Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Jakie jednostki są w stanie wygrać z wyższymi poziomami?
Autor Wiadomość
dawiat34 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-08-05, 15:09   

Leance napisał/a:
Pozdrowienia w próbie ubicia 3 smoków samymi wiedźmami


Bitwa to nie tylko urzywanie jednej jednostki tylko wszystkich i dopiero urzycie kilku jednostek daje pełny efekt,po drugie same harpie wiedźmy dałyby rade 3 smokom nawet czarnym tylko musiałoby ich być więcej(ok150 spokojnie by sobie poradziło jeśli nie mniej)

A jeśli chodzi o to że napisałem że lubie harpie wiedźmy to chodziło mi o to że blokują kontratak(nie licząc jednostek które zawsze oddają)i dlatego spokojnie morzna je użyć przeciwko większości jednostek(wystarczy że je osłabią a nie odrazu zabiją wszystkie)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-08-05, 15:53   

O to mi chodziło, gdy pisałem, że wilczych nie wyślę na wszystko jak leci. Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że wybierasz sobie jedną jednostkę i bijesz nią wszystkie jednostki wroga jak leci, bo je lubisz.

dawiat34 napisał/a:
po drugie same harpie wiedźmy dałyby rade 3 smokom nawet czarnym tylko musiałoby ich być więcej(ok150


Ja myślę, że 1k chłopów spokojnie by ubiło 3 czarne smoki, smiem twierdzić nawet, że 70275836 harpii pokona 184925 błękitnych smoków. Twierdzenie, że coś w odpowiedniej ilości pokona co innego nie jest żadnym argumentem.
 
dawiat34 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-08-05, 16:14   

jest jeśli chodzi o przyrost danej jednostki

[ Dodano: 2010-08-05, 16:24 ]
zawsze jednostka z mniejszego poziomu np. harpia będzie potrzebowała przewagi liczebnej żeby pokonać silniejszego np. smoka,a jeśli chcesz wiedziec dlaczego harpia jest dobra na inne jednostki no to naprzykład jest szybka(po ulepszeniu) nie ma morze najwięcej życia ze swojego poziomu ale to że atakuje i odlatuje na swoje wcześniejsze mniejsce jest jej wielkim plusem,nie wspominając juz o efekcie blokowania kontrataku(oczywiście są wyjątki jak juz wcześniej pisałem),a żeby nie było juz więcej takich kłutni postaram się używać lepszych argumentów
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-08-05, 19:11   

Leance napisał/a:
70275836 harpii pokona 184925 błękitnych smoków


Nie pokona.

dawiat34 napisał/a:
zawsze jednostka z mniejszego poziomu np. harpia będzie potrzebowała przewagi liczebnej żeby pokonać silniejszego np. smoka


Nie na tym polega ten temat. Jeśli tak na to patrzeć to każda jednostka pokona wyższy poziom. Chodzi o tygodniowy przyrost. Np. 6 gorgon upg. pokona 2 smoki upg (oprócz tych z necro, chociaż pewien nie jestem).

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-08-06, 00:44   

dawiat34 napisał/a:

A jeśli chodzi o to że napisałem że lubie harpie wiedźmy to chodziło mi o to że blokują kontratak(nie licząc jednostek które zawsze oddają)

Tym zdaniu zawartym w nawiasie oraz ortagrafia, poprawiles mi humor. :mrgreen:
Jesli wedlog Ciebie, Gryf odda cios takiemu np. Cerberowi, to sie pomyliles. :-D
Z wyzszymi poziomami,maja szanse wygrac nastepujace jednostki:
-Burza(po bless naprawd wymiata, 8dmg dla jednostki drugiego lv to raczej sporo, rozjedzie takie np. Uruki czy Zjawy).
-Gorgona(Wiadomo, Spojrzenie robi swoje).

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Gnacik 


Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 26
Wysłany: 2010-08-06, 08:38   

Harpie wiedźmy mogą coś zrobić jedynie z błogosławieństwem, bo mają straszny rozrzut dmg.
 
 
SebaSan1981 
Astromaniac



Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 75
Skąd: South Elmsall UK
Wysłany: 2010-08-07, 01:05   

Swego czasu (wiele lat temu jak jeszcze chodziłem do ogólniaka) w HommII + Price of Loyalty robiłem próby pojedynków jednostek z różnymi poziomami. Walcząc dwoma bohaterami z których mający czarnego smoka miał zerowe doświadczenie a własciciel cyklopa miał wiele poziomów i bardzo dużo w obronie oraz ataku. Okazało się że w starciu 1 na 1 minimalnie ale wygrywał cyklop. Niestety nie udało mi się nigdy zaznaczyć dolnej "granicy" doświadczenia herosa z cyklopem przy której pokonywałby on herosa ze smokiem.

