Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Forteca vs Wrota Żywiołów

Kto wygra,Forteca czy wrota Żywiołów?
Wrota Żywiołów
38%
 38%  [ 26 ]
Forteca
52%
 52%  [ 35 ]
Remis
8%
 8%  [ 6 ]
Głosowań: 67
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2010-05-26, 17:07   

Ja obstawiałbym na Fortecę. W WŻ nie ma takich "przyzwoitych" bohaterów,chociaż zastanowiłbym się nad Erdamonem lub Monere. Neela jest kapitalna,wysoki lvl czyni ją pseudo Tazarem,i armii nic nie ruszy,prócz zaklęć. Wystarczy,że taka Forteca zgarnie Płaszcz Odwrócenia,to tylko masówki będą szły,ew. pioruny z Towera.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-05-26, 18:30   

Daffodil napisał/a:
W WŻ nie ma takich "przyzwoitych" bohaterów
Lacus, Monere i Erdamon są bardzo dobrzy (zresztą Thunar w sumie też, Thunar=Erdamon, ale ma brzydki portret :lol: ), choć ten ostatni ma na start kiepskie finanse (umiejętność dobrą dla pobocznych). Jak ktoś się uprze, żeby grać magiem, też jest z czego wybierać - każdy elementalista ma magię na start. Forteca? Forteca ma Neelę... i w zasadzie koniec (jeszcze Torosar ma taktykę, ale także mistycyzm, więc jak dla mnie kiepścizna).
Nie wiem więc, gdzie ta przewaga w bohaterach...
Daffodil napisał/a:
wysoki lvl czyni ją pseudo Tazarem
W istocie. Pseudo. Tazar nie ma słabego rozkładu punktów ataku/obrony/wiedzy/mocy (przede wszystkim dostaje dużo więcej obrony), raczej kiepskiego drzewka rozwoju ani mocno średniej umiejętności (podobnie, jak z finansami - dobre dla pobocznego, choć prawda, że nauka czarów może się już bardziej przydać).
Daffodil napisał/a:
chociaż zastanowiłbym się nad Erdamonem lub Monere
Nie ma co się zastanawiać;)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-26, 18:38   

Tak, ale Nella ma zmarnowany 1 slot i gorszą od Tazara ścieżkę rozwoju. Poza tym, jeśli w WŻ trafi się w karczmie ten Tazar, to Nella już ci nie pomoże.
Płaszcz też może równie dobrze zaszkodzić fortecy, bo mimo wszystko to też miasto nastawione na magię. A masówkami też można narobić sporo szkód.
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2010-05-26, 20:31   

Neela to przyzwoity bolek, ale jakbym miał do wyboru w karczmie np. Lacusa lub Neelę, to wziąłbym Lacusa. Adv tactic>>nauka speli + armorer. Drzewko rozwoju też gorsze, choć nie jest tak źle, bo generalnie wpadają nam dobre umiejętności, ale na mapach z wysokim lvl gdzie zapełniamy 6-7 slotów, szansa na to, że któryś zostanie zwalony, jest duża. Ratuje ją spec, ale na 20 lvl to tak naprawdę dodatkowy armorer (+6 defa), a Lacusowi wejdzie więcej w atak/def plus lepsze skille zazwyczaj. Jednak Neela ma dzięki temu nie tylko więcej wiedzy, lecz też w spell power (w wiedzę niestety więcej :/ ), co daje więcej dmg od pioruna, którym możemy załatwić WŻ. Jednak na inne miasta nie daje to aż tak dużego kopa, ale pomaga.
SZanse tych miast są mniej więcej 50/50, głównie przez piorun alchemików.
 
