? albo jak masz tak biedną mapę że dungiem nie zrobisz zamku i lwów, zamkiem koni, bagnem byków/wiwern/zamku itp a bastionem cytka+rogi lub zamek+rogi?

Cytat:
Najlepszy przykład to Tower. Pamiętam jak dzisiaj krytykę wobec tego miasta, Przyszedł taki Szeryf i okazało się ze da się nim grać i wygrywać. Podobnie było z bagnem. Zacznę ogrywać dungiem na pc2m świeżaków i zobaczysz ilu przybędzie fascynatów tego zamku.

Oczywiście, tyle że nie o tym mowa, a tobie właśnie tutaj włącza się zawsze ten sam system.

P.S. piszę o M, bo wg mnie już na L ciężko jest to określić - rampem wciąż w razie czego można mieć 'szybciej' czyli od niższego progu DB lub z bardzo malutką kasą lepiej sobie poradzić (czyli jest wygodniej), ale przy takiej większej mapce i późniejszym kontakcie takie bagno, strong czy inferno a właściwie inne miasta też raczej powinny dawać radę nawet mimo tyłów w rozwinięciu miasta, bo ich hero+dobre czary przy takiej armii (potężne upg behy, masa demonów...) są bardziej śmiercionośne niż lekka przewaga w woju rampa.


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group