Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Forteca vs Cytadela

Kto najlepszy i koniec?
Cytadela
54%
 54%  [ 20 ]
Forteca
45%
 45%  [ 17 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-10-06, 20:51   

a poiwedzciemipocholere brac powietrze dla Cytki jak tam woda i ziemia wystarczaja w zupelnosci... zamiast tego duzo bardziej oplaca sie brac taktyke... zreszta malo w Cytadeli zaklec magicznym i magia ziemi sie raczej w tym miesciemoim zdaniem nie sprawdza

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-10-06, 21:15   

Gandalf napisał/a:
Niezupełnie. Z tego, co wiem, władca bestii nie może się nauczyć ognia.
Chodziło mi o te dostępne dla niego.
Gandalf napisał/a:
Chodziło mi raczej o to, że na mapach "s"/"m" (na tych drugich gram najczęściej; hmmm jest to w sumie brak obiektywizmu z mojej strony), raczej nie zdążysz wziąć 3 magii, a tym bardziej ich rozwinąć.
Są takie Mki, gdzie się robi po 20+ lvl :)
Cytat:
a poiwedzciemipocholere brac powietrze dla Cytki
Mass haste to obowiązek dla cytki. Wyjątek to sytuacja, w której masz modlitwę.
Boss18 napisał/a:
i magia ziemi sie raczej w tym miesciemoim zdaniem nie sprawdza
Magia ziemi zawsze świetnie się sprawdza w niszczeniu neutrali - mass slow i jedziesz co chcesz.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-10-08, 13:35   

Malekith napisał/a:
Mass haste to obowiązek dla cytki. Wyjątek to sytuacja, w której masz modlitwę.
jak nie masz mass haste to oslizgi i wiwerny nic mie zrobia i z dobrym rozegraniem kazdym praktycznie miastem cytke mozesz polozyc bez problemow

 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-10-08, 20:18   

Nie powiedziłbym gdyż magia ziemi i magia wody czesto wystarcza do wygrania mapy gdyz potrzebna jest odpowiednia obrona i npspokojnie zamki nie magiczne niszczymy

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2009-10-09, 15:34   

Najlepszą magią dla Cytadeli jest o dziwo magia wody na expercie, a z mądrością na advenc to nie ma takiego zamku który by się obronił.
Prayer, uleczenie, teleportacja, zapomnienie no i oczywiście bless.
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-28, 14:44   

Ja wciąż jestem za fortecą.Hydry zajmiemy dżinami,a potem gargami,gorgony położymy strzelając,a na ważki skorpeny wystarczą.Do tego jakiś crag hack lub tazar ,mądrość,magia powietrza i taktyka i pozamiatane.Z czarów to jakieś przyspieszenie(dość duże szanse w fortecy) lub precyzja(na tytany,lub jeśli takowych nie ma to na arcymagów) i już nawet "niepokonane" gorgony i hydry ustępują przed fortecą.W późniejszych fazach walki wykańczamy bazyle i repów,i gnolle osamotnione mają małe szanse.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-10-28, 15:05   

Sauron napisał/a:
Ja wciąż jestem za fortecą.Hydry zajmiemy dżinami,a potem gargami,gorgony położymy strzelając,a na ważki skorpeny wystarczą.Do tego jakiś crag hack lub tazar ,mądrość,magia powietrza i taktyka i pozamiatane.Z czarów to jakieś przyspieszenie(dość duże szanse w fortecy) lub precyzja(na tytany,lub jeśli takowych nie ma to na arcymagów) i już nawet "niepokonane" gorgony i hydry ustępują przed fortecą.W późniejszych fazach walki wykańczamy bazyle i repów,i gnolle osamotnione mają małe szanse.