Obecnie nie mam wiele czasu by zrobić podobną próbę sił w HommIII ale to co piszecie jest bardzo interesującą lekturą..
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-09, 01:19   

Wilki ulepszone bardzo fajnie siekają wyższe poziomy,wystarczy ich około 50-60, jakieś pojedyncze gobliny lub pojedyncze wilki do zdejmowania kontry i można wszystko czyścić ładnie. Krowa to wiadomo jak walnie spojrzeniem, to robi rzeź wśród jednostek wyższego poziomu.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Universalny
myślenie nie boli


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-31, 21:52   

krzyżowiec jest w stanie pokonać kilka jednostek wyższego poziomu.
np. zywiolaka magmy.


3 poziomowe zjawy ze swoim leczeniem sa w stanie rozwalić bazylaka.


harpie ze swoim lataniem+odlot rozwalaja niektore jednostki wyzszego poziomu.

czarni rycerze tych koscianych leszczy rozwalaja bez problemu

jesli ma ktos ochote na walke
pisac gg 9677764
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-08-31, 22:13   

Cytat:
np. zywiolaka magmy


Żywiołaki ziemi to akurat jest w stanie rozwalić większość jednostek 5 lvla.

Cytat:
3 poziomowe zjawy ze swoim leczeniem sa w stanie rozwalić bazylaka.


W pojedynku 1 vs 1 zapewne rozwali wszystko, co nie bierze jej na hita. Ale w normalnej grze zjawy za dużo do bitwy nie wnoszą i ich znaczenie jest dosyć nikłe...
 
Universalny
myślenie nie boli


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-31, 22:37   

Leance napisał/a:
Cytat:
np. zywiolaka magmy


Żywiołaki ziemi to akurat jest w stanie rozwalić większość jednostek 5 lvla.

Cytat:
3 poziomowe zjawy ze swoim leczeniem sa w stanie rozwalić bazylaka.


W pojedynku 1 vs 1 zapewne rozwali wszystko, co nie bierze jej na hita. Ale w normalnej grze zjawy za dużo do bitwy nie wnoszą i ich znaczenie jest dosyć nikłe...



z pierwszym sie nie zgadzam.
ziemniak rozwali lisza, gorgone, czy ulepszonego minosa?
nawet nie ma szans z ptakiem gromu.


co do 2, zgadzam sie, chodzilo mi o 1vs1.

jesli ma ktos ochote na walke
pisac gg 9677764
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-08-31, 22:43   

Universalny napisał/a:
z pierwszym sie nie zgadzam.
ziemniak rozwali lisza, gorgone, czy ulepszonego minosa?
Jak to było? Aaa, już pamiętam, myślenie nie boli :lol: Czytanie ze zrozumieniem - Leance miał na myśli fakt, iż większość jednostek 5 poziomu rozwali magmę, a nie na odwrót. A ptak gromu to wyjebana w kosmos jednostka (choć trochę droga), tylko trzeba uważać, żeby za szybko jej nie stracić (jak się jest taką pałką jak ja, jest to prawdopodobne...). A temat mi się nie podoba. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Universalny
myślenie nie boli


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-31, 22:45   

to nie ma nic do myslenia.
przeczytaj to pare razy to tez zgłupiejesz.


ptak gromu jest b.dobry, ale sa lepsze jednostki 5 poz.

jesli ma ktos ochote na walke
pisac gg 9677764
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-08-31, 22:51   

Universalny napisał/a:
przeczytaj to pare razy to tez zgłupiejesz.
Przeczytaj raz, a dokładnie, to zmądrzejesz. ;-) "
Leance napisał/a:
Żywiołaki ziemi to akurat jest w stanie rozwalić większość jednostek 5 lvla.
Jakieś pytania?
Universalny napisał/a:
ptak gromu jest b.dobry, ale sa lepsze jednostki 5 poz.
Wcześniej napisałeś jedno zdanie w taki sposób, jakbyś uważał go za dość słabego ("nawet ptaki gromu" czy coś w tym stylu).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Universalny
myślenie nie boli


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-31, 22:58   

"z pierwszym sie nie zgadzam.
ziemniak rozwali lisza, gorgone, czy ulepszonego minosa?
nawet nie ma szans z ptakiem gromu. "

co jest poniżenie?


nie chce sie klocic.


ja uwazam tak, ty mozesz inaczej, omg.

szanujemy swoje zdanie.

jesli ma ktos ochote na walke
pisac gg 9677764
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group