Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najwspaniejsze imperium w historii

Które imperium było najwspaniajsze?
Imperium Perskie
4%
 4%  [ 1 ]
Państwo Aleksandra Wielkiego
13%
 13%  [ 3 ]
Cesarstwo Rzymskie
30%
 30%  [ 7 ]
Cesarstwo Bizantyjskie
0%
 0%  [ 0 ]
Imperium Franków z Karolem Wielkim
0%
 0%  [ 0 ]
Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
0%
 0%  [ 0 ]
Imperium Mongolskie
17%
 17%  [ 4 ]
Francja czasów Napoleona
17%
 17%  [ 4 ]
Carstwo Rosyjskie
4%
 4%  [ 1 ]
Wielka Brytania z czasów wiktoriańskich
13%
 13%  [ 3 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2010-07-19, 02:37   

Tomson napisał/a:
Napolen był wspaniałym strategiem ale Rosjanie ich wykiwali ;|

Raczej sami się wykiwali, bo kto o zdrowych zmysłach strategicznych zakłada podbój takich obszarów przed nadejściem zimy? I rzuca do tego wszystko bez logistyki?

Zagłosowałem na Wielką Brytanię z czasów wiktoriańskich. Imperium, które drogą morską podporządkowało sobie spory kawałek ziemi (coś około 1/4 powierzchni lądów ziemi). Imperium, które mimo upadku tak naprawdę nie upadło. Serce - wyspy brytyjskie - nie zostały nigdy podbite.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2010-07-19, 10:58   

Morgan-Ghost napisał/a:
Serce - wyspy brytyjskie - nie zostały nigdy podbite.


Jedynym zagrożeniem była Francja, ale podbój WYSP nie jest łatwy , gdyby Polska zamieniłaby się miejscami z GB, to jestem ciekaw jakby się to potoczyło dalej...


Cytat:
Raczej sami się wykiwali, bo kto o zdrowych zmysłach strategicznych zakłada podbój takich obszarów przed nadejściem zimy? I rzuca do tego wszystko bez logistyki?


I tutaj racja.

Cytat:
Zagłosowałem na Wielką Brytanię z czasów wiktoriańskich. Imperium, które drogą morską podporządkowało sobie spory kawałek ziemi (coś około 1/4 powierzchni lądów ziemi).


A jakie POTĘGI pokonało, podbiło i utrzymało na dłuższy czas owe imperium?

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-07-19, 12:01   

Pioter ziom napisał/a:
A jakie POTĘGI pokonało, podbiło i utrzymało na dłuższy czas owe imperium?


W Ameryce to się musieli trochę nawalać z Francuzami, żeby przejąć pałeczkę. Utrzymanie Indii też nie było proste. Zresztą... może lepiej, jakby te wszystkie podbite kraje nie odzyskały wolności?

Pioter ziom napisał/a:
Cytat:
Raczej sami się wykiwali, bo kto o zdrowych zmysłach strategicznych zakłada podbój takich obszarów przed nadejściem zimy? I rzuca do tego wszystko bez logistyki?

I tutaj racja.


Tak to jest, jak się wydaje, że armia jest niezwyciężona. Napoleon jednak chciał nadrobić w czasie, bo słyszał, że Rosja szykuje się na niego. Jakby nie popędzał w historii, to na swoim terenie miałby duże szanse, by wygrać z Rosjanami. A tak to zostało tylko Waterloo, gdzie tez popełniono błędy taktyczne.
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2010-07-19, 12:54   

Pioter ziom napisał/a:
A jakie POTĘGI pokonało, podbiło i utrzymało na dłuższy czas owe imperium?

Potęg nie powaliło żadnych, ale bez tego sama w sobie Wielka Brytania stała się Potęgą (głównie morską). Kontrolując znaczne obszary rozproszone na całej kuli ziemskiej miała dostęp do praktycznie wszystkich surowców.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-07-19, 13:15   

Wybór najwspanialszego imperium w historii jest trudny. Wahałem sie między Cesarstwem Rzymskim a panstwem Aleksandra Wielkiego.Wybrałem druga opcje ponieważ była to armia (''aktywna'') przemiescząc się szybko podbijali wszystko co im staneło na drodze.(Aleksander za długo w Babilonii nie siedział).(Każdy ma swoje kryteria). Na plus służą im również świetnie wyszkoleni żołnierze. Z kolei nie rozumiem głosowania na persów (dużo wojsk, ale jak mówią historycy- słabe uzbrojenie-prymitywizm w walce, swojego czasu oczywiście byli grozni).
http://www.pomocdydaktycz...cedonskiego.png

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2010-07-19, 14:12   

Ja nie głosuję, ponieważ trudno jest mi wskazać takowe imperium. Nie jestem wybitnym znawcą starożytności i średniowiecza, więc trudno ocenić mi jakie naprawdę było np. Imperium Perskie czy Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.

Z tych państw nowożytnych to byłbym za Carstwem Rosyjskim. Ale miało ono wiele słabości. Podobnie było z Francją Napoleona. Anglii Wiktoriańskiej nie biorę pod uwagę, bo co to za sztuka podbijać terytoria, masakrując Hindusów, Aborygenów czy rdzennych Afrykan.

A gdzie w ankiecie USA z czasów współczesnych ? :lol: :lol: :lol:
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-07-19, 16:45   

I co? Może jeszcze Korea, Iran? Co takiego osiągnęły Stany w porównaniu do np.
Cesarstwa Rzymskiego? Nie prowadzi wojen (ale na szczęście trzyma łape prawie na
wszystkim). Ameryka terenów podbijać nie będzie na szczęście... :lol:

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group