Boli mnie ta twoja wypowiedz i chyba nie grales Multi jeszcze... jak juz grac forteca to tylko dobrym magiem... na hydry gargulce lub dziny no ladnie mialbys pozamiatane mieso by Ci padlo w mgnieniu oka...czy wystrzelalbys tak szybko gorgony to bym nie powiedzial robie waita i nastepny ruch jestem pod twoimi magamibo gremliny sa zdjete przez repy na M gigant to jedna ze slabszych jednostek wiec padla by rownie latwo a skorpena no Gorgonki i hydry i bazyle i powinno byc po nich .. Wogole od kiedy tazar albo Crag do Fortecy? szczyt glupoty

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2009-10-28, 15:06   

Prayer i BLess i możesz sobie zamiatać, tyle tylko że truchło Tytanów.
Nie wiem jak ty sobie wyborażasz szturm Tytanami na Bagno.
Przy dobrych wiatrach, zakładając że Bagno nie ma Tazara, jesteś w stanie zredukować do zera hydry.
I na tyle stać tower w jednej rundzie.
Pytanie co zrobisz dalej kiedy Bagno z blessem wjedzie ci w wojo które przed chwilą zabiło hydrę?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-10-30, 07:14   

Ekonomia: Cytadela
Jednostki 1 lvl: Forteca
Jednostki 2 lvl: Cytadela
Jednostki 3 lvl: Cytadela
Jednostki 4 lvl: Forteca
Jednostki 5 lvl: Cytadela
Jednostki 6 lvl: Forteca
Jednostki 7 lvl: Forteca
Bohaterowie: Cytadela
5:4 dla cytadeli
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-10-30, 07:23   

Lol, tak to nie działa, ponieważ to niczego nie odzwierciedla. Oczywiście można porównać daną jednostkę z inną tego samego lvl, ale tylko i wyłącznie w celu sprawdzenia jej indywidualnej siły, a temat dotyczy całych miast jak pewnie zauważyłeś.

Oba miasta mają duże pole do popisu i wiele można nimi osiągnąć. Ja oczywiście powiem się za Cytadelą ze względu na łatwiejszą rozbudowę i możliwość przeprowadzenia średnio szybkiego szturmu na wroga, chociaż Fortecą też jest to możliwe, ponieważ Gremlinki są liczne, ale to musiałoby nastąpić praktycznie przed końcem pierwszego tygodnia, bo później same Gremliny nie wystarczą. ;-)
 
Mołek 
Smocze Spojrzenie


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-30, 15:10   

Cytadela i Forteca - dla mnie te dwa miasta do elity co prawda nie należą :-P , co nie oznacza, że tych miast nie lubię. Każde z nich ma swoje mankamenty :roll: - miasto z bagien ma mało mobilne (czyli wolne) jednostki* (zresztą podobnie jak Tower), a z kolei miasto alchemików i magów do najtańszych nie należy. Jako że mobilność armii to mniej znaczący czynnik* niż astronomiczne ceny stawiam na Cytadelę - miasto tanie, w miarę szybkie w rozbudowie i jeszcze dochodzą dobre parametry obronne. Forteca moim zdaniem ma średni potencjał, a po za tym jej rozbudowa z powodu dużych kosztów do najszybszych nie należy.

* Ale przecież jest taktyka i "boskie" zaklęcie o nazwie przyśpieszenie :mrgreen:


 
King of Slayer 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 50
Skąd: Długopole Zdrój
Wysłany: 2009-11-04, 18:42   

Mołek napisał/a:

Cytadela i Forteca - dla mnie te dwa miasta do elity co prawda nie należą :-P , co nie oznacza, że tych miast nie lubię.


Co?Z Fortecą się zgodzę, ale Cytka?Bohow ma bardzo mocnych Tazar, Wystan itp.
Albo jednostki, taka ważka albo gnoll, to są słabe jednostki?O bazyliszkach już nie wspomnę, a Gorgony są najlepsze na poziomie.Hydry też są bardzo dobre i atakują na około.To miasto jest głównie nastawione na obronę, mówisz, że jest słabe, bo chyba raz nim grałeś.Tylko z Gildią Magów Cytadela ma kłopoty, tylko do 3 lvl ):.

Ale stawiam na Cytkę, bo jest tańsza i ma lepsze jednostki.

Milion serc, jedno bicie, Barcelona ponad życie!!!
Ostatnio zmieniony przez King of Slayer 2009-11-05, 15:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-11-04, 19:51   

poco gildiajak sie gra Wladcami besti i licza sie czary masowe tarcza bless slowitp

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2009-11-04, 20:26   

Oczywiście że cyta, jest tańsza, łatwiejsza w budowie, ma lepszych bolków i silne jednostki.

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
MasterDzemik 
MasterDzemik


Wiek: 27
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-01-21, 22:04   

ale w cytce nie nauczysz się łańcuchu piorunów po 1125dmg[i 4 wyładowania]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group