Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Graal
Autor Wiadomość
hrabia Rödrück
poczatkujacy



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 71
Skąd: Stettin
Wysłany: 2007-10-24, 13:12   

To dobrze myślałeś. Wiedziałem po co są. Problem był w tym, że nie byłem pewien (będąc w połowie kampanii) czy coś takiego zbierałem. A w błąd wprowadził mnie obrazek układanki. Byłem przekonany, że obrazek ma być właśnie cały ułożony (a taki mam). A tu jest odwrotnie, ze ma zniknać.
Gram już ponad rok, ale z dużymi przerwami, gdy nie mieszkam w domu. Dlatego poza kampanią rozegrałem moze dwie pojedyńcze gry. I właśnie przypomina mi się, ze to właśnie tam były te obeliski, a w kampanii jak narazie nie było.
Brakuje mi bardzo jakiejś instrukcji porządnej. Czasami dowiaduję sie różnych rzeczy od kogoś, które niby są oczywiste, a ja ich nie wiem. Np. niedawno dopiero sie dowiedziałem, ze ceny na targowisku są lepsze niż w zamku, dopuki sie nie ma trzech zamków i trzech pchlich targów. A ja cały czas myślałem, że wolnostojace targowiska to tylko ozdoba mapy (czyli ceny są takie same, jak w zamku na pchlim targu). :/
I tak samo mi sie pomyliło teraz z tą układanką i Graal'em.
 
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-10-24, 16:31   

nie martw sie. nawet po wielu latach gry mozna ciagle sie dowiedziec czegos nowego o tej grze. i za to ja kocham! :)
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2007-10-27, 13:31   

ta gra jest zaj....ta ciagle w nia gram i ciagle cos nowego znajduje zwlaszcza w wog :D

nie rób tylu błędów /// matej64
Ostatnio zmieniony przez matej64 2007-10-27, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Webzir



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 36
Wysłany: 2007-10-28, 15:33   

Wracając do Graalów - moim ulubionym był Galeon Niebios (ten fortecowy), ponieważ zawsze, gdy w ogóle miałem Graala grałem na kody ( :D ) i nie musiałem wbijać kodu na odkrycie terenu :-P .

Ale najciekawszą pozycją Graalową są Wrota Żywiołów.

Niestety klan LORD rozpadł się...
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 16:41   

Najciekawszą? Nie powiedziałbym. WoGóle sanktuaria graala nie są zbyt zaskakujące i oryginalne. Zwyczajnie zwiększają różne statystyki...
Jednak największą zagadką, która nie daje mi spokoju, jest legendarna Cewka Tesli (dla niewtajemniczonych: sanktuarium św. graala w The Forge). Nawet gdyby nie miała żadnych ciekawych funkcji, to z pewnością czyniłaby The Forge absolutnie, niepodważalnie najlepszym, wręcz źle wyważonym miastem. A może WoGóle nie miałaby ŻADNEJ specjalnej funkcji? W sumie to byłoby logiczne, jedyny hak na The Forge tkwiłby w św. graalu...
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-10-29, 03:46   

sanktuarium grala to poprostu dodatkowe 5000 zlota i 50% wiekszy przyrost stworzen. reszta to tylko dodatek. najwazniejsza jest kasa i stworzenia.
 
hrabia Rödrück
poczatkujacy



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 71
Skąd: Stettin
Wysłany: 2007-10-29, 15:51   

No i wlaśnie trochę źle, że tak jest. Ale przynajmniej miło jest samo w sobie zdobycie graala i ocenienie czy nam sie podoba, czy nie.
 
 
Michał 
Mistrz Armagedonu


Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2007-11-11, 11:54   

Dla mnie to Inferno bo ogólniej nizły wygląd i moc duża ...xD :mrgreen:
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2007-11-11, 13:36   

no z wygladu inferno najlepiej ,tez ladnie wyglada w lochach ten taki typek na scianie :Da z opcjito najlepsze wrota zyw.lub cytadela w obronie:D
pZdr

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Wawrzyn 
A to mój minotaur!



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: z Okarpca i Gdańska
Wysłany: 2007-11-18, 01:52   

Tarnum napisał/a:
Moim zdaniem Graal w Fortecy jest bezsensowny - jeśli na mapie jest Graal, to zwykle trzeba odkryć całą mapę, aby znaleźć wszystkie obeliski.

co to, to nie! ja jak kopie grala to zazwyczaj mam odkryte jakieś 6-10 puzli z tych 48, zdarza mi sie tez juz po 2. Po rodzaju terenu i jednym głupim kamieniu lub drzewku można w określić i zawęzić jego hipotetyczną pozycje do 16 kratek terenu na których on może być. z tych 16 zazwyczaj połowa to jakieś przeszkody więc zostaje nam 8 kratek do skopania, nasyłamy tam kilku 1-poziomowych hirków doskonałych tylko do łopaty i w kilka dni mamy grala. Grala zazwyczaj wykopuje ten kto mam go najbliżej bazy, więc odsłonięcie mapy daje temu graczowi ogromny bonus. Daje mu wielką przewage taktyczną. nie trzeba co ture rzucać aury artefaktów aby znać pozycje wroga.
Moim zdaniem sanktuarium grala daje najlepiej w 1.fortecy i WŻ 2.w nekropolii
a w inferno jest stosunkowo kiepski bo wszyscy odrazu wiedzą ze go wykopałeś.
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2007-11-18, 09:42   

lipa z tym jak 1 poziomowym hirkiem bedziesz kopal i ktos ci tego hirka skroi w drodze do zamku .jak uciekasz graal przepada :-)

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Wawrzyn 
A to mój minotaur!



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: z Okarpca i Gdańska
Wysłany: 2007-11-18, 14:21   

Trzeba ocenić sytuacje, i zrobić to z głową. W praktyce to nie lipa, tylko gral o kilka dni wcześniej. Robiłem to dziesiątki razy.
 
 
Kobzon 
Don Kamillo



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 15
Skąd: Inferno
Wysłany: 2007-11-21, 22:16   

Dla mnie zdecydowanie w Nekropolis

Peas and love forever
 
hrabia Rödrück
poczatkujacy



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 71
Skąd: Stettin
Wysłany: 2007-11-26, 17:32   

Wawrzyn napisał/a:
Grala zazwyczaj wykopuje ten kto mam go najbliżej bazy, więc odsłonięcie mapy daje temu graczowi ogromny bonus. Daje mu wielką przewage taktyczną. nie trzeba co ture rzucać aury artefaktów aby znać pozycje wroga.

Nie rozumiem tego. Można jaśniej co z tą aurą taktyczną?
 
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-11-27, 01:57   

czary aura artefaktow i aura zasobow pokazuja na mapie polozenie bohaterow wroga (w pelni skuteczne chyba przy ktorejs magi na 3 poziomie).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group