Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Test: Zamek vs Forteca vs Lochy
Autor Wiadomość
Varial1 
Król Krain Nadzieji



Wiek: 27
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-02-12, 08:29   

moim zdaniem
Zamek 10!! :mrgreen:
Lochy 9!! :-D
Forteca 8!! :-)

Ja niezbyt lubię magów, wolę grać rycerzami ;-)

Wygrywasz nie dzięki armii, ale dzięki taktyce

Pozdro od Varial1
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-12, 18:44   

Varial1 napisał/a:
moim zdaniem
Zamek 10!! :mrgreen:
Lochy 9!! :-D
Forteca 8!! :-)

A moim zdaniem to jest tak:
Lochy
Forteca
zamek
Magia i siła Lochów zmiecie zamek,tak jak forteca
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-02-12, 19:40   

Forteca*
Lochy*
Zamek*

Siła natarcia Fortecy > Lochy > Zamek
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-02-12, 20:13   

Cytat:
Siła natarcia Fortecy > Lochy > Zamek

Załóżmy, że shakti/dace/gunnar rozstawi się na taktyce, czarny smok da mu 1. ruch więc rzuci mass haste. Cała armia lochu oprócz meduz i troglaków ruszy sie przed fortecą. All strzelaki zablokowane, gremliny gryzą ziemię, magów prawie nie ma. Zamek może zrobić to samo, tylko lepiej modlitwą... And?
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-02-12, 20:25   

Walki osobiście bardzo rzadko są rozgrywane tak, jakby Ci pasowało. Mogę powiedzieć że dzięki 1 jednostce strzelającej dostaje przewagę nad tobą, zacząłbym się błyskawicznie rozbudowywać przez początkowe eksploracje. Moje woja są bardziej wyrafinowane oraz większe ilościowo niż twoje. < zaczniesz pewno drzeć pape i się bulwersować). Dobra next przykład Atakuje Cię w 4 dniu na poziomie 160% lub 200%, mam ul. gremliny, a ty leżysz. Nie wyskakuj z takimi usposobieniami, bo BARDZO rzadko się zdaża by walka była równa. Podałem gówniane przykłady, bo to mnie irytuje że żucasz mass hasta no i boom. Są takie sytuacje gdy tego nie masz no i?
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-02-12, 20:36   

The Shadow napisał/a:
Walki osobiście bardzo rzadko są rozgrywane tak, jakby Ci pasowało.

Co mi przeszkodzi w tej taktyce?
The Shadow napisał/a:
Moje woja są bardziej wyrafinowane oraz większe ilościowo niż twoje.

Błąd - shakti...
The Shadow napisał/a:
Dobra next przykład Atakuje Cię w 4 dniu na poziomie 160% lub 200%, mam ul. gremliny, a ty leżysz.

Nie leżę bo mam ponad 100 up trogów, taktykę (możliwe, że na expercie), i rzucam pojedynczy haste na troga - all gremy leżą.
The Shadow napisał/a:
Podałem gówniane przykłady, bo to mnie irytuje że żucasz mass hasta no i boom. Są takie sytuacje gdy tego nie masz no i?

Tak, masz rację - zawsze będę miał co najwyżej ochronę przed wodą, od razu na wstępie rozwinę sokoli i na 100% nie będę miał żadnej magii...
The Shadow napisał/a:
< zaczniesz pewno drzeć pape i się bulwersować)

Moje gg masz, zagadaj to wytłumaczę ci to w praktyce...
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-13, 14:53   

Najlepiej takie spory na mapie rozstrzygnąć.Wtedy wyjdzie potęga LOCHU!
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2009-02-13, 15:57   

Cytat:
Najlepiej takie spory na mapie rozstrzygnąć.Wtedy wyjdzie potęga LOCHU!

Już kiedyś pisałem coś "podobnego", ale napisze to jeszcze raz tylko trochę inaczej. Otóż Xenofexsie, na mapie sprawdza się nie siłę miast tylko umiejętności graczy. Malekith jest jednym z najlepszych graczy na forum więc wygrana Loch i tak be mnie nie zdziwiła.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-13, 18:22   

Ale nie musisz mojego nicku pogrubiać.Loch i tak wygra z Fortecą,bo ma lepsze jednostki w zwarciu
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2009-02-13, 19:47   

Xenofex napisał/a:
Ale nie musisz mojego nicku pogrubiać.Loch i tak wygra z Fortecą,bo ma lepsze jednostki w zwarciu

Polemizował bym

Tytan vs Czarny smok Czarny smok jest przydatniejszy, ale więcej będziemy mieli Tytanów, bo wcześniej postawimy budynek z Gigantami moja rozsądna nota to remis.
Skorpena- Położyła by Chmiere i Minotaura penie bez wsparcia nawet, a jak byśmy dołożyli jeszcze tego mizernego Dżina to była by mogiła na Loch.
Meduza królewska vs. Arcymag- biorąc ogól pod uwagę to również postawie na remis.
Golem vs. Obserwator niby Obserwator jest użyteczniejszy, ale Golem to def, który potrafi zatrzymać niemal wszystko swojego i niższego poziomu więc nie biorąc walki indywidualnej to znowu pada remis. Gargulec jest bardzo dobry u wielu graczy nie budzi respektu co mnie bardzo dziwi- nie jest gorszy od Harpi, a nawet zastanawiał bym się nad tym, że jest lepszy. Poziomy pierwszą lvl są porównywalne.
Xenofexsie, reasumując to "logicznie" i nie biorąc pod uwagę fanatyzmu to Forteca ma lepsze jednostki, ale jest jedna wada- jest zbyt drogie to miasta do rozbudowania co mówi ogólnie o remisie tych dwóch miast. sam w sobie wolę jednak Loch, ale nie oceniam w ślepo, bo nie podaje się za szaleńca.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-13, 20:13   

i znowu te omawianie siły jednostek.Jednostki nie walczą nigdy same i na pewno nie lvl na lvl.
Drogi Pawle,jeśli ja oceniam na ślepo to jestem szaleńcem?Po prostu wygrana zależy od umiejętności gracza i mapki.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2009-02-13, 21:03   

Xenofex napisał/a:
i znowu te omawianie siły jednostek.Jednostki nie walczą nigdy same i na pewno nie lvl na lvl.

Czytanie ze zrozumieniem :roll:
Porównywałem jednostki patrząc na ogólna przydatność. nie wiem skąd żeś to wytrzasnął.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-13, 21:21   

z twojego posta
 
 
japo7 

Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-13, 21:36   

grałem w scenariusz puszka pandory i miałem fortece szybko dochodzi się do tytanów, miałem ponad 1000 większych gremlinów i pokonałe w jednym dniu legion obserwatorów setki meduz, i mrowie minotaurów potem tą samą armia chimery i 267 czerwonych smoków i 47 czarnych smoków
według mnie Forteca>zamek=loch

Udka
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-02-13, 21:42   

japo7 napisał/a:
miałem fortece szybko dochodzi się do tytanów,

Chyba na 80%
japo7 napisał/a:
miałem ponad 1000 większych gremlinów i pokonałe w jednym dniu legion obserwatorów setki meduz, i mrowie minotaurów potem tą samą armia chimery i 267 czerwonych smoków i 47 czarnych smoków

Komp jest tępy, nie myśli i można go sklepać każdym zamkiem, na każdym poziomie trudności :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group