Graba 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2010-07-06, 11:37   

Sauron:Ta walka co ją zrobiłeś to trochę bezsensu,ponieważ główna siła Wrót Żywiołów tkwi w liczebności.WŻ ma mało wytrzymałe jednostki,ale ma ich bardzo duży przyrost i to się liczy.4 jednostki siódmego poziomu co tydzień?-proszę bardzo.Praktycznie to nie 4,ale nawet 6,bo mają cudną reinkarnację dzięki której nie raz wygrałem ważną walkę.
Walka by była wyrównana i jej wynik zależałby on umiejętności graczy.W sondzie oba zamki mają po 46%.; )
 
Graba 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2010-07-06, 14:41   

Wampiry to co innego,bo one jak atakują to się odnawiają.Sorry,muszę se patcha ściągnąć,ja mam edycje starą,co była w takim wielkim pudle.
 
black wolf 
Wilcza zjawa



Wiek: 28
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Stamtąd!
Wysłany: 2010-07-06, 20:44   

A ja może nie będę oryginalny ale powiem tak, nie ma rasy najlepszej ani najgorszej jeżeli ktoś umie grać daną rasą to wygra z każdą. Gorzej jak przeciwnik swoją umie także grać xD. A więc dla mnie remis co do tego, że fenix jest najlepszy to no comments.. sam przyrost i odrodzenie go nie uratuje na przykład przed potężnym Czarnuchem czy Archaniołem. :-P

ALE MAMY SZARY TEN ŚWIAT.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-07-06, 20:48   

Sam przyrost jednak jest, mimo wszystko, wystarczającym powodem, by zaistaniała potrzeba zredukowania go patchem...
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-07-06, 21:25   

black wolf napisał/a:
sam przyrost i odrodzenie go nie uratuje na przykład przed potężnym Czarnuchem czy Archaniołem


Otóż uratuje, fenix wygrałby bez żadnych problemów. Zrób sobie symulację - 40 fenixów na 20 archaniołów/czarnuszków/cokolwiek. Rozłoży wszystko jak się patrzy (zwłaszcza, że ma najwięcej ruchu). Właśnie dlatego patch redukuje przyrost fenixa.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Graba 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2010-07-07, 09:58   

To nie będzie na temat,ale czy ten patch działa z Polską wersją językową?
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-07-07, 11:01   

Graba napisał/a:
To nie będzie na temat,ale czy ten patch działa z Polską wersją językową?


Działa. Możesz go pobrać tutaj.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Liopleurodon12
Władca Mroku



Wiek: 33
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-19, 09:42   

Według mnie bezpodstawnym jest porównywanie do siebie dwóch różnych ras każda ma swoje atuty i wady i każdą można dobrze wykorzystać o ile ma się odpowiednie umiejętności ;-)

PS: Uważam także ,że nie ma sensu porównywać tytana czy archanioła do fenixa ,ponieważ rzadko się zdarza aby te dwie jednostki spotkały się w tym samym czasie z przyrostem 20 na 40. To jest bez sensu a koszta budowy Portalu Chwały czy Świątyni Obłoków lub czas rozbudowy WŻ to także bierze się pod uwagę ,dlatego liczą się skille a nie siła danej jednostki jeśli ktoś nie potrafi szybko rozbudować WŻ to co mu pomoże przyrost jednostek o ile jego przeciwnik będzie potrafił o wiele szybciej rozbudować Fortecę czy Zamek. Chciałbym również zaznaczyć ,że WŻ mają kilka niewypałów ,dlatego wszystko się wyrównuje np. Żyw. Ziemi to totalna porażka to samo z Żyw. Enregii i rusałką ale za to Żyw. Burzy czy Fenix ze swoim przyrostem jest doskonały w każdym calu ,natomiast Zamek ma jednostki wyważone podobnie Forteca. Dlatego proszę o branie pod uwagę wszystkiego a nie tylko jednego szczegółu jeszcze tylko napiszę ,że każde miasto ma jakieś specjalne budynki ,które też w jakiś sposób ułatwiają grę a jeśli ktoś potrafi wykorzystać wszystkie atuty miasta a pokonać wady wtedy każde miasto jest niezwykle potężne.

Pozdrawiam Liopleurodon12
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2010-07-19, 10:51   

Obstawiłem WŻ. Duża ilość feniksów, 4 magie na expercie zrobią swoje.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2010-08-15, 10:41   

Cieszy mnie, iż forteca wygrywa, choć Wrota Żywiołów są dobre.
 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-08-15, 13:31   

Mnie nie cieszy, bo bardziej sercem jestem przywiązany WŻ niż fortecą. Nie lubie fortecy bo jest tam zimno i pada śnieg. << Styl saurona.

To tylko głosy, jeżeli chodzi o argumenty, to sprzeczałbym się który zamek jest lepszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group