Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Test: Wrota Żywiołów vs Zamek
Autor Wiadomość
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-17, 12:31   

Co wy macie z tym Loynisem...

_KLERYK_ z 1 dobrym czarem i całym bagażem swojej klasy. W zamku jest przynajmniej 4 znacznie lepszych bohaterów ..
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-02-17, 12:40   

maurice napisał/a:
W zamku jest przynajmniej 4 znacznie lepszych bohaterów ..

Którymi i tak się nie gra, no może Valeską na M. Osobiście na mapę większą od M wolę dopaść boha z karczmy jak chyba prawie każdy gracz.
Wiadomo chyba, że WŻ ma lepszy start więc na małych mapach jest lepsze od zamku, bo szybciej się expi i wbija do przeciwnika na wysokim lvl'u. Na dużych mapach to expienie rusałkami Zamek już nadrobi, a że raczej powinno grać się z plikami redukującymi przyrost feniksów to one niewiele zdziałają, chociaż pierwszy ruch zawsze będzie należał do nas, na mapach większych od M WŻ ma szansę jak zdobędzie armageddon i full wiedzy i mocy, co na niektórych templach nie jest trudne, wystarczy tylko obić utopie.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-02-17, 13:11   

Ja tam zamkiem biore ziomków spec: Modlitwa, Szybkość i ewentualnie Zbrojnych (takie upodobanie ;) ). Co do obrabiania smoczych utopi, to Zamek ma podobną szanse, bo jak trafi na kulkę osłabienia, bądź przeciwstawienia, to umagicznienie Wż za dużo nie zrobi.

PS przywalenie się obrabia smoczą utopie Wrotami. Bardzo dużo schodzi rusałek, o ile weźmiesz je, bądź przetrwają pierwszy nalot. Oprócz burzyków, Magii oraz Feniksów nic ten zamek specjalnego nie posiada(z woja). Do tego pojedyńczymi Ruc*ałkami nie możemy sciągać kontry smoków. No ewentualnie ż.energii bądź lodu, choć to mała pociecha...
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-02-17, 17:28   

The Shadow napisał/a:
Ruc*ałkami nie możemy sciągać kontry smoków. No ewentualnie ż.energii bądź lodu, choć to mała pociecha...


Spróbuj nimfami... Jeśli dożyją....
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-02-17, 23:31   

Branie Rusałek na utopie to pomyłka :-P WŻ ma przerąbane jeżeli chodzi o robienie utopii jak żaden inny zamek.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-02-17, 23:41   

Ale jeżeli ktoś woli ofiarować rusałki zamiast przydatnych burzyków? Ja osobiście nie przepadam za motylami. Zawsze kwiczą jak dostaną jakiegokolwiek hita. Oprócz, że zawsze idą na pierwszy ogień to jakoś po rzuceniu się przeciwnika na nie robi się ich mało. Oprócz tego Tower i WŻ mają przewalone bo są najbardziej umagicznione, a magia nie działa na smoki (przeważnie).
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-18, 00:21   

A jak ma Inferno w robieniu utopii? Pytam lepiej zorientowanych, ale wydaje mi się, że z 4 jednostkami też nie jest łatwo... (siedmioma, jak rozdzieli się demony)
Jak dla mnie na robienie utopii najlepsza jest Cytadela.
PS. A tak w ogóle, czy smoki atakują wpierw rusałki? Jeśli nie, to te 600 sztuk zrobi dużą różnicę

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-02-18, 01:10   

page napisał/a:
A jak ma Inferno w robieniu utopii?

Demon ściąga smoki na hita, jak coś przeżyje Ifryt poprawia, dodatkowo mamy Arcydiabła który nie dość, że jest potężny to zapewnia nam 1 ruch więc można rzucić jakiś czar.
 
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-18, 11:39   

page napisał/a:
A tak w ogóle, czy smoki atakują wpierw rusałki? Jeśli nie, to te 600 sztuk zrobi dużą różnicę


to nie jest przypadkiem tak, że AI atakuje oddział, który jest w stanie możliwie najmocniej osłabić ?

np. 1 misiek 300 hp vs 100 motyli, strzal za 200 nie zabije behemota, a oddział rusałek osłabi o 2/3 ?
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-02-18, 11:55   

Mi się wydaje, że jest to bardziej na takiej zasadzie, że smoki atakują oddział najbardziej liczebny, by zadać duży dmg i zabrać jak największe straty. Z kontry już nie zadadzą takiego dmg'a jaki mogliby zadać na początku, więc chyba o to chodzi. Choć zdarza mi się często, że smoki zazwyczaj atakują mi szybkie oddziały, bądź strzelców. Jako fanatyk HoMM oraz MM wolałbym nie dowiedzieć się do końca prawdy jak z tą smoczą utopią jest, bo wtedy ten bank stałby się nudny, a gra w sporej mierze straciłaby sens ;p
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-02-18, 19:02   

maurice napisał/a:
_KLERYK_ z 1 dobrym czarem i całym bagażem swojej klasy. W zamku jest przynajmniej 4 znacznie lepszych bohaterów ..

w zamku jest najlepszy boh w całym h3 Sir Mullich - żaden z bohów nie daje tyle co on, a ci którzy mają w specjalizacji jednostki są wybierani tylko dlatego przeze mnie aby dały im speeda, a Mullich daje wszystkim i nie jeden, ale +2 do szybkości

 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-18, 19:53   

Najlepszy w całym h3 jest gunnar, a potem crag i tazar.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-02-18, 19:55   

Czemu Gunnar. Bo ma spec loge i zasuwa jak głupi po mapie?
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-18, 20:00   

Pewnie dlatego, że ma najlepszą specjalizację w ulubionym mieście Malekitha, a jako Suweren niezłe statsy i szanse na umiejętności. Tak się domyślam, bo sam chyba uznałbym Tazara/Craga, a Gunnara i kilku innych wymiataczy umieściłbym za podium.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-18, 20:20   

Akurat właśnie mam sejwa, w którym pozwoliłem grać gunnarem przeciwnikowi (ja mam gundulę i archy od 2 tyg) i chyba niezła lipa z tego będzie, bo ten jego hirek chodzi prawie 2x dalej niż mój...

A mój ulubiony zamek to zamek i nekro :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group