Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
MUNDIAL 2014

Czy weźmiesz udział w LIDZE TYPERÓW i kto jest Twoim faworytem MŚ 2014?
tak
35%
 35%  [ 12 ]
nie
11%
 11%  [ 4 ]
Argentyna
2%
 2%  [ 1 ]
Brazylia
14%
 14%  [ 5 ]
Anglia
0%
 0%  [ 0 ]
Belgia
0%
 0%  [ 0 ]
Holandia
2%
 2%  [ 1 ]
Francja
5%
 5%  [ 2 ]
Niemcy
14%
 14%  [ 5 ]
Włochy
2%
 2%  [ 1 ]
Hiszpania
8%
 8%  [ 3 ]
Portugalia
0%
 0%  [ 0 ]
ktoś inny
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 34

Autor Wiadomość
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-06-05, 13:42   MUNDIAL 2014

Oddaliłem się z forum w bliżej nieokreślonym kierunku, z powodów niedawno przypomnianych przez Krzemo w SB (hehe). Jednak pomyślałem, że z okazji Mistrzostw w kopanej mogę wrócić na chwilę by poprowadzić tradycyjną LIGĘ TYPERÓW.
Jeżeli zgłosi się przynajmniej 5-ciu śmiałków to możemy powalczyć o tytuł EKSPERTA LIGI TYPERÓW 2014. ;-)

Fantasy.. better than life..?
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2014-06-05, 13:48   

Ja się mogę zabawić :D
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2014-06-05, 15:47   

Mła osi.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-06-05, 17:13   

Ile punktów urwie Afryka na Mundialu?

Zapraszam do dyskusji.
Sam stawiam, że max 8 punktów
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-05, 18:55   

Super koncepcja, nawet sam myślałem o prowadzeniu w razie jakby Cię zabrakło, na szczęście wróciłeś bo u mnie krucho z czasem ;-) Chętnie się pobawię, lubię dzielić się typami w kwestii piłki, jako faworytów zaznaczyłem Brazylię, grają u siebie i na PK już pokazali co potrafią gromiąc Hiszpanów. Jeśli chodzi o to z kim sympatyzuję to zawsze lubiłem Francję (sądzę, że tym składem nic nie ugrają) i Portugalię (może to być czarny koń). Kiedyś lubiłem też Hiszpanię ale za dużo nudnej barcelońskiej piłki grają a do tego Sfinks oczywiście wziął swoich dinozaurowatych pupilków i IMO będą największą porażką tych mistrzostw.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-06-05, 19:21   

Kto jest dinozaurem w Hiszpanii?

Portugalia czarnym koniem? Dla mnie powinna być postrzegana tylko jako faworyt. Na Euro przegrali z Hiszpanami po karnych, więc trzeba od nich wymagać co najmniej półfinału. Dla mnie "czarnym koniem" będzie Szwajcaria. Niby skład niezbyt znany, ale 1) łatwa grupa (pierwsze miejsce w ich zasięgu), 2) łatwy rywal w 1/8 gdy wejdą z tego pierwszego miejsca. Poza tym oczywiście kibicuję Holandii, Belgii, Brazylii (jak pewnie każdy). W sumie to Europie i Brazylii, tak w skrócie.

Wczoraj oglądałem drugą połowę sparingu Holandia v Walia. Co Sneijder gra to głowa mała. Szkoda, że jest na peryferiach poważnej piłki.

PS. Koszulka Japonii na zamówienie (oczywiście nie będą w takich grali)

 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2014-06-05, 19:34   

Też chętnie wezmę w tym udział. Dobrze, że wróciłeś i to poprowadzisz.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-05, 19:39   

isan napisał/a:
Portugalia czarnym koniem? Dla mnie powinna być postrzegana tylko jako faworyt. Na Euro przegrali z Hiszpanami po karnych, więc trzeba od nich wymagać co najmniej półfinału.

Dla mnie drużyna, która awansuje w barażach raczej do faworytów się nie zalicza, Portugalia ma to do siebie, że dobrze gra z mocnymi rywalami a potrafi dostać w dupę od przeciętniaków.

isan napisał/a:
Kto jest dinozaurem w Hiszpanii?

Może przesadziłem z określeniem dinozaur, po prostu Del Bosque zamiast odmładzać kadrę powołuje w kółko tych samych graczy, ja rozumiem, że zwycięskiego składu się nie zmienia ale tu jest jak z barcą, każdy już potrafi z nimi grać i zna ich taktykę na wylot, nie zdziwię się, jak zagrają z Fabregasem jako fałszywą 9 i bez napastnika, taktyka 4-6-0 i klepanie. Rozumiem decyzję o nie braniu Arbeloi, kontuzja wykluczyła go na pół sezonu ale zupełnie nie rozumiem zabierania prawie 30 letniego Juanfrana, który w dodatku przekuśtykał finał LM zamiast będącego w świetnej formie Carvalaja. W ataku to już totalna parodia jak dla mnie, Torres i Villa zamiast Negredo i Llorente a jako wisienka kontuzjowany Costa.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-06-05, 20:13   

Kurwa, napisałem "półfinału" zamiast "ćwierćfinału", nie wiem czemu. Chodziło mi o ćwierćfinał jednak :-)

Torres jako ostatni król strzelców wielkiej imprezy ma nie jechać? Villa i tak nie będzie grał w pierwszym składzie, więc pozycja 2 i 3 napastnika nie ma żadnego znaczenia. Costa świetny sezon, Torres zawsze coś tam trafi, trzeci Villa, tak to widzę. Juanfran będzie (mam nadzieję) zmiennikiem Azpilicuety, ale jakie ma znaczenie jego wiek? No i nie wiem jak teraz wygląda jeśli chodzi o kontuzję, ale to na pewno nic groźnego, skoro jedzie.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-05, 20:41   

Masz swoje zdanie a ja swoje, IMO Sfinks powinien bardziej patrzeć na obecną formę zawodników a nie ładne nazwiska. Co ma tutaj wiek do rzeczy? A choćby tyle, że w dogrywce LM Juanfran ledwo żył i do tego doszła kontuzja a MŚ to impreza z meczami co kilka dni na pełnej intensywności, ja bym wolał w pełni zdrowego 22 latka po świetnym sezonie. Przyznaje, Del Bosque zbudował świetną kadrę ale nie robi nic ku jej przyszłości.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-06-05, 20:51   

@Mikus - w sumie u mnie też krucho z czasem, ale te 30min każdego dnia powinienem znaleźć,
@Paweł - dzięki za miłe słowa, fajnie że już sporo userów się zadeklarowało na "tak" :-)

Fantasy.. better than life..?
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-06-05, 21:31   

Wiesz, że twoja teoria legnie w gruzach jak Hiszpania przypadkiem wygra? I o 4-6-0 i o braku myślenia o przyszłości. W sumie ten argument jest dla mnie niejaki. Starszy gracz, póki jest lepszy niech gra, w końcu liczy się końcowy wynik (a nie zdobywanie doświadczenia przez młodych - niech to robią w eliminacjach). Może del Bosque nie chce dwóch piłkarzy (Azpilicueta i Carvajal) o podobnej charakterystyce, nie wiem
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-05, 21:37   

Niech i legnie, nie życzę im źle, po prostu już mnie znudzili bo grają schematycznie bardzo. Równie dobrze mogą odpaść w grupie i wtedy Twoje argumenty pójdą do piachu. Jak dla mnie wyjdą z grupy bo wystarczająco dobrych piłkarzy ku temu posiadają i w sumie nic poza tym, max półfinał (choć to i tak sukces).

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-06-07, 12:38   

Lista kontuzjowanych piłkarzy:
Reus, Ribery, Gundogan, Valdes, Montolivo, Strootman, Thiago Alcantara, Falcao, Ox-Chamberlain, Walcott, Grenier, Benteke. Do tego Muriel nie został powołany, w sumie szkoda.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-07, 13:34   

Brakuje mi Ronaldo i Pepe, których występ w pierwszym meczu jest bardzo wątpliwy.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group