Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Najsłabsze miasto w Heroes 3

Które z miast jest najsłabsze?
Zamek
4%
 4%  [ 4 ]
Bastion
7%
 7%  [ 6 ]
Forteca
4%
 4%  [ 4 ]
Inferno
29%
 29%  [ 24 ]
Nekropolia
3%
 3%  [ 3 ]
Lochy
1%
 1%  [ 1 ]
Twierdza
9%
 9%  [ 8 ]
Cytadela
8%
 8%  [ 7 ]
Wrota Żywiołów
30%
 30%  [ 25 ]
Głosowań: 82
Wszystkich Głosów: 82

Autor Wiadomość
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-02-11, 12:04   

King of Slayer napisał/a:
"nie ma najgorszego miasta".

nie wiem po co się piszesz to co inni userzy, żeby sobie nabić konto?
Poza tym pisałem powyżej o warunkach jakie miasto ma spełniać czyli mapa XL....

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-11, 14:17   

No ale wiesz ile jest różnych typów map XL? Niektóre są bogate, inne biedne. Niektóre krótkie, niektóre długie. Nie da się tak określić. Można podać miasto co najwyżej na określonego randoma/fixa.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-12, 10:30   

Nie ma miasta, na które zagłosowałbym bez wahania; w końcu zdecydowałem się na Bastion, ale także z tego powodu, że mi ewidentnie nie podchodzi klimatem (za dużo mylittlepony, gdzieś już o tym mówiliśmy). Z mechanicznych spraw, Pegazy SĄ słabe, Entami - choć silnymi - bez haste'a lub podczas oblegania miasta wiele się nie zdziała. Złote Smoki też z tył€ swojego poziomu, Jednorożce mnie nie przekonują.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-12, 10:39   

Miasta najsłabszego nie ma, można natomiast dyskutować co do łatwości obsługi, co w szczególności u słabszych graczy może się przekładać na przekonanie o pozornej słabości niektórych zamków.

Dla mnie takim miastem ewidentnie jest Dung, mocno uzależniony od poprawnej gry Shaktim w początkowej fazie gry.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-02-12, 10:50   

page napisał/a:
także z tego powodu, że mi ewidentnie nie podchodzi klimatem
To zdecydowanie nie powinno decydować o wyborze najgorszego miasta. Klimat takich np.Wrót Żywiołów może się nie podobać wielu osobom, ale to nie znaczy, że jest to najgorsze miasto (tym bardziej, że, jak już wspomniałem, różne miasta różnie się sprawdzają w zależności od sytuacji).
page napisał/a:
Pegazy SĄ słabe
Z tym oczywiście się zgodzę, ale przynajmniej mają dobrą szybkość (zwiększanie kosztów zaklęć też może wkurzyć przeciwnika).
page napisał/a:
Jednorożce mnie nie przekonują.
A to czemu? To prawda, że mają przeciętny atak i dość słabą obronę (odpowiednio 15 i 14 w wersji ulepszonej, chyba, że coś pokręciłem), ale poza tym są b. tanie, dość wytrzymałe, szybkość też mają niezłą...do tego dochodzą dobre umiejętności (szkoda, że rzadko wchodzą - na działanie aury antymagicznej jest chyba 20% szans, na oślepienie to nie wiem, ale na pewno poniżej 50). W którejś kampanii przekonałem się jakiś czas temu (dość boleśnie) o tym, że przy podobnej liczbie nie mają szans z upiornymi rycerzami, ale przecież nikt nie tworzy rankingu czystej siły jednostek (tzn. kto kogo pokona, itd.) i bardzo dobrze, a zresztą w przypadku, gdy mamy więcej niż jeden bastion, szybko można uzbierać naprawdę sporo jednorożców (a w analogicznej sytuacji z nekropolią rycerzy będzie zdecydowanie mniej, ponieważ nawet sam budynek jest droższy i ogólnie trudniej go wybudować - jeśli się nie mylę, trwa to o turę dłużej).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-12, 10:52   

Gandalf, nawet nie chce mi się czytać. Przecież wiesz, że o tym już dyskutowaliśmy, po co na nowo. Zwróć uwagę, ze HoMM III to naprawdę wyważona gra i wyłącznie subiektywna ocena pozwala na zagłosowanie w tej ankiecie... mądry facet jesteś, powinieneś to rozumieć bez słów i nie flejmowac na korzyść rampartu ;-)

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-02-12, 21:10   

Wszystko ma swoje zastosowanie w Heroes 3.
Na arenę wspaniałe są Wrota Żywiołów, ale żeby było kolorowo trzeba mieć bezapelacyjnie wodę, gdyż jeżeli jej nie mamy to wystarczy klątwa i możemy podziękować za grę. ;-)
Co do tego, że Ramp jest słaby się nie zgodzę, gdyż to miasto jest dosyć tanie na mapy typu PC2. Postawienie 1-6 + Zamek w pierwszym tygodniu jest łatwe. Ponadto od drugiego tygodnia wszystko na up wejdzie, a Elfy dają nam taką siłę przebicia, że po drugim tygodniu wszystko wykupimy. Ligowcy denerwują się na graczy, którzy tylko nim grają, ponieważ to bardzo proste miasto w obsłudze jest. Przez ten ich gniew pojawiły się banderole ze zdjęciem Ivora z dopiskiem- Pedał, nienawiść boli. :lol:
Ramp to ścisła czołówka. W ankiecie nie zagłosowałem, gdyż każdym miastem gram- trzeba tylko wiedzieć kiedy jakie wybierać.
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-22, 13:31   

Moim zdaniem WŻ jest najsłabsze ale to moje zdanie.




 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-23, 11:35   

jakies konkrety dlaczego wz?? bo to suche zdanie

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2010-05-24, 11:46   

Dla mnie zamek. Ceny, archanioły(wg. mnie słabe), KAPŁANI, gildia magów nie najlepsza i herosi też nie najlepsi.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-24, 13:40   

Sauron napisał/a:
archanioły(wg. mnie słabe), gildia magów nie najlepsza


OMG, 4 lvl to źle? Staty 30/30 to słabe? Archy mają być drogie, bo właśnie są w czołówce 7 lvla. A czempy?
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-24, 13:42   

kusznicy na dodatek sa super gryfy caly czas kontruja i tez czołowka....Sauron Ty chyba sam nie wiesz co gadasz

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2010-05-24, 13:47   

Ale kapłani, a gildia mogła by byćo lvl wyższa. Czasami faktycznie nie wiem co gadam, po lekturze mojego poradnika mi mózg wykręciło.
 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-05-24, 13:49   

Sauron jest ślepo zakochany w fortecy i nie uznaje innych zamków :-) Gryfy szybko giną niestety ,a kusznik najlepszy strzelec.
Ostatnio zmieniony przez LaEa 2010-05-24, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2010-05-24, 13:50   

Nie jestem. Kocham też twierdzę i cytkